Kronika Jacka Harrise, jednoho z průkopníků internetového obchodu, který bojoval se svou morálkou a zároveň se snažil neutopit v moři plném podvodníků, mafiánů, feťáků a pornohvězd.  V roce 1995 měl každý VCR, hudba se prodávala jen v obchodech a internet teprve čekal na svůj velký boom. Podnikatel Jack Harris (Luke Wilson) měl dokonalý život – krásnou rodinu a úspěšnou kariéru. V té době se setkal s Waynem Beeringem (Giovanni Ribisi) a Buckem Dolbym (Gabriel Macht), dvěma génii, kteří objevili způsob, jak dospělým prodávat zábavu přes internet. Jack souhlasí, že jim pomůže a brzy se stane jedním z nejbohatších podnikatelů své doby. Staňte se svědky příběhu tak skandálního, že ani nebudete věřit, že se skutečně stal. Tento příběh je důkazem, že byznys má se sexem velmi mnoho společného – cesta dovnitř je snadná, ale jak chcete ven, jde to sakra těžko. (oficiální text distributora)

Paxxx.cz

Prostředníci aneb pravdivý příběh o tom, jak se fenomén jménem porno dostal na internet. Nejvíce bych vyzdvihl herecké obsazení (Wilson se do role "slušňáka" hodil a pro Ribisiho jen další pro něj typická role pošuka). Škoda, že film ve druhé půlce trochu ztrácel grády a nevydrželo nastolené tempo. Přesto jako pohádka pro dospělé určitě dobrý...6/10. ()

Boogeyman

Porno, retro, dobové šlágry, kšefty a mafie - kombinace, která ani nemohla dopadnout špatně. Ale když nepočítám Lauru Ramsey neodolatelně rozahující nožky, tak Prostředníkům chybí cokoliv hodno zapamatování. Předpokládám, že pokud na tenhle film někdy narazím v telce, budu si říkat, že už jsem to možná viděl a pak budu překvapenej, že jsem to tu i hodnotil. ()

Spooner

Překvapivě velice zábavná a místy dost napínavá gangsterka, která těží hlavně ze zasazení do začátku pornoprůmyslu na internetu. Scénář je překvapivě velice chytrej, celý je to velice stylově natočený a herecky se taky nedá na co stěžovat. Luka Wilsona jsem snad v lepší roli ještě neviděl a věčně zfetlá dvojice Ribisi/Macht taky pobaví. Jenom ke konci mi to přišlo trochu uspěchané a už to ztrácelo ten šmrnc a zábavnost, kterou si to drželo většinu stopáže. Ale i tak velké překvápko. ()

Eldrick

Ačkoliv je mi téma porna natolik blízké, na film bych asi rychle zapomněl, nebýt teroristů-honibrků. Prostě jde o hodně slabší kus než spřízněné SOCIAL NETWORK, GODFELLAS, LORD OF WAR, BOOGIE NIGHTS nebo SNATCH (díky ruské mafii s účastí Šerbedžija). Pod taktovkou takového Finchera by šlo o mnohem vyživnější kus než film o shitbooku. Takhle se člověk musí spokojit jen s řemeslnym průměrem, který kradl všude možně (dokonce i songy Rolling Stones jsou použity stejně jako to dělá Scorsese), ale samotný film s ničim novým nepřišel - což nasere o to víc, když šlo o látku s takovým potenciálem. Ať žije porno! ()

honajz

Prostředníci přišli pozdě. Koho by problém vydělávání na pornoprůmyslu mohl zajímat po filmech Kevina Smithe a zvláště Zack a Miri točí porno? Navíc styl Prostředníků je stejný, podobně ukřičený a vulgární. Všichni chlapi na celém světě si honí péro, zní úvodní premisa filmu. A tak sledujeme, jak se mladík, který dostal od nemocného otce úkol postarat se o rodinu, spojí se dvěma kamarády a začnou podnikat v internetovém pornobyznysu. Aby to bylo napínavější, je film uvozen scénou odvážení milionu dolarů ruské mafii. A o ničem jiném v podstatě film není, když pomineme ještě neplacení daní a jiné podobné problémy. Je až moc znát, jak se snaží tvůrci konkurovat Fincherově snímku The Social Network o vzniku Facebooku. A tak se i zde skáče v několika časových rovinách, i zde se řinou z úst herců nekonečné repliky. I zde použijeme rádoby dokumentární roztřesenou kameru. (Mimochodem, divné je, že u dokumentů vídám statickou kameru.) Ale kde si Fincher uchoval režisérskou zručnost a přehlednost, zde brzy nastoupí určitý zmatek. Ne, že by některé repliky a dialogy nebyly vtipné, ale celkově film působí hodně nekompaktně, někdy až chtěně. Nepomáhá ani stopáž, která je delší, než byste čekali - a chtěli. Navíc jsme podobných filmů už viděli několik, například od zmíněného Kevina Smithe, takže se u některých scén neubráníme pocitu již viděného. A nakolik mám rád Luka Wilsona, hodí se skutečně spíše do mírně střelených mírně mysticky vyprávěných komediálních dramat, ale jako drsný byznysmen vypadá poněkud směšně. A nějak ani ty umělohmotné holky nevypadaly až tak atraktivně, fakt. :) Takže takový průměrný film, skutečně ani neurazí, ani nenadchne. téma je už poněkud vyčpělé, zpracování je zmatené a herecké výkony takové nijaké (do jaké role asi tak může být obsazen James Caan?), některé fórky se povedly, některé ne... Prostě průměr. ()

• Postava pornoherečky Audrey Dawns, ktorú stvárnila Laura Ramsey, bola inšpirovaná pornoherečkou Anette Dawn. (toi-toi)
  • Děj filmu je inspirován skutečným příběhem Christophera Mallicka, který dodnes vede internetovou účetní společnost. Podepsán je pod filmem také jako jeden z producentů. (Othello)
  • Silueta dívky z filmového plakátu patří Hollie Winnard. (Adrai)