Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Clint Eastwood v roli tuláka z doby velké hospodářské krize 30. let., který se vydává na dlouhou dobrodružnou cestu z Oklahomy do Nashvillu společně se svým synovcem (hraje ho Eastwoodův syn Kyle). (oficiální text distributora)

Recenze (63)

sud 

všechny recenze uživatele

Clintu Eastwoodovi se osm let po natočení filmu "Breezy" opět zachtělo natočit něco, co se vymiká jeho obvyklým žánrům - westernu a akční krimi. A uplatnil zde svoji druhou lásku - hudbu. A tak se zrodil "Honky Tonk Man" nádherné melodrama o těžce nemocném muži, který si chce splnit svůj sen, jeho synovci, který v životě chce něčeho dosáhnout a nejen hloupě česat bavlnu jako jeho rodiče a hlavně o hudbě. Ve filmu zazní několik nádherných písní přímo v Clintově podání. Herecky se o něm snad ani zmiňovat nemusím, ale za zmínku stojí jeho syn Kyle, který byl skvělý, škoda že nedostal více příležitostí. Režie je také naprosto dokanalá. Clint tam dal humor, ale jen trochu. Clint tam dal lásku, ale ne sentiment. Je to dojemné, nikoli však kýčovité a už vůbec ne hloupé. Závěr je neodolatelně smutný s tou nádhernou písničkou. Po skončení jsem si ji šel hned zabrnkat na kytaru. "Honky Tonk Man" má srdce. Pro mě, jako pro muzikanta, dvojnásobně veliký. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

"Jen se podívej, všechno je prach. Všechno je prach. My jsme to zničili." Prvních pár minut jsem si říkal, co že za slabotu to budu muset, v rámci s pokud možno kompletním seznámením se s Eastwoodovým dílem, přetrpět. Jenže čím víc minut filmu uběhne, tím je ten film lepší a lepší. Clint prostě nezklame. Eastwood tentokrát v trošku netypické roli coby country zpěvák v zajímavé retro, silně naturalistické a zemité, humorné road movie říznuté hudebním dramatem. Návštěva bordelu, dva policajti zatýkající Eastwooda a Eastwood coby zloděj v obchodě, jsou nezapomenutelné scény. ()

Reklama

woody 

všechny recenze uživatele

Máme tu dva typy lidí. Jedni Clinta bezmezně obdivují a milují jeho filmy (do této skupiny patřím i já, ale pokusím se být nezaujatý). No a ti druzí jej považují za namachrovaného dementa bez kouska talentu (ale aby se neřeklo, s občasnými záblesky). No a na Honkytonk manovi se tyhle dvě skupiny setkávají. Zapadlý klenot vs. Clintova trapná exhibice s kytarou. Jako Clintův fanda jsem tušil ke které straně se přikloním. Honkytonk Man je velice překvapující film. Nikdy nevíte co se odehraje v další části snímku. Čekáte, že děj o cestě nemocného alkoholika a jeho synovce bude plný klišé o vzjemném se sbližování, plný patetických výlevů a zdlouhavých monologů. Chyba! Film by mohl mít klidně 3 hodiny a stejně vám to uteče rychle. Protože tam kde by jiný režisér nudil za pomocí melancholických záběrů to Cliint zvládne při jímavém vyprávění starého dědy o zničených amerických snech. Ale co bych vás zbytečně obíral o překvapení a pointy mnoha vtipných scén. Na slzy dojde taky řada, ale nejde o citovou vydíračku a když, tak jí Clint hned utne. Poněvadž Clint zná dávkování a tím je pro mně jak hereckou tak režíjní legendou, ať si kdo chce říká co chce... Nesmírně lidský film o fyzickém i duševním vyspění mladíka při cestě největší řiti USA (rozuměj Oklahomskou prérií) v období hospodářské krize... Doporučuji. Při tomhle podivně rozloženém hodnocení je ovšem otázkou ke komu se připojíte. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Nečekaný a snad o to příjemnější zážitek byl pro mě Clint s kytarou, těžce nemocný a ještě jako svérázná chůva. Laskavost a do osvěžujícího vtipu zahalené prosté lidské pravdy o tom, že sen je mocnou hybnou pákou činu a taky že s přítelem jde leccos líp, to jsou obrovská plus tohoto filmu. Jen doufám, že počin, jakým je vydání Eastwoodovy kolekce, pomůže probrat diváctvo k hodnocení, jaké si Honky Tonk Man (ještě aby v ní byl) ZASLOUŽÍ !!! ..... (6.6.2006 - 59 nestydatých %) ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Asi bych byl z Honkytonk Mana i nadšený, protože má skvělou kameru, uvěřitelné herecké výkony, sympatické postavy, zaujal mě i příběh a celý ten film pro mě měl dost podmanivou atmosféru. Je to zajímavý obraz doby hospodářské krize v USA, který je ale překvapivě celkem příjemný, nabízí nejednu vtipnou (býk) nebo silnou (Red mluvící o své minulosti) scénu, dobře se na něj dívá a nudil jsem se u něj minimálně, tudíž plusů má pro mě hodně. Asi bych fakt byl nadšený a skutečně k tomu nechybělo málo. Jenže to by ten film musel mít pořádně promyšlený scénář (protože chování postav ne vždy dává smysl a taky mi vadilo, že děda z příběhu v jedné části prostě zmizel a co s ním bylo dál se nedozvíme) a hlavně by musel mít jinak udělaný závěr, protože to, co dokázal ten film po celou dobu budovat, pokazil vyděračský závěr, který je jak z většiny filmů o smrtelně nemocném. Vůbec to téma mi tady nesedlo (protože mě nezajímá), ale zároveň sem patří, protože tuberkulóza tehdy byla dost rozšířená, že... I tak to šlo podat realističtěji a bez vydírání. Čisté čtyři hvězdy tomu nakonec dám, protože si jen ten film jednoznačně zaslouží a většinu času se mi líbila docela hodně, ale své mínusy má a kvůli nim si nejsem jistý, jestli bych si to někdy pustil znova... Ačkoli teď už vím, že jo. Silné 4* ()

Galerie (55)

Zajímavosti (7)

  • Snímek se natáčel v deltě řeky Sacramento v Nevadě, v Kalifornii a také v Nashvillu. (ClintEastwood)
  • Clint Eastwood jako Red Stovall ve filmu zazpívá písně „When I Sing About You“, „No Sweeter Cheater Than You“ a „Honkytonk Man“. Na originální soundtracku k filmu je ještě písnička „In The Jailhouse Now“, kterou s Eastwoodem zpívají Marty Robbins (zahrál si v malé roli jako Smoky), John Anderson a David Frizzell. (Rominator)
  • Eastwood si předlohu od spisovatele Clancy Carlila přečetl krátce po jejím vydání a autora osobně požádal, aby sám napsal filmovou adaptaci své knihy, přestože Carlile do té doby žádný scénář nenapsal. Práce na scénáři trvala 6 týdnů. (ClintEastwood)

Reklama

Reklama