Kick-Ass

Svět potřebuje nové hrdiny! A proto přichází Kick-Ass se svými komplici!  Teenager Dave Lizewski (Aaron Johnson) nevyniká žádnými zvláštními schopnostmi. Jediné, co ho baví, jsou komiksy. Ty ho taky inspirují natolik, že se rozhodne stát se superhrdinou! Bohužel mu k tomu ale chybí to nejdůležitější - nadpřirozené schopnosti… To ho ale nemůže odradit a jako každý správný superhrdina si vybírá přezdívku, Kick-Ass. Dave ale není jediným superhrdinou v tomto prostoru. Nebojácné a dobře secvičené duo otce s dcerou Big Daddy (Nicolas Cage) a Hit Girl (Chloe Grace Moretz) také bojuje s kriminálními živly a postupně se jim i daří omezovat „království“ místního padoucha Franka D´Amica. (oficiální text distributora)

becki_tu

Takřka nekonečná zábava s luxusním záporákem Markem Strongem, partou mladých hereckých talentů a akčním matadorem Nicolasem Cagem. Čekal jsem adrenalinem a vtipem nabušenou filmovou pecku podpořenou stylovým soundtrackem a přesně to jsem i dostal. Show's over, motherfuckers. Napodruhé ještě lepší. 90% ()

Earl_23

Svět potřebuje nové hrdiny! A proto přichází Kick-Ass se svými komplici! Svět potřebuje novou skvělou komedii! A proto přichází Kick-Ass, opravdový Nářez. Skvěle ironocké, střelené, vtipné a přesto strhující, a v jednu chvíli dokonce "hrdinské". Nicolas Cage v jedné z nejlepších rolích, doplněný úžasnou malou Chloe Moretz. Ve velikém očekávání je tak u mě pochopitelně druhý díl. ()

Lucasion

Kick-Ass je skvělá komedie. Kick-Ass je skvělej komiks a Kick-Ass je pořádný akční nářez. A hlavně krvavý! Příběh obyčejného kluka, co prostě nelení, objedná si neoprén a jde do akce. Postavy jsou skvěle napsaný. Máme tu Hit Girl a Big Daddyho. Nicholas Cage působí v roli Big Daddyho suprově. K samotnému filmu vlastně ani nemám nějaké výtky. Asi půjdu proti proudu a těch 5 hvězd nedám. Docela rád bych je dal, ale přeci jen nemůžu. Jsou to 4 hvězdy a půl. Film má netradiční přístup k žánru a to je prostě k nezaplacení. U filmu jsem se skvěle bavil. Komediální vložka je dobrá a akce s krví taky. Rozhodně doporučuju. (88 procent) ()

Sawy

Wanted meets Watchmen.Jiné přirovnání mě jednoduše nenapadá.A oba tyhle skorogeniální filmy jsou oproti Kick-Ass jen slabý čajíček.TOHLE je totiž ten největší komiksový nářez,jaký jsem v životě viděl! Wanted zavedlo mezi komiksové adaptace skutečnou brutalitu a anarchii, Watchmen v tomto směru pokračovali a přidali k němu kritiku superhrdinského žánru. Kick-Ass zachází v obou směrech ještě mnohem dál. Ještěže to Matthew Vaughn nenatočil pod kontrolou hollywoodských studií,to by totiž nikdy nemohl vzniknou takhle nekorektní,upřímný a skutečně brutální film.No kde jinde uvidíte,jak hlavní záporák kope do hlavy jedenáctiletou holčičku,jak ta samá jedenáctiletá holčička masakruje tlupu drogových dealerů a mluví při tom jako kanál?Asi nikde.A dlouho to tak asi zůstane.A tohle že natočil ten samý člověk jako nádhernou pohádkovou fantasy Hvězdný prach?Pořád tomu nějak nemůžu věřit.Tenhle film je zhmotněným snem každého puberťáka,geeka,filmového a komiksového fandy.Vršení popkulturních odkazů nebere konce a nejsou to jen narážky na Spider-Mana nebo Batmana,ale na spousty dalších fenoménů,například LOST.Hlášky,které hrdinové pronáší si přímo říkají o zkultovnění.A herci jsou bez výjimky všichni dokonalí.Aaron Johnson se po Kick-Ass stane idolem mládeže a jedním z nejžádanějších mladých herců současnosti,o tom vůbec nepochybuju.Mark Strong je po slabší chvilce,kterou si vybral v Sherlocku Holmesovi,zase v perfektní formě.A Christopher Mintz - Plasse ukazuje,že jestli bude dvojka,máme se od něj na co těšit.Jednoznačně nejvíc jsem si ale užíval dvojku Hit Girl a Big Daddy.Právě oni si ukradli pro sebe ty nejlepší scény filmu.Vážně doufám,že Chloe Moretz neskončí jako většina dětských herců a dokáže si vybudovat kariéru,protože zde je vážně luxusní.A Nicolas Cage?Já toho chlapa nemám rád,ale tady je geniální! Cool jako ještě nikdy,tahle role mu neskutečně sedla.Matthew Vaughn také dokázal za 30 milionů natočit neskutečně efektivní akční scény,které jsou stylové,nabušené a správně adrenalinové,ke kterým navíc v některých momentech začne hrát nezvyklá,ale o to víc padnoucí hudba.Spider-mane,jdi se zahrabat! Ve filmu se klidně i v jedné scéně střídají momenty zábavně nadsazené i vyloženě dramatické,při kterých zamrazí a dokonce se mi chvílemi i draly slzy do očí.Vaughn navíc dokáže člověku i docela hluboko sáhnout do svědomí a zamyslet se nad tím,co bychom v některých situacích dělali my.Jen škoda,že si film nevede komerčně tak dobře,jak by si zasloužil.Jak si to tak po sobě čtu,možná bych měl k tomu chvalozpěvu přidat i nějakou kritiku.Tak tady je ta nejvážnější,která mě napadá: Napoprvé to ještě není na zařazení do TOP 10,ale co není,může být po druhé projekci. :-) Zatím jednoznačně film roku. 90 % ()

Morholt

Vzhledem k vysokému hodnocení a ódám na Vaughnovu genialitu jsem čekal nějaký ten vtipný nářez, ale to jsem zatraceně narazil. Co to vlastně mělo být? Stupidní teen komedie? Akční komedie? Nebo snad parodie na komixovou kulturu? Nejspíš to chtělo být vším, ale nakonec to nebylo ničím, čemuž zrovna moc nepomohli neskutečně nesympatičtí spratci. Jediné, co mě trošku potěšilo bylo dýchnutí staré dobré Anglie a to především díky zástupu gangsterských herců v čele s Marke Strongem. Vychutnal jsem si i Cageovu akční scénu ve skladišti, ale to je pořád strašně málo. Doufám, že Vaughn na tohle hodně rychle zapomene a v příštím filmu naváže na svoje dva předešlé tituly. 30% ()

Beastmaster4 odpad!

Průšvih!!!!! Nuda, nuda a zase nuda......Jediné čím mne film překvapil, že tam hraje Nicolas Cage, tím u mne propadl na plné čáře. ()

ScarPoul

Kick - Ass je nezvyčajným filmíkom, ktorý mieša teen komédie, akčnú brutalitu a dospelácky cynizmus vyspelých gangsterských filmov. Na film o superhrdinoch trocha nezvyčajné, ale o to je celkové vyznenie príbehu zaujímavejšie. Ale aj napriek tomu že Matthew Vaughn natočil naozaj podarený film - ktorý len dokazuje ako veľmi talentovaný je tento režisér - nezmení to fakt, že sa vo filme divák, v tomto prípade je , občas stratí. Dôvod je celkom jednoduchý a trpia ním skoro všetky filmy, ktoré sú vytvorené podľa hútnej, komplexnej predlohy. Tým problémom je, že sa film snaží čo možno najviac vecí spraviť tak aby boli predlohe verné a čo sa im darí hravo pri scénach, posledných 20 minút neskonale dobre vygradovaných - to im chýba na pohnútkach postáv. Tam kde Kick - Ass v podaní skrz naskrz nesympatického Aarona Johnsona na začiatku moralizuje a ja mu to aj celkom verím, len aby v polovičke filmu nastala zmena, kedy namiesto moralizovania si to neustále rozdáva zo svojou novo nadobudnutou priateľkou mi prišlo trocha silené. Ale dejová línia Big Daddyho a Hit girl to zachraňuje. Vlastne len kvôli ich vzťahu a tomu za čo bojujú sa tento film oplatí pozrieť. Chloe Moretz je takmer dokonalá. Také trocha istejšie 4 hviezdy. ()

Lacike

Trochu to pripomina Spidermana, ale v R-kovom ovela viac cool prevedeni, ktore si neustale robi z komixov velku srandu. Niečo ako Deadpool, ale Kick-Ass je po kazdej stranke ovela kvalitnejsi. Proste mix parodie a zaroven pocty komixovemu zanru. Ma to skvely pribeh, ktory dokonale balansuje medzi humornymi a vaznymi scenami, ktore dokazu vo vypätych chvilach aj dojat. To sa už stalo Vaughnovym trademarkom. Vaughn dokaze dokonale pouzit aj tuctovych nesympatickych hercov akym je Aaron Taylor-Johnson, tak, aby perfektne fungovali vo filme. Rovnako dal moznost asi naposledy poriadne zaziarit aj Cageovi u ktoreho vhodne vyuzil v jednej scene aj jeho trademarkove prehravanie. No a vdaka Chloë Grace Moretz spravil z mnoho chlapov pedofilov. Na strane zaporakov zaziaril drsny Mark Strong a zbabely Christopher Mintz-Plasse. Proste Vaughn dokaze dostat z hercov maximum. Akcia je uchvatna. Jednoznacne vedie finalna prestrelka, ktora dosahuje coolovost prestrelky z prveho Matrixu. Nielenže je akcia kvalitne prevedena, ale je aj prehladne a zaroven dynamicky natocena. R-kovy rating je vyuzity tak akurat. Vaughn sa nevyziva v hnusnom gore, ale ani tu nechyba krv. V jeho prevedeni je brutalita zabavna. Velku ulohu zohrava hudba, ktora dodava scenam atmosferu. Ci uz starsie zname pesnicky, tak aj podmanivy hlavny instrumentalny motiv. V akcii vdaka hudbe mam doslova zimomriavky a v dojimavych scenach mam problem udrzat slzy v ociach. Celkovo to je stale bezchybna pecka, ktora dokonale funguje po kazdej stranke. Vdaka tomuto filmu sa Vaughn stal definitivne mojim oblubenym reziserom. 10/10. ()

hendrich6

Brutální akční podívaná od talentovaného režiséra, který má na svědomí velmi dobrý fantasy film Hvězdný Prach.Kick Ass se musí sice brát trochu s nadsázkou,ale je to fakt dobrý.Některý scény byly i vtipný a některý mi dost připoměly filmy od Tarantina.Líbilo se mi to - 90 % ()

jhrasko

Každý Harry (Potter i ten z Walesu) by mal mať svoju platonickú Mindy. A popri nej udržiavať spoľahlivú spotrebu kleenexov pri pomyslení na bujaré tvary pani učiteľky a zažiť prvý sex so zeleným kondómom na hlave. Tomu sa totiž hovorí prirodzený vývoj. A tomuto zase platonicky nostalgické hviezdičkovanie. Brutálny soundtrack. ()

Genero

Podle plakátu bych hádal spíš pokračování děsného Děsného bijáku, ale chyba lávky. Černočerná komedie, která je naprosto výjimečná zejména tím, že mě v ní Cage nesere. Navíc má spád, zápletku, krvavé šplíchance a zasmál bych se snad i u soundtracku. Takže mi k nirváně moc nescházelo. Protože se mi ještě nestalo, abych měl takovou chuť při sledování třináctileté holky tak trochu prohnat kašpárka, děsí mě od té doby obludné myšlenky nad vlastní sexuální deviací, což je jediný mráček nad jinak skvělým bijákem. ()

Pepy

Je to neuvěřitelně neuvěřitelné! Dlouho jsem se na to nechtěl podívat, protože jsem od toho čekal v podstatě jen to nejhorší a galerie mi tomu taky nepřidala. Přišlo mi to jako hodně velké klišé, ale procenta šly nahoru a mě nezbývalo nic jiného, než se k tomu přinutit. Nakonec mě to velice ohromilo a překvapilo a už dnes se těším na další díl, protože toto byla pecka a nemůžu si pomoct, ale místy, mi ta kombinace všeho až připomínalo Pulp Fiction, ale věřte mi jsem plně zdravý člověk! ()

BrooksW.Here

Vtipné, svižné, nadupané. Tieto tri slová úplne vystihujú celý Kick-Ass. Film nemá ani jedno hluché miesto a výborné repliky sa tu striedajú s geniálnymi zábermi. Skvelý záporák, skvelí hrdinovia, ale hlavne správne posolstvo, že hrdinom môže byť každý (aj keď sa mi zdá, že už som to niekde videl...). 9,5/10 ()

Caszidy

Nejlepší film roku 2010 s bezkonkurenčně nejlepším soundtrackem! Ten film má všechno, bad-ass padoucha v podobě Marka Stronga, dokonalou obrazovou stylizaci, komiksové nerdy, billboard Claudie Schiffer, skvěle padnoucí hudební doprovod, dokonalé akční scény, moře na první pohled prvoplánového násilí a brutality, skrytou myšlenku, odkazy na všechny popkulturní fenomény dneška(YouTube, Facebook, pokrytecké zpravodajství...), Nicholase Cage smějícího se jako Sheldon Cooper z Big Bang Theory a JET PACK S ROTAČNÍMI KULOMETY! ()

Shaqualyck

"-Why Did You Save That Teddy?! -I Don't Know!" Internet, comicsy, masturbace, YouTube, The Prodigy a Nicolas Cage. Na tomhle enormně třaskavém superhrdinském nářezu se jednou budou vyučovat kulturní vzorce 21. století! Matthew Vaughn opět ukázal, že na to má a pomalu ale jistě vykročil k nesmrtelnosti. Hollywoodské mašinerii navzdory. Tahle nezávislá, avšak do morku kostí cizelovaná kostýmní óda na papírový svět popkulturních omalovánek s bublinami textu skládá neuvěřitelně nabušený hold všem těm kresleným asociálním maskovaným existencím a zároveň si z nich dělá nebetyčnou prdel. ()

maseer2

tak tenhle film by se měl přejmenovat na Hit-Girl, protože ho naprosto ovládla Chloe Moretz ! jinak jsem čekal více odlehčenosti a vtipu, ale i přesto jsem spokojen.. Kick-Ass mi zkrátka nakopal p*del :) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě