Reklama

Reklama

VOD (1)

Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (199)

Deyw 

všechny recenze uživatele

Silny 3hvezdy, 4 jsou moc..je to tak 7/10 mozna 7,5/10 - docela tomu dava naprdel scenar, jinak Clint to tahne a jeho nasranej penzista nema chybu, zapletka uchazejici, ostatni herci nic moc - daniels je vklidu ale nic extra, ostatni zamenitelny - videno s dabingem (dobrej jako svine!) v ramci ct2 velikani filmu. :D ()

Ištván87 

všechny recenze uživatele

Ano, i mistr tesař se někdy utne.... Musím se přiznat, že od jisté doby (Gran Torino rullezz) jsem obrovským fanouškem Clintovy režisérské práce. Mám rád jeho styl, výběry příběhů, výběr herců a to jak to všechno pasuje k sobě, resp. jak to pan režisér dokáže zkombinovat do jediné, celistvé a mnohdy naprsto dokonalé formy. Tenhle film sice patří k jeho slabším dílům, ovšem ani chvilku nenudí a je tu poznat Clintův úžasný režisérský rukopis. Patřím sice k tém, kteří poznali (já cca v půlce), kdo že je ten náš tajemný vrah, ale to nic nemění na faktu, že tenhle thriller je velice osvěžující a mistru Eastwoodovi mohu přidat body i za to, že zřejmě rozpoznal, že nemá v ruce tak nosný příběh, jako ty na něž jsme od něho zvyklí a proto film zbytečně nenatahuje.... 75% ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Bohužel jsem nejdřív viděl konec filmu, takže jsem věděl, kdo je vrahem. Nicméně jsem přesvědčený, že bych ho brzy odhalil tak jako tak, protože tam ta postava "trčí jako štětka v kostele", jak by řekl sám Clint. Ale kvality detektivky samozřejmě nestojí a nepadají jen s (ne)předvídatelností vrahovy identity, takže můžu konstatovat, že jde o solidní řemeslo. Ostatně Clint špatné filmy točit ani neumí, i když tohle je jen výplňovka, na jaké by ve svém věku neměl mrhat talentem. ()

The Viper 

všechny recenze uživatele

Drsnej Clint mě opět nezklamal a film je tak nabitý, že mě nenudil. Ty skoro dvě hodinky mi utekli celkem rychle a mohl jsem konstatovat, že je to další výborná Clintovka. No a Jeff Daniels ? Jako troska z lodi, lidská nula a ,,par'ták'' byl skvělej a to kdo vraždí, mi nešlo ani pak do hlavy. Škoda že neumim španělsky._75% ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Připadá mi, že obsazení Jeffa Danielse nebyl zrovna dobrý nápad. Jednak jsem hned začal přemýšlet směrem k „ten tady nebude jen, aby dělal Clintovi vola“ a za druhé téměř vždycky, když se objevil na scéně, mi film začal připadat vzhledem k ostatním záběrům příliš odlehčený, až komediální (závěr nevyjímaje). A ač nejsem žádný Sherlock, tady jsem měl před Clintem ustavičně náskok. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (13)

  • Mezi knižní předlohou a snímkem je několik rozdílů. Například románová postava Terryho McCaleba byla o 25 let mladší, než postava Clinta Eastwooda ve filmu. Dalším rozdílem je samotný začátek. Zatímco film zahajuje scéna s vyšetřováním na místě činu, po níž následuje akční honička ulicemi a McCalebův (Eastwood) infarkt, v Connellyho románu začíná příběh přepadením obchodu s potravinami a soustředí se na poslední myšlenky Glorie Torres (Marie Quiban) před její smrtí. (ClintEastwood)

Reklama

Reklama