Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Hawaj

Slušně natočená hříčka o cestování časem se srandovně velkejma bouchačkama a pár scifi proprietama. Bohužel z výrazu Josepha Gordon-Levitta nepoznáme jestli se šklebí, něco hraje nebo takhle vypadá od narození a z výrazu dědy Bruce Willise poznáme už jenom to že je to Bruce. Ale to nás v poslední době nepřekvapuje. Film na nedělní odpoledne na kterej si v pondělí už moc nevzpomenete. Kamera: Steve Yedlin ()

Mr.Roman

Keď si na konci poviete "dobre, ale je mi to fuk" asi niekde nastala chyba.. a pritom veľa aspektov ma na Looperi doslova ohromili. Ako tomu bolo napríklad pri mistrovskej práci maskérov (či CGI?), ktorí dokázali spraviť z Gordon-Levitta mladého Willisa (hoci tie výrazné oči si mohli odpustiť), či niektoré minimalistické a pritom veľmi efektné akčné scény. Žiaľ nedostatok originality scenára, a možno i príliš "čo to sakra.." momenty, sú fakty, ktoré v mojich očiach film pomerne dosť degradovali. ()

Berry0153

Šílené, jak někoho změní jen barva očí! Joseph Gordon-Lewitt je vážně obdivuhodný chameleon - z chlapce s nevinným kukučem (500 dní se Summer), přes muže, který se nesmířil s rakovinou (50/50) až po tohohle plnokrevného akčního hrdinu. No a, co se týče filmu, byl to silný zážitek a hlavně ten konec mi vyrazil dech. ()

jafuska

Hodně zvláštní film, a asi ne pro každého hodně jsem v tom tápala, chvílemi se nudila, délka filmu zbytečně dlouhá, herec Bruce Willis už bohužel hraje jen v béčkových filmech, velká škoda, žánr sc- fi, z budouctnosti, kterou my v reálném životě nikdy nepoznáme a nebude nám souzena a asi ji těžko pochopíme, celkový dojem hodně rozpačitý, ale dalo se na to dodívat, a to je asi dobře. ()

jayman

Prečo nápad takéhoto settingu nedostane do rúk niekto bez bázne a hany, kto z neho urobí ultimátny scifi náklad epických rozmerov s dvoma povinnými zvratmi na konci, ktorí všetci miestni kritici zavrhnú a zadupú pod čiernu zem ale ja budem milovať? Prečo? Drive syndróm. Tri a pol, v polovici nuda. ()

Ocelotr

Od půlky těžká zívačka, filmu hodně uškodila změna prostředí z velkoměsta na jednu farmu uprostřed polí - skoro to vypadá jako kdyby v půlce došli peníze a konec se musel narychlo spíchnout za pár babek. VYMĚŘENÝ ČAS, nebo ZDROJOVÝ KÓD o hvězdu výš. Ale v hlavě nějakej ten loop zůstane. ()

vinc_vega

Film stojí na vratkých základoch. Aj s prižmúrením oka nad cestovaním čase logika posielania "gangstrov" v čase naspäť však nedáva ani najmenší zmysel. A toto vedomie ma sprevádzalo celým filmom, ktorý som si tak patrične nevychutnal. Levitt mal na tvári buď kopu lacného mejkapu, alebo jeho tvár sama o sebe vyzerá umelo, a vôbec by ma neprekvapilo keby sa nakoniec zvliekol z kože ako istý Arnold v istom filme. Willis hrá čo má hrať, badal som tam zopár hlášok, ale nestáli za veľa. Prekvapením, po hereckej stránke, bol pre mňa detský herec, ktorý naozaj pôsobil zlovestne. Kvôli, ale fakt - musím sa opakovať - nelogickej premise, dávam za tri. ()

stone

Úplný souhlas s klima777. Dnes už toho o cestování v čase víme tolik, že absolutní nesmysly prostě nejde tolerovat.....to není scifi to je blbost zastrčená do zářivého futrálu. ()

gicous

Do té doby než se film úmorně propracuje na farmu, jsem se místy nudil. Příběh nebyl kdovíjak záživný - herci, kulisy, akce - všechno víceméně podprůměrné. Ovšem od farmy dále se film nakopne na vyšší rychlostní stupeň a finále je opravdu brilantní. Především způsobem, kterým spojí všechny dějové linky do celistvého a logického vyústění. První hodina **, zbytek *****. ()

Avarga odpad!

Ten to film jak tak debilní, že by naštval i debila. Efekty jsou debilní, hudba je debilní, létací motorky jsou debilní, všichni herci ve vedlejší roli jsou debilní, Levitt je naprosto debilní, willis je z poloviny debilní, farmářská čubka je totálně debilní, ten její malej smrad je arcidebilní, kostými jsou debilní, dialogy jsou veledebilní a hlavně celá pointa je supervelehyperultramegadebilní. Nedebilními divákovi v každé další minutě naskakuje více a více logických otázek, které v tomto debilním filmu vůbec vyřešeny nebudou. Dávám jeden velkej debilní ODPAD! ()

AnnaMae

Celej film je poučením o tom, že z mladýho debila vždycky vyroste starej debil ;-) A taky v něm zaznělo ultimátní řešení všech časo-cestovatelských paradoxů: „I don't wanna talk about time travel shit. Cause if we start talking about it, then we're gonna be here all day talking about it and making diagrams with straws. It doesn't matter.“ ()

Benzinka

Skvělé. Akční jízda, kterou střídá pár "sladkých záběrů", ale v celkovém hodnocení to nemůže mít žádný vliv. Napětí od začátku do konce a J.G. Levitt je vůbec nejlepší, kdy sem ho zatím mohl vidět. Místy se mi ani nechtělo věřit, že je to on. Jeho chladný výraz se filmu dokonale hodí. Bez něj by to nebylo ono, jenže, a to díky bohu, on tam je. Podobnou pochvalu bude mít i Bruce Willis. Film je prostě pro ty dva jako stvořený. Bavil sem se a to od začátku do konce. 86% ()

Izi-Peťan

Na film jsem narazil díky traileru v kině a říkal jsem si, že by to mohla být dobrá akční podívaná. Bohužel se tak nestalo. Příběh o změně svého osudu je rozhodně zajímavý, ale vyprávění z mého pohledu pokulhává. Prákrát jsem se přistihl, že koukám na čas, kdy už to zkončí, protože se tam většinu filmu parkticky nic nedělo. Začátek a konec filmu jsou rozhodně super, ale celkově je to utahané. 65% ()

randi64

Tenhle film mi dal přesně to, co jsem od něho čekal + navíc naprostou spokojenost! Po prvních 45 minutách, který byly hodně slušně našplápnutý, jsem si říkal, že tu druhou část filmu asi filmaři klasicky nezvládli a neudrželi nastolené tempo. Zvlášť, když jsem tu viděl hodnocení kolem 75%.. Ano parádní začátek, pak trošku uklidnění na farmě s Emilkou Bluntovou a co teď.. :)) Nakonec jsem byl nadmíru spokojen, pan Johnson se mi trefil do gusta, díky! Takovýhle Sci-fi prostě můžu, navíc když se trefí i v obsazení, Gordon, Willis, Blunt. :) Ale i Daniels a Perabo. Pro mě osobně velmi příjemné překvapení, i přes Skyfall tohle pasuju jako to nejlepší z roku 2012.. :)) PS: Další z filmů, u kterých mi je strašně líto, že poprvé je můžu vidět jen jednou.. :( ()

george82

Měl jsem od tohoto filmu jistá očekávání a to možná zhoršilo mé hodnocení. Co je to za nájemné vrahy, když jim oběť (a to svázanou) pošlou jak na podnosu? Tohle mě nechytlo. Pak jsem moc nepochytil tu vsuvku s telepatama, která tam podle mého byla jen z toho důvodu, že malinkatý chlapeček je ultra telepat a co čert nechtěl, tak zrovna i budoucí záporák. Je to jak na motivy Terminátora, kdy se snažili zabít Sáru Connorovou. No nic. Za mě to bylo moc porchní. ()

MrMir

Velmi zajímavý koncept, který je však ubitý nesourodou vypravěčskou linkou, těžko uvěřitelným hlavním hrdinou (Levitt) a zbytečně absurdním levitačním koncem. Pro mě jednohubka, která prošumí hlavou bez zanechání výraznější stopy. ()

katuuuska

Poslední dobou přicházim na chuť podobným filmům i když sci-fi filmy fakt nemusím a vyhýbám se jim jak jen to jde. Gordon - Levitt příjemně překvapil, stejně jako v 50/50. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)