Reklama

Reklama

Velký šéf

  • Hongkong The Big Boss (více)
Trailer

Obsahy(1)

Děj tohoto filmu začíná příjezdem Cheng Chao-Ana (Bruce Lee) a jeho strýčka (Tu Chia Cheng) na okraj Thajska na jedno malé předměstí, kde Cheng úspěšně sežene práci v továrně na led. Cestou potkají bratra Su Chena (James Tien), který se mezitím popere s bandou padouchů. Ve svém prvním dnu v práci Cheng Chao-An rozbije velkou kostku ledu a z ní vypadnou drogy. Následně začnou mizet dělníci v továrně a nakonec je zabit i Su Chen. Cheng Chao-An začne pátrat, co se vlastně děje. Po únosu nevlastní sestry a vyvraždění příbuzných zjistí, že v továrně na led mrazí do kostek ledu drogy, načež zabije šéfova syna (Tony Liu) a nakonec si to ve velkolepém souboji rozdá s hlavním šéfem (Han Yin-Chieh alias Hon Ying Git). Ve filmu se objeví několik začínajících herců - Peter Lung Chan, Billy Chan, Tony Liu ale i veteráni Han Yin-Chieh, Lee Kwan, James Tien. (Cerhenak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (99)

kitano 

všechny recenze uživatele

Tento film spravil z Brucea medzinarodnu hviezdu. Zabavne je, ze americky tv serial Green hornet (jeho prva vacsia uloha) mu priniesol obrovsku popularitu v Hong Kongu, kde tak dostal svoju prvu velku ulohu - Big boss a tento film potom spravil filmovou hviezdou aj v Amerike. Big boss je jednym z mnohych filmov, ktore v tej dobe v Hong Kongu vznikali ako na beziacom pasme. Lacny, zbuchany za par tyzdnov, avsak naplneny tym co bolo v tedy velmi popularne. Tuctovy dej, pomsta, brutalita, krv a nahota. Pre tych, ktory proste 70 Hong Kongske roky zeru, to je pochutka a ty ostatny tu obcasnu nudu pretrpia koli tomu ze vo filme je Bruce Lee. Ano Bruce je legenda a ked pridu na radu bojove sceny, film sa stava nielen zabavny, ale dovoluje obdivovat Bruceov neopakovatelny pohyb, jeho umenie, ktore cibril kazdy den takmer 20 rokov. Ak by vo filme boli aspon dve bojove sceny naviac, bolo by to za plny pocet. Ale viete co, kaslite na hodnotenie a obdivujte Brucea. Bol bozsky. (7/10) ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Rozhodně povedenější než Cesta draka. Oproti Cestě draka film samozřejmě postrádá podobnou bitku s Chuckem Norrisem, ale zato kromě bitek se tady odehrává i celkem smysluplný příběh. Film drží celkem pohromadě a já dostávám přesně to co si od snímku slibuju. Mírně mě zaskočila nemilosrdnost příběhu. ()

Reklama

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Velký šéf je pro mne ukazkou toho jak B.Lee (MISTR PROMINE) neumí hrát. V každém záběru na mne promlouvá jeho nepřirozenost. Co ale umí nejlépe, je bojovat a autorsky se podílet na vymýšlení choreografií bojových scén. Tím je pro mne výjímečný a oblíbený! Miluju jeho kňourání po každé, když zasadí jeden ze svých smrtících úderů. Velký šéf pokulhává dějovou linkou a hereckými výkony, a však bojové scény jsou opět skvělé a ohromující!! ()

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Brucova prvni hlavni role ve filmu, ktera odtartovala jeho kratkou, ale nezapomentulenou karieru. Stejna jako vetsina jeho dalsich pocinu ani Big Boss neohromuje nijak oslnivym scenarem, rezii ani hereckymi vykony, ale o to tu vubec nejde... Z nostalgie a hluboke ucty k legendarnimu mistrovi bojovych umeni davam za 4.. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Bruce Lee se ne po zrovna jistých projektech vrací ze Států do Hongkongu, kde záhy vzniká Velký šéf – choreograficky velmi zdařilý snímek s realistickým pojetím soubojů a hlavně s menší koncentrací střihu. Coby vesničan Cheng se zapřísáhl matce, že se nebude prát, jenže jakmile jeho zaměstnavatel namočený do obchodů s drogami sáhne na jeho blízké, je rozhodnuto. Mistrovy pohyby fungují jako kolečka v dobře seřízeném strojku, a tak odpustíme i skrz naskrz prostý děj a směšné dialogy. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (37)

  • V USA byl film znám pod názvem Pěsti plné hněvu, a to z jednoho prostého důvodu, při přepravě filmů z Hong Kongu do USA někdo omylem prohodil štítky. Původně se měl Velký šéf jmenovat Čínská spojka, protože se v něm objevují drogy a protože Francouzská spojka vyšla ve stejném roce. Staly se z něj ale Pěsti plné hněvu, zatímco další film Bruce Lee, Pěst plná hněvu se v USA jmenuje Čínská spojka. (Caelos)
  • Sídlo Velkého šéfa je ve skutečnosti mauzoleum, jsou v něm uschovány urny s popelem bohatých Thajců a Číňanů. Jelikož jsou Číňané silně pověrčiví, k čemu budova původně slouží, se dozvěděli až po natáčení, jinak by tam zřejmě odmítli točit. (Caelos)

Reklama

Reklama