Reklama

Reklama

Epizody(25)

Vypadá děsivě, ale je to dobrák od kosti. Ryūji se nečekaně spřátelí s Taigou, drobnou dívenkou s ostrým jazykem a drsnými způsoby. (Netflix)

Recenze (39)

T2 

všechny recenze uživatele

Romantika z toho srší ako hrom, je taká fajn uletená, obohatená o drzé odfrky, či zábavné vzájomné uťahovanie, založené na dvoch rozdielnych postavičkách, v škole obávaného Takasu a "Tigrice" Aisakou, ktorá mu dáva neskutočne zabrať. Drzá zábavná jazda. /70%/ (videl na festivale Comics Salon 2009) ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Vytěžení žánru na maximum. Romantická komedie, která umí být opravdově romantická (a tudíž i přemýšlivá, tuze dojímavá a plná velkých gest) a stejně tak moc i komediální (a tudíž i k zbláznění absurdní). Toradoru jsem po dlouhém odkládání absolvoval až čtrnáct let po jejím vzniku, kdy už byla ozvěnou minulosti, ale tím spíš jsem se do jejího bezhlavého světa okamžitě s nadšením propadl. Školní anime jsou krásným subžánrem a Ryûji s Taigou patří na jeho úplný vrchol. Nadšení, se kterým se tvůrci vrhali do všech kalendářních příležitostí v čele s Vánoci jen tak někdo nenapodobí. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Kdyby si to zachovalo formát prvních pár dílů... kdyby... tak by to bylo něco úžasného! Vtipného! Energického! Něco co vás nabije pozitivní energií! Ale ono nezachovalo. Po těch pár prvních skvělých dílech to zapadlo do břečky poprůměrných anime ze školního prostředí. Samozřejmě se tam v průběhu celého seriálu objevovaly světlé chvilky, ale to nestačilo k tomu, abych se po celou dobu ptala: "Proč? Co jste udělali té komedii? Proč jsem strkáte ten strašný milostný mnohoúhelník?" Chtěla jsem se smát, místo toho jsem řešila strašlivé problémy puberťáků, kteří se chtěli chovat a řešit své problémy jako vyrovnaní dospělí (což bylo k smíchu, ovšem ne tak, jak bych si přála). Takových seriálů tady bylo a bude. Přineslo to něco nového? Ne. I když to nepřineslo nic nového, bylo to v pohodě a dobře se na to dívalo, člověk se u toho spokojeně usmíval? Ne. Takže lepší hodnocení to ode mě nedostane. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Toradora! nie je zlé anime, ale má niekoľko chýb. Podľa mňa zobraziť chlapa až natoľko zženštilého nie je dobré a mužov to skôr odrádza. Nechať sa toľko tĺcť od ženy asi nie je vtipné a muž má mať svoju hrdosť. Samozrejme je aj zlé, že hneď je jasné kto sa s kým dá v budúcnosti dohromady. Vtipnosť si dovolím povedať priemerná a romantická časť je lepšia ako humorná. Často sú tam schémy, ktoré sú viditeľné aj v iných podobných anime a dobrý nápad je vytvoriť vzťah medzi dvoma úplne odlišnými ľuďmi. Ďalšie plus a to výrazné