Reklama

Reklama

Velký šéf

  • Hongkong The Big Boss (více)
Trailer

Obsahy(1)

Děj tohoto filmu začíná příjezdem Cheng Chao-Ana (Bruce Lee) a jeho strýčka (Tu Chia Cheng) na okraj Thajska na jedno malé předměstí, kde Cheng úspěšně sežene práci v továrně na led. Cestou potkají bratra Su Chena (James Tien), který se mezitím popere s bandou padouchů. Ve svém prvním dnu v práci Cheng Chao-An rozbije velkou kostku ledu a z ní vypadnou drogy. Následně začnou mizet dělníci v továrně a nakonec je zabit i Su Chen. Cheng Chao-An začne pátrat, co se vlastně děje. Po únosu nevlastní sestry a vyvraždění příbuzných zjistí, že v továrně na led mrazí do kostek ledu drogy, načež zabije šéfova syna (Tony Liu) a nakonec si to ve velkolepém souboji rozdá s hlavním šéfem (Han Yin-Chieh alias Hon Ying Git). Ve filmu se objeví několik začínajících herců - Peter Lung Chan, Billy Chan, Tony Liu ale i veteráni Han Yin-Chieh, Lee Kwan, James Tien. (Cerhenak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (98)

Richard_Ba 

všechny recenze uživatele

Neviem ako tento film hodnotit, lebo pribeh je hoden tak maximálne hviezdy, a už už som chcel vypnúť film...potom prišla scéna vzbury robotníkov, keď sa Bruce prvýkrát začal biť, a moment keď prestal "hrať" a dostal sa do svojho elementu bol úžasný, vyžaroval takú neskutočnú auru...a keď ste sledovali jeho pohyby podrobne , tak ste videli kúsok z každého, kto bol ním inšpirovaný počnúc Jackie Chanom, až po J.C.V.D. kopance z otočky. Ohromný talent, otrasný film, ale keď si vspomeniem na tú scénu vo fabrike nemôžem inak... ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Rozhodně povedenější než Cesta draka. Oproti Cestě draka film samozřejmě postrádá podobnou bitku s Chuckem Norrisem, ale zato kromě bitek se tady odehrává i celkem smysluplný příběh. Film drží celkem pohromadě a já dostávám přesně to co si od snímku slibuju. Mírně mě zaskočila nemilosrdnost příběhu. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Na filmy s Brucem Lee se může dívat buď člověk, který zná Bruce jako legendu bojových umění a průkopníka prvních opravdu kvalitních akčních filmů s těmito scénami, které tvoří základní obsah celku. A nebo člověk, který o Brucovi neví nic. Takový člověk si zřejmě po shlédnutí tohoto filmu řekne: "Zas jedno starý ťamanský karate..." Ale zasvěcený člověk při sledování Bruceho filmů prostě plesá radostí! Proto tvrdím, filmy Bruce Leeho jsou pro nadšence a obdivovatele této legendy nebo pro lidi zabývající se bojovými uměními jako takovými. "Velký šéf" byl Bruceho první film. Natáčel se v Thajsku a byl hotov za pár týdnů. Bruce jasně věděl, co chce v životě dokázat a kam svoje kvality směřovat. Bohužel pro něj, ale také tak trochu naštěstí pro dnešního diváka, byl při natáčení tohoto filmu velmi limitován producenty, režisérem i místní mafií, která měla v Asii prsty snad ve všem. Bruce například prosazoval od začátku, že nepřátelé mají po jeho zásazích či kopech okamžitě odpadnout. To bylo v protikladu s nepsaným stylem natáčení bojových scén v asijských filmech, kdy se bojovníci otloukávali i desítky minut. Bruce, aby si tohle prosadil, musel několikrát naostro dokázat na místních rváčích a kaskadérech (kteří ovládali vesměs styly "thajský box" či "mua thai"), že to jde... Potom se choreografie bojových scén více přizpůsobila jeho představám. Nepodařilo se mu však třeba ale již zamezit vcelku překvapivé brutalitě filmu. Což pro dnešního diváka není tolik na škodu, film je cákanci krve docela slušně okořeněn a třeba pilka zaseknutá do půli lebky nepřítele byla ještě řadu let v mnoha státech vystřižena ... Bruce ve filmu nepoužívá klasické zbraně typu nunchaka, tyč a podobně, ale nože, řetězy, pilky a v podstatě co je po ruce ... Velký šéf je klasika, která odstartovala Bruceho neuvěřitelnou slávu v Asii, vymyká se svojí celkovou podstatou a podobou jeho dalším filmům, kde měl již mnohem větší svobodu a spíše jde o pěkně naturalistickou řežbu. Ústřední hudba je geniální! Bruceho energie přímo srší z plátna či obrazovky. Prostě naprostá asijská klasika non plus ultra ... ()

classic 

všechny recenze uživatele

Na rovinu poviem,že to nie je bohviečo,takmer sa na to nedá pozerať,herci sú vyhrabaní z nejakej stoky,dej hlboko predvídateľný,postavy konajú zvláštnym spôsobom-naozaj zlý film... Ale je tu obávaný Bruce Lee,ktorý si vyhrnie rukávy po dlhšej chvíle,keď začína konať,ako sme zvyknutí... Bitky sú nasnímané tak,že jeho rýchlosť je pomaly nemožné vidieť voľným okom. Ak by tu nehral Lee,tak by sa jednalo o prepadlisko dejín,síce nedisponuje hereckým talentom,ale určite vie bojové umenie,ktoré ovláda tak ako nikto neovláda,a preto aspoň tie mlátičky sú satisfakciou... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Bruce Lee se ne po zrovna jistých projektech vrací ze Států do Hongkongu, kde záhy vzniká Velký šéf – choreograficky velmi zdařilý snímek s realistickým pojetím soubojů a hlavně s menší koncentrací střihu. Coby vesničan Cheng se zapřísáhl matce, že se nebude prát, jenže jakmile jeho zaměstnavatel namočený do obchodů s drogami sáhne na jeho blízké, je rozhodnuto. Mistrovy pohyby fungují jako kolečka v dobře seřízeném strojku, a tak odpustíme i skrz naskrz prostý děj a směšné dialogy. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (37)

  • Velký šéf se v kantonské čínštině jmenuje Tong saan daai hing. Tong je jméno staré čínské dynastie, saan znamená hora. Spojením těchto slov je myšlena Čína. Daai hing znamená velký bratr. Doslova tedy název znamená Velký bratr z Číny a odkazuje na postavu Cheng Chao-ana, který přichází z Číny do Thajska pomoct svým krajanům. Mezinárodní název Velký šéf naopak odkazuje k postavě hlavního záporáka. (Caelos)
  • Při natáčení se stala smrtelná nehoda jednomu herci vedlejší role (měl roli záporného bojovníka) - srazil si vaz při jedné z mnoha akčních scén. Smrtelné zranění si způsobil sám a v přednatáčecí zkoušce. Tato tragická událost se stala v nepřítomnosti samotného Bruce Lee, který se již s několika takovými nehodami setkal, a vždy jím velice otřásly. (LiVentura)
  • V USA byl film znám pod názvem Pěsti plné hněvu, a to z jednoho prostého důvodu, při přepravě filmů z Hong Kongu do USA někdo omylem prohodil štítky. Původně se měl Velký šéf jmenovat Čínská spojka, protože se v něm objevují drogy a protože Francouzská spojka vyšla ve stejném roce. Staly se z něj ale Pěsti plné hněvu, zatímco další film Bruce Lee, Pěst plná hněvu se v USA jmenuje Čínská spojka. (Caelos)

Reklama

Reklama