Rok 1937. Japonsko zahájilo okupaci Číny. Mladý čínský bojovník Chen Zhen se předčasně vrací ze studií v Japonsku, aby vyšetřil a pomstil smrt svého mistra kung-fu, který byl zavražděn Japonci za nevyjasněných okolností. Situaci navíc komplikuje Chenův vztah k japonské dívce Mitsuko. Hongkongský film Gordona Chana vznikl v r.1994 jako remake snímku Fist of Fury z r. 1972. Legendárního Bruce Lee v titulní roli nahradil jeho neméně zdatný nástupce Jet Li. (Vojcl)

Turiec

Milovníci bojových umení si zaiste prídu na svoje. Film má jednoduchý dej o pomste a viacero súbojov. Zaujímavá je hlavne konfrontácia kung-fu s karate v podaní Chena a Funakoshiho. Efekt akčnosti sa režisér snaží ešte umocniť tým, že sa nielen pri kopoch, ale aj úderoch z oblečenia v mieste zásahu zapráši. Spolu s očividne príliš zrýchlenou kamerou v niektorých momentoch to však vyznieva až smiešne. **1/2 ()

Tony.cs

Spousta lidí tady srovnává Fist of fury a remake Fist of legend. Proto tento komentář přikládám k oběma filmům. Zatímco Bruceův Chen je plný vzteku a nenávisti, Jetův Chen je vyrovnaný a klidný bojovník. A to je základní rozdíl mezi oběma filmy. Fist of legend nám ukazuje spoustu vypiplaných soubojů, nádhernou choreografii a ladného kung-fu. Fist of fury nám ukazuje tvrdé a rychlé údery Bruce Lee, které jsou jasně vedené k cíli zabít, nebo alespoň hodně ublížit. Fist of legend je film o kung-fu, bojový a akcí nabitý. Fist of fury je drama proložené několika zabijáckými údery, o pomstě a vzteku. A ten Bruce ukazuje dokonale v každém záběru. Tyto dva filmy nelze srovnávat. Fist of legend je převážně o soubojích, Fist of fury je převážně o myšlence. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný kung-fu film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má výborný príbeh o činskom mladíkovi, majstrovi bojových umení, ktorý študuje v Japonsku, ale keď sa dozvie, že jeho majster bol behom posledného súboja s japonským bojovníkom zabitý, rozhodne sa vrátiť späť. Kvôli výnimočným schopnostiam svojho uznávaného majstra tomu nechce veriť a čoskoro skutočne zisťuje, že prehral kvôli otrave, preto sa rozhodne pomstiť. Síce počas japonskej okupácie je takmer všetko proti nemu, ale len tak sa nevzdá. Spracovanie je celkom slušné, ale k úplnému ideálu má stále pomerne ďaleko. Mám veľmi rád túto nacionalistickú tématiku, v ktorej hrdina čelí útlaku a hlavne pokiaľ sa jedná o japonskú okupáciu, ale tu po celý čas cítiť, že tvorcovia ani nemali väčšie ambície to využiť vo svoj prospech, aby mohol dej skutočne vtiahnuť a zaujať a aj potenciál ďalších zaujímavýchch prvkov, ako napríklad vzťah s japonkou alebo rivalita medzi dvomi najlepšími bojovníkmi v škole zostal prakticky nevyužitý a tak som to vnímal skôr len ako výplň medzi akčnými scénami. Aj takto sa na to dobre pozerá, až na pár trochu slabších častí ma to dostatočne bavilo, ale v tomto ohľade sa z toho dalo získať aj omnoho viac. Akcie je tu dosť a je výborná. Tu môžem s čistým svedomím povedať, že Jet Li je tu na úplnom maxime svojich schopností v rámci celej svojej tvorby. Súboje majú skvelú choreografiu, sú perfektne natočené, až na pár detailov, kedy si predsa len trochu pomohli aj lanami sú úplne realistické, odohrávajú sa v zaujímavých prostrediach a navyše pôsobia aj celkom drsne. Najviac sa mi páčia prvé dve akčné sekvencie, teda úvod triede, kde poteší aj plno polámaných končatín a hromadný súboj v japonskej škole bojových umení, ale prakticky všetka akcia je skvelá. Herecké obsadenie je na tom veľmi dobre, Jet Li je tu perfektný v akcii, ale veľmi ma bavil aj mimo nej, keďže z neho neustále cítiť rešpekt, hlavný záporák Billy Chow, Kurata Yasuaki ako japonský majster a ešte niekoľko zaujímavých vedľajších postáv. Čo sa týka réžie a technickej stránky, vizuálna stránka je v poriadku, akcia je zvládnutá perfektne a sadol mi aj výber lokácií, len to nemá ten správny náboj, aký by som od nacionalisticky ladeného filmu očakával. Takže po akčnej stránke sa jedná bezpochyby o jeden z najkvalitnejších bojových filmov vôbec a hlavne fanúšikovia Jet Liho by si ho nemali nechať ujsť, lebo v takejto forme sa už nikdy vidieť nedal, ale aj tak ma mrzí, že po tej dramatickej stránke to vôbec nefunguje, potom by som hodnotil ešte lepšie. 76% ()

Devadesát Dva

Zvláštní žánrový hybrid. 'Jing wu ying xiong' je křečovitý v dramatických momentech (za kterou může obecně asijská tradice ignorovat vyprávění obrazem, které nabourává pomocí zbytečných dialogů - aneb co už víme, obvykle ještě znovu uslyšíme)... a na druhé straně neuvěřitelně sofistikovaná a kreativní podívaná v akčních sekvencích. ()

H34D

Konečně seriózní bojový film se vším všudy, bez předimenzovaného létání a nepotřebného Jackie Chanovského humoru. Choreografie Fist of Legend je vskutku dokonalá, nádherná konfrontace stylů (i když pro mé laické oko jsou si kung-fu i karate dosti podobné), promyšlená technika, věrohodnost i improvizace a vše pod záštitou efektní akrobacie Jeta Li. Radost pohledět... Scénář, tedy zejména dialogy jsou, jak už bývá zvykem, slabší, ovšem i přes to plné hodnocení s přihmouřenýma očima uděluji, neboť bojová složka filmu mě prostě dostala. Samozřejmě, že Fist of Legend nelze označit přimo jako revoluční dílo, ale konečně se jedná o pořádný a důstojný bojový film, něco, na co jsme po Drunken Masterovi touževně čekali.. 9/10 ()

• V bojových scénách si herci nepomáhali dráty - všechny bojové kreace, které ve filmu spatříte, bojovníci opravdu dokáží. (cubajz)