Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Diskuze

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Tak já nevím, ale nepřijde vám, že - tedy po 5. díle zatím - tomu chybí nějaká akce a větší napětí? Plus nějaké hlubší charaktery postav?

Karel69 (hodnocení, recenze)

Nehodnotím, pouze reaguju diskuzi která se tu na toto téma rozběhla a všimni si, že sem vždy psal, že to tak je pouze "zatím". Jak se to bude vyvíjet dál opravdu netuším.

surrealCz (hodnocení, recenze)

Venku jsou čtyři díly, čtyři proboha. Pokud nevíš něco co já (čteš spoilery, spíš se scénaristou nebo producentem) nechápu, jak můžeš hodnotit tuhle stránku seriálu.?

Karel69 (hodnocení, recenze)

Ake pořád řešej jeden jedinej problém, jak přežít na lodi dokud nepřijdou na to jak se dostat domů a narozdíl od SG1 a Atlantis ke by se dalo říct, že byl taky hlavní problém(goauldi, wraithi, ...)od něj(alespoň zatím)neodbočujou žádnou "epizodou o ničem"a navíc sledujeme(opět aspoň zatím)každej den kterej prožijou, což se v předchozích seriálech nedělo, tam sme nevěděli kolik dní mezi jednotlivýma nebo někdy dokonce i v jedné epizodě uplynulo.Když to vyhrotím, velmi se za toto nevhodné přirovnání omlouvám, v podstatě se jedná o takovou telenovelu kde se čas od času změní momentální problém, ale pořád víme jak se vyvíjí vše ostatní. Ještě jednou se omlouvám za tu urážku takhle skvělýho seriálu.

Dan9K (hodnocení, recenze)

ale mně přijde, že třetí díl byl dost ukončen a že čtvrtej jel už jinou story víceméně, ne? Samozřejmě že nějaká nitka spojitosti (nedostatek energie) tam je, ale něco takového by se našlo u spousty seriálů...

Karel69 (hodnocení, recenze)

No zatím se to netváří, že by chtěli opustit styl na sebe navazujících dílů přinášejících nám jeden dlooooooouhej příběh. Což je dobře, je to u stargate velmi příjemná změna. Carlyle ruleeeeeeez.

Bart16

Bart16 (hodnocení, recenze)

Dan9K:souhlasím s tebou,i když t4. a 5 díl jsou taky propojeny,tak uvidíme...Jinak Carlyle podává zatím překvapivě skvělý výkon,je vidět,že roli asi nevzal jen pro peníze.

Dan9K (hodnocení, recenze)

Bart16 : těžko říct, jak to s tím "na pokračování" bude. StarGate SG-1 byly první tři díly taky na pokračování a pak až to bylo o něčem jiném. Až se na lodi, nebo někde jinde, pěkně zabydlí, tak si myslím, že bude děj znova epizodní...ale co já vim :-)

Bart16

Bart16 (hodnocení, recenze)

zatím velká spokojenot,je to zhruba to,co jsem čekal,snad bych uvítlal časem jen krapet více akce.nevíte jakou to má sledovanost??běží to na kabelovce,takže to nemůžu nikde zjistit:-(( trochu se bojím,že sledovanost bude časem klesat,jelikož narozdíl od SG1 a SGA je tohle seriál na pookračování,takže se musí sledovat stále(jako např lost,heroes atd.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Podle mě je to dobře, že tam jsou, odpadá totiž jedna zásadní scénáristická berlička - jak navázat spojení s domovem = tvůrci musí vymýšlet něco jiného, zajímavějšího. A není to podle mě ani jak se dostat domů, protože jediná možnost se jeví brána a oni už na něco přijdou. Čímž doufám v objevování nového a obohacení Stargate univerza o něco jiného než pitomé Wraithy. Beztak tam ty šutry jsou hlavně proto, aby se zachovalo propojení s SG1.

surrealCz (hodnocení, recenze)

Tak teprve teď jsem si všiml, že plukovník nechodí o berli, ale o pušce. .-) Jinak pořád mám výhrady jen k těm kamenům, je to strašně rušivý element a výrazně mi to z SGU nabourává celkový dojem. Doufám, že už je brzo ztratí nebo jim dojde šťáva cokoliv.. hlavně ať jsou pryč. :-)

hemoglobin (hodnocení, recenze)

s Bergom musim suhlasit, sice som zarity StarGatetak ale uz bolo na case prist s niecim novsim a mozno aj lepsim (dozvieme sa neskor)

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Souhlas, něco v podobném duchu jsem očekával od Atlantis, které bylo spíš zklamáním, takže mě směr, který to nabralo zatím těší. A výtky některých fandů, že to není Stargate, že je to nějaký mix Galacticy, Voyageru, či Firefly moc nechápu. Že přejímá modernější styl, který zdaleka není typický jen pro uvedené seriály, je normální a pořád je to hlavně Stargate.

Dan9K (hodnocení, recenze)

Jsem zatím hodně natěšen, tomu seriálu chybí všechno to, co dělalo StarGate směšnou (vancouverský park, mimozemšťani s angličtinou, lidi v jiný galaxii, středověká vesnice) a chybí tomu zatim jen nějaký větší humor, což vůbec nemusí být naškodu, pro změnu. Jsem fakt zvědav, ten seriál má našlápnuto. Nachází to rozměr ve StarGate universu, který jsem ani nečekal, že můžou ti samí tvůrci ještě najít.

Blaken

Blaken (hodnocení, recenze)

to surrealCz: jj,definitivne s tebou souhlasim,jeden z detailů,který jsem fakt tezko prekousl

22matelko

22matelko (hodnocení, recenze)

ludi prosim vas pekne. potrebujem vediet ako sa volá pesnička ktorá hrá v tretom dieli universe na konci :D ak to dakto z vas vie napiste mi to do pošty :D diky moc

Karel69 (hodnocení, recenze)

To si nemyslím, to by to zkusili a netrapčili by na nějaké jiné planetě.

hemoglobin (hodnocení, recenze)

ale ked tak rozmyslam tak atlantida je na zemi a tak s 3 ZPM by mohlo ist vytocit Destiny :) sak len treba cakat .....

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Podla mna ide naopak o vyborny napad a zaroven ide o moznost priviest na palubu Destiny prakticky akehokolvek hostujuceho herca zo SG universa.

surrealCz (hodnocení, recenze)

Však v prvním díle bylo řečeno, že se posádka hodlala na loď přesunout až mnohem později (proto taky vlastní hvězdná brána), mezitím se ale antici hromadně povznesli, pročež k tomu nakonec nedošlo. Co si myslíte se o antických kamenech. Nebylo by lepší v zájmu seriálu komunikaci se zemí znemožnit? Podle mě byla chyba už jen to, že Zemi dali vědět co se s nimi stalo a kde jsou. Tohle si měli scénaristé imo nechat na později.

Nihlus

Nihlus (hodnocení, recenze)

Určite po nejakom čase prídu na to ako loď ovládať, alebo jej aspoň dočasne upraviť kurz. Tretí diel bol celkom fajn, ale grády to malo až na záver. Konečne iná planéta, než s ihličnatými lesmi :) Inak keď tam tak teraz pátram po zaujímavých klišé, tak --- Pokiaľ je to loď vyrobená tak aby išla automaticky podľa programu a nepotrebuje žiadnu posádku, prečo sú na nej izby s posteľami a tiež ma udivujú tie krásne prikrývky, ktoré aj po stovkách tisíc rokov žiaria ako vyprané v Perwolle Color Magic. :D

Karel69 (hodnocení, recenze)

To je sice fakt, antická troska může být pořád lepší než hive ship, ale rozhodně na to nevypadá:D. A navíc sou bez energie, ale to se určitě v nasledujících dílech změní, nějakej zdroj určitě najdou.

hemoglobin (hodnocení, recenze)

troska nieje ako troska ani netusime s akymi zbranovymi systemmi lod disponuje ..

Karel69 (hodnocení, recenze)

Já si zase moc neumím představit nějakýho stálýho enemika, jelikož sou pořád v pohybu, asi na něj nebudou narážet na jeho domovské planetě a když se budou potkávat s nějakýma jeho loděma nevím jak dlouho by byla ta troska Destiny schopná mu odolávat.

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace