V r.1972 natočil během jednoho týdne legendární hongkongský herec a mistr bojových umění Bruce Lee tři akční scény ke svému nově připravovanému filmu Game of Death. V tomto snímku chtěl Bruce představit svůj vlastní bojový styl Jeet Kune Do a měl ztvárnit titulní roli bojovníka, který se musí dostat na vrchol pětipatrové pagody, přičemž každé patro hlídá strážce, jenž je mistrem jiného bojového umění. Natáčení však bylo záhy přerušeno, neboť Bruce dostal nabídku natočit svůj první film v Hollywoodu(Enter the Dragon, 1973). Po jeho dokončení se k projektu Game of Death vrátil,ale pouhý měsíc nato předčasně umírá a nedokončený materiál je na pět let uložen do trezoru.

V r.1978 se rozdělané látky chopil režisér filmu Enter the Dragon - Robert Clouse a Brucovi blízcí přátelé a spolupracovníci Sammo Hung, Robert Wall či Dan Inosanto a očekávaný snímek se konečně dočkal uvedení do kin.

Příběh byl lehce pozměněn. Hlavním hrdinou je herec a šampión v kung-fu Billy Lo, který se dostane do sporu s mafiánskou organizací, jenž se rozhodne nepohodlného soupeře odstranit. Billy Lo atentát jako zázrakem přežije a využije situace k předstírání vlastní smrti,aby se následně mohl vrátit a pomstít. Film je částečně sestřihem scén z Brucových starších snímků, zbývající sekvence byly natočeny pomocí dvojníka, kterého hráli přeborník v taekwondo Tai Chung Kim a herec a kaskadér Biao Yuen. Vyvrcholením příběhu jsou pak zmiňované tři scény uvnitř pagody se skutečným Brucem Lee. Nejvíce pozornosti jednoznačně poutá finálový souboj Davida s Goliášem, respektive Bruce s Hakimem v podání Kareem Abdul-Jabbara, v té době nejvyššího basketbalisty na světě. Klub NBA Los Angeles Lakers,za který Jabbar hrál, kvůli natáčení údajně pojistil jeho nohy na milion amerických dolarů! (Vojcl)

Pitryx

Pravá "Brucelovka" se vším všudy. Souboj s černým čahounem je asi nejlepší. Jinak ovšem tento snímek duševní obzor nějak neovlivní. Přesto jde o film, který možná pobaví. 191120118607/8907 ()

JosefTomas

Musím hodnotit zvlášť, protože je krátký film od Bruce Leeho a pak další verze, která je spojená se sestříhanou verzí Bruce Leeho. Verze druhá, která je na DVD je opravdu zajímavá, ale není to žádný zázrak, finální souboj je sestříhaný, a tak je ze 40 minutového filmu od Bruce Leeho použito jen asi 15 minut, což zamrzí, ale verze Bruce Leeho, která je o probojování se přes zápasníky v každém patře, je opravdu skvělý film. Verze na DVD je asi 60% verze Bruce Leeho je na 80% a já beru tu pravou verzi. ()

Ivoman

V 80 kách možná super, dneska by to byl propadák největšího kalibru. To jeho ječení a žádný viditelný kontakt jsou pro současnou kinematografii naprosto příšerné. ()

jjimmy

škoda tohto nedokončeného filmu, aj keď už je v mnohých scénach je bruce nahradený dablérom, stále to má šmrnc, a záverečné súboje v pagode, sú jednoducho dokonalé! ()

Werick

Škoda že to Bruce Lee nedokončil jináč by to bylo zas oněkolik tříd lepší ale i tak tři scény stačí. Jediný co mi vadilo ten Jabal to se trochu nehodilo a zbytek filmu o ničem. ()

Rony

Mě připadá že tu mluvíte o úplně jiném filmu...tohle je Leeho njehorší film..leč né jeho vinou. Jemu v dokončení zabránila smrt. Ale co s tím provedl Robert Clouse, to byla vražda podruhý. ()

Silblade

3 hvězdy za Bruce. Původní Hra smrti, jak bylo prezentováno v dokumentu Warrior's Journey o Bruce Lee, měla vypadat docela jinak. Kdyby ji Bruce stihl dotočit, určitě by to byl další z jeho velkých úspěchů. Film celý je až na těch závěrečných 15 minut blbost, neúcta k mistrovi. ()

kramatos

Budu zlý, film uplně o hovnu, což alespoň trochu zachraňuje solidní choreografie konečné série duelů. Musím říct že je to první film s Brucem Lee, který jsem shlédnul a teda ty jeho opočí skřeky a grimasy mě nepřesvědčily. ()

lukasmyval

Tak jsem přišel o panictví s Brucem Lee. Co napsat o člověku, kterej si jako předkrm dá Chucka Norrise, pak pokračuje šedou "The Crazy 88kou", seřeže mobilní Power Rangers a vše zakončí obr černochem, ke kterému mě nic nenapadá až na to, že Lee měl jeho nohou až po krk (doslova). Snad jen napíšu, že Leeho soundefekty jsou k nezaplacení. Nicméně mladého Jackieho Chana mám radši. ()

Sunwheel

Dlho som sa stránil pozrieť si, čo spravili s majstrovým kratším záberom pre pripravovaný film v celovečeráku. A moje obavy sa naplnili. Do oči bijúce scény, kde nevidíte legendu zápasiť, ale akúsi jej paródiu pretrpíte aby ste v nasilu pozliepanom príbehu čakali na scénu s ňou. Z nej cítiť tú atmosféru Bruceových filmov (preto nejaké hviezdičky dať musím). Mimo nej je to len veľmi nepodarená paródia, ktorá sa snažila vytrieskať nejaké tie doláre. Divím sa, že toto neskončilo niekde v odpadkoch súdneho dvora. ()

Tomulka

Když vezmeme okolnosti vzniku tohoto filmu tak musíme přimhouřit oči. Ale i přes to se nedá na začátek moc dobře koukat je to hrozná nuda. No hold Bruce je Bruce a toho nikdo nezastoupí!!! Poslední boje v restauraci jsou prostě nejlepší ale to je na více hvězdiček prostě málo. ()

Mukade

ani len choreografia tých bitiek kde hral pravý Bruce nebola veľká sláva (v pomere k jeho najlepším filmom), nieto ešte ten zvyšok. "Veľký biely veľmajster" na konci a druhý biely v šatni mi akurát tak liezli na nervy ako boli smiešne overpowered k Bruceovi na to aké mali smiešne nemotorné a pomalé pohyby... ()

weetya

Příběh absolutně nijak nesouvisející se závěrečnými bitkami v pagodě. Jak to mohli takhle naroubovat na sebe? Nechápu. ()

Pellik

Nudil som sa, to sú moje prvé pocity po zhliadnutí tohto filmu. Je mi jasné, že to ani nemohlo inak dopadnúť, keďže sám Bruce Lee nečakane umrel. Zápletka je preto nezaujímavá až rozvláčna, prakticky film ako taký nemá silný dej. Najviac akcie príde samozrejme na konci filmu, kde hrá sám Bruce, vtedy to je mlátička, ako sa patrí. ()

smokenmon odpad!

5 hvězdiček bych dal leda originálním scénám s Brucem, ale kvůli zbytku odpad. Doporučuji raději dokumentární "Bruce Lee: A wariors journey" Která se z velké části zabývá tímhle filmem, který měl být Brucuv majstrštyk, kterýžto ale nestihl dokončit... ()

bloks

Jeden z posledných filmov Bruce Leeho, za ktorého sa to oplatí pozrieť. Film žiaľ nedokončil. Jeho umenie a pohyby sú neuveriteľné. Dej síce nie je nič moc, ale veď tam ide o karate scény, ktoré sú premakané. ()

prasecak_cz

Škoda, že svět opustila během natáčení taková legenda... Jinak v tomto filmu je opravdu dobrá scéna, kdy bojuje Bruce Lee s Abdul-Jabbarem, jinak je film spíš taková krimi/akční zívačka. ()

DarkSikorski

Mám rád filmy s Brucem Lee. Ale tohle? Ne. Prostě nemůžu. Myšlenka na dokončení filmu byla dobrá, ale finále to vypadá jako by scénář psal mentálně retardovaný hroch. Jediná použitelná filmu, byť sestříhaná či spíše vykastrovaná, je ta kde je opravdu Bruce Lee. Takže 1/5, jinak to nejde. ()

Nordy_VH

Filmy s Brucem Leem mají většinou jednoduchý děj - chudí, nevinní nebo utiskovaní lidé a těm pošle strýček na pomoc Bruce, následuje první výhra, první prohra a pak finální boj. Vše tak záleží hlavně na bojových scénách a záporácích. Tady je výborný námět, vcelku povedený scénář a grandiózní finále. A co navíc vyborná dokonalá a ještě jednou výborná hudba. jeden z nejlepších hudebních doprovodů k filmu v historii. Věc druhá film je dotočen po smrti B.Leeho. Když vezmu jak ho nahradili (papírová fotka, střihy ze starších filmů) v roce 1978 tak za mě klobouk dolů , některé digitální úpravy filmů dnes pomocí počítačů jsou spíše k zblití ale toto je prostě poctivá práce a navíc super. Finální souboje v pagodě jsou dokonalé žlutá teplákova legendární. Souboj s nunčakama si občas pustím jen tak, občas si pustím soundtrack. Film má dva druhy fanoušků jedni ho milují, druzí nenavidí. Já patřím k té 1. skupině. Nevadími že změnili scénář, že to není vždy Bruce Lee, že jsou prostřihy na jiné filmy. Pro mě je tohle nejlepší Bruce Lee co jsem zatím viděl. Navíc tu defacto předpověděli, jak skončí jeho syn Brandon. Náhoda? Osud? Karma? Syndikát? Nevím, celkem 80 % ()