Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Diskuze

honajz (hodnocení, recenze)

Tohle je z IMDb a ti mám pocit, si informace ověřují: "The Previously unknown purpose of the "Ninth Cheveron" is revealed, and ends up taking a team to an Ancient ship "Destiny", a ship built millions of years ago by the Ancients, used to seed Distant galaxies with Stargates."

Nevada (hodnocení, recenze)

Tak jo, zeptám se jinak. Uvědomuje si někdo zda v seriálu (a případně kde) zaznělo proč Destiny letí vesmírem?

Ondro1112

Ondro1112 (hodnocení, recenze)

honajz: Nikto v seriáli nepovedal, že to bol experiment, mohol to byť pokus o únik, keby ich náhodou našli Ori(a aj našli a poslali mor, ktorý ich vyhubil skoro všetkých). Za druhé, nikto nepovedal, že cieľom "experimentu" bolo rozosievanie brán, Destiny sama nerozosieva brány ani nezbiera dáta, ako už Rush povedal, na to sú ostatné lode, ktoré boli vypustené dlho pred Destiny. Aj to dáva zmysel, pretože tam, kde už brány sú, tam nie je potreba Destiny, aby spravila ďalšie. Destiny NIE JE URČENÁ na robenie brán. A za posledné, nebola vypustená MILIÓNY ROKOV pred Atlantis, ale STÁTISÍCE ROKOV. Takéto dezinformácie sa šírili pred vypustením seriálu do éteru fanúšikmi, ktorí si, ako vieme, každý niečo pridal a ubral, nie je treba veriť každému spoileru na každej druhej neznámej stránke, stačí si vyhľadať 21. DEC 2012, na každej stránke nájdete niečo iné, niektoré dokonca tvrdia, že našli začiatok a koniec kružnice, ďalšie zasa, že prechádzame galaktickým centrom, čo sú totálne pakoviny. Takto to dopadá, keď sa niečo šíri "ústnym" podaním.

honajz (hodnocení, recenze)

Cituji ze zde uvedeného obsahu - juk trošku výš očima: "Již třetí STARGATE seriál nás vezme na palubu antické lodi Destiny, o miliony let starší než Atlantis, kterou jako pýchu své civilizace vypustili Antici. Byl to jejich velký experiment uvedený do pohybu, ovšem nikdy nedokončen. Cílem tohoto experimentu bylo rozsévání hvězdných bran skrz galaxie."

Nevada (hodnocení, recenze)

Kde bylo řečeno, že sbírá informace, prosím? To mi nějak uniklo.

UN

UN (hodnocení, recenze)

mozno ze by mala destiny robit aj brany ale nema nato energiu sak zatial nemaju pristup nikde

Norzog (hodnocení, recenze)

hemoglobin: S energií, to je asi fakt. Ale já měl za to, že brány vysazuje, ne sbírá informace o planetách. To mohla udělat loď která je tam vysadila.

hemoglobin

hemoglobin (hodnocení, recenze)

NEVADA: brany nema rozosievat ale ma zbierat informacie o planetach ... Norzog: asi to bude ako s nabijacimi baterkami po x y nabytiach uz nikdy nebudu mat taku vydrz ako nove ...

Norzog (hodnocení, recenze)

To s těma bránama by mě taky zajímalo - a proč se Destiny nemáčela ve slunci o něco déle aby načerpala maximum, mi taky uniká.

Nihlus

Nihlus (hodnocení, recenze)

Po skvelej piatej časti zase nuda. Aspoň tam bola tá bug-entita, či ako to nazvať. SPOILER - Tie skafandre ma nútia k myšlienke, že sa možno stretneme s Basgardmi (moje osobné označenie zlých Asgardov z Atlantis). :)

McClane

To beru, ale přesto když mají (opět) méně energie, tak je přece nesmysl mít otevřenou bránu několik hodin. Navíc k čemu ji měli celou dobu otevřenou? Na planetu nikdo další jít nemohl a pro audiokontakt s plukovníkem přece stačilo vytočit jednou za - dejme tomu - hodinu. Jako to dělávali v SG-1, a že tam neměli se zdrojem energie problém.

Asi budou jejich zásobníky s energií variabilní - energie máme dost, ale přito málo. A když se to bude hodit, tak jí budeme mít málo, ale dost na to, aby vydržela než na něco přijdeme a v mezičase se Destiny postará.

Chrlič

Chrlič (hodnocení, recenze)

Děs a bídá, přátele. Ale sleduju dál, doufajíc, že to v poslední chvíli ještě zvednou

McClane (hodnocení, recenze)

tak je kapánek rozdíl vytočit hvězdnou bránu v jedný sluneční soustavě a volat na zemi. Jako zpočátku v SGA trajdali po Pegasu, ale na vytočení brány domů potřebovali ZPM.

Nevada (hodnocení, recenze)

Začíná to být tak blbé, až je to kouzelné. Původně jsem to chtěla přestat sledovat, ale budu pokračovat. Chci vědět kam až to klesne :o)
Kromě už zmíněných meganelogičností by mě zajímalo tohle:
V jedné scéně Rush oponuje, že nemají dost energie na otevření červí díry na Zem, protože i po nabytí zásobníků mají jen 40% kapacity. Ale pak si zvesela udržují (IMHO úplně zbytečně) neustále otevřenou bránu na ledovou planetu. Jak to?
Destiny vždycky "vyskočí" u planety s bránou, když byla sestrojená právě pro vypouštění bran na planety kde brány ještě nejsou. Proč letí trasou kde už brány jsou? A pokud už všechny brány vysadila, tak proč letí dál? A kam?

Chloe Armstrong kandiduje na cenu pro nejotravnější postavu.
Camille Wrong zase (zatím) na nejzbytečnější.

UN

UN (hodnocení, recenze)

slabe zatial, btw ten cernoch sa mi vobec nepaci ma vyzerat ako verzia tealca a vobec sa mu to nedari skor je na smiech

honajz (hodnocení, recenze)

McClane : Já už to tu psal, že SGU dám víc hvězdiček jen ve chvíli, kdy se celý díl bude věnovat problematice hajzlíků na Destiny :-) Nebo to choděj dělat někam do koutka do nejzazší části paluby, aby je ten smrad tak nerušil? :-)

McClane (hodnocení, recenze)

honajz: právě jsi o scénáři tohohle dílu přemýšlel víc než scénáristi:). Navíc jejich kutání ledu je opravdu fakt účinný - cca dotáhli 2 tuny, to máme 2000 litrů, 100 lidí na palubě, jenom za den vypijou určitě dva litry, no možná získali tejden navíc, ale spíš míň. Nemluvě o další spotřebě, ale je to Destiny, ta má bezchybnej recyklační systém a syntetizuje určitě vodu i z vakua... Nebo tam maj suchý hajzlíky?

honajz (hodnocení, recenze)

Water je fakt recyklace Air, a už to je hodně tristní, že seriál recykluje sám sebe po pár dílech. Navíc - nevím jak ostatní - ale já o ty postavy nemám strach, že se ze sevření ledu nedostanou, protože přece na palubě ta holka ho miluje, to nemůžou rozetnout tak hezky se rozjíždějící románek přece. A ten "inteligentní písek" na palubě - on sice jednoho z nich rozšmelcuje div ne na kusy, ale pak před nima div neutíká, bezhlavě se vrhne do sudu a nechá se vyšoupnout ven na mráz. To jsem čekal, že si s tím scenáristi víc vyhrajou.

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

Water byl stejný jako Air podle mě. Takže ten díl jsem vidět nemusel. Myslim, že v příštích dílech bude chtit Rush přizvat vědce ze Země těma kamenama, a pokud "McKay" nepodepsal smlouvum mohli by tam šoupnout jednoho známýho českýho odborníka na Antickou technologii.... udělali by mi tím radost.

Zaprtek

Zaprtek (hodnocení, recenze)

Právě jsem se dodíval na díl "Water" Jeden díl je stejný jako druhy. Kromě toho je to nudné, dějově prázdné a prostě o ničem...ještě pár takových dílů a přestanu na to koukat.

Revanx

Revanx (hodnocení, recenze)

Zacal som na 4*, ale pomaly sa to u mna priblizuje skor k 2, pretoze toto je uz skutocne tragicke. A co som pozeral obsah toho co ma prist - vyzera to hadam este horsie. Velka skoda.

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

Myslim ze se nekde psalo ze autori takhle planovaly dostat na lod Rodnyho ale David Hewlet nepodepsal smlouvu

Norzog (hodnocení, recenze)

Hledání vody už bylo i na mne moc, jestli to takhle bude pokračovat dál, seriál půjde do kytek. Mimochodem proč nepoužívají už tak moc imba krystaly k tomu, aby na palubu dostali takové kapacity jako např. Carterovou, k nápomoci vyřešení jejich zapeklitých problémů?

McClane (hodnocení, recenze)

dyť SGA je SG-1 jen v jiný galaxii. taky tam všichni mluvěj anglicky:).

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

A taky objevovani novych planet,John=Jack,Ronon=Tealc,Carterova byla v obou serialech.A prubeh obou serialu byl nekdy az moc podobny.

Norzog (hodnocení, recenze)

To bezesporu je... Atlantis měl se stargate také společný jenom ten točící se kruh.

Blaken

Blaken (hodnocení, recenze)

napriklad rozsireni mytologie sveta stargate(tedka neberu v potaz stargate jako takove,protoze nemam rad scifi-komedie),nicmene ta tvoje otazka je trochu diskutabilni...

Nevada (hodnocení, recenze)

A můžeš mi říct co má tohle společného s Hvězdnou bránou? Kromě velkého točícího se kruhu na palubě lodi?

Blaken

Blaken (hodnocení, recenze)

co se me tyce,tak jedina jsem se nudil u 4tyho dilu,jinak maximalni spokojenost,konecne hvezdna brana,takova jakou jsem si ji pral:)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace