Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Diskuze

E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

ja naozaj nerozumiem načo točia takéto vykrádačky alebo variácie na Vojnu svetov či Deň nezávislosti.. Už tu bolo monštrum, District 9 neverím že toto prinesie niečo nové

Ekylien

Ekylien (hodnocení, recenze)

Jaj už aby to bolo v kine.Dufam že to nebude v 3D to bi ma naštvalo

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Godhaj: Já tvrdím, že kdyby Evropani křesťanství nikdy nepřevzali, byli by na tom při odpovídajícím společenským vývoji se společensky uznávanejma hodnotama dneska víceméně stejně. Nepředstavuju si, že by v době pokřesťanstění došlo k nějaký zásadní hodnotový transformaci tý který skupiny, protože k nějakýmu posunu v chování skupin a národů s přijetím křesťanství nikdy nedošlo.

Godhaj (hodnocení, recenze)

flanker27: Ano. Křesťanská morálka a hodnoty, který vyznává dnešní evropa a amerika vycházejí z bible - jsou hodně přetransformovaný, ale vycházej z ní. Pokud ale mluvíš o morálce jako o vznešené ideji zcela oprostěné od všeho kontroverzního, pak ti moje odpověď bude připadat nutně jako protiřečící si.

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Godhaj: Mno, neni to náhodou zjevené slovo boží? Kdo teda rozhodne co si z toho ten chudák věřící má vzít a co ne? Kde je psaný, který pasáže už jako né, a který jako eště jó? Rozhodne to jenom a jenom člověk. V dřívějších obdobích měly takovýhle krutý pasáže úplně stejný místo v kázáních a někde ještě mají dodnes, fundamentalismus není jen muslimská záležitost, ale stejně tak židovská nebo křesťanská (adultthought.ucsd.edu/Culture_War/The_American_Taliban.html). Je teda Bible primárně zdroj morálky nebo ne? Moje odpověď je Ani náhodou.

Godhaj (hodnocení, recenze)

flanker27: Neber tu bibli doslovně, jako co je psáno to je dáno. Je to jen beletrie :D

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

flanker.27: Já ti na to odpovím do pošty, ať to tu nezasíráme ;)

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Arbiter: Pro mě je předevšim důležitý, že se mnou souhlasim já, resp. můj mozek a moje morálka. Víra není a nikdy nebyla zárukou morálky, její kořeny (a míra dobrého a špatného) jsou vždycky v člověku. Velké množství ogů a iků se může jít zahrabat. TheDarKnig: To nejsou Mohamedáni :). Bylo tam jisté vyřizování účtů, v knize soudců se píše o tom, že sám Hospodin vydal izraelity Madianským za jejich modlářství, pak si to ale zase rozmyslel. Vskutku bůh coby záruka pevnosti úsudku mravního ponaučení. Ať si tim Židi klidně posvěcujou právo preventivního útoku, ale Ať mi to nikdo nepodstrkuje jako důkaz, že bez náboženství upadnu do morálního marasmu... BTW z 4. knihy Mojžíšovy: 1. Mluvil opět Hospodin k Mojžíšovi, řka: 2. Pomsti prvé synů Izraelských nad Madianskými, a potom připojen budeš k lidu svému. 3. Mluvil tedy Mojžíš k lidu, řka: Vypravte některé z sebe k boji, aby šli proti Madianským a vykonali pomstu Hospodinovu nad nimi. 4. Po tisíci z pokolení, ze všech pokolení Izraelských vyšlete k boji. 5. I vydáno jest z mnohých tisíců Izraelských po tisíci z každého pokolení, totiž dvanácte tisíců způsobných k boji. 6. I poslal je Mojžíš po tisíci z každého pokolení k boji, a Fínesa syna Eleazara kněze s nimi; a nádoby svaté i trouby k troubení byly v ruce jeho. 7. Tedy bojovali proti Madianským, jakož byl přikázal Hospodin Mojžíšovi, a zbili všecky pohlaví mužského. 8. Pobili také krále Madianské mezi jinými, kteréž porazili, totiž Evi, Rekem, Sur, Hur a Rebe, pět králů Madianských; Baláma také, syna Beorova, zabili mečem. 9. A zajali synové Izraelští ženy Madianské i děti jejich; všecka hovada jejich, i všechny dobytky jejich, a všecka zboží jejich pobrali. 10. Všecka také města jejich, v kterýchž svá obydlí měli, i všecky hrady jejich vypálili ohněm. 11. A všecku loupež i všecky kořisti pobravše, lidi i hovada, 12. Vedli je k Mojžíšovi a k Eleazarovi knězi, a ke všemu množství synů Izraelských, i zajaté i kořisti, i loupeže, k vojsku na roviny Moábské, kteréž jsou při Jordánu naproti Jerichu. 13. I vyšli Mojžíš a Eleazar kněz a všecka knížata shromáždění proti nim ven za stany. 14. Tedy rozhněval se Mojžíš na vůdce vojska, hejtmany nad tisíci a setníky, kteříž se navraceli z boje, 15. A řekl jim Mojžíš: A což jste zachovali všecky ženy? 16. Ej, onyť jsou hle synům Izraelským, podlé rady Balámovy, daly příčinu k přestoupení proti Hospodinu, při modlářství Fegor, pročež ona rána přišla byla na lid Hospodinův. 17. Protož nyní zmordujte všecky děti pohlaví mužského, a všecky ženy, kteréž poznaly muže. 18. Všecky pak panny, kteréž nepoznaly muže, zachovejte sobě živé.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

očividně ta tvoje "genocida" nestačila.. stačí se podívat, co dělali madiánci izraelcům o pár let později. Byla to prostě jasná prevence před zkázonosným vlivem, který by na Izrael tyto národy měly.. anebo by jich prostě zničili zase oni

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

flanker.27: Velké množství sociologů, antropologů historiků a já nvim jakých ještě ogů a iků by s tebou absolutně nesouhlasilo

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Godhaj: Jsem přesvědčenej, že většina křesťanů by dneska popsaný Mojžíšovo jednání hodnotila jako obyčejnou genocidu (BTW důvodem k té válce bylo, že ti nebozí Madianští uctívali boha Belfegora, což Hospodina krajně sralo). Proto tvrdim, že ve skutečnosti lidská morálka a rozpoznání toho, co je dobrý a co špatný, z bible nevychází, a to co z bible vychází, se nedá jako morální standard uplatnit.

1860

1860 (hodnocení, recenze)

Tak já už sem skončil u bodu 1: Nepít alkohol a nekouřit nebo nejíst maso :-) Jinak ničení literatury mi něco připomíná :-) Každopádně moc děkuju za vysvětlení, teď už mám koněčně o nich konkrétnější obrázek.. Jinak když si vygooglím portrét aštara šerana, nepřipadá mi jako průměrný teenager :-D

Godhaj (hodnocení, recenze)

flanker.27: myslím, že jo - teda rozhodně se jim nějaký pasáže hoděj víc, než jiný. ale křesťanská morálka samozřejmě z bible vychází

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Já už nemám tvář 18letého pozemšťana. Kdysi na vejšce jsem na Vesmířany dělal seminárku, tohle je její výcuc. Ještě bych k jakejmkoli číselnejm údajům měl dodat, že nejsou vždycky spolehlivý, protože na jejich vlastních stránkách si velmi často odporujou (nebo aspoň tehdy odporovaly)

gonga

gonga (hodnocení, recenze)

A je to tady, senzační odhalení - flanker.27 je Aštar Šeran!

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Godhaj: Tak pozor, ona má Bible pasáže, který jako moc neplatěj a pasáže který jako platěj víc? Neni ono to spíš tak, že morálku si stanoví člověk, bez ohledu na to, co kváká svatý spis?
1860: Zhruba tak: V naší Galaxii je okolo 2000000 civilizací. Vedení naší Galaxie se nachází v souhvězdí Vodnáře a je reprezentováno VYSOKOU RADOU v PETALE. Zde je nejstarším členem GORLOJ. Země připojena 22.12.2004. Lodě mimozemských lidí jsou chráněny neproniknutelnou clonou, aby nezpůsobily na Zemi chaos. Mají výšku 80m, šířku 1500-750m, nachází se ve výši 45-130km nad povrchem. Ochraňují Zemi před temnými silami s negativní energií (tzv. ještírci), kteří se snaží ostatní bytosti ovládat (viz dále). Tím, že se lidé negativně chovají a produkují negativní myšlenky, vysílají do Vesmíru nevědomky hrubé vibrace. Pokud lidé okamžitě nezačnou měnit své chování a myšlení, hrozí Zemi globální katastrofa, která bude zároveň její očistou od nahromaděné negativní energie. Za tímto účelem jsou připraveny evakuační flotily k evakuaci způsobilých (připravených jedinců), 1/15 až 1/10 obyvatel se tak bude spolupodílet na utváření nové společnosti v 5. dimenzi. Zachránit mohou pouze ty lidi, kteří mají dostatečnou vibrační úroveň. Většina lidí má bohužel tak nízkou duchovní vibraci energie svých těl, že by v 5. dimenzi ihned zemřeli (skončilo by činnost fyzické tělo). Nejdůležitější tedy teď a nyní je, aby lidé otevřeli svá srdce (nitro), aby mohla do nich vstupovat jemnovibrační energie lásky a aby sami tuto energii lásky vyzařovali. Stvořitel není člověk, jak se všichni domnívali, ale je to světelná podstata života vůbec. Je to Světlo samé, které naplňuje celý Vesmír, a plno lidí Ho zná. A tento Duch Světla je skutečným Otcem nás všech. Z něho všichni vycházíme, a potom se k němu vracíme. Aštar Šeran - DUCHOVNÍ BYTOST VYŠŠÍHO VĚDOMÍ. Velitel Velké vesmírné flotily 10 miliónů mateřských lodí s velitelstvím na Vesmírné stanici ŠÁRE. Vyzařuje z něj LÁSKA, MOUDROST, POKORA, TRPĚLIVOST,ALE I PŘÍSNOST A ODPOVĚDNOST. KOSMICKÝ STRÁŽCE. Krásný přítel. Má na starosti tu část Vesmíru, kterou Vesmírní lidé nazývají Bela, Quadra nebo 4. Sektor Vesmíru. Základ jeho práce je v neustálé vynikající komunikaci se STVOŘITELEM PRVOTNÍM VŠEHO A VŠECH, a s další hierarchií tohoto Vesmíru. Pochází z vysoké duchovní společnosti v 5. dimenzi planety NIRBUA (naše Venuše ve 3. dimenzi). Jeho duch je ale inkarnován s tímto posláním do polohmotného těla (hmotnost 18 kg) v 5. dimenzi z vysokých světů, výška přes 2 metry, zelenomodré intenzivně zářící oči. Kromě tohoto polohmotného těla má ale tisíce mentálních těl, pomocí kterých pracuje v mnoha částech Vesmíru. Komunikuje s tisíci bytostmi současně. Objetí s touto krásnou bytostí je jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který vás, milý čtenáři, přivede až k pláči. Jeho pracoviště namalovala např. Terezka od Havířova, a to na několika krásných malbách, které najdete v našich obrázcích. Má ženu Ester a nejstaršího syna Izáka, miluje všechny pozemšťany a těší se na další spolupráci s novou civilizací na planetě Zemi v 5. dimenzi po očistě planety Země. Věk 28000 let, vzhled tváře na 18 let průměrného pozemšťana. Spolupracoval a žil také v Atlantské civilizaci až do jejího pádu před 11200 lety. Spojení s vesmírnými lidmi: 1. Žít láskyplným, harmonickým a duchovně - citově založeným, spořádaným životem. Milovat svého Stvořitele Prvotního všeho a všech, svého Ducha i své fyzické tělo, tím také milujete svého Stvořitele, neboť vy jste jeho součástí. Nepít nadměrně alkohol, nejlépe vůbec, kuřáci omezit cigarety, nejlépe vůbec. Odpustit bližním a sobě. 2. Milovat ostatní lidské bytosti, i ty, které vám ubližují, neboť oni dělají jen to, co umí. 3. Milovat všechna ostatní Stvoření, “živá” i “neživá”, tj. přírodu, rostliny, zvířata, i planetu Zemi, která je vyšší bytostí nežli my sami. 4. Omezit pojídání masa na minimum, nejlépe vůbec. 5. Zlikvidovat - zničit negativní literaturu, tj. knihy a časopisy o válkách, erotice a negativních mimozemšťanech (UFO - únosy, zřícení lodí apod.) - zářiče hrubovibračních energií. 6. Nečíst negativní knihy a časopisy, nesledovat negativní filmy, je dobré ignorovat politiku, neboť je plná hrubých vibrací. 7. Nemít přebytečný majetek (2 a více domů pro sebe, 2 a více auta pro sebe .... atp.). 8. Pomáhat lidem v nouzi dle vlastních možností. 9. Pracovat alespoň minimálně pro lidi ve věci šíření informací o Přátelích z Vesmíru, a to mírným, nevnucujícím postupem. 10. Neubližovat jiným stvořením. Oslovení: “Drahý Stvořiteli Prvotní, mnou milovaný, prosím o spojení - s Tebou” (snadnější spojení), s mými přáteli z Vesmíru, s Aštarem, Ptaahem, ...” Pro usnadnění komunikace je dobré mít např portrét Aštara Šerana

Godhaj (hodnocení, recenze)

flanker27: vždyť ten příběh je starej několik tisíc let, po něm nemůžeš chtít, aby vyznával stejný hodnoty morálky jako hlásá dnešní církev. v tý době to bylo drsnější, nehrálo se na nějaký lidský práva a podobný vymoženosti :D

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Jo, jasně, já zapomněl, to je symbol. Když Mojžíš nechal vybít Madianské a rozezlilo ho, že jeho armáda ušetřila ženy a děti. A tak rozkázal vybít všechny děti mužského pohlaví a všechny ženy co nebyly panny, neboť "všecky panny, kteréž nepoznaly muže, zachovejte sobě živé." Jo, to je poselství věčné morálky.

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Byl jeden pán jménem Abrahám. Ten měl syna řečeného Izák. Bůh Abrahámovi nařídil, aby mu syna obětoval. Abrahám poslušen božího hlasu připravil oltář, pod něj nanosil dříví a syna přivázal na hranici. Bůh si to pak na poslední chvíli rozmyslel a řekl Abrahámovi, že jen zkoušel jeho víru. / Vojevůdce Jefte se dohodl s bohem na tom, že mu dopomůže k vítězství nad Ammonitskými. Za to mu měl Jefte obětovat "...což by koli vyšlo ze dveří domu mého mě vstříc..." Jako na potvoru to byla jeho dcera. Tentokrát bůh na poslední chvíli nezasáhl.
Kde je KURVA jaká zneužitá myšlenka?

Godhaj (hodnocení, recenze)

gonga: Vesmírní lidé že by měli bejt emzáci??? To těžko, je přeci dokázaný, že to jsou klaďáci. Podle mě se v B:LA objevěj na konci a zachráněj celou Ameriku, čímž i celou zem!

1860

1860 (hodnocení, recenze)

Arbiter to už prakticky napsal, já nikoho neobhajuju.. To, že někdo zneužil "myšlenku", neznamená, že je "myšlenka" špatná.. Napoleon zneužil pojmy demokracie a republika ke svému prospěchu a vraždění politických odpůrců, znamená to, že je demokracie a republika zlo? Rozhodně ale nesouhlasím se zeckovým tvrzením, že náboženství není v ničem prospěšné. Ano, dává naději (pro někoho falešnou), ale někdy to je to jediné, co člověk má.. Nechci to nikomu vnucovat a už vůbec ne spamovat tuhle diskuzy, ale potřeboval sem se vyjádřit k Zeckovu "nenávistnému" škatulkování.. pak jen nezbývá než citovat Arbitera: To, že nezastáváme stejnou nebo jakoukoliv ideologii ještě neznamená, že musíme bejt takhle kategoricky a trochu omezeně jednostraně na věc nahlížející, jste tím pak stejní, jako radikální věřící..

gonga

gonga (hodnocení, recenze)

Vy to ještě nevíte, ale úplně náhodou jste trefili hřebík na hlavičku, protože emzáci ve filmu jsou vesmírní lidé Aštara Šerana :-D.

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání