Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Nix

Já tenhle film žeru. Skvělá kombinace dramatu, kung-fu, dokonce začaték má i vtipný nádech. Bojovné scény jsou fenomenálně natočený a Donnieho Wing chun je dokonalost, krásně natočený. Jakmile Donnie seřeže 10 lidí, tak to je pro mne vrchol filmu, na to bych se mohl dívat celej den. Tenhle film má co nabídnout a období války mezi Čínou a Japonskem a jeho atmosféra je zachycena tak, že občas působí opravdu mrazivě. Za mne je to must see movie. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Skvelé spracovanie životopisneho filmu o Ip Manovi majstrovi Kung Fu. D. Yen ako Ip Man sa hodí na 100%. Iného herca ako D. Yana si nedokážem ani predstaviť. Viem, že je viac spracovaní ale aj tak. Herecký, hudobne a aj kamerové je to skvelé. Príbeh je zaujímavý a dobre spracovaný. Máme tu dostatok akcie a zo súbojov je cítiť, že je to naostro a nie len hrané. Či je tomu tak naozaj? Neviem ale je to v podstate jedno. Charaktery postáv sú tiež veľmi dobre spracované na to, že to je prvý film zo série. Samozrejme je to len jeden úsek jeho života a tak tu nie je úplne všetko. Predpokladám, že nepočítali s tým, že sa tento film ujme a spravili dobre, pretože do neho išli naplno. Film môžem odporučiť každému, kto má rád bojové umenie a tento film pokladám za jeden zo základných filmov Kung Fu. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

neo93

Podařené drama, které mě ale trochu zklamalo a čekal jsem od něj mnohem víc. Donnie Yen a jeho bojové kung-fu scény, ovšem nemají rozhodně chybu. A to hned od  začátku snímku, kdy ukáže své mistrovství místnímu vyzyvateli, který se s ním chce měřit, ovšem nemá samozřejmě žádnou šanci. Naději na úspěch nemá ani skupinka cizinců,  především jejich hlavní vůdce, který sice porazí některé mistry bojových umění v čínském městě Foshan, ale na Ip mana už nemá, což velmi rychle pochopí. Poté se děj snímku přesune k japonské invazi v tomto městě, načež sledujeme, jak s  neočekávanou situaci vypořádá Ip man se svou rodinou a přáteli. Po této změně ve vyprávění, mě přišlo, že příběh dost pokulhává a nikam se neposouvá. Zároveň jsem se nemohl napojit na hlavního hrdinu, který mě přišel strašně odtažitý a chladný. Nedokázal ve mně vzbudit nějaké emoce, které by byli na místě, tak v náročném období jeho  života. To se mu pak strašně špatně fandí při těžké práci v uhelném dolu nebo v aréně při soubojích  proti japonským okupantům, nicméně při zápasení s nimi není potřeba ho povzbuzovat či se o  něj bát, jelikož skolit několik protivníků najednou mu nedělá žádný problém. Jsou to právě bojové pasáže, mimo jiné v továrně nebo ve zmíněné aréně, které dělají z filmu velmi kvalitní podívanou a i proto přidám čtvrtou hvězdu, přestože emočně mě  snímek dost minul. ()

keane

8/10 Zázrak! Kug-fu film, který se nemusí stydět za děj a dialogy! V první třetině se mi líbilo převrácení kung-fu klišé, v další mě pohltil zajímavý příběh s postavami, které rozhodně nejsou černobílé. Když se k tomu přidají zajímavé souboje, není co řešit...jeden z nejlepších kung-fu za poslední roky. ()

Bartoloměj

Parádní ukázka kung-fu na pozadí skutečných událostí. Vím, že se nemůže rovnat nejlepším filmům, ale nemůžu si pomoc a musím dát plné hodnocení. V rámci dílek s bojovým uměním, zdařilejší než všechny věci od opěvovaného Jet Li. PS.: souboj s deseti japonci, to je paráda - respektive konečně ukázka toho, co mi dost často v asijských filmech chybí - většinou se tam někdo 10minut řeže hlava nehlava a sotva mu teče krev z nosu.... ()

TornadoETA

Po snímku Fearless, kde exceloval Jet Li, se na filmové plátno dostalo další mistrovské dílo z Čínské historie. Pan Donnie Yen se mi velmi líbil. Navíc mě chytlo nutkání shlédnout další snímky asijské produkce podobného typu ;) ()

Hellsniper

Musím říct, že kung-fu filmy poslední dobou nemusím. Svého času to byl můj dost oblíbený žánr. Tenhle film dělá výjimku díky kvalitnímu filmovému náboji. Vřele doporučuji. ()

[Scorpion]

Keď si Ip Man robí jeden bojový problém, inde vzniká ďalší. Toto preplietanie rúk muža, ktorý o čosi neskôr lieta na špagátikoch ma skutočne nebaví. Čínu si opäť dlho neobjednám. ()

kihsleek

"Jsem jen prostý Číňan." Ano. Přesně tohle Ip Man chce být. A Ip Man mě velice příjemně překvapil. Při sledování této epické podívané se mi sice hlavou honila přirovnání k titulům jako Gladiator nebo třeba The Last Samurai, ale narozdíl od nich Ip Man občas umí chvilku držet hubu, nechat diváka vydechnout a srovnat si to v hlavě, aby ho vzápětí mohl ohromit ještě více. A co se týče ohromování, nepoužívá k němu blýskavé efekty, naopak má takovou jakoby "starou, ruční, poctivou" atmosféru. Hlavními stavebními prvky jsou tu pokora, čest, oddanost, hrdost a akce. Sakra dobrá akce v pořádných dávkách. Z tohoto pohledu se podobá třeba snímku Fearless, ale tam, kde je Fearless o mistru bojových umění Jetu Li, je Ip Man o hrdinovi lidu Donnie Yenovi. ()

snek49

Japonských, nebo čínských filmů, kde hlavní devízou je bojové umění, respektive "Kung-Fu" je takové množství, že je nikdo nedokáže spočítat. Každý mi připadá, že je o tom stejném a proto mě už tenhle žánr od do Tygra a Draka (ten film se mi ale velmi líbil) moc nebere. "Ip man" má slušnou kritiku, od známých jednu chválu za druhou, tak jsem to kvůli mému kritickému oku zkusil a ejhle... vyklubal se z toho naprosto fantastický film. Pro mě výborné překvapení a až s podivem, jak úžasná choreografie se nabízí. Ve srovnání s podobnými snímky je Ip man daleko vepředu. Dobrý příběh, sympatický Donnie Yen a skvělé souboje jsou tím hlavním, na čem film stojí... Myslím si, že kopírovaných soubojů ala Tygr a Drak již bylo dost a Ip Man ukazuje, že to jde i jinak a určitě "lépe"... ()

vetsinezobri

To si měli Japončíci rozmyslet. Takhle si rozhněvat spořádaného Číňana s pekelně rychlýma prackama, který navíc ovládá bojové umění wing chun? Čirý nerozum. Donnie Yen to tu mlátí hlava nehlava a i v závěrečném souboji o čest Číny (opepřeným o nějakou tu osobní věcičku) psychologicky vyhrává na plné čáře. ()

Godhaj

Choreografie soubojů jsou na jasných 5 hvězdiček, souboje jsou dostatečně uvěřitelné, rychlé a bez ,,létacích" prvků. Příběh a chování postav je už však méně uvěřitelné. Celý film se nese v čínském nacionálním patosu kvůli japonské okupaci a nejvíce tím trpí právě jednání postav a hlavně davu. Například vysloveně směšně působilo Ipovo učování kung-fu dělníků z továrny. Ipovo chování mě přišlo také podivné, protože velmi rychle mění své postoje (bojovat x nebojovat). Bohužel je pro mě Ip Man spíše zklamáním, akční scény jsou ale vynikající a už kvůli nim se vyplatí na Ip Mana podívat. ()

aa12

Tady se nemá význam bavit o kvalitě soubojů, které jsou samozřejmě vynikající. Díky propojení s nelehkou dobou a té neuvěřitelné auře, která je z filmu cítit se Ip Man vyvyšuje i nad ty nejlepší filmy s bojovým uměním a navíc k tomu příběh silný jako pěsti Donnieho Yena, ale co je nejdůležitější i když je děj filmu neustále tlačen do soubojů tak i přesto si zanechává ducha bojových umění, která samozřejmě nejsou určená k neustálým bojům a to si myslím že je naprosto špičkové. ()

iKosser

Na čínský film teda super, vůbec jsem nečekal že se budu bavit, a bavil jsem se dobře. Režisér by sice mohl myslet na rozfázování filmu, přišlo mi že film začal a za chvilku skončil. Ale nechám se filmem poučit a když otevřu více oči, myslím že mi to ani nevadí :). ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz