Televarieté

Československo, 1970, 74x75 min

Scénář:

Vladimír Dvořák

Účinkují:

Vladimír Dvořák, Jiřina Bohdalová, Vladimír Krška, Naďa Urbánková, Marie Rottrová, Jana Kratochvílová, Jiří Korn, Eva Pilarová, Petra Černocká (více)

otík

Památný pořad, na kterém jsem vyrůstal a zůstal v mé paměti navěky. Pravda, spousta čísel dnes už člověka nezajímá, mnohé hudební výstupy jsou dnes (nesmírně) "zábavné" a směšné, ale každé vystoupení Bohdalky s Dvořákem mělo grády. Zažitým zvykům se výrazně odlišilo Silvestrovské televarieté z roku 1986, které nenabídlo žádného cizího umělce, dokonce ani žádnou scénku Bohdalky s Dvořákem, ale jen československé umělce jak ve scénkách, tak písničkách. Jeden ze sestřihů se jmenuje Televarieté na přeskáčku, je z roku 1994 a zavedlo nás k Vladimírovi Dvořákovi domů, který s nohou v gipsu uvedl pár vzpomínkových scének proložených písničkami - viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/879118-televariete/29435717399-televariete-na-preskacku/. ()

xpaja

Když jsem byl hodně malý, tak se mi to líbilo. Ale to asi jen proto, že v TV mnoho lepších zábavních pořadů neběželo a proto, že jsem mohl zůstat déle vzhůru. Z dnešního pohledu je to stejná "podúroveň" televizní zábavy jako současné estrády. Ale lid si tento druh zábavy žádal a žáda dodnes, takže dobře mu tak. Dávám ---== 10 % ==--- . PS: Fascinuje mě, jaké podřadné umělce z cizích zemí do tohoto pořadu pouštěli a vydávali je za něco extra. ()

gabin(a)

Pro mě je to sobotní večer v dětství u té naší černobylky:-) Písničky jsem vždycky nějak přetrpěla, když tam byl balet, tak jsem se i zasmála no a pan Dvořák s kolegyní byli vždycky perfektní, i když jsem samozřejmě půlku fórků nechápala, to až pak s věkem....Aktualizace: no tak jsem viděla o dovolené dva perestrojkové díly a musela jsem snížit hodnocení...Na Bohdalku mám fakt averzi, přesto mi NĚKTERÉ scénky přišly vtipné, ovšem ty zahraniční "hvězdy", ultramegaextrasupertragický balet (krok vpravo, krok vlevo, otočka a jdeme hoššši dopředů, a teď ručka, nožka, krok sun krok, už jsem se ani nesmála) a stejně tragický doprovod k varietním disciplínám - to se prostě nedalo vydržet. Vrcholem byla operetní diva Nelly Gaierová, čirá hrůza! ()

Elleannie

Jako malá jsem tenhle pořad ráda sledovala a dodnes si některé scénky a vtípky pamatuju. Jiřinu Bohdalovou jsem nikdy nijak neobdivovala, ale tady spolu s Vladimírem Dvořákem tvořili báječnou dvojici, která se doplňovala, podporovala a občas taky hádala.. Takže když to shrnu, byl to jeden z nejlepších pořadů té doby. ()

Kmotr76

Když na tuhle estrádu sem tam narazím, mám z ní hned husí kůži. Dílem za většinou nevtipné vtípkoscénky Dvořáka a Bohdalové, dílem za otřesná hudbodivadelnokouzelníajánevímcovšechno čísla, mnohdy v režii soudruhů z NDR. A že to bylo vtipné? No když tehdy nic jiného v televizi nebylo, tak se není čemu divit. ()

• K nápadu na televizní varietní show inspirovala Vladimíra Dvořáka návštěva pařížského klubu Olympia, kde zhlédl program rozdělený na dvě poloviny - první sestával z výstupu různých aktérů a po přestávce následovala hodina věnovaná jedinému umělci. (Olík)
  • Jiřina Bohdalová a Vladimír Dvořák nemoderovali pořad od začátků, předtím byli moderátory tehdejší hlasatelé. (DavidHodan)