Jezero smrti

gatuso

U tohoto filmu jsem si pral happy-end jako nikdy jindy. Skoda ze ten hlavni parchnat nedostal co proto. Ale fajn je ze aspon ta drza bitch dostala radne naraznikem do hlavy. Trosku pritazene za vlasy chovani anglickych spratku ale z vlastni zkusenosti vim, ze s trochou povzbuzovadel by toho byli nekde schopni... ()

Lukkyn

Šikovně natočená podívaná , která nevyužívá lekaček a duchařských kejklí, ale útočí na Vaši psychiku. Sází na to, že jste empatičtí a dokážete se s postavou sžít a tím u Vás navodí pocit úzkosti, paniky, paranoi!!!Musím říct, že na mě to fungovalo skvěle!!Fassbender alias mladý Magneto si bohužel schponosti zapoměl doma a tak to schytá nejvíc od bandy usmrkanců , kteří jsou bohužel v přesile!!Jeho přítelkyně dlouho vypadá pouze jako hezká blbka , než jí jeho milého vykuchají!!Pak se z ní stane docela statečná baba (po scéně , kdy vyleze z popelnice bych ji přirovnal k ženskému Rambovi) , která dokonce jednoho usmrkance sejme!!Tohle mě překvapilo, film se nebál nechat umřít ani dětské ikdyž záporné postavy!!Samozřejmě celkově je taková banda přehnaná , ale pokud se podíváme co se v dnešním světě děje daleko k realitě to bohužel nemá!!!Výsledek je solidní , skoro reálný horor/thriller bez otravného hapyendu!!!!! ()

Mark1983

Tak tohle je fakt zase jeden z těch drsnějších hororových thrillerů,u kterého divák nervózně poposedává z místa na místo a doufá,že to dobře skončí. Nezletilí parchanti jsou až mrazivě bezcitní s nulovou empatií k oběti,či k druhé osobě, a proto si nezaslouží nic jiného,než ještě větší bezcitnost a lhostejnost k jejich osobě. Jenomže tento film končí dosti realisticky,takže špatně,když rodiče nezletilých parchantů jsou stejní magoři aneb další sociopati na scéně. ()

jan.moravec.

Ocenil by jsem alternativní konec ve kterém by tu partičku "zmr.." vymasakrovala celou. Opravdu hodně silný film který na mě zapůsobil takovým způsobem jaký SAW nikdy nedokázalo. Ty nechutnosti jsou zobrazené tak, že jsem prakticky cítíl jak mi skalpel zajíždí do úst a tancuje mi po jazyku. Perfektní herecké výkony a tíživá hudba na konec....pro mě 90%! ()

Gedik

Málem bych dal 4 hvězdy, ale příběh byl až moc přitažený za vlasy. Chápu, že se snažil autor ukázat sílu stáda a jak se nechají lidé ztrhnout, ale bylo to až příliš nereálné a místy dost hloupé. Ale celkový pocit docela dobrý, určitě žádný propadák. ()

hanca.uh

Dost dobré. Zoufalost těch dvou bezmocných nebožáků (hlavně teda potom už jen Jenny) bylo hodně znát, cítit, úplně se mě zmocňovalo to napětí. Gradující, kruté, neuvěřitelné - tak jak to má ve správném hororu být. Bavila a bála jsem se dokonale!!! Pět hvězd. ()

flouny8

Z celé řady krvavých rádoby hororů, tenhle nevybočuje ani trochu. Děj naprosto debilní. Watkins režíroval už jen jeden další film a ten je snad ještě horší. ()

KapitanKuraz

Cvak, cvak... Praask prask, co viac?, este par, smradom! No, ale ludia toto sa dobrym ludom nestane, nebojte sa. A ked ano, tak som sa mylil. ()

knoxwile100

Tak to teda hledím na to hodnocení. Podle mě dost špatný horor. Špatné herecké výkony a scénář mě nudil. Atmosféra sice nebyla špatná, ale dost mi vadila ta přehnanost až nereálnost myšlenkových pochodů "vraždících teenagerů". 35% ()

Brumbambule

Začátek jak z ráje – krásný, slunečný víkend před ukázkovým, zamilovaným párem Stevem a Jenny. Vydají se pryč z města ke krásnému jezeru, které Steve bezpečně zná. Jejich ideální víkend naruší partička teenagerů, kteří přišli k jezeru prostě „prudit". Nejdřív pár ohrožuje jejich krásný, milý pejsek a poté se začne s partičkou dohadovat i Steve. Jenže to netušil do čeho se pouští....Opravdový, děsivý příběh o tom, jak by dnešní mládež mohla po zpackané výchově od rodičů fungovat. A to je hlavní důvod, který mě k filmu tolik přitáhl. Vžila jsem se do role hlavních hrdinů a film hltala celou dobu, od začátku do konce. O to horší je na konci zjištění, že když už si člověk myslí, že od všech nástrah sprostých, zlých, krvelačných teenagerů unikl, dostane se do spárů těch, kteří toto zlo zrodili... ()

watchtower

Na mně až moc syrově brutální. Výkony ústřední dvojice jsou možná poněkud prkennější, ale z děcek jde až strach (vzhledem k současnému stavu společnosti to jistě může být realita soc. vyloučených oblastí), v některých scénách mi ani nebylo moc dobře a finále definitivně pohřbilo jakýkoliv happy end. ()

Cor-Angar

Poprvé jsem si říkal, že to nebylo špatný, ale už to asi nikdy nechci vidět. Napodruhé si možná i říkám to samý, ale navíc zvyšuju hodnocení a přehodnocuju svůj celkovej dojem z filmu. Jezero smrti je dobře natočenej a ještě líp zahranej film, v rámci žánru i slušně napsanej (chování postav většinou v rámci logických hranic, žádný vyloženě do očí bijící blbosti tam neprobíhají). Má ale trochu nevýhodu, že je až nepříjemnej na sledování. Ne kvůli drastickým scénám nebo něčemu takovýmu, ale kvůli tomu, jak reálně to celý působí. Člověk to sleduje a prostě ví, že na takový kkty může vážně někde narazit. Tento dojem z filmu ještě umocňuje celkem nekompromisní závěr. V rámci žánru docela silná záležitost. ()

Smashed

Po dlouhý době konečně film, kterej mě nadchnul. Na začátku mně neskutečně vytáčel ten chlápek, Steve, jeho přístup. Celý začátek jsem tak vlastně ani moc nevnímala film, ale věnovala se úvaze o tom, jestli bych chtěla být s někým, jako je on. S někým, kdo si neumí zjednat respekt, ať už u party teenagerů nebo u pingla v hospodě. A než jsem si v hlavě stačila udělat závěr, tak se film konečně rozjel. Rozjel se do takových obrátek, že mě to připoutalo ke gauči stejně jako kluci připoutali Steva a Jenny k hranici. Tenhle film má prostě svoje kouzlo. Všechny ty scény jsou tak dokonale věrohodné, že jsem si sama připadala, jakobych byla v kůži Jenny. (Proto možná ty počáteční úvahy) Připadala jsem si, jakobych byla sama udýchaná z toho, jak Jenny prchá lesem, jakoby mě bodalo v noze, když si ji probodla ona. Z filmu jsem měla pocity beznaděje, pravděpodobně způsobené tím, že vždy, když už to vypadalo, že je to OK a že se z toho hlavní hrdinka dostane, tak přišel obrat, šok a zase bylo všechno úplně jinak. Za mě plnej počet. Snad nejlepší horor, co jsem za poslední rok viděla! ()

psychokiller

Naprosto suprové pojetí, toho, jak se dnešní mládež dokáže chovat. Všechna ta zkaženost a rodiče, kteří nechají své děti, vychovávat se samotné, tento film vystihuje. Bratt, je typickým případem sociopata, který vše dokáže řešit jen násilím, nemluvě o nucení do násilí ostatních jeho přátel. Paige, na první pohled slušná holka, která si ke konci vše dokáže alespoň uvědomit, ale ten její slovník? Strašný! Už od jejich nástupu na scénu, jsem se natolik ponořil do děje, jakobych u toho opravdu byl. Je fajn že vznikají ještě takovéto filmy, které aspoň dokáží upozornit na následky, co se může stát, když rodiče vyloženě kašlou na výchovu svých dětí! Výkony herců super, scénář povedený, děj naprosto šokující, efekty chvílema pokulhávajíci, avšak to každý přehlédne, když se do děje ponoří a cítí, jako by u toho byl. ()

Xmarc

Velice realisticky působivé. Už dlouho se mi nestalo, že by se mnou při sledování něco tak hnulo. Tady jsem se slušně ošíval jak při syrovější řezničině zlobivých dětí, tak při schovávačkách, i některých jiných vypečených momentech hlavních hrdinů v rámci "naučné poznávačky" lesa a "užívání si" krás přírody na svém romantickém výletě k rybníku. Navíc mě ve filmech štvou obvykle trapný happyendy a závěrečné plácání se po ramenech, což se tady nejen nedělo, ale ono to bylo ještě vyšperkováno. Fakt jsem si chvílema i přál, ať to dopadne aspoň částečně šťastně. Bezvadně zpracované i zahrané, Jack O'Connell v roli největšího dětského hajzla vynikající. A nějaké ty nedokonalosti filmu se téměř zcela ztratily, neboť film si po celou dobu držel slušné napětí i spád. ()

mdf

Atmosféra dobrá,i dobře natočené,ale mlaďasové tam byli trochu přes čáru,logika se kamsi vytratila,ale realita už je blízko,každý má dnes potřebu vše zaznamenat. Co není natočeno, nikdy se nestalo. ()

fricek12

Dobrý napínák, skvělá myšlenka, velmi sugestivní, ale jinak velmi všední. Horor v podstatě těží jen z toho, že jsou to děti (stejný děj, ale s dospělými by nestál za nic). Postavy reagují na danou situaci často velmi nepochopitelně a přehnaně, jen aby se zvýšilo napětí. Ten chlap prostě bude chodit tak dlouho se džbánem k jezeru až se ucho utrhne. ()