Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

SaNcHeZ_cz

Světová invaze je prostým sci-fi vojenským snímkem, kde se na děj moc nehraje a hlavní je akce. A té je tu požehnaně. Trpí stejnými neduhy jako ostatní válečné filmy, tedy přehnaným patriotismem, jednoduchostí a propagandistickými tendencemi. Kdo by od toho čekal něco jiného, byl by sám proti sobě. Na ploše necelých dvou hodin se tak rozkrývá akční snímek, který místy sice tlačí až moc na pilu, ovšem nestíhá urazit. Nadchnout ovšem taky moc ne. ()

Ozo

Po shlédnutí Války světů (ano, viděl jsem to až teď, moc se stydím, prosím, nekamenujte mne) snižuji ze čtyř na tři. Jó, pravidla hodnocení v rámci žánru jsou neúprosná. Doufám, že po shlédnutí dalších filmů o napadení Země emzáky nebudu muset jít ještě níž. ()

Alqarin

Akce kulhá a nudí, triky jsou nezajímavé a vojáci si vylévají svá americká srdíčka jako správní emaři. Syrovost Districtu 9 či popcornovost Dne nezávislosti bychom tu hledali stěží, tohle je přiblblý akční nářez bez akčního nářezu, není co vypíchnout, co si zapamatovat, co vyloženě pochválit a nezachraňuje to ani charismatický Aaron Eckhart. NUDA. ()

Korbitch

Dle mého jedna z nejlépe podaných invazí současnosti. Žádní papaláši v Pentagonu, jen akce, akce, akce a jedna hrdinná jednotka vojáků, která svou zemi a kůži nedá za hubičku. Jestli někdo z místních očekával víc, je to jejich problém. Příjemné béčko si na nic nehraje, jede si svou po celou dobu stopáže, a i přes delší stopáž nenudí ani chvíli. Přesto ale Světová invaze pobavila víc, než District 9, kde těch nesmyslů bylo mnohem víc. 70% ()

Paxxx.cz

Efekty v tomto filmu špatné nejsou stejně jako atmosféra a (ne)známí herci byli zvolení dobře, ale na tomhle filmu mě nejvíce štvala ta přehnaná porce amerikanismu a ta jejich typická hrdost, že zase jednou na filmovém plátně zachrání svět 4/10. ()

mysiak

pozerať sa na film podľa povrchu - to jest, hrozný scenár, predvídateľný dej, logika postáv (emzákov), americký pátos je zvláštne u katastrofických filmov, u ktorých platia tieto pravidlá a hlavne, nech sa málokedy stane niečo civilistom..ale obráťme to na obal - nadupaná akcia hodná každého dolára, perfektná kamera (príklad z Bournea), vhodné opisovanie...a z Liebesmana je zručný režisér..takže zhrnutie: vypnúť hlavu, užívať si veľké plátno a epické obrázky plné silnej akcie ()

Tayen

Pokud máte rádi katastrofické filmy, dojemné příběhy a velkolepé pohledy na zničené krajiny, nechoďte na tento film, s filmy 2012 nebo Den nezávislosti toho má společného opravdu málo. Více než o dech beroucí efekty a nálety kamery na zdevastovaná města (i když pár záběru na zničenou Los Angeles uvidíte) se jedná o military film úmyslně snímaný roztřesenou kamerou, plný vlasteneckých amerikanistických hlášek a dialogů, z nichž každý by sebral první cenu za kýčovitost a klišé. Tohle opravdu není dojemný příběh lidí s monumentálními záběry na pozadí. Tady se střílí, tady se povzbuzují vojáci, znovu se střílí, pitvá se mimozemšťan, střílí se, pláče se nad jedním z pěti civilistů, které ve filmů vidíte živé, a znovu se střílí, jen abychom se na konci díky jedné střele dobrali happy-endu. Trailer budil dojem drahé sci-fi, film je ale jen komorním vojenským filmem, na kterém jde vidět nízký rozpočet a neoriginalita. Já si nikdy nemůžu pomoct se nedívat do recenzí a reakcí, než na film zajdu, takže jsem čekala, co dostanu naservírováno - PRÁSK PRÁSK film s nudnými hrdiny a hromadou nábojů. Trošku jsem ale čekala, že tvůrci více vytěží z ničení symbolů Los Angeles; je to přece město snů, to by si aspoň zasloužilo pohled na rozbitý nadpis HOLLYWOOD, to by vyždímalo nějakou tu emoci. ()

Praxis

Takže panstvo, nafasujte v multiplexu to největší balení popcornu, co tam maj, tu největší colu a jedééém....Debilnější scénář jsem neviděl... debilnější klišé jsem neslyšel, nejpodivnější chování postav jsem taky nežral... Ale co!!! Mě to královsky bavilo, i když jsem měl v půlce filmu sto chutí v potemnělém sálu vstát a začít se démonicky smát :D to nešlo, jak to bylo hloupé. Ovšem přes ty výbuchy, akci, střelbu a zase... výbuchy mi to bylo srdečně u zadku! Já jsem přišel na emzáky a HODNĚ střelby a to jsem taky dostal. Nic víc, nic míň.... CGI efekty ušly, i když místo to zavrzalo, herecké výkony až na Eckharta nulové, patriotismus hypervelký, ale co... Jdu si vyndat na půdu ze zaprášené krabice vojáčky a roboty a aspon na chvilku se vrátit do dětství... 80% (za pět hvězd by mě tu nejspíš na ČSFD všichni rádoby "kritici" a umělci asi ukamenovali ;) ()

Asgy

Za ty necelé dvě hodiny jsem neviděl nic, co by stálo za zapamatování nebo by mě nějak zaujmulo. Až na pár patetických momentů, kterým jsem se akorát zasmál. ()

katasta

Snad ani netřeba říkat k tomu více, než shrnout vše jedním slovem: americké. Ale neodpustím si to, a trochu to rozvedu. Tak nějak jediné, co těm amíkům musím nechat je, že mají prachy na to vytvořit takový film. Škoda jen, že jediné, co za něco stojí, jsou efekty. Od začátku do konce se kupí jedna hloupost na druhou, a to i když přehlédnu klasické blbosti objevující se v akčňácích, které už netřeba zmiňovat. Věc co mě rozčilovala, že v podstatě nešlo o nic jiného, než o samé deadliny nahňácané na sebe, přijde mi to docela chudé na to, o čem to téma je, ale budiž. Co je horší jsou prostě ty americké žvásty před každou akcí, ty rádoby motivační řeči, které byly víc trapné, než cokoli jiného. Stejně tak špatná snaha ukázat nám klasického amerického hrdinu. S dením odstupem mi trochu přijde, že hodně částí by se hodilo leda do nějaké parodie na tento typ filmů. Dost zklamání. ()

Vyrida

Další z řady těch amerických prostých frašek, plných vojenského kyselého patosu a navíc tentokrát jako bonus zabaleného v mimozemském kabátku. Při sledování mě několikrát hnala touha to celé okamžitě vypnout, ale nakonec jsem vydržel a dobře jsem vlastně udělal, pač to grandiózní finále prostě musíte vidět. Nechci v žádném případě jakkoliv spoilerovat, ale bavit nad debilitou tvůrčího týmu se budete zaručeně. Scénář se krom těch nudných a zároveň směšných rozhovorů skládá už jen z přestřelek, které sice vypadají na oko vizuálně dobře, ale díky rychlým střihům a splašené kameře z toho stejně žádný úchvatný zážitek mít nebudete. Hudba mi připadala poslouchatelná, ale k tomu to filmu se vůbec nehodila. Herci jelikož jich je moc jsou nevýrazní a k nikomu si vlastně ani nemáte šanci najít nějaký vztah, protože ani pořádně nevíte kdo koho a kdy zastřelil. Uvažoval jsem v první chvíli o jedné hvězdičce ( ano až takhle to bylo špatné ), ale nakonec ještě přidávám jednu za ty grafické efekty... ()

havLord odpad!

(Black Hawk Down versus Zachraňte vojína Ryana) versus District 9. Meh. Jedna hláška za všechny: Po té, co poblíž pobřeží L.A. přistanou stovky galaktických plavidel, ze kterých se vylodí mimozemské jednotky, jakýsi americký generál pronese: "Takže je evidentní, že mají pouze pozemní jednotky. Vyšlete letectvo, ve vzduchu máme JEDNOZNAČNOU PŘEVAHU". OMG LOL. ()

Ligter

Hrdinské řeči, hrdinný civilista, hrdinní mariňáci bez snídaně a bez ohledu na pohlaví, národnost nebo vyznání. Nejhorší chyba na Liebesmanově náborové videoherní scifi (na kterou se dobře dívá, pokud se nepřemýšlí) je, že ji nedrží ani nějaký větší příběh, zkrátka se bojuje a ničí. To vše doplněno intermezzy dvojího druhu, kde za a)mariňák zemře a zanechá za sebou několik desítek/stovek emzáků, následuje pohled na vyčerpané kolegy, kteří ho politují a jede se dál, a za b)chvíle, kdy si mariňák zázračně uvědomí, jak se zachránit/dopomoci k hlavnímu cíli, tedy úplnému zničení takzvaného řídícího centra. Taková je Světová invaze - technicky precizní, leckdy vystřižená (spíše vykradená) jako od Greengrasse, kdyby ovšem nebyla namistrovaná ad absurdum. Ostatně - vlastně nevím, na co si stěžuji, čekal jsem zfilmované Modern Warfare, dostal jsem Modern Warfare. Jenže se nebavíme o PC hře. ()

