Královská hra

• Španělsko El rey de la montaña (více)

Teď se musí snažit o jediné: zůstat naživu. Na cestě za přítelkyní potkává Quim u benzinové pumpy atraktivní, vyzývavou Beu, a neodolá jejím svodům. Po kratičkém sexu však dívka využije jeho nepozornosti a zcizí mu peněženku i s doklady. Quim ji pronásleduje opuštěnou horskou krajinou. Jeho cestu náhle přeruší kulka vypálená z hlavně neznámého odstřelovače, který si ho znovu a znovu bere na mušku. Během útěku lesem narazí na Beu, která se rovněž stala cílem šíleného střelce. Oba teď musejí společně čelit nepochopitelnému nebezpečí a snažit se o jediné: zůstat naživu. Před smrtí je může zachránit pouze zběsilý útěk bez odpočinku... (oficiální text distributora)

teutates

Španielský "Eden Lake" alebo "ES kinder - komando"... ano ano príroda bola pekná, taktiež istá miera napätia, ale čo je hlavné... nechýbal tuna ľudský zmysel pre humor. 5/10, pretože rôzne sekvencie a uhol pohľadu kamery má zmysel... inak to ten zmysel postráda, pretože mnohokrát vydené - inak podané, ešte k tomu relatívne slabšie, ale dajme tomu... ()

POMO

Drám a thrillerov s týmto posolstvom (nechcem spoilovať) už tu bolo niekoľko a tento neprináša nič nové, naopak môže vyznieť prvoplánovo. Na druhú stranu však tému zasádza do neopozeraného prostredia odľahlej španielskej divočiny, a s napätím pracuje brilantne. Väčšinu stopáže netušíme, kto a prečo poľuje na hlavné postavy (tie iba nechápajúc v zúfalstve utekajú pred svištiacimi guľkami), čo filmu dodáva až mystický nádych. Silným motorom snímky je tiež vzťah utekajúcich, ktorý sa z prvotnej nedôvery mení v závislosť na tom druhom a potrebu ho ochraňovať (čo ústi v asi najsilnejšiu scénu). ()

grogodil

V rámci žánru prekvapivo svieža, nevídane podarená kamerová exibícia v krásnych sychravých lesných exteriéroch. Trošku to asi chcelo v úvode sa povŕtať hlbšie v charakteroch, nie len ukázať jednu spoločnú "rýchlovku" na benzínke, pretože napriek tomu, že táto zvrátená poľovačka na ľudí nenudí a nestráca tempo, tak mi boli pekne povedané obaja úplne ľahostajným mäsom na odstrel. Rovnako tak veľké odhalenie už nikoho, kto má podobných trillerov zopár určite napozeraných, dnes asi už príliš neodrovná. Celkovo však podarený šanielsky nerváčik bez výraznejších logických kravincov, takže rozhodne potešil :-) ()

Hunter2222

Och, tak španiely zase zabodovali! A tentoraz nečkajte žiaden mysteriózny film. Ide o poriadny exploiťák. Aj keď to, že je film inšpirovaný kultovým snímkom Deliverance (1972) je zjavné, nekazí to vôbec dojem a dej ide viac menej svojou cestou. Zo začiatku cítime hlavne thrillerové mrazenie, doprevádzané výstrelmi, pri ktorých sa vám môže stať, že s vami trhne. Sú fakt hlasné a dobre urobené a hlavne prekvapivé. Potom tu máme veľmi peknú ukážku survival horru, behanie po horách, beznádej, špina... Úplne ma položil dejový zvrat, no rovno boli odhalený aj útočníci a to ma fakt vyvalilo z kresla. Pár krát som to už v exploiťákoch videl, ale v tomto filme to zapôsobilo. Neviem či som mal halušky, ale zdalo sa mi, že v záberoch z prvej osoby sa postavy pohybovali presne ako v hre Counter Strike (asi tým chcel autor na niečo poukázať). Treba pochváliť aj výber hercov a ich výkony, absolútna špička! K tomu nádherné prostredie prírody, krásne scenérie hra so svetlom, pastva pre oči. Španiely by mali natočiť viac exploitationov, ja som sa zatiaľ stretol len s Films to Keep You Awake: To Let (2006) (tiež pecka), ale King of the Hill je neskutočná pecka, aj keď nie je extrémne brutálna. A koniec... Neviete či máte plakať, alebo sa smiať... 100%. ()

honajz2

Tak ono to není špatné, nějaké napětí to má určitě (hlavně na konci) a má to i slušnou kameru, akorát mi to celé přišlo dost průměrné a na jedno zhlédnutí. Proto mám problém tomu dát nějaké vyšší hodnocení, ale v rámci filmů s podobným námětem je to kupodivu zatím to nejlepší, co jsem viděl. SPOILER Takové španělské Eden Lake, akorát lepší. KONEC SPOILERU 3* ()

• V celom filme, ktorý sa odohráva v španielskej divočine, sa objaví iba 7 hercov, resp. postáv. (MikaelSVK)