Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Katka232

No, Willda byl super. Že jim na to kejvnul? Bože, nejhorší byly dialogy. Hluchá a nudná místa. Pokud měl režisér omezené možnosti, tak i přes to se z toho dalo vyřískat víc. No a ten hlavní hrdina nebyl Willdovi vůbec podobný. Ach jo. Zklamání veliké. ()

HEED

Stopáž byla opravdu úmorná, je tam ale takový ten nádech starobylého scifi kumštu. A na to se moc dobře dívá. Josepha Gordona Levitta moc dobře zatím neznám, spíše si myslím že zatím hledá co mu jde dobře, i když jeho filmy jsou většinou nadprůměrné. Bruce se ale předvedl tak, že si udělal takové malé preview k páte smrtonosné pasti. V rámci nízkorozpočtového scifi jsem byl plus mínus spokojen. Telekineze závěrem byla famózní, pro mě je to pořád neokoukaná, málo zahlédnutelná proprieta ve filmu. Slabší čtyři hvězdy - spíše tři a půl. ()

Daxus

Dvakrát jsem si pustil tenhle film a dvakrát jsem u něj usnul.... Looper s bouchačkou, která má takový rozptyl, že neublíží cíli vzdálenému několik metrů...?? loví svoji budoucnost, která přišla bránit svoji přítomnost. To už chce nápad jak z toho ven, a tady ho prokecali nebo prohýřili ve scénách s dědkem Willisem, kterej už je fakt tak starej, že snad vypadá hůř než Chuck Norris... Rozhodně tak v Looperovi hraje. Filmy o budoucnosti, která ovlivňuje přítomnost jsou ošemetné téma, neboť sama otázka cestování časem je ošemetná, takže se scénářem je třeba zacházet opatrně a logicky... S Looperem není třeba ztrácet čas; logiku se ani nesnaží předstírat a akci se marně snaží vytvářet. 35% ()

Ferenzo

Skvělý nápad a příběh. Cestování v čase a potkání sama sebe. Na to nejde noc říct. Pro mě milovníka sci-Fi naprosto výborné. Jen časová délka by slušela kratší, nebo případně hluchá místa trochu popohnat. Konec velmi zajímavý, ikdyž dost čitelný. I tak nemohu než pochválit. 80%. ()

pekas

Když tak přemýšlím, co tomuto filmu vytknout a za co ho pochválit a kolik mu dát, svítí na mě zdejší momentální hodnocení 73% a říkám si - to je ono. To asi sedí. Dobrá zábava, ale ne zase až tak moc dobrá. Nadprůměrná, ale až takový trhák to není. Takže 73%. ()

fordhont

Zajímavý námět i obsazení. Jinak film jaksi zvláštně plyne a opět špatně logicky postavené cestování časem s velmi zjednosušeným vnímáním narušení časové kontinuity mi dělá ve filmech tohoto typu zle. Přestože taková zakončení filmů mám rád, celý film to nezachrání. Očekával jsem víc. ()

Slunik

Zase to obehrané cestování časem? Ano, ale pojato nevšedně, s novým nápadem a praktickým využitím. Trošku mi vadil lehký zmatek na začátku, než divák pochopí jak budoucnost a moderní povolání loopera funguje, a pak také méně uvěřitelný příliš vykonstruovaný závěr. Mezitím zábavná a napínavá honička. ()

Barrymore

Dobrý nápad souboje dvou JÁ. Schopnosti telekineze mi přišly poněkud mimo mísu, místo toho by neškodilo propracovat trochu více postavy. Přesto stojí za zkouknutí. 70 %. ()

Havala

Jsem velmi rozpačitý z Loopera, čekal jsem asi větší pecku. Filmu nechybělo nic zásadního, dokonce i Brice Willis byl super, jen jsem se skoro celou dobu nudil. Na konci celkem probrání, když se zastřelil, to bylo myslím všecko. Zdá se mi hodně nadhodnocen. Váhal jsem mezi 2 - 3 hvězdy. ()

dj.coffee

Mám rád filmy s tématikou cestování v čase. Téměř v každém se dá najít nějaký logický rozpor a nejinak je tomu v Looperovi. Líbí se mi, jak scénárista vyřešil problém promítání změn v minulosti do současnosti / budoucnosti. Nápad s pravděpodobnostním rozložením a zamlžováním vzpomínek mi příjde docela elegantní řešení. I přesto dávám "jen" 3* a to hlavně za slabší konec a za větší počet hluchých míst. Navíc jsem nepochopil důvod, proč by měl každý looper zabít sám sebe. Nebylo by jednodušší posílat loopery pro ukonční smyčky jiným looperům? ()

Veniss

Nebýt několika rozporů a toho, že jsem děj očima trochu popostrkovala dopředu, bylo by to vynikající scifi drama. Ale i tak Looper má skvělou atmosféru a rozhodně stojí za vidění. ()

martinnn11

Tomuto filmu výrazne pomohlo herecké duo Joseph Gordon-Levitt a Bruce Willis. Veľmi sa mi páčila sci-fi stránka filmu. Looperi ako nájomní zabijáci sú naozaj originálni. Film neustále gradoval a samotný záver ma presvedčil aby som mu dal 5 hviezd. ()

Viper86-V1

POZOR SPOILEROIDNÍ KOMENTÁŘ. Už dlouho jsem neviděl film, který by tak okatě vykrádal nebývale široký seznam inspiračních vzorů. Což o to, samotný námět je hodně zajímavý, ale pak už se vezeme - bezcitný přisluhovač systému-zabiják se stane psancem a obrátí se proti němu (Equilibrium), Bruce Willis z budoucnosti (12 Opic) nelítostně kosí hordy protivníků v podobných hadrech jako v roli Butche (Pulp Fiction), přičemž hlavní cíl je zabití malého chlape, budoucí hrozby (Terminátor, nehledě na Willisův sveřepý výraz ala Arnold), jehož matka se navíc jmenuje Sára... Usmrkanec navíc kopíruje pomalu podobou rolu jako Magneto a celé téma genetické mutace (X-Man) tu taky, navíc úplně zbytečněm nesmí chybět. Tohle je na mě už moc velký crossover. Hlavní postava je sice je sice (až na závěr) správný sobecký parchant a navíc závislák, potěší i pěkné slow-motion efekty a především opravdu smekám před výkonem hrůzu nahánějícího malého chlapce, ale vzhledem k výše uvedenému ve výsledku jen lehký nadprůměr a další promarněná šance na originální žánrový kousek. ()

Wooke

Tento film ma moc nechytil. Bol dobrý, o tom niet pochýb a Joseph je vážne špica, ale to je tak všetko, čo by som mohol povedať, keďže tento typ Sci-Fi práve nie je pre mňa. ()

marek29

Dechberoucí počin s poměrně výraznou a zpočátku spletitou SMYČKOU, která se pak v závěru více než vyjasní a řekněme film s vámi "cloumne" o něco slaběji než Počátek třeba, ale i tak je to nesmírně kvalitní film a Bruce Willis se mi dostal pod kůži zase o něco víc.. I když je vidět, že už to není mladík a to je film rok a 3 měsíce starej :) ()

mjrGresham

Viděl jsem to,nebo to teprve budou dávat?.....No,farmou to prostě přestává být stravitelný a to i když odpustíte spoustu nesmyslů.PS:Odkdy se pařez vysekává odshora? ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)