Ellmariachi

A hele! Další velký překvapení. Díky Netflixu, jsem si tenhle kousek o kterým jsem neměl ani šajn dal do seznamu filmů, které chci vidět. Očekávání nula, výsledek hodně dobrý. Film na mě působí, ve všech ohledech. Parta mariňáků, kdy se mi v první půlce pletl jeden přes druhého, vykrystalizovala v bandu, která zachránila LA a celý svět. To že se mi ze začátku vlastně pletli mělo velké plus. Věřil jsem, že jsou dobří, ale že jsou zranitelní a mohou padnout. A taky že ano. Osazenstvo, které se dožilo konce se vyhnulo nespočtu klišé. A těm co ne, na mě perfektně fungovaly. Společný sešup z vrtulníku, nebo třeba vyříkávání si nevyřčeného. Ty emoce umě byly. Další co u mě bylo a fungovalo, byl pocit, že "tentokrát se to třeba nepovede". Ano opravdu díky atmosféře bojů, jsem měl pocit, že kdyby tenhle film nedopadl dobře nešlo by se divit. Protivník byl tentokrát opravdu silný. A neznámo s kým se vlastně vojáci střetli vše jen umocnilo. Když jsme u bojů, akce vypadala opravdu dobře. Vojákům z ní navíc přibývaly šrámy a únava. No to jsem se rozepsal..tak to ukončíme. 90 procent za hodně slušný vojensko/Sci-Fi snímek. ()

Riddick77

Bylo to prostě a jednoduše boží :-) Moje očekávání na akční řežbu, která se bude snažit "realisticky" připodobnit mimozemskou invazi z pohledu jedné vojenské jednotky, se zcela naplnila. Akce je zde přehledná a opravdu bombastická, přičemž inspirace filmy jako Black Hawk Down či Saving Private Ryan je naprosto zřejmá a chválihodná. Je opravdu parádní, že převážná část filmu se odehrává v ulicích města, protože to dodává filmu ten pravý náboj. Samozřejmě, že se zde setkáme s velkou mírou amerického patriotismu, nutnou chválou na adresu americké armády a poměrně pozitivním pohledem na americký militarismus (v této podobě spíše na jeho obdobu v podobě nástroje k národní bezpečnosti). Osobně s tím nemám problém, protože geneze amerického národa, zahraniční politiky a vojensko-civilních vztahů, silný nacionalismus a vlastní pozice USA jako světového hegemona k tomuto pochvalnému přístupu vybízejí a ve specifické podobě jsou zcela jistě vlastní Spojeným státům. Dialogů není mnoho a nutno říci, že občas malinko tahají za uši, nicméně na druhou stranu se mi absolutně nezdají nesmyslné (spíše mi přijde nesmyslná jejich drtivá kritika). Celkově akční podívaná, která v kině vypadala vskutku epicky (žádný fail se nekoná). Jonathan Liebesman akci zvládá na výbornou a je v akčním žánru příslibem do budoucna. Eckhart nese velkou porci neakčních situací na svých bedrech a zvládá skvěle. Navíc dobrá hudba B.Tylera. 9/10! [10.3.2011_Palace Cinemas_Letňany] ()

oondra

Díkybohu jsem do kina nešel s nějak velkým očekáváním, takže jsem ve finále nemohl být moc zklamán! Scénář byl opravdu slabý a ani kamera se mi nelíbila. Takže jako kompenzaci bych třeba čekal větší nápaditost při tvorbě vesmírných lodí nebo ufonech ale bohužel ani to se nepovedlo. Příběh jak jedna vojenská skupina zastaví celou vesmírnou invazi zničením jedné lodě pomocí naváděcího laseru,který na konci všichni chrání svým tělem je opravdu klišé! No zkrátka: Hooray to the American Army!! ()

fremy

Příliš hrdinský film s americkým vlasteneckým podtextem. Překvapivě nejkoukatelnější záběry jsou ty, ve kterých se nemluví ale střílí. ()

Her0.89

Neoslnilo a neurazilo, ale po prvních reakcích na csfd jsem čekal větší průser. Prostě film na který jsem se koukl jednou a můžu říct, že to byl dobře strávený čas. Jen bych chtěl vysvětlit, jestli jsem divný jenom já a fráze Budeme tam ve 3:00 ani o minutu DÝL. mi nadzvedává žaludek, nebo tento zločin proti češtině v podání Petra Zenkla (pod titulkama byl podepsaný on) zhrozil i další návštěvníky kina???... děkuji csfd za projekci. ()

Freemind

Těžko hodnotit. Nemyslím si, že by to byl nějaký strašný průšvih - je to sice kravina, ale v rámci blockbusterových mantinelů bych řekl, že to byl ještě lepší průměr. Do děje byly vcelku nenásilně (ale samozřejmě plytce) vpleteny osobní příběhy, s nikým se sice nesžijete, ale to je vlastně jedno, protože mrtvoly padají napravo nalevo. Chybí tomu nějaká nosná kostra, ve filmu se neděje prakticky nic kromě toho, že banda vojáků bezhlavě střílí kolem sebe. Ke konci to chytá ten správný adrenalin, ale to mi zase začala vadit ta kodrcavá kamera a zběsilé prostřihy - kdy už tahle zatracená móda skončí? Vcelku příjemné rozuzlení samozřejmě zpackala velkohubá, silácká pointa - jinak je tady všechno vlastně na půl plynu, s nemnohými jiskřičkami, které dokáží vyvolat silnější emoce. Záživná, akční podívaná pro masy. Bylo to hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát ... ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání