Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

Diskuze

Rob Roy

Rob Roy (hodnocení, recenze)

Všem, co si myslí, že tenhle film opisoval od Inception, tak připomínám, že SP s ezačal natáčet 2-3 měsíce poté, co se začal natáčet Nolanův film, tzn. podobnost je čistě náhodná. Bylo to v době, kdy ještě o Inception nikdo nevěděl co to je a jak to bude vypadat

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Traffic: Vážně v SP nevidím nějaké rovnítko mezi jednáním ženských postav a lobotomií (ke které by samozřejmě došlo i tehdy, kdyby Babydoll nepřijala roli prostitutky, ale klášterní světice a se svým připraveným osudem se smířila). Naopak, jejich jednání je zobrazeno jako pozitivní, neboť vede k pozitivním cílům, tedy získání svobody a druhé šance v životě. Z jistého hlediska Babydoll podstoupením lobotomie dokonce dochází naplnění coby dobrý člověk, neboť je schopna plného sebeobětování a napravení svých předchozích chyb (záchrana Sweet Pea za vraždu sestry). Nenacházím v tom jakýkoli kritický odstup, ale úplně obráceně upřímné přijetí coby legitimního prostředku.

xxmartinxx

xxmartinxx (hodnocení, recenze)

Je to prostě sen patnáctiletého kluka, co usnul během sledování "filmu pro zletilé" a Inception zároveň, aniž by jediné z toho pochopil - to je zase moje teorie :-D

LojZza (hodnocení, recenze)

Greenpeacak:Tak samozrejme, stat se mue vsechno. :) Akorat m i prijde SP jako jeden z tech filmu, kterym by pokracovani nesluselo.

LojZza (hodnocení, recenze)

Greenpeacak: No, to uz by byl namet na Sucker Punch 2. Bylo by zajimave koukat jak se probiji vlastnim podvedomim a hleda vlastni identitu. :) Myslim ze Blue je uz ze hry. Baby Doll ho v podstate znicila (jak v bordelu tak v blazinci), tim ze dostala vsechny z jeho moci. A pochybuju ze Gorski by ho znovu zamestnala, kdyz vi ze zfalsoval jeji podpis a kdovico chtel na konci udelat BD.

LojZza (hodnocení, recenze)

Sabrewulf: Tak nebudu rikat ze jsem to presel mavnutim ruky. Hlavne to slo ale poznat pri kecacich scenach a v prvni snove realite. Kdyz tam Emily behala tak vazne vypadala dost divne. Kazdopadne se mi to nezdalo jako neco, diky cemu bych si ten film neuzil.

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

LojZza: Ja by som povedal, že má s kým bojovať. Nakoľko stratila pamäť vdaka lobotomii, môže sa v svojej fantazie uhánať za odholením svojej pravej totožnosti, čo by bolo na odlišných úrovniach svetov. A končilo by to bojom so sebou samou, niečo ako v Scottovi Pilgrimovi Nega Scott. Alebo no neviem či ju ďalej nebude chcieť Blue prenasledovať keby náhodou ujde z väzenia alebo kam sa to vlastne dostal. Alebo by mohla byť uväznená v Limbe xD t.j. surové podvedomie

LojZza (hodnocení, recenze)

Greenpeacak: Nooo, to je uhel pohledu. ja si prave nemyslim, ze ten pohled byl smutnu, spis naopak, ze byla stastna. To jestli ma ve snech prisery, to si nemyslim (protoze uz nema proti komu bojovat). Ale opet - to je jen moje interpretace, pokud nekdo prijde s lepsim vysvetlenim, rad si ho prectu.

Deschain

Deschain (hodnocení, recenze)

a pred Inception tu bol ešte Gilliamov Brazil...mne SP pripomenul 12 Monkeys a Brazil...inak celkom sranda, vidím, že mnohým sa tu páči scéna vo vlaku...mňa z hľadiska akcie veľmi nebavila, ale páčil sa mi dejový zvrat s Rocket

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

LojZza: V prípade že utiekla do svojej fantasy mysle ako potom vysvetlíš ten jej kvázi smutný pohľad na záver a konečné slová respektíve vety. Bolo by riešením, že jej vysnení sen obsahuje dalšie potvory typu chodiace prasiatka s bazookami ??  .......... ANo , je to super k diskusii , ale nadmieru ma to vytáča :( ...od doby keď Nolan v Počiatku urobil koniec taký aký urobil ....som mal sto chutí skočiť na plátno xD

LojZza (hodnocení, recenze)

Greenpeacak: No praveze si myslim ze utekla do svych snu. Ona tam nakonec zustala zavrena ale po te lobotomii si na nic nepamatovala, takze bych rekl ze byla stastna. No a tak nejak se uz odpoutala od reality a zila si dal ve svem vysnenem svete (takze vlastne taky svym zpusobem utekla z toho blazince, jestli mne chapes). Doopravdy tekla jenom Sweet Pea. Ja prave takovy filmy miluju, kde muzes diskutovat o tom, co co znamena. :)

F.a.o.l.a.n (hodnocení, recenze)

LojZza: Oni ti tak nepřipadají, ono to prakticky je hrané anime :) když vezmeš steampunkovou scénku se vzducholoďemi a Hellsing Ova 6 tak ta podobnost přímo mlátí do očí :).

F.a.o.l.a.n (hodnocení, recenze)

tempus: pokud beru rodinu z matčiny strany, z otcovy strany, i ze strany jeho současné družky(která mě taky má ráda jako vlastního) tak nejspíš ano :) akorát za bratra byhc musel hlasovat já, ve třech letech neumí na rozdíl od dědy ani základy :). A tak sem zmiňoval přátele a to by byla početnější skupina :).
Každopádně doufám, že nic podobného nebude třeba, protože Sucker Punch je špičkový film a svoje hodnocení by si zasloužil "přirozenou" cestou.

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

LojZza: Utiekla ?????? Máš na mysli fantazijnú rovinu , že vlastne žije ďalej len vo svojich snoch alebo naopak utiekla z toho nevestinca, čo je dosť nepravdepodobné. Ale tak z jej snov , no neviem či je to raj, keď všade na nu útočia.  .....Nemám rád takého závery, kde je dvadsaťpäť rôznych alternatív xD.

LojZza (hodnocení, recenze)

Btw. to jsem jedinnej komu ty snovy sekvence pripadaji prakticky jako hrany anime?

tempus

tempus (hodnocení, recenze)

F.a.o.l.a.n: bezva, beru. Ale pozor ať se z nich nestanou mrtvé duše.PS opravdu máš rodinu tak velkou, aby doázala zvednout hodnocení o 2%?

LojZza (hodnocení, recenze)

Videno a musim rict, ze je to jeste vetsi pecka nez jsem cekal. Snyder proste umi napasovat zaber tak, aby ladil perfektne s hudbou a zaroven vypadal nehorazne cool. Vazne nechapu tu averzi vudci filmu, vzdyt i kdyz vypnu mozek, tak je to neskutecne efektni podivana. Popravde, jsem ani necekal, ze tam bude tolik veci k zamysleni. Ze zacatku jsem se v tom trochu ztracel, ale kdyz jsem zacal myslet lehce abstraktneji, tak se ten film stal 2x tak lepsi. Jak uz tu kdosi napsal, tak ani jedna z holek neumi vubec hrat, ale komu to vadi kdyz se na place promenaduji v uplych korzetech. :D Osobne davam 9/10. Ale musim se na to mrknout znovu, abych podchytil vsechny souvislosti.
Btw jenom za fight ve vlaku by mi stalo vyhodil prachy za listek.
Greenpeacak: No, podle mne BabyDoll na konci taky v jistem smyslu utekla. Slo videt, ze je proste uplne mimo realitu a je ve svem vlastnim raji.

Konecne si musu precist tu diskuzi co tu psal Traffic. :)

F.a.o.l.a.n (hodnocení, recenze)

tempus: Ani náhodou i kdybych měl zapojit do hlasování rodinu a všechny známe a donutil je odkroutit 200 hodnocení :)

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

S jagavým pocitom na duši :) dostavalo sa mi to čo som čakal, len ten záver bol akosi štvorzmyselný a na jeden krát nepochopení :) .....CHCel by som nadviazať na pár predchodcov a podiskutovať zmysel toho mladšieho chlapca z druhej fantasy roviny zo zákopu a jeho následne zjavenie na konci, čo mi prišlo " odveci ". Autobusák alias Babadollove žeby podvedomie detto. A taktiež my v podstate zrejme ušlo čo sa stalo s Babadoll .

Gobling

Gobling (hodnocení, recenze)

Efektivně pěkné(místy až úžasné), ale přišlo mi to jako propagace feminismu :)

Traffic

Traffic (hodnocení, recenze)

BTW Sucker Punch napodruhé ještě lepší než napoprvé. Akční scény vtipnější a absurdnější, dialogy, které se původně zdály být jako hrozně hloupé, najednou dávají v kontextu celého filmu smysl a mají své místo. Plus jsem si všimnul té Snyderovy "hry se zrcadly", kdy se kamera několikrát jakoby "vpije" do obrazu zrcadla, který pak přestane být obrazem, ale stane se realitou. Je to tak hladké a bezešvé, že jsem to při prvním zhlédnutí snad ani nevnímal. ____ Další důvod se domnívat, že Snyder tu "nastavuje zrcadlo" :-)

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)