Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Compote

Možná bych mohla pomoct, jsem veterinářka. atakdále.. Nebyla to mimozemská návštěva, ale scénář, co zničilo LA na maděru. 10% ()

gogos

Aaron Eckhart je bourák a Světová invaze se s ničím nepárá. Žádný zdlouhavý úvod, pěkně nářez od začátku do konce a tak to má být! Akční scény jsou vypiplané do detailů, choreo a výprava scén úžasná, efekty prďácké a přesně sedící na zahajovací blockbuster sezony. Kinozážitek je to zkrátka povedený i přes absenci 3D! (díky za to). Dost ale chvály. Na rozpačitou kamerou a rychlý střih se zvyká poměrně dlouhou dobu, gradující hudba na pozadí začíná místy iritovat už od počátku. Michelle Rodriguez ve své typické roli nijak nezklame, ale ani nenadchne. Vlastenecké řeči svou trapností, velká část dialogů svou dementností nejprve snímek docela sráží, ale časem se na to divák tak adaptuje, že se musí smát. Pár vtípků je docela vydařených, ale většina smíchu spadá právě na debilní dialogy a vlastenecké militantní kecy. Scénáristicky slaboduchý snímek pobaví v kině akcí a povedenou popcornovou zábavou. Dá se říct, že nedá prostor ani na moment k nějakému nudění a dokáže bavit drtivou většinou stopáže. Světová invaze nemá na District 9, nemá na Den nezávislosti, ale i tak je to celkem povedený a zábavný snímek, který je umocněn kinozážitkem. Děkuji CSFD za možnost projekce a Eckhartovi a spol dávám lepší 3*... PS...podobně jako vloni např. Legie nebo Tron je to další důkaz, že bombastický trailer se nerovná bombastický film... ()

Naslund

Je to skutečně tak špatné, až to začíná být i vtipné, ale zradil bych tím spoustu filmů, kdybych tomuhle dal stejné hodnocení jako jim. Abych moc nehanil, zkusím zohlednit jen klady..., ..., ... nějak mě nic kromě iq snižujících hlášek nenapadá. Jo možná by bylo super se pokusit během 116 minut najít 116 chyb. Některé jsou přímo k popukání, ale nerad bych Vás připravil o jejich odhalení, tak je tu nebudu spoilerovat. Jinak pokud chcete film, tak můžete zapomenout. O příběhu se nedá moc co povídat. No zkuste si představit, která vláda by poslala jednotku vojáků pro záchranu pěti civilistů, když je celá země v plamenech a lidi umírají po statisících. Kdyby to bylo aspoň hezky natočené, tak proč ne, ale s kamerou, která zdaleka nedosahuje ani kvalit domácích videí party lidí, co trpí parkinsonovou chorobou, se nedá natočit nic. Kór když tam běhá jen skupinka emo vojáků. ()

Alementina

ja mam sice alergii na vsechny ty americky eposy plne americkeho hrdinstvi a patriotismu az za hrob a cekala jsem, ze me tenhle film bude iritovat od zacatku do konce, ale prekvapive, me to iritovalo jen ve vzacnych momentech a i pres veskerou nazapiranou kycovitost to pro me melo atmosferu, i kdyz vytek bych mela habadej, tak me film udrzoval po celou dobu v mirnem napeti, ale po celou dobu filmu!, sama se divim :) proste jsem tipovala, kdo umre jako dalsi, neb vsichni vlastne byli sympataci. Jinak vojenska strategie americke armady jako celku mi prisla priserna v tomhle filmu. ()

blackrain

Ta roztřesená kamera se snažila navodit jakýsi pocit autentičnosti a u mě ho tedy navodila. Na pár chvil jsem přestala přemýšlet a ocitla se tak mezi americkými vojáky, kteří musí čelit zkázonosné hrozbě. Vlastně to nebylo jen pár chvil. Bylo to po celou dobu filmu. Musím říct, že poslední dobou se mi tenhle druh sci-fi filmů začíná líbit víc a víc. To ale neznamená, že kvůli tomu přestanu milovat klasiku Star Wars nebo Star Trek. Konec filmu byl přesně takový, jaký jsem očekávala. To považuju za menší škraloup. Jinak tu není nic, co by mi vadilo. Michelle Rodriguez leze z jednoho akčňáku do druhého. Nějak si ji nedokážu představit v romantickém filmu, kde by se promenádovala v šatičkách a šeptala láskyplná slůvka a ani nevím, jestli má takový film na svém kontě a jestli jo, tak už to bohatě přebila. Takže po tom pátrat nebudu. Třeba by mi to zkazilo můj dojem z ní. ()

Makky

Prečo doprčic muselo byť tou akčnou tekavou kamerou točených aj prvých 20 minút? Pôsobilo to neuveriteľne zle. Našťastie akcia, postupné spoznávanie jednotky až po samotný koniec sú uspokojivé a ja som sa celkom slušne bavil. Stále mám však pocit, že keby mal toto v rukách Bay, z priemernej tunajšej akcie by urobil maximálne lahôdkový nárez. ()

SarumanKo

Veľkofilmový megafail roka. Scenár tohto filmu je tak príšerný, že ho musel napísať priemerný obyvateľ pavilónu opíc v zoo, a to mám pocit, že tým úbohým primátom krivdím. Scenár ťahá film Battle: Los Angeles do takej hlbokej intelektuálnej žumpy, že Transformeri sú oproti nemu inteligentným filmom s dôrazom na výstavbu zápletky a psychológiu postáv. Toľko mizerných dialógov, patetických žvástov a deja skrz-naskrz presiaknutého klišé sa len tak nevidí! Všetky schémy katastrofických filmov sú otrocky dodržané a postavy kapú ako na bežiacom páse, avšak ľúto mi ich nebolo, nedalo sa s nimi sympatizovať, a to ani nie tak kvôli priemerným hereckým výkonom (jedine Eckhart trochu vytŕča), ale preto, lebo Svetová invázia sa v porovnaní s vrcholnými emmerichovkami či bayovkami tvári príliš vážne a chýba jej svieži nadhľad. Mimozemskí votrelci navyše vôbec nepôsobia nebezpečne či hrozivo a celkovo väčšina efektov vyzerá podozrivo lacno a nerealisticky (a to som snímku pozeral v HD kvalite). Tieto nedostatky ani celkom dobre natočená akcia a nezvratné tempo nedokážu zachrániť. Dvojhodinová stopáž je pre brainless popcorn tohto typu dlhá a kým asi prvú hodinu som to mienil ohodnotiť silnými 3*, ďalšia bola už príliš ubíjajúca. (40%) ()

Tony.cs

Hodně špatné hodnocení. Film se tváří vážně a na to doplácí, protože i přes dobré herce a režii má scénář děravý jako emzák po zásobníku z pušky M16. Tak jsem se já tvářil, že to nevidím a užíval si kulervoucí akci. ()

Žralok

Moc jsem od tohoto filmu nečekal. Trailer ve mně vzbudil dojem že to bude hlavně o efektech a propagace U.S. Army. Sice jsem se moc nespletl ale kupodivu já jim to žral od začátku až do konce. Po celou dobu jsem nedokázal odtrhnout oči. ()

kaylin

Jestliže máte rádi filmy, kde vám nejde o postavy nebo o příběh, ale vyžíváte se hlavně ve vojenské technice a v autenticitě, jak jsou vojenské konflikty zaznamenány, mohlo by se vám válečné sci-fi "Světová invaze" docela zamlouvat. Není to si "Černý jestřáb sestřelen", který je z hlediska zachycení autentičnosti bojů naprosto dokonalý, ale pořád to má pořádnou dávku realističnosti. Jde o to, kdo je vlastně útočníkem? Vlastně ani ne. Jde o jednotlivé postavy? Vlastně ani ne, jejich osudy prostě nejsou zajímavé a přiznám se, že mi bylo jedno, co se s postavami stane, a to i přesto, že v úvodu se nás film snažil přesvědčit, že před sebou budeme mít válečné drama, kde jsou vojáci vykresleni do hloubky jako skuteční lidé se skutečnými osudy. Nestane se tak a na postavách vám vlastně nezáleží, a tak sledujete armádu, která se potýká s něčím z vesmíru. Efekty jsou docela dobré, ale nic výjimečného, nejlepší je jednoduše bojová akce. Dialogy mezi vojáky úplně nefungují, ale jakmile dojde na zbraně, film je prostě výborný. Střelba je natolik uvěřitelná, že vás jediná je schopná skutečně vtáhnout do děje. Jinak si snímek nezaslouží vaši pozornost, určitě ne v kině. Trochu mě překvapuje, že tenhle film šel do kin i u nás, protože jsou zajímavější kousky, které by si velké plátno v multiplexech zasloužily více. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html ()

