Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Diskuze

The_God

The_God (hodnocení, recenze)

Co mě docela štve je opravdu ta, jak někdo správně podotkl, scénáristova berlička ohledně loučení se a navštěvování rodičů/manželů/manželek atp., ale jinak nemám moc výhrad. Být na nějaké takové lodi, tak taky se nejdřív snažím zajistit si přežití a nezjišťuju, jestli ten čudlík po zmáčknutí změní barvu osvětlení ze žluté na modrou a bude zpívat čínskou hymnu, což je páteř dosavadních dílů (live support, energie). Ale nemůže to vydržet do nekonečna, to je jasný, jako že já ještě touhle dobou dřepím v práci.

McClane

McClane (hodnocení, recenze)

já si nemůžu pomoct, ale důvod k panice je, protože ty díly jsou čím dál debilnější, a proto mi pak třeba začínají vadit prohřešky proti přírodním zákonům, který jinak odpustím, pokud je seriál zajímavej a dobrej. viz právě zmiňovaný DG, kde jsou na tom s přírodníma zákonama mnohem hůř než v SGU, ale nevaděj mi tam. Nebo myšlenkový díry v District 9 např. Ovšem tady je to nuda k posrání a demence na druhou.

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Karel69: Viac menej suhlas. Je zaujimave ze SGU v zaciatkoch tempom rozhodne nevynika, no zatial sa to seriali dari nahradzat pracou s charaktermi, atmosferou bezutesnosti, hoci je jasne ze donekonecna to takto zrejme nepojde. Na paniku vsak zatial nevidim dovod, mame za sebou len par dielov.

Karel69 (hodnocení, recenze)

honajz: Abych pravdu řekl, nevím co mě na nich napíná nebo baví, nedokážu ti to říct, ale pravdou prostě je, že se mi ten seriál líbí, prostě se u něj nenudím. A myslím si, je to pouze můj názor, že k tomu zkoumání lodi dojde, jenom jim to bude trvatm aby nevystříleli všechnu nejostřejší munici v prvních pár dílech a je logický, že před zkoumáním musej zajistit, aby na té lodi vůbec přežili. Což se jim už snad povedlo, mají kyslík, mají energii a jídlo taky, tak uvidíme jak s tímto základním materiálem naložej v dalších dílech.

honajz (hodnocení, recenze)

Karel69: Ne, seriál nemusí být akční, aby byl zajímavý. Viz Defying Gravity. Ale řekni mi, a teď si tě nijak nedobírám, co tě tak na dílech SgU napíná? Mně osobně přijdou ty zápletky hrozně chatrné a skutečně natahované neskutečně kecáním nebo těmi setkáními s blízkými na Zemi, prostě mi přijde, že to nemá atmosféru a raději bych, kdyby pořádně zkoumali loď a nacházeli třeba nějaké její tajuplnosti.

Karel69 (hodnocení, recenze)

Já nevím, co se vám na tom nelíbí. Je pravda, že všechno co píšete je do jisté míry pravda, ale já se stejně ještě ani u jednoho dílu nenudil a na každej další se těším jako babka na důchod. Seriál snad nemusí být samá akce aby byl dobrej.

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

Protože je Destiny zrovna tak chytrá jako scénáristé...

Seriál zatím sleduji, ale skřípu u toho zuby. Je to značně nablbé. Velký nabubřený patos, který se snaží tvářit jako obrovské drama.

btw - antické kameny jsou skvělá berlička pro scénáristy, protože se tak dá natáhnout děj - člověk, který je používá, tak může zavzpomínat za jak těžkých okolností opustil své blízké pro službu vlasti a planety, jak moc navštívené miloval či se s nimi nerozumně nepohodl atd.

artuš

artuš (hodnocení, recenze)

No já si taky myslím, že by to už chtělo trochu víc akce. A pokud je Destiny tak chytrá loď, tak proč je nedoveze někam, kde by sehnaly něco na opravu trupu.

honajz (hodnocení, recenze)

Taky mám SG rád (zpočátku kvůlivá MacGyverovi ;-)), ale tohle je fakt nuda. Kluci to velice dobře a vtipně popsali - a dokud nebude jeden z dílů věnovaný WC a problémům se splachováním, fakt tomu horko těžko dám šanci.

Trisstes

Trisstes (hodnocení, recenze)

stavim sa ze keby to pokracovalo v tradicii starych SG tak by ste zas nadavali ze to je rovnake... ... ...ja osobne som daco take kvalitne necakal...ale dufal som v to...a som z toho nadseny...dufam ze to nezrusia po prvej sezone...

Chrlič (hodnocení, recenze)

"Máme problém. Na Facebooku nejde udělat nové pole..." "Cože? ALe jak poroste naše herní ekonomika?!" "Budeme muset jít támhle a támhle, aby nakonec do Destiny narazil meteorit a všechno se náhle opravilo, jelikož onen meteorit obsahoval stopu minerálu, kterou Destiny vysává. Není to náhoda, Destiny tyhle šutry vyhledává." "Hmm... Vypadá to jednoduše, ale radši to budeme řešit tři díly." Joó, jestli to nezlepší, tak nevim...

McClane

McClane (hodnocení, recenze)

já to sleduju opravdu jen pro zábavu, jak je to hloupý:). samotný názvy dílů: Air, Darkness, Light, Water, Time...Prostě je problém, nemaj jak ho vyřešit, ale Destiny je šikovná loď a antici to všechno předvídali. Až vyřešej pár první základních problémů (teda Destiny je vyřeší), tak přijde druhá a třetí série s dílama jako "Facebook", "Golf", "Caviar" a "Wellness". A já doufám, že i s tám si Destiny poradí:D!

Karel69 (hodnocení, recenze)

Možná je chyba právě to, že si fanda stargate, tohle je totiž o velkej kus jinde než předešlý seriály. A myslím, že jednotlivý díly možná můžou být nudnější(i když se mi nezdá ani to, na každej další díl se těším jak malej), ale z dlouhodobýho hlediska má universe rozhodně větší potenciál než SG1 a SGA. Zatím nehodnotím, to si nechám až po celé první serce.

oldin

oldin (hodnocení, recenze)

Po SG1, SGA jsem čekal větší šrumec. Sice je seriál v začátcích tak jen doufejme, že se teprve rozjíždí. Zatím * * *

Nihlus

Nihlus (hodnocení, recenze)

Už keď som si myslel, že ma SGU začína nudiť a že začnem zrážať tomu hviezdičky prišiel piaty diel, ktorý mňa naozaj pripútal do kresla. Konečne sa Eli nesnaží o debilné vtípky, ktoré iba rušili depresívnu atmosféru. A Atmosféra bola v tomto diele naozaj hustá. Goldsmithove skvelé hudobné motívy celú záležitosť len podkreslovali. Samozrejme bolo jasné, že nenechajú zomrieť 4/5 hereckého osadenstva, ale aj tak som očakával, že situácia sa vyrieši menej originálnym spôsobom. Aj keď zatiaľ Universe nemám radšej než SG1 a SGA (uvidíme čo prinesiú ďaľšie diely) celý SGU koncept je celistvejší než bratské série, kde stačilo vidieť diely 1,10,11,20 v sérii a nič podstatné by vám neutieklo. Mám len jednu negatívnu pripomienku: "Na ktorého oného sa musí kamera kmitať na všetky strany pri záberoch na letiace ledo?"

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

Bart16:Postava Phillipse se nachazi na zemi a vzhledem k tomu ze nikdo nepouzil ty anticke kameny tak se do tehle epizody ani dostat nemohl

honajz (hodnocení, recenze)

Myslím, že krsytofc to vystihl úplně přesně. Objeví se nějaký problém, 40 minut se okolo toho naprosto nezajímavě kecá, někteří lidé se zcela zbytečně pohádají, a během pěti minut se problém vyřeší buď sám, nebo jej vyřeší loď, nebo prostě někdo dotáhne pytel se vzácným nerostem v poslední chvíli na palubu. A protože je jasné, že Destiny musí vesmírem letět minimálně jednu sezonu, nijak mě tyto "osudové" problémy jako diváka nenervují.

Bart16

Bart16 (hodnocení, recenze)

Nevíte někdo co se stalo s postavou co hraje Phillips??V pátém díle vůbec nebyl a nevzpomínám si,že by umřel.

Chrlič (hodnocení, recenze)

Rozhodně souhlasím. Po pěti dílech zde není víceméně nic. A to nabíjení lodi, nebo vyřešení dýchatelného vzduchu je tady roztahano zvlášť na epizodu. Proč? Tak zajímavý to zase není, aby si to zasloužilo víc. Radši budu hodnotit až po celé řadě, páč nevím, jestli to nabídne i nějakou akci a podobné. Snad se to takhle "zajímavě" nepovleče pořád

krystofc

krystofc (hodnocení, recenze)

po prvních pěti dílech se v podstatě nic nestalo, všechny nevyřešitelné úkoly záhadně vyřeší sama loď....možná je ještě brzo na hodnocení, snad se to ještě rozjede

Zaprtek

Zaprtek (hodnocení, recenze)

Zatím nic moc. SPOILER: Co se týče 5. dílu. Tak mě bylo naprosto jasné, že ta loď tam letí nabít energii. Ten děj je zatím celkem o ničem a nudí mě, snad se to nějak rozjede....

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Kdo s kým proč a jak beru jako borovicový háj Universe a doufám, že to je taková úlitba na oko. S tím jsem celkem i počítal. A nevím, jestli zrovna Stargate si zakládala na nějakém hlubším charakteru postav nebo vývoji, který nespočíval v povýšení jednou za tři sezóny. Jinak Dr. Rush je samozřejmě sympaťák od prvního momentu.

Chrlič (hodnocení, recenze)

Agresivní psycho černoch voják (lol?) se mi zamlouvá. Na druhou stranu moc nemusím postavu Elyse Levesque. Přesně takový uječená hysterka... (dle mého)

nasanar

nasanar (hodnocení, recenze)

Páči sa mi to rozloženie postáv a tajomnosť Carlyla. Well done !

fantasmic

fantasmic (hodnocení, recenze)

epizóda "Light" ma vôbec nesklamala...práve naopak...konečne sme zistili aký zdroj energie využíva Destiny

nasanar

nasanar (hodnocení, recenze)

honajz : v atlantise absentovala história charakterov ešte viac. Ja by som skôr povedal, že zobrazujú minulosť, postavy, flashbacky a podobne.

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace