Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

Djflash

Pro začátek je důležité říci, že Bourenuv odkaz má pramálo společného s původní filmovou trilogii, parkrát zde sice padne zmínka o agentu Bourneovi, ale na děj to nemá v podstatě žádný vliv.. Takže tu máme zcela nového agenta a příběh, který se lechce opírá o dobré základy z předešlých dílů. Příběh se točí okolo eliminace tajného vládního programu, tedy včetně všech agentů, kteří jsou do programu zapojeni. A k tomu všemu tu máme jakesi nové vědecké metody či postupy, jak ze speciálně vycvičených vojáků udělat ještě lepší odolnější a intelektuálnější supervojáky, Problém zde nastane hned na začátku filmu Tempo je totiž velmi pomále, a chce se to hned od úvodních minut obrnit velkou dávkou trpělivosti. Mě osobně snímek zaujal a vtáhl do děje až kolem té ctyřicáte minuty (incident v laboratoři) což může být pro někoho docela pozdě. Sám nevím proč autoři tolik otáleli místo nudného řečnění kolem, (které akorat unavovalo) mohli nabídnout třeba více akce a nebo to celé o něco zkrátit. Čásová stopáž je tak zbytečně prodloužena. Každopádně pokud to tedy překonáte tak se dostaví povedená akce, kterou známe již z předchozích částí . V tomto ohledu si Boourneuv odkaz s ničím nezadáva, škoda jen že příběh mán občas kolisavou tendenci a vznikají tak hluchá místa. Zavěr snímku je oproti úvodu úpně jiná písnička Akční scéna odehrávající se na Filipínách je překvapivě dlouhá a velmí svižná Možná, že se autoři tímto způsobem tak trochu snaži vykompenzovat ten doslova nudný rozjezd . Bourenův odkaz je dobrý špionážní film ovšem pár chyb by se tu našlo. a pravě proto se tento snímek nachází někde mezi průměrem a lehkým nadprůměrem a já se kloním spíše k tomu celkovému průměru. ()

Standey

Kdyby to celé nepos*ali tou scifi honičkou na motorkách a nesmyslným závěrem, tak bych dal o hvězdičku víc, ale tohle bylo opravdu moc. ()

Luciaaas2

Bál sem se čtvrtého dílu, ale nakonec nelituji. Sice čtyřka nedosahuje kvalit předešlých dílů. I tak se jedná o velmi vydařený akční thriller. Zapletka je sice jednoduchá, ale parádní akce to zachraňuje a Jeremy Renner dokazuje, že mu tyto role sedí, v akcích je uvěřitelný. Konečná půlhodinka je akční adrenalin a bravůrně nasnímaná akce. Kdo to nebude srovnávat s předešlými díly, parádně si tento snímek užije. Rád bych se dočkal i pátého dílu, který aspoň bude dosahovat kvalit čtyřky. ()

joker211

čakal som prúser veľkého rangu avšak na moje prekvapenie sa film podaril. samozrejme s predchádzajúcimi dielmy sa nedá porovnávať, ale aj tak má film vysokú úroveň. má síce pomalý rozbeh a prvú polhodinu sa takmer nič nedeje, ale postupom času sa akcia vyostruje a je z toho parádna akčná jazda. na začiatok autori vsunuli snímky z prírody, ktoré sú príjemným doplnkom skvelého filmu. chcel by som pokračovanie. ()

Max Cady jr.

Víc takových filmů.Začátek horský prostředí paráda,odkaz"Jeremy"dobrý a na stopáž přes dvě hodiny mi to uteklo jak veverka na redbullu. ()

Pickardino

Davam 4*, ale ne ani na tak za film vseobecne (dej a zapletka jsou vskutku tenke a ridke..) ale za pana Nortona, a hlavne pana Rennera. Hura na carodejnice, Jeremy. ()

Unrealik

Člověk, který neviděl předchozí díly, se ztrácí. A závěr (cca 15 minut) měl blízko k tomu, aby vzbuzoval dojem, že jde o boj mezi terminátory. ()

Olafa

Nejsem extra fanoušek Bourne série a vlastně ani špionážních filmů obecně, ale tohle se mi líbilo a bavilo mě. A ta chemie mezi hlavními postavami je elektrizující! ()

Pavlo

Podľa mňa je to film, ktorý isto patrí do série o agentovi Bournovi. Dve tretiny filmu sa viditeľne inšpirujú minulými dielami a to tým najlepším z nich. Zároveň predstavujú najkvalitnejšiu a najchytrejšiu časť filmu. Avšak posledná tretina (na Filipínach) spadne do typických hollywoodskych akčných scén a jednoduchších rozuzlení a posúvaním deja. Tieto neduhy trocha zrážajú snímku na kolená. No i napriek tomu, je to plnokrvný, dobre nakrútený akčný film. ()

Horácius

Asi to bude mírně nepatřičné, ale tento film je mi sympatičtější, než celá série s Damonem. Renner je totiž taková správná tlama, která se prostě do této role hodí daleko více. Film je celkově samozřejmě celkově technicky zvládnutý dobře a jesliže nečekáme nějaký mílový posun někam ale spokojíme se s poctivým filmem na dané téma, tak není důvodu nějak zvláště trpět. ()

StorWik

To není tak přesvědčivý jako starší trilogie, ale Bourneův odkaz má pořád co říct. To ale nemění nic na tom, že nejzábavější a nejlepší část filmu byla ta na Aliašce nebo kde hned na začátku. Potom to šla kvalita jen dolů. ()

magic0

Výborné zakončení původní trilogie s pochopením některých drobných detailů. Vizuálně výborné zpracování, hned na začátku horská scéna s prostřihy a už to frčí až dokonce, film nedá vydechnout. Bohužel od doby co se Jeremy oholí tak vypadá jak James Bond v podaní Daniela C, což jsem si chvilku říkal ne nekoukáš na Bondovku opravdu ne. (20.1.2013) ()

ragtime

Spočiatku veľmi neprehladné a nedávajúce zmysel. Postupne si to nájde cestu a razí si to do cieľa plnou parou. Len ten koniec mi prišiel trochu moc naostro uťatý. ()

zekon

Otřesná nudná slátanina bez hlavy a paty. Zmatenost je naprosto nechutná a vůbec neudrží pozornost a děj nemá vůbec žádný spád až do větší poloviny filmu. Naprosto nechutný pokus o vyždímání zisku na skvělé trilogii. Sice precizně natočeno, ale kamera v soubojích opět hnus, kdy zmatek ještě navyšuje nepřehledností. Nuda, nebrat. Tony Gilroy je prostě záruka zmatku a nudy. ()

Nobunaga

Bourneovský spin-off. Ačkoliv v současnosti všudypřítomného Rennera vůbec nemusím (už se pomalu bojím otevřít i olejovky), musím uznat, že výsledek nakonec nebyl tak špatný, jak jsem se zprvu obával. Vedle faktu, že Renner se tady nesnaží zabíjet pohledem, což mu vůbec nejde, měl na tom zásluhu i sympatický rozjezd na Aljašce, to že Renner neztvárňuje Bournea čtvrtého a že se tu šetří bourneovským close-combatem i když si ho také užijeme. Takže nám vzešla uspokojivá konspirativní naháněčka která neurazí, ale i když je konec otevřený, doufám že zůstane tam, kde je. Slušné 3* ()

Motyuek

Agent na drogách přeleze devatero hor a přeletí devatero řek, aby se vyhnul absťáku. Najde a zachrání sličnou doktorku, která mu řekne, že ještě musí zvládnout devatero moří, aby byl road trip zakončen a agent mohl být na tripu trvalém. Po cestě zruší nějaké zlouny včetně jednoho, co je ještě na větším tripu a nakonec odplouvají lodičkou za zapadajícím sluncem ke vzteku hlavního zlouna, který to samozřejmě přežil. To vše proto, aby bylo založeno na případný další díl. SPOILER: Nerozumím ovšem jedné věci. Když jsem schopen v krátkém čase po celém světě rozdistribuovat žluté pilulky, které mi moji špičkoví agenti spapají jako poslušné ovečky, aby posléze zemřeli tak náhle, že si ani nestihnou uvědomit jak jsem s nima vysouložil, tak proč na dva agenty na Aljašce střílím rakety a riskuju, že mi jeden zdrhne? Dále jak si může agentura země stíhaná aktuálně takovou paranoiou, že si nesmíte po koupeli nechat na hlavě ručník, aby vás neodbouchli jako teroristu, a která díky obloze prošpikované satelity do pěti vteřin ví, že jsem si uprdnul, nechat přeletět z Aljašky do Marylandu nehlášené letadlo a nestarat se proč tam letí ani kdo v něm letí. KONEC SPOILERU. No prostě soudruzi v Holywoodu by se občas mohli zamyslet nad tím, co tam točí. Ale jinak se na to koukat dalo. ()

stroke

I přes to že pro mě Agent bez minulosti zůstane triologií a úplnou špičkou ve svém žánru, musím uznat že Bourneův odkaz je stále nadprůměrný akční film. Jako pokračování, říkám ne, ale jako volné navázání může být. 77% ()

Vitulka

První polovina filmu mě vtáhla a s očekáváním dalších kliček a zápletek jsem se probral na konci a nic. Čekal jsem asi víc namlsán předchozími díly. Toto volné pokračování mohl režisér zabalit do první půl hodiny. Poslední dobou se šidí všechno a divák trpí ;-) ()

StanGoodspeed

Po prvé jsem z toho měl celkem zklamaný pocit, pocit že to sice nebylo špatné, ale prostě to nebyl pravý Bourn. S krátkým odstupem jsem si uvědomil že to vůbec nebylo špatné a že se to od původních Bournů neliší. Pustil jsem si to podruhé a nezatížen nějakým srovnáváním jsem si to užil. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)