Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Sir_Koki

Všichni křičeli a brečeli, všechny zachránili, byli odvážní, nikdo neustoupil, nepotřebné postavy hrdinně umřely,zase všichni brečeli, hlavní hrdina dosáhl vykoupení, ze zelenáčů se stali profíci a všechno se to stihlo na poslední chvilku. Boh moj ()

unrocker

Nic jiného než střílení, akce pár příšer napadající Zemi jsem nečekal. A nebylo to úplně k zahození. Hodně se mi líbila kamera při akčních scénách a místy docela našlapaná hudba. ()

Brmbolec

Prišlo mi to, že je to tak na pol ceste. Myslím, že potenciál filmu by mohol byť vyžmýkaný oveľa viac. Musím ale povedať, že je to celkom podarená vojenská akcia, ktorá má v sebe celkom dosť realičnosti a dívame sa konečne na postup jednej jednotky. Scenár v tomto prípade asi nemožno zatracovať - však čo by sme čakali napr. čakali od rozhovorov gumených hláv. Ide tu hlavne o to prežiť a následne aj udrieť proti emzákom. Samozrejme ani v tomto filme nás neminú kilá pátosu, aj keď to nie je až také strašné (ale miestami som mal dosť) - tak ale môžeme byť radi, že vôbec sa niečo také natočí. My, Európania sa tomu smejeme, ale asi Amíci to berú trochu inak... Efekty na 1 z * + kamera bola tiež celkom fajn. Ale aj tak som sa nemohol počas celého filmu zbaviť akého relatívneho deja vú. Proste len ďalší prázdny film s emzáckou tématikou, ktorý sa na to pozerá z iného uhla pohľadu. Dojala ma ešte posledná scéna, keď vojaci sa nepotrebujú ani najesť, ale pádlia hneď do ďalšej akcie - to už bolo trochu na smiech - aj pre takéto scénky nemôžem dať viac ako 6,5/10 ()

WolfIssen

Film o nejodvážnější, bezchybné a vždy připravené americké armádě, kterak bojuje proti čemusi, co vypadá jako roboti... Pakliže jsou to mimozemšt'ané, mimo pár záběrů na techické vychytávky letounů v podstatě o mimozemšt'anech nic nevíme, snad jen to, že si přišli pro vodu. Film by se neměl jmenovat Světová invaze, ale americká armáda, protože pouze o tu tady jde... Samotným kamenem úrazu je konec, pojatý samozřejmě po americku - happyend a vítězství. Absolutní zklamání, které výborný trailer vůbec nenaznačoval. ()

kubas369

Jo jasný náborový film jak sviňě, mariňák Erckhart jako by právě vylezl z nějakýho podělanýho náborovýho plakátu a já vůl jim to naprosto žeru. Z mariňáku hold teď musí mít respekt, kde jakej povl z vesmíru a držet se od naší planety co nejdál aby nedostal pořádně na prdel. Po tomhle filmku mě napadla jen jedna jediná věc a to kde se ten přijímací papír podepisuje? ()

Mara12

Osobně bych šla s hodnocením výš, ale přeci jen ten americký patos na začátku, pár nelogičností v dějové lince, politicky korektní obsazení (i feministky se můžou poplácat po rameni díky ne zrovna skvělé Michelle Rodriguez).Co se mimozemšťanů týče "inspirace" District 9 je víc než evidentní, plus kamera v půlce filmu ve mně vyvolává stejné pocity jako jízda na centrifuze (upozurnuji, že euforie to rozhodně není). Ale i přes to včechno, za sebe říkám - bavila jsem se a o tom to přece je. ()

milanhanic

Nemohl jsem jinak a dal jsem filmu za 4. Téma sice originální není, mimozemšťani se mi tu moc nelíbili i když triky a destrukce byli provedeny na výbornou. Dále v jiných takových to filmech nemá armáda specifickou výstroj a výzbroj tak dobře jako zde, armáda zde postupovala i takticky, což jako fanda military uznávám. I tak to nebylo tedy jako válečný film, ale neukázal se tam W. Smith, který jim ukázal co proto jako bylo ve Dni nezávislosti. Tento film se tak dá nazývat, Remake Dne nezávislosti. Tak už jest psáno v recenzích a dalších komentářích, ale já s tím musím souhlasit. Hlavní hrdina byl sympaťák a já s psychologií postav byl celkem spokojen. Jen prostředních dvacet až třicet minut filmu mě nudilo, jinak jsem byl rád, že jsem film zhlédl. Opravdu nerozumím tomu, že film není moc úspěšný a nemá velké hodnocení, ale každýmu sedí něco jiného. Ještě jedna výčitka ke komentujícím, jak si můžete myslet, že film o invazi mimozemšťanů, kdy se je snaží armáda zastavit, bude hodně založený na ději. To by vám pak zase scházela akce. Jen můj názor. Takže ještě jednou, za sebe dávám za 4. Na pár drobností je to výborný film. Chtělo by to trochu vylepšit a bylo to rozhodně i na pět. ()

Daxus

Akčně rozklepaná kamera jak z Vojína Ryana, pár dobrých akcí jak z Hvězdný pěchoty, patosu jak od Johna Wayna a drsnej Eckhart k tomu. Kdyby byla střední část míň láskyplně počůraná, líbilo by se mi to víc. Ale přesto mě to docela bavilo. 55% ()

intro

Film o amerických vojenských super hrdinech. No pokud Vás nebude tolik štvát jejich patriotismus, který je v některých částech snímku spíše k smíchu budete se i bavit. Já dávám 60%. ()

PetrC.

Vojenská logika a teoretická bojová strategie dostávají pěkně na frak. Co se děje týče, je to v podstatě plytká novela. Žádná velká propracovanost, hloubka či invence. Zkrátka celkově slabší blockbuster. 51 % ()

Zam

Po shlédnutí tohoto snímku mám hroznou chuť zahrát si alespoň Lasergame. Vizuálně dobré, ale příběh silně pokulhává. A taky mi vadila ta kamera. Tři hvězdy musí stačit. ()

vitac.

Šílená břečka. A to jsem se na ten film tak těšil a navzdory mizernému hodnocení jsem věřil, že se mi bude líbit, neboť mám rád ufouny a tak:) Ale že se "světová invaze" splaskne na pobíhání po čtvrti určené k bombardování kvůli záchraně pár civilistů, jízdu autobusem a vynoření nějakého emzáckého šmejdu ze země (čert ví, jak se to pod zem bez porušení povrchu dostalo...), tak to si snad ze mě někdo dělá kozy. Tak silné téma (možná ne originální, ale v dnešní době rozhodně "masakrálně" zpracovatelné - a po Districtu 9 se to obzvláště nabízelo) a takhle zmršené... Hodně slabé dvě hvězdičky. P.S. A upřímně, běžte do prdele s ultrapravicí (čímž dnešní média stejně jen nazývají druhé křídlo ultralevice - nácky, fašouny, první křídlo již dobře známe - komanči, bolševici) a stejně tak kapitalistickým realismem, když pořád žijeme v realismu socialistickém (čím dál tužším), jen mu hrdě říkáme kapitalismus (asi s lidskou tváří, co?:7). P.S.2 Udělejte útok mimozemšťanů na Zemi konečně někdo pořádně! (nejlépe by D. Fincher;)) ()

MarsVl

Velká škoda nízkého hodnocení, zdá se mi, že to téměř nikdo nedocenil. Jinak správný motivační film pro americké vojáky :D. 4* ()

george82

No tak ok. Film je jako akce docela slušnej, ale jen o akci to přeci není. Moc jsem nepochopil inteligenci elitních vojáků, kteří i když zjistili, že Emzáci lezou po střechách a mají je jak na dlani, tak furt chodili dole v ulicích, jak králíci na popravu. No nic. Dějově o ničem, ale jako zaplácnutí 2 hodin ok. ()

dragonian

film je fajn, aj ked ziadna F-22 sa nekona, co je skoda, od military scifi by som to ocakaval, a este ma dostala jedna hlaska: ze len tu na Zemi je H2O v kvapalnom skupenstve..scenarista si aspon mohol nastudovat prirucky astronomie..nachadza sa este na Europe, Jupiterovom mesiaci.. tak to dopada, ked sa niekto na nieco hra :) ()

Achilleus1

Film začal priam skvelo. Liebesmanov cit pre akciu a akčné scény bol skvelý. Vynikajúce audiovizuálne efekty. Pomerne slušné herecké výkony. Vcelku dobrý scenár. Zaujímavý priebeh deja. AŽ prišlo posledných 15-20 minút, ktoré úplne pokazil celkový dojem z filmu. Neuveriteľne prehnaný koniec filmu, nejde ani tak o akčné scény, ale o hlavne o scenár (ten snáď písalo 10-ročné dieťa, ktoré vyrastalo na komiksoch), to bol veľmi zlý vtip. A o posledných 2 minútach je škoda hovoriť. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání