Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

charmin

Môj najobľubenejsí slovenský seriál,skutočne. Všetkých tých bezduchých Susedov, Kutyilov, Ordinácií, Panelákov predčil s vyyyyysokyýýýýým náskokom tento kúsok. Zápletka nie je samozrejme vždy dokonalá, občas sa pritrafia aj horšie diely, ako v každom seriáli. Keď už však príde ten horší diel, rada sa len tak hodinu pozerám na Ľuboša "Boborovského" Kostelného ( jeden z mojich najobľubenejšich slov. hercov - mladšia generácia ), tupého ale zato vždy hladného Lukáša "Hurku" Latináka, a samozrejme Csongora Kassaia, kt. je pre mňa veľmi výnimočný herec s osobitou charizmou. Mojím prekvapením je Helena Krajčiová, pretože z vyšsie spomínaných seriálov som ju síce veľmi nemusela, ale ako pribrzdená Scarlett v spojení s Boborovského dristami ma častokrát pobaví ;) 90% ()

Zabuza

Po úvodných dieloch narastá kvalita seriálu (píšem sám za seba). Nebudem sa tu hrať na nejakého pseudointelektuála, ktorý nad takýto seriálom ohrnie nos a neverí ako to môže niekto sledovať. Pravdou je, že sa mi tento seriál páči a je naozaj vtipný. Hlavne trio Húrka - Skajka - Bobor sú výborní. Najviac však musím vyzdvihnúť výkon Lukáša Latináka, ktorý mi ako Húrka "učaroval" a vždy sa teším, keď príde na scénu. Dejovo nie sú diely ničím unikátnym, ale dôležité je, že celý policajný zbor je zohratý a funguje ako jeden celok. ()

Martyr

Postupne formovanie charakterov ci necharakterov profesionalov zdviha uroven celeho serialu o triedu vyssie ako na zaciatku. Bobor je fakt dobry..fakt dobry...či? Dodatocne : Ako vsetky slovenske serialy sa ani tento po dlhsom case nevyhol trapnosti a absencii napadov. Clovek to sleduje iba aby sledoval. ()

Sofie.com

Podle toho co tady čtu koukám, že na slovensku se to moc nelíbí, ale já si myslím že je to o sto procent lepší než ta naše parodie na srandu! Já se dívám pravidelně a pravidelně umíráme doma smíchy. Luboš Kostelný je prostě geniální s tím svým opakováním, nevím kdo to vymyslel ale je to bomba. Skajka s tou svojí naivitou mě pravidelně dostává a stejně tak ostatní. Jen Miki mi tam trochu neladí, teprve si na něj zvykám, ale hrozně mi vadí že mu vůbec nerozumím co říká, snad se to časem poddá. u mě dobrý! ()

Tomi_901

Začalo to v jednom malom divadle vtipnou svižnou hrou o "mafošoch", čo sa učili anglicky. Potom z toho bol pomerne vtipný seriál, ktorý sa postupne "okukal", námet úplne vyvaril a na konci je konverzačka o policajtoch. videl som to v českej mutácii a slovenská je lepšia. Obdivujem hercov, že do toho išli, pretože sa im to vráti vždy,. keď sa dostanú do blízkosti policajtov. Pozrieť si pár dielov je vtipné, ale ako seriál to rýchlo stratí šmrnc. ()

• Slávka Halčáková sa prvý krát objavila v trinástej epizóde prvej série s názvom "Ferove manželky" ako jedna z jeho manželiek, konkrétne druhá. V siedmej sérii už ale vystupuje ako Miňova (Ján Kroner) barmanka Kajla, čiže úplne iná postava. (Johnny.ARN)
  • Brat Františka Boborovského (Ľuboš Kostelný) sa volá Viktor Boborovský, a v seriáli sa objavil v časti Bomba (8. séria 18. epizóda) a stvárňuje ho Marián Miezga. V epizóde Brat (3. séria 7. epizóda) ale Boborovský tvrdí, že brata nemá. (Jard)