Reklama

Reklama

Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

(více)

Videa (27)

Trailer 2

Recenze (963)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $125miliónovTržby USA $113,203,870Tržby Celosvetovo $276,608,758Tržby za predaj Blu-ray v USA $23,013,382 //počet predaných kusov 1,056,036Tržby za predaj DVD v USA $19,038,237 //počet predaných kusov 1,037,511║ Tak nakoniec to Tony Gilroy(po otrasnom počine Dvojitá hra ) celkom zvládol, drží sa v zabehnutých šľapajách stanovených Paulom Greengrassom, na ktorého aspoň v medziach trošku siaha, príbehovo to slušne odsýpa, akcia fajn, herci a ich vzťahy fungujú, takže v rámci série dosť dobrý doplnok. /videl v kine: 80%/ ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Po dvojce, která byla precizní ve své odtažité dokumentární formě a trojce, která se dokonalost pokoušela dohnat ještě výše a selhala na ní, se Bournův odkaz vrací k čistě filmovému přístupu, což je jednoznačně dobře, protože jinak moc nového nepřináší. Pravdou nicméně zůstává, že Gilroy není idiot, řemeslo okoukal dobře, umí přijít s novými nápady (v rámci možností), umí vykouzlit výtečné kamerové blbůstky a kdyby trochu přidal na tempu, mohlo by se to i pomalu začít blížit Bournovu mýtu. Takhle to zůstává v jiné hvězdičkové sféře, ale špatné to není, naopak... ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

Další z kategorie filmů, které se mi v době premiéry vůbec nelíbily, ale postupem času se mi rozležely v hlavě a občas se k nim vracím. Pořád tedy platí, že žádný Einstein nebyl při výrobě filmu přítomen a napojení na příběh Davida Webba je velmi slabé, ale to platilo už pro Ultimátum, které bylo na první dva filmy napláclé velmi neorganicky, protože z mého úhlu pohledu příběh logicky skončil dvojkou a v trojce se už všechno hodně opakovalo/vykrádalo. Ale Jeremy Renner je můj oblíbenec a to asi určilo, že jsem dala Odkazu druhou šanci. "Cameo" Oscara Issaca potěší, a vůbec celé intro ve zmrzlé pustině je super. ("He's probably got a rifle.") Bitka v rekonstruovaném velkém domě mě taky baví, stejně jako závod s časem při cestě za cílem, ozvláštněný tím, že vidíme i detailní práci lovců využívajících každou vyčmuchanou stopu, z toho by mohl být člověk snadno paranoidní. Zde čestná zmínka pro Eda Nortona, jehož skutečná "údajná" nepříjemná osobnost se pro tuto postavu skvěle hodí, a pro Donnu Murphy, která je jako stručná schopná žena v pozadí úplně fantastická. Věčná škoda, že to všechno vyústí do banální honičky s publiku i postavám ve filmu neznámým Terminátorem, která se navíc děsně táhne a postrádá jakýkoliv wow faktor. I tak ale tento film hodnotím výš než eponymního "Jasona Bournea", který vyšel pár let po něm. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Tak čo bratia, nevoňalo vám? Ja som dostal presne to, čo som od filmu očakával. Nie celkom rozumiem niektorým sklamaným užívateľom. Film je dobre previazaný s trilógiou a Bourne Legacy sa odohráva presne v tom čase ako Bournovo ultimátum, len sa uberá iným smerom. M. Dammon sa objaví aspoň na fotkách. Akcia je adrenalínová tak ako sme z tejto série zvyknutí a dvojici Renner a Weiszová to sedí. Scéna ich prvého stretnutia v dome je výborná. Menšie výhrady mám k nevyužitému Nortonovi alebo napríklad k vystrihnutej scéne (bonusy na blueray), kde je zavraždený A. Finney, ktorá mohla vo filme ostať. Opäť sa nacestujeme a filipínska Manila bola dobrá voľba. Záverečná búračka na motorke a kop alá Chuck Norris od Weiszovej to bola adrenalínová paráda. Je to akčný film, tak čo viac by ste chceli? Dávam silné štyri, ktoré možno po prípadnom ďalšom dobrom pokračovaní dvihnem na maximum. Spokojnosť. 80%. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Je škoda, že když konečně odkopnou Matta Damona (postupem času jsem mu přišel na chuť), tak je z nového Bourna finanční propadák. Mě se tenhle díl líbil ze všech nejvíc a docela mě mrzí, že už zřejmě další díly s Jeremym nebudou. Herecké obsazení nejlepší, co mohlo být. Jeremy Renner je skvělý a neztratí se ani Weisz s Nortonem. Stopáž je jako u předchozích bourneovek velice pomalá a chvíli trvá než se film konečně rozjede. Jinak svým stylem připomíná původní trilogii. Škoda, jen trošku zbytečného otevřeného konce...75% ()

Galerie (41)

Zajímavosti (33)

  • Ještě před premiérou filmu Matt Damon prohlásil, že jestli se film nebude divákům líbit a propadne, je ochotný se po dohodě se studiem k sérii vrátit a natočit regulerní čtvrtý díl s postavou Jasona Bournea. Bourneův odkaz by byl pak ignorován. (S.W.A.T)
  • Film bol distribuovaný do kín pod krycím názvom Marcher. (vander19)

Související novinky

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)

Reklama

Reklama