Philcze

Příběhově totální hovězina s BOŽÍ akcí a Aaronem "utáhnu-i-sebevětší-blbost" Eckhartem. Liebesman získává režií body k dobru a dokazuje, že pokud mu někdo v budoucnu dá do ruky solidní scénář, tak bychom se měli začít opatrně těšit. 80% ()

Mikita

Když po služební cestě uvíznete v Praze, chcete se odreagovat. Světová invaze se zdá být ideální volbou. Další z výplachů mozků, který vám svou akcí a namachrovanými vojáky má pomoct zapomenout na stres a běžné starosti. Osobně můj hlavní problém byl, že se ani výplach, ani vypnutí mozku nekonalo, a tak jsem remcala a komentovala každý kiks, a že toho bylo. Je tu nová éra válečných filmů, kdy zde není konkrétní nepřítel a tak zlo představuje něco pro nás zatím neznámého. Nápad dobrý, ale Den nezávislosti, District 9 i Válka světů vše pojímá mnohem chytřeji a zábavněji. Dobrá, přistupme na hru, že tohle má být čistě vojenská demonstrace naší síly či našich slabin a UFO je zde vedlejší. Pak vše většinu filmu docela funguje a tak dostáváme sirový existenční boj, kdy se vojenská jednotka obětuje pro pár civilistů. Existují sice nejméně 2 mnohem lepší filmy s podobnou tematikou, ale čert to vem. Remcáte, že to a to už tu bylo, ale stejně se udržujete v relativně napjaté atmosféře a nechcete přijít o jediný výstřel či odhalení další mazanosti mimozemšťanů. Pár chytrých střihů a pohledů kamery, pitva mimozemšťana a nekonečné střílení. Jo. Není to zlé, jen, prosím, bez pokusů dojímat diváka. Nejen řeč o původní jednotce bych zkrátila více jak o polovinu. Dokud jsou dialogy strohé a krátké, film si drží slušnou úroveň, jak se ale blíží závěr, je zde stále více mudrcování, dupnutí na brzdu a nehorázný kiks, kdy si filmaři uvědomí, že tahle krasojízda musí někdy skončit, a nejlépe velkolepě a pozitivně. Nevěřím, že není jiná možnost k navádění raket, než laser. A nevěřím, že vše nešlo ukončit nějak důstojněji. Hlavně posledních 20 minut filmu táhne celý dojem hodně dolů. Jinak pěkná akce a úžasný Aaron Eckhart. ()

Kaluž

Kdyby postavy ve filmu neřekly ani slovo a bylo to celé pojato jako dokumentární záběry "bez komentáře", šel bych s hodnocením i výše. Takhle je to jen velice tupý, ale technicky precizně odvedený kus válečné akce. Někteří v tom vidí jakousi agitku a nezdravý patriotismus, já jsem viděl přehlednou hard-core akci srovnatelnou s moderními videohrami (všimli jste si billboardu na Resistance 3?). ()

René.girl

Hehe...tak to je hodně špatný vtip. Válečný film bez jakékoliv dějové linky. To snad ani nemohli myslet vážně. Dvě hvězdy dávám za bojové scény, jinak je to film naprosto k pláči. 25% ()

movieband

Zajímavý nápad spojit Černého jestřába a Den nezávislosti. Sice první půlka filmu je náborák (alespoň mě se to tak místy jevilo) , ale postupně se to mění vcelku solidní emzáckou akčárnu, kterou by nepohrdl ani slavný Roland Emmerich. Akce je tam tolik, že člověk nestíhá registrovat co se vlastně děje, napětí se tu člověk taky dočká. Soundtrack je jedna ze světlých stránek filmu no a co se týče hereckého obsazení tak musím říct, že nebylo vubec špatné. Aaron Eckhart podal uspokojující výkon a Michelle Rodriguez byla pěkné zpříjemnění filmu. Herci byli sympatičtí a co se týče hl. záporáků tak ti byli vcelku slušně zpracovaní. Efekty byly na místě a na ty si nemůžu stěžovat. Takže moje hodnocení je takových vcelku slušných 70% a 4*. ()

Dr. Hawkeye

Skoro bych dal i čtyři hvězdy, protože je to velmi akčně nabušené, americký patriotismus z toho nestříká tak moc, Eckahrtovy rysy jsou ostré až skoro řežou plátno a ani ti emzáci a jejich technologie nevypadá špatně. Ale špatně se dělá z kamery, která se klepe vlastně neustále. Ano, chápu, že bylo záměrem vytvořit nervózní až takřka dokumentárně vypadající film, ale proč se proboha musíme optikou ruční kamery dívat i na klidné dialogy nebo umírajícího civilistu. Po pár desítkách minut mě z toho začala mírně bolet hlava. ()

Easykk

Počkat, počkat...to nebyla hra? To mě lakujete, vždyť si pamatuju jak držim ovladač a kosim emzáky jak spojenci Kaddáfího. Jmenovalo se to nějak Call of Duty: World Invasion nebo tak ne? A nebo sakra ne? Už víííím, to byla ta nová gamesa na PS5 jak nedávno vyšla, vlastně vychází, teda vlastně vyjde teprv...cože je za teď za rok? 2011 a sakra a teď budu muset ten stroj času zase schovat - se dycky tak blbě prokecnu, chjo. ;) ()

MATADOR

Jak to jen řádně zkomentářovat?! Tak asi takhle ... tenhle film by mohl mít klidně deset hodin a bavilo by mě, se na něj dívat, jelikož tohle je přesně ten typ popkornovky, na které koukám s libostí. Nebo taky mohl film fungovat jakýsi pilot k neméně povedenému seriálu. Ať tak, či tak, dopadlo to přesně tak, jak to dopadlo - a to, že se začátek neúnosně nese, aby se finále zkrouhlo za pár minutek. To mě dosti zamrzelo, ale jinak mě to nadmíru bavilo, i když kvality to má někde na pomezi kvality a kýče! ()

stration

Bohužel zklamání. Čekal jsem, že to bude blbý, ale ne tímto způsobem. Čekal jsem něco ve stylu Emmerich nebo Bay, ale Světová invaze na mě fakt chvílemi působila lacině, odfláknutě a nějak narychlo uplácaně. Dokumentární kamera je perfektní, některé scény vyčnívají, ale jako celek je to fakt bída. O dialozích a postavách nemá senu psát vůbec. To je prostě Amerika. Připadá mi to celý tak napůl cesty. Buď teda fakt mega a nesleduju převážnou část filmu jenom pár postav pobíhajících mezi domky, nebo nízkorozpočtový s atmosférou a trochu promyšlenější. Já nevím. Odsýpá to sice pěkně, zbraně rachotí, emzáci vzdorovití, ale jak říkám, tak napůl. ()

Thomassi

Nestydím se Světovou invazi ohodnotit plným počtem. Čekal jsem film nabušený akcí a něco mezi vojínem Ryanem, Válkou světů a Districtem 9. A to jsem dostal, a ještě ve větším měřítku než jsem doufal. Já se totiž bavil celé dvě hodiny a všechny ty výbuchy, prach, alieny, nekonečnou střelbu a tuny prázdných nábojnic jsem hltal jedním dechem. A při záběrech na zdevastované město mně běhal mráz po zádech. Opravdu, tak živý a akční film jsem dlouho neviděl. Někdy to sice vypadalo trošku hloupě, hlavně co se týče vojáků a jejich chování, ale tento film je určený pouze k jednomu, a to si ho pořádně užít. Je to taky americký jak prase, ale co sakra. Američani nás krmí neustále, a krmit nás budou nadále kecama o jejich hrdinství a o tom, že jen oni dokáží zastavit všechny smrtelné rány. Já jsem si na to zvykl a nic s tím neudělám. Proto si filmy tohoto typu neskutečně užívám. Světová invaze splnila moje očekávání, možná i trochu překvapila. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání