Kronika Jacka Harrise, jednoho z průkopníků internetového obchodu, který bojoval se svou morálkou a zároveň se snažil neutopit v moři plném podvodníků, mafiánů, feťáků a pornohvězd.  V roce 1995 měl každý VCR, hudba se prodávala jen v obchodech a internet teprve čekal na svůj velký boom. Podnikatel Jack Harris (Luke Wilson) měl dokonalý život – krásnou rodinu a úspěšnou kariéru. V té době se setkal s Waynem Beeringem (Giovanni Ribisi) a Buckem Dolbym (Gabriel Macht), dvěma génii, kteří objevili způsob, jak dospělým prodávat zábavu přes internet. Jack souhlasí, že jim pomůže a brzy se stane jedním z nejbohatších podnikatelů své doby. Staňte se svědky příběhu tak skandálního, že ani nebudete věřit, že se skutečně stal. Tento příběh je důkazem, že byznys má se sexem velmi mnoho společného – cesta dovnitř je snadná, ale jak chcete ven, jde to sakra těžko. (oficiální text distributora)

rikitiki

Jeden z hlavních hrdinů je zároveň spoluautor i producent filmu? Hned mi připadalo, že jeden z trojice, která se zaplete s ruskou mafií, místní mafií, pornem, dětským pornem, drogami atd. je nějak podezřele čistý. Jako andílek, který spadl z nebe a přitom má dost rozumu, aby proplul špinavými vodami, aniž by ztratil víc, než si jen zlehka ušpinil špičky křídel. - Blbost! Tomu se nedá věřit ani za mák. ____ Jinak je to ale fascinující, vzrušující, napínavý a chytrý příběh. Nejspíš jen velmi volně inspirovaný skutečností, než že by tu skutečnost věrně zobrazoval. ()

POMO

Middle Men sú v pohode. Pobavia. Ale zostanú v tieni podobne ladených majstrštykov, ktoré si postavy i jednotlivé scény vychutnávajú gurmánskejšie. Z porno-biznisu sú to Andersonove Boogie Nights, z internet-biznisu Fincherova The Social Network, a z gangster-biznisu Scorseseho Casino či Ritchieho Snatch. Aj motív šťastného rodinného života, zničeného náhlym zbohatnutím a hladom po "sexe a rokenrole" v strednom veku je ohraný. Nebyť pakistánskych teroristov, zbesilo onanujúcich nad americkým pornom, nebolo by pre čo si film pamätať. ()

Enšpígl

Neskutečně zajímavě, gradačně vyprávěný příběh. Způsob vyprávění mě fakt hodně dobře a především velmi rychle pohtil a docela mě zajímalo jak se to všechno nakonec vysere. Akorát, podle skutečný události, budiž, ale těžkomě jde do mysli představa onajujích fousačů z Al-kajdy, jak odkladaj kalešnikova, sundavaj maskáče, odhrnojou fousy, zapínaj pc a ještě než si se svým nadobíčkem začnou hrát na výtah, maj v prdeli raketu od námořnictva, to bylo fakt až žhavovýstřelový, ale jinak velká kvalitka, luxusní prostředí, ruská mafie, fbi, spousta prachů, spousta ťapek, jo takhle nějak to asi může fungovat. Herecký výkony dobroš. Možná bych čekal trošku víc sexu s ohledem na to v jakým prostředí příběh tankuje, ale neva stejně by to jen ubíralo na tempu. ()

IQ Tiqe

Mám rozporuplné pocity. Našly se chvíle, kdy jsem se díval, kdy už bude konec (obzvlášť mě vytáčeli kreténi Wayne s Buckem), ale na druhou stranu jde o unikátní film s výbornou výpravou od první minuty, údernými dialogy, které si neberou servítky a je natočen podle skutečnosti. To si zaslouží ocenit. 70% # imdb tagline: Money. Sex. Murder. Greed. Corruption. ()

Fr

,,Jmenuji se Jack Harris a pomohl jsem objevit největší vynález našich dob. Vymyslel jsem lepší způsob, jak si ho vyhonit.....“ UPOZORŇUJI, ŽE TENTO KOMENTÁŘ (STEJNĚ JAKO FILM) NENÍ VHODNÝ PRO DĚTI A PURITÁNY!!! Chlapi honí už od počátku věků, ale teprve INTERNET dal obchodníkům s oplzlostí možnost maximálního rozvoje a tím i zisků. Dneska si stěží představíme, že byli časy, kdy si ,,to“ nebylo na internetu u čeho udělat. Tohle vyprávění je o tom (a o těch), kteří to změnili. O nepředstavitelným řetězci událostí a o světě velkých nápadů, na kterých se zbohatlo. Ale také o světě pokrytectví, závislosti na životním stylu peněz, sexu a moci. Závislostem, kterým propadáte pomaličku, nepřipravují vás o majetek, zdraví, ale o rodinu. Úvodní vypravěčské tempo je fantastické! Později upadá do NADprůměru. Možná je to tím, že Jackovi dochází štěstí, možná, že režisér přeci jen nedokázal ukočírovat tak velký vypravěčský rozsah. Každopádně zajímavej příběh a moc by mě zajímalo, jak by s ním naložil D.Fincher. Dávám 4*, ale je to tak 3a½*! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Baví mě filmy podle skutečných událostí. 2.) Nechápu, co chlapi na tom internetu pořád mají. 3.) Zjistím, že ,,anální hospodyňky“ byly na počátku internetových ,,XXX“ totální pecka. 4.) Chci vidět celosvětový kruh onanujících teroristů. 5.) Bydlím v Karlových Varech vedle Nikity Sokolova. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Silueta dívky z filmového plakátu patří Hollie Winnard. (Adrai)
  • Postava pornoherečky Audrey Dawns, ktorú stvárnila Laura Ramsey, bola inšpirovaná pornoherečkou Anette Dawn. (toi-toi)
  • Christopher Mallick prohlásil, že film se na festivalu v Santa Barbaře velmi líbil režisérům Oliveru Stoneovi a Paulu Thomasi Andersonovi. Druhý jmenovaný ho dokonce označil za nejlepší snímek, který v minulých pěti letech viděl. (Othello)