Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Diskuze

berg.12 (hodnocení, recenze)

Navíc to byla spíš reakce na článek, který z SGU dělá Cestu do hlubin geekovi duše.

rossi001

rossi001 (hodnocení, recenze)

berg.12: hele ty cajomile a fletnisto, nikoho nebavi tady cist ty tvoje debilni kecy, tak si hezky nakracej k jinemu serialu nebo filmu a neprzni tady kultovni zalezitost ;-) !

berg.12 (hodnocení, recenze)

Výchovný geekovský motiv... jo jako všechno to bylo napsané jak pro desetileté děti. Pokud by se vůbec dalo mluvit o hlavní postavě, tak tou byl podle mě Rush, jediná postava, která skutečně něčím hýbala, byla dobře napsaná i zahraná. Jestli někoho na SGU opravdu dojaly vztahy a dokázal je brát vážně, netuším, proč vůbec sledoval cokoliv předešlého z SG.

wenca (hodnocení, recenze)

Destiny letí miliony let a Rush celej nervní, že běhěm tří let objeví nějakou super věc a on bude spát
  AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishEnglish (auto-detected) » Czech

berg.12 (hodnocení, recenze)

No, tak nám to skončilo tak nějak opět humanisticky, že se na všechny nedostane bylo takové, ehm nečekané. Zaplať pánbůh, takhle si alespoň může člověk představovat, že se tam stane něco zajímavého :) Naštěstí jsem si už spravil chuť "Doktorem Who", takže dokoukat tohle z povinnosti zase tak nebolelo.

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

No musím uznat, že vyhození scénáristů první série seriálu rozhodně pomohlo. I tak ale u mě seriál pořád stojí na hranici 2 až tří hvězdiček. Holt posledních 5 dílů už nemůže napravit nevyužitý potenciál a ploché charaktery.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Za mna spokojnost so samotnym finale, posledne diely naozaj vyborne a dokonca doslo aj na lucenie s postavami, takze to scasti naozaj funguje aj ako series finale. Ale je fakt skoda ze serial konci ked sa tak slusne rozbehol.

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

Stargate zemřela o hodně dřív. Jen ji dlouho odmítali pohřbít.

BMAJTZ

BMAJTZ (hodnocení, recenze)

Posledni dil byl dustojnym zakoncenim serialu jako takoveho. Osobne bych byl schopen tenhle serial sledovat dal a zo nejen proto ze se mi to libilo uz v dobach kdy na to ostatni neskutecne nadavali, ale hlavne serialy tohoto typu proste chybi.  Skoda doufam ze se nekdo vzpamatuje prestoze je to dosti nerealne.

AkrObatiX

AkrObatiX (hodnocení, recenze)

Tak dneska poslední díl SGU a taky po 14 letech končí SG kompletně takže si tu poslední epizodu užijte.

kormoran

kormoran (hodnocení, recenze)

Maximální zklamání po předchozích seriálech ze světa Stargate. Škoda slov.

berg.12 (hodnocení, recenze)

Křížení sci-fi s dramatem bych taky neviděl jako hlavní problém, to že díky tomu kašlou na sci-fi linii už ano. Ale hlavní problém je, že to drama absolutně nefunguje. Primitivně napsané charaktery a stupidní zápletky jak z příručky "Scénář snadno a rychle". Motivace k tomu nebyla udělat něco nového, ale okopírovat co zrovna zabralo (hlavně BSG) a předpoklad, že když k vesmírným bránám přidám nějakou tu těhulku, lesbičku nebo lidské vztahy, zacílím tím na širší diváckou skupinu.

Karel69

Karel69 (hodnocení, recenze)

honajz: Fajn, byl to jenom příklad, ale co se týče firefly nadhled nenadhled žánry sou tu smíchany úspěšně což vyvrací tvou teorii o učení na filmařskych školách a místo die hard ti můžu nabídnout unstoppable, kterej sem nedávno viděl a i když netuším jak se to tvůrcům povedlo, přesto že mi bylo od začátku jasny jak to dopadne, dokonce sem docela úspěšně odhadnul jakou cestou se k tomu konci dopracujou, byl sem celej film napnutej jak kšandy. Je sice pravda, že u SGU toto neplatí, ale ani mi to nekazí zábavu.

honajz (hodnocení, recenze)

To jsou dvě rozdílné věci - když se mi něco líbí, nebo nelíbí, je to subjektivní názor. Je skutečně jedno, jestli se jednomu líbí, a druhému ne, to je normální.   Ale snažím se tu celou dobu vysvětlit, proč z objektivního a čistě filmařského pohledu SgU nefunguje.

Karlem69 zmíněné Firefly a Die Hard jsou mimo mísu, protože primárně jsou postaveny na nadhledu - od začátku nám tvůrci jasně dávají najevo, že to nemáme brát tak vážně. Zato SgU se tváří smrtelně vážně, takže to tvůrci asi vážně mysleli, a pak to tedy z žánrového hlediska skutečně selhává a nefunguje.

Karel69

Karel69 (hodnocení, recenze)

honajz: Nevím co je na míchání žánrů špatnýho, mě by například nikdy nenapadlo skombinovat western a sci-fi, nevěřil bych, že to vůbec jde a ve firefly to fungovalo naprosto skvěle. A že je jasny, že nevletí do slunce nebo neumřou z nedostatku vzduchu? Že McClane zlikviduje všechny teroristy a přežije taky bylo jasný hned od začátku, stejně jako je u minimálně 50% všech filmů jasny hned na začátku jak dopadnou.

wenca (hodnocení, recenze)

Nevím, proč by v kdejaké slušné filmové škole měli lidem cpát co se má lidem líbit, a tedy co mají lidé točit... beru to jako tvůj pohled na věc, ale každý je jiný ...

honajz (hodnocení, recenze)

Taky nikoho nechci přesvědčovat. Ale to, že křížení žánrů není k dobru věci, je naprosto objektivně doložitelná věc, to ti řeknou na kdejaké slušné filmové škole. (Ostatně, domyšleno ad absurdum, jak by se komu líbil Vinnetou, kdyby se tam celou dobu řešil jenom vztah Ribanny a Old Shatterhanda, místo aby se šlo po padouších? Nebo kdyby v Pretty Woman naopak přistáli ufouni?) Mně se třeba líbí, proto jsem je zmiňoval, seriály Defying Gravity a BsG. Tam je to taky o vztazích. Ale tvůrci věděli, že když točí scifi, musejí s fanoušky žánru počítat a dodržet určitá žánrová pravidla. No a v SgU se žánrová pravidla prostě nedodržují. Ani se nedivím, že hodně lidí o seriálu zklamaně psalo jako o Melrose Place nebo Beverly Hills. Úvodní díl SgU nastolil jakousi scifi premisu, aby se na ni vzápětí zvysoka vykašlal, v podstatě ji ignoroval, a násilně implantoval nové prvky jakoby zvenčí. Navíc prvky na úvod seriálu špatně vybrané - všem je přece jasné, že neumřou z nedostatku vzduchu, že nevletí do slunce... - takže jakékoliv možné napětí je i tak v čoudu. Na druhou stranu tu je tajuplná loď, a v podstatě každý to vezme jako fakt, a nikoho nenapadne ji začít pořádně zkoumat...

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

To ze vztahy nesmu prevazovat, lebo inak to uz nie je sci-fi je tvoj nazor, niekto iny ale moze mat nazor uplne opacny. Nesnazim sa ti nasilu oponovat ale vadi mi ked niekto nieco podsuva bez dokazov ako objektivny fakt. Naviac v dnesnej dobe multizanrovych serialov tom osobne nevidim ziaden problem (a este by som dodal ze SGU mal byt od zaciatku daleko viac vztahovy ako avizovali tvorcovia)

honajz (hodnocení, recenze)

Kluci, vy neumíte číst. Znova: Ale do sci-fi jen v určité  omezené míře. Nesmějí převažovat. Trvám si hlavně na tom slově "převažovat".

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

honajz : Ako pise wenca, je to tvoj nazor ale zaroven aj tvoje minus. Neviem skade si prisiel na to ze vztahy do sci-fi nepatria a ked tak v omedzenej miere, nikde to takto presne definovane nie je. Ale chapem ze tebe osobne to vadi a nedokazes sa od toho odosobnit takze respektujem.

wenca (hodnocení, recenze)

To je ale tvoje mínus, že se ti nelíbí vztahový prostřední ve sci-fi. Já mám třeba rád sci-fi, mám občas rád když se řešej vztahy (nemluvím o telenovele, ale prostě když se vyvíjej vztahy mezi lidma atd, jako v Lost nebo třeba i trochu v Dexterovi) a když může být vše v jednom proč ne? Já to uvítám, vztahy patří k realnýmu světu, proč by to nemohlo být ve sci-fi.

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace