Filmová akční hvězda pošle při natáčení svých filmů několik filmových protivníků do nemocnice. Je namyšlený, neústupný, arogantní a má dojem, že mu vše projde. Na začátku filmu se setkává s mladým gangsterem, který je klidnější povahy, o to více se však pohybuje mimo zákon. Oba si takzvaně "vjedou do vlasů" a svůj spor chtějí vyřešit tím, že gangster bude hrát v novém filmu úhlavního nepřítele akční superstar. Rozhodnou se, že všechny bitky a akční scény zahrají naostro. Tedy že rány a kopance půjdou kontaktně a postavy se nebudou vzájemně šetřit. Tím zvýší i reklamní popularitu filmu, protože do poslední chvíle se neví, kdo skutečně zůstane stát na nohou a jak tedy film dopadne. Režisér původně nesouhlasí, ale když uvidí jejich první bitku, s nadšením nabídku přijímá. Obě postavy mají svoje nemalé problémy a starosti, často jim jde o kariéru, peníze, majetek i životy. I když jsou to od začátku nesmiřitelní nepřátelé, v kritických situacích pomáhají jeden druhému. Film pomalu graduje k finále, kdy se má odehrát závěrečný souboj ve filmu a soud gangstera s jinými mafiány. (Flipnic)

May

Skutecne korejsky nazev "Film je film" odhaluje velmi zajimave a originalne pojate drama osobniho sporu mafiana s popularnim hercem odehravajici se na pozadi i pred kamerou prave nataceneho filmu a to doslova az do posledniho dechu obou dvou. 8/10 - Rough Cut je jednim z dalsich filmu, ktere priorine produkovala pomerne nova produkcni spolecnost "Kim Ki-duk Film"; muze se to zdat divne, jelikoz se toto akcni drama od Kimovych artovek i ostatnich Kimem produkovanych umeleckych filmu v mnohem lisi, avsak reziser tohoto debutu s Kim Kidukem v minulosti intenzivne spolupracoval, a to vcetne pomocne rezie Binjipu, v neposledni rade pak sam Kim Ki-duk k tomuto filmu vytvoril scenar. Kdyz se nad tim clovek zamysli, je ve filmu prehrsel pro Kima naprosto tipickych prvku vcetne bezpredmetneho hrubeho nasili, pro ktere je narozdil od ostatnich zemi zavrhovanym reziserem. Predstava, ze by film tocil sam svym typickym stylem neni uplne ruzova, neartove pojeti tomuto scenari jedine prospelo... ()

*CARNIFEX*

Niet pochýb o tom, že sa jedná o originálny námet. Bohužiaľ, mňa táto sociálna zápletka jak z nejakej Detroit high school, v ktorej sa musí miestna futbalová star rozhodnúť medzi posledným zápasom v sezóne, či večernou tancovačkou s najväčšou outsiderkou školy, nijak mimoriadne nenadchla. Záverečná tretina ma síce mierne prebrala, no za najväčšie plus nehodnotím samotný obsah snímku, no jeho pointu. Hrať sa na niečo, či byt niečím, čo podaktorí iba predstierajú, sú dve diametrálne odlišné veci. ()

kikuka

Situácia v kórejskom filme začína byť zaujímavá. Na jednej strane prepady návštevnosti domácich filmov, varovné hlasy vo všetkých možných smeroch, na strane druhej v roku 2008 zaznamenávame viacero prekvapení (viz napr. The Chaser, ale i Kim Ji-woonov The Good, the Bad and the Weird atď.). Rought Cut ma teda prekvapil a chytil ako už dlhšie žiaden film - a kórejský duplovane. Film uvádzaný pod akousi ochrannou hlavičkou scenáristu a producenta Kim Ki-duka má výborný scenár, zaujímavú a hravú réžiu a neuveriteľne "skutočné" herecké výkony, úžasnú hudbu (jemne jazzová trúbka). Rought Cut je jeden z tých filmov, ktorý v sebe spája "realitu" a "filmovú realitu", keď jednu zo svojich línií zasväcuje gangstrovi - filmovému fanúšikovi, ktorý po istých peripetiách, ktoré je lepšie vidieť, než o nich čítať, dostane šancu hrať v gangsterke, navyše po boku svojho obľúbeného herca. Má však jednu podmienku - všetky scény budú "naozaj". To v praxi znamená, že precízna práca choreografov súbojov a tak trochu i režiséra ide bokom a nahrádza ich improvizácia, pri ktorej vznikajú naozajstné modriny, rany a tečie ozajstná krv. Život však ide ďalej, herec i gangster majú svoju vlastnú prácu, vlastné vzťahy, ktoré však už akosi nie sú celkom ako bývali - hranice filmu a reality tak trochu stratili svoje kontúry, aby sa súčasne mohli pripomenúť a zaistiť tak potrebné napätie v deji a iskrenie medzi postavami - to druhé vyvrcholí v scéne, ktorá je doslovným zobrazením toho, že zápal režiséra pre film môže byť skutočne nákazlivý. ()

Zeebonk

Asijská hvězda akčního filmu s nevyhraněnou sexuální orientací se při hospodské šarvátce střetává s nemluvným gangsterem a sledem událostí dochází k názoru, že by nebylo od věci rozmlátit si před kamerou držky. A žebra. Plakát je poněkud matoucí, jelikož k akci dojde všehovšudy dvakrát, což rozhodně je na škodu nejen kvůli korejské zálibě v ufňukaných rodinných, šoustacích, popřípadě pracovních nešvarech, na které mám akutní nedostatek estrogenu a špatného vkusu. Hlavní hrdinové naštěstí řeší své trable s grácií. Ten první klátí známou z branže a druhý proklepává bejsbolkou mozkovny nepřátel svého bosse. Jistěže několikrát i na to fňukání dojde, ale do ukázkové slzopudné rejžožroutské sračky to má daleko. "Tak proč tak mizerné hodnocení?" ptá se pozorný čtenář. Zmínil jsem se už, že se to vleče jako želva po amputaci varlat? ()

italka63

Já vim, že zde hodně uživatelů pěje chválu, já holt budu v menšině. Zkraje se mi natáčecí scény líbily, jak se pravý herec snaží ve rvačce přeprat najatého pravého gangstera, místy opravdu úsměvné. Pak se bohužel děj poněkud zadrhl, herecké ego mírně utrpělo a dostalo se nám mírného vysvětlení o životě gangstera. Závěr filmu dobrý, scéna dvou zápasících mužů v bahně a posléze vražda jednoho zrádce gangsterem. Nemůžu si pomoct, ani ryba, ani rak a tak víc jak tři to nebude. ()

• Jméno postavy Soo-ta (Ji-hwan Kang) je parodie korejského slova „sta“, které znamená „hvězda“ (filmová celebrita). Jméno postavy Gang-pae (Ji-sub So) je parodií slova „ggangpae“, což v korejštině znamená „gangster“. (vojacekr)