Super akční film v režii Sylvestra Stallone, který také hraje hlavní postavu. Ani chvilka nudy, totální napětí až do konečného rozuzlení. Skupina profesionálních zabijáků dorazí na ostrov Vilena s úkolem zlikvidovat nebezpečného diktátora. Akce se začíná komplikovat. Kolem nich probíhá něco nekalého a někdo ničí všechny jejich plány. Protivník i vnitřní nepřítel se snaží rozložit soudržnost a kamarádství. Když je obětována místní spojka Sandra, vedoucí skupiny se rozhodne manipulacím vzdorovat a vrátí se do Vileny, aby osvobodili rukojmí, dokončili svou práci a také zachránili svou integritu... Postradatelní jsou totiž muži, kteří mohou být obětováni ve prospěch vojenské operace... (Film+)

Carlossss

Ok.. tak Stallone nám naservíroval to, co slíbil... to se mu upřít nedá. A mezi náma.. já tu omáčků v podobě Rockyovsko-Rambovskejch keců čekal.. a nějak mi nevadila. Nevidět den před Expendables Machete, dám snad i pět... ale Trejo je podle mě větší badass než Sly... a DeNiro je kurevsky lepší záporák než Roberts, Zayas a Austin dohromady... A víte co..? Stejně si tenhle film pro sebe ukrutně ukradl Statham... ten chlap tam tomu prostě velel. ()

lioncel

tak to tedy jako : wow !!! .. sen se stal skutečností .. stará dobrá garda, dokonce pohromadě, a k tomu její dnešní nástupci .. a obě party na víc společně v akci v jednom filmu! .. fíííha … no, být tam ještě van damme a segal, tak si snad dojetím (a odporem) hodím mašli (protože ty dva, já nikdy moc nemusel) .. nostalgie .. nostalgie .. nostalgie .. díky Sly .. máš mé uznání, je to parádní jízda … ten závěr se skladbou Thin Lizzy jen podtrhnul mé nadšení a okouzlení .. wow! : Bruce Willis + Arnold Schwarzenegger + Sylvester Stallone spolu v jedné scéně (!!!) ... … p.s. : I Love You, Charisma Carpenter ... ()

Hees

Nevyšlo to tak ako malo.Veľa hviezd automaticky nerobí dobrý film.Keď porovnám Ramba do pekla a späť toto bolo naozaj zlé.Ak to s ničím neporovnám tak to je podpriemer.(Hodnotenie 2,5) ()

berusche

Ano, nemůžu Sylvestrovi vyčíst snahu spojit tolik hvězd z akčního plátna, že všichni očekávali bombu. Přesto přemýšlím, zda hodnocení není ovlivněné právě tímhle faktem?! Osobně se domnívám, že Sly je prostě dědek a tohle už není ono. I když mu nemůžu upřít, že tělo má rozhodně pořád akčního hrdiny, no ten obličej je teda už vážně šerednej. Když jsem viděla stát vedle sebe jeho, Švajcingra a Willise, musím se přiznat, že Willis by mě v té roli možná potěšil víc a že jsem ráda, že Arnold už je hlavně guvernér. Zaplétka je poněkud strohá, ale zas na druhou stranu, co bychom čekali, primárně o to zřejmě nešlo. Mně jde ale o zážitek, a tady mi nakonec nejlepší výkon přijde hlavně ten Stathamovo. Akční scény jsou ale zajímavé, i když už jsme jich v takovém podání viděli požehnaně. Takže, ano, nebyl to propadák, čehož jsem se bála, ale nebyla to ani žádná velká sláva, i když evidentně jen pro mě. ()

Pirabin

!!!SPOILER ALERT!!! Největší zklamaní roku. V tomhle filmu nic nefunguje. Postavy: Žádná postava nemá dostatečný prostor, děj téměř chybí a celý příběh působí takhle: Stallone s partou po někom střílí, Stallone jde do kostele kde potká staré kamarády a jeden z nich mu povypráví o tom jak si moc rád hraje v Jungli, Stallone s Stathamem si vyjedou na ostrov všichni kdo mají pistole dávají jasně najevo co si myslí o pátém Rockym tak Stallone a Statham letí pryč, Stallone a Li jedou autem, někdo je patrně honí, ale divák neví protože kamera je neuvěřitelně zmatená, Stallone zabodne Lungrena, Stallone vezme kamarády na ostrov, nikdo je tam nemá rád, Stallone zabije ty zlý a jde domů. Kamera vlastně zase nic nezachytila. Jestli z toho chcete mít dobrý pocit, pusťte si R-kový trailer, jsou v něm všechny koukatelné scény, a vlastně všechno zajímaný... ()

Taninaca

Film nadupaný ostřílenými akčními hrdiny, kteří se mohou přetrhnout, který z nich jako první vystřílí zásobník, a tak děj trochu vázne a chvílemi ani není vidět, kdo to vlastně toho darebáka odprásknul. Ale fanoušci stříleček si zde jistě přijdou na své a věřím, že Dexterovi by se to hodně líbilo:-) ()

Katarine

Podobným akčňákům fakt neholduji, ale Expendables mě velmi potěšili i pobavili. Je dokonce možné, že mě nalákali do kina na druhý díl... no, uvidíme. Smekám, pane Stallone. Na šedesátníka obdivuhodný výkon :-) ()

Gee.Rocks

Tento film pořádně docení jen mužská část publika, případně ženy, které filmu vážně fandí. Ač Jason Statham je fakt sexy chlap, takže by tuhle podívanou mohla přečkat i nezasvěcená žena. Ovšem, madam, stále jsem přesvědčena o tom, že v sobě musíte mít alespoň kousek chlapskýho uvažování, abyste plně docenila všechny ty účinkující veterány/klasiky akce. Snímek obdařený lehkou dávkou nadsázky, akčních a bojových scén, odehrávající se vlastně jen v průběhu dvou až tří rvaček... mohlo to být příšerný Béčko, ale tihle magoři v čele se Slym z toho udělali něco víc. ()

Juto

Dej nie je taký originálny, ale ani nemusí byť, ani sa neočakával. Ale to je v poriadku, pretože nepotrebujete veľmi dobrú dejovú líniu, pokiaľ je film zábavný. A ja som sa bavil. 6/10 ()

Giggo

Výborná podívaná :) Před zhlídnutím filmu sem měl možná trošku jiný očekávání, ale nevadí. Film je skutečnou poctou 80tým rokům, kdy krev i končetiny nepřátel plnily plátna kin. Díky bohu herci si dělají srandu z sebe navzájem, takže to není jen o vytažení svalů, ale především o hláškování. V podstatě je celej film takovým velkým lunaparkem, pro svalouše. Místo sladkostí dostanete kupu tupejch nepřátel a další zábavný atrakce (jako ta hoď si svou bombu co nejvejš). Dle mě nejlepší část filmu je kostel. V kostele se sejde velká trojka (Schwarzenegger, Stallone, Willis) sen mnoha z nás se naplní, kruh se uzavře. Jejich byť krátkej rozhovor rozesmál celý kino a následující aplaus byl skutečně zasloužený. Možná by mohli zvážit natočit pár krátkejch konverzačních anekdotek. Děj je klasicky přímočarej což přesně odpovídá tomu proč na ten film jdete. Možná mi chyběl lepší motiv, proč střílet zlý kluky. Starý filmy měly motivy možná maličko přímější .. stačilo nasrat někoho v rodině a celá tvoje země byla v prdeli. Motání do toho ženský a CIA zavánělo příliš novodobým pojetím. Co mi v filmu nesedělo byla občas až moc rychlá a roztřesená kamera. Člověk si pak hůř užívá výbuchy a kusy nepřátel. Na druhou stranu todle je dost pochopitelný. Přeci jen svaly už nejsou tak ocelový, abysme je mohly zabírat pomalu lesknoucí se v potu a krvi. Druhá věc bylo občas až moc keců. Filozofující Rourke atd. No co kluci se vyžvanit taky museli :) Celkově výbornej film jehož zhlídnutí člověk určitě nelituje a hlavně se výborně pobaví. ()

johny89

Já tu grupu prostě žeru. Hodně překvapila kvalita dialogů, která je výtečná! Několikrát se smálo celé kino, to by člověk u tohoto žánru neočekával. Asi nejlepší je když Bruce říká : "..a to chce kandidovat na prezidenta" ()

rakovnik

Pro mě, jako pro milovníka akčních superhrdinů osmdesátých let to byl dlouho očekávaný počin. Bohužel, moje očekávání nebylo úplně naplněno. Ku cti Stalloneho budiž nadhled a trocha vtipu, takže hrdinové dostanou občas i nakládačku, ale to přebíjí zbytečné filosofování a nedotažené bilancování těch starších hrdinů. Jinými slovy, příliš mnoho řečí, které nemají moc význam na úkor akce. Za unikátní považuji scénu v kostele. Ačkoli konverzace byla zpočátku trochu trapná, tak pointa byla bezvadná :-) Když člověk odmyslí nelogičnosti scénáře, neuvěřitelné pohnutky hrdinů a sem tam trošku nudy, je to celkem povedené klasické (retro) béčko. Když už ale Stallone šel do takovéto pocty letům a hrdinům minulým, mohl si odpustit až moc okatě digitální krev. Pravá (umělá) by sem sedla mnohem lépe. ()

(mOnkey)

Expendables nejsou žádným retrospektivním bijákem, kterému byste uvěřili, že vás vrátil v čase o dobrých pětadvacet let zpátky. Oni jsou bijákem, díky kterému budete na jednu stranu rádi, že ta doba je už pryč, na straně druhé se se slzou v oku zalknete a s díky zase jednou svezete na vlně hláškující testosteronové akce jako za starých časů. Člověka přesto přepadá hříšná myšlenka: nemohlo to být přeci jen ještě o chlup lepší, kdyby na place pobíhali třeba i Norris se Seagalem? (Norris by musel být pochopitelně nějak indisponován, aby ostatní měli aspoň jakous takous šanci) Nač ale truchlit, jednou už jsou Expendables tady a nám nezbývá než se těšit na dvojku. A jestli se z toho stane moje srdcovka? Jo. Asi jo. ()

Morloth

Film o kterém se lépe čte, než se na něj kouká. Překvapivě jsou Expendables slabí v akčních scénách a zábavy si člověk užije zejména v úvodu, kdy si šedesátiletí kluci dokazují, že ta jejich vyvražďovací hra je stále baví. Problém je, že ta testosteronová nabušenost tak nějak nesedí k současnému stylu akčních filmů. Kolikrát jsem si říkal, že méně je někdy více - mluvím o střihu. Jinak ano, jsem rád, že jsem viděl. A pobavil jsem se. A o to šlo, ne? ()

shyster

Jako film pro specifické diváky, mezi něž patřím i já, splnil očekávání (ikdyž takový Rambo IV byl o stupeň lepší). Škoda, že tu není Seagal nebo Van Damme. ()

SallyZen

Zážitek, který ani na vteřinu nenechal mé oko zavřené. Tady se mihlo tolik filmových hvězd(možná až nadmíru), že jsem občas nevěděl, kam dřív koukat. Stallone to natočil po svým a myslím, že se mu to povedlo. Absolutně nejvíc se mi líbili ty propracované souboje a skvělá kamera. Scénář úplně v pohodě, nebylo tam moc zbytečnejch keců. Už se těším na druhý díl, který doufám, že bude ještě větší jízda než tento. 80% ()

Martin741

Na film Expendables sa treba pozerat z tohto uhla pohladu : je to pocta starym akcnakom z rokov 1985 -- 1993. A to sa podarilo na 100 %. Ano, kto tu hlada prepracovanu psychologiu postav, genialnu reziu /nechcete exhumovat Wellesa, aby to natocil? ..../, oslnive herecke vykony, dejove zvraty, postupne gradujucu atmosferu .... JE NA SPATNEJ ADRESE. To si prosim uvedomit ako fakt. Aj ked scenar je dostatocne dementny, filmecek hlavne zije z vydarenych akcnych scen, kopy drsnych hlasok a z toho, ze je to pocta akcnakom 80. a 90. rokov. A neberie sa to smrtelne vazne, je to odlahceny film, co je taktiez pozitivum snimku. Takmer plne hodnotenie davam za stretavku 3 akcnych dinosaurov v kostole /Stallone, Schwarzenegger a Willis/, aj ked iba na par minut. 95 % ()

Figu

Že by převrat akčního filmu? Ne, jen Sylvester začal na starý kolena tak trošku blbnout. Ale proč ne, však to tu ještě nebylo. Každej je zvyklej na svý oblíbený akční filmy se svojí akční hvězdou. Vyjímky tvořily filmy, kde se do role hlavního záporáka obsazoval Dolph Lundgren (Rocky IV, Universální voják), nebo když se prostě Van Damme rozhodl střihnout si dvojčata, jenže Sly nám nabídl hned několik akčních velikánů a obsadil je do jednoho balení s názvem Expendables. A i přes to, že Bruce, Arnold i Mickey nedostali v podstatě žádnej prostor, já se skvěle bavil a užíval si tuhle akční podívanou plnými doušky! 90% ()

zdenotvor

Skvelá akčná jazda plná drsných súbojov a dorých efektov, nabitá starými dobrými akčnými hrdinami. Škoda že sa film neniesol po celú dobu v takom duchu ako záverečná pol hodinka. Najviac ma dostal Terry Crews ako "vyplienil" početnú skupinku nepriateľských vojakov s jeho mašinou ktorá pustí 250 nábojov za minutu . Taktiež Jason Statham ako prišiel pomstiť jeho priateľku a zmasakroval niekoľko namachrovaných týpkov,mám rád takéto lekcie a vždy sa na tom dobre pobavím. Silvester stalone na svoj vek vyzerá fantasticky a celkový dojem je veľmi pozitívny,aj keď na 5* to zase nieje. Ale užil som si to a som spokojný. Teším sa na dvojku. ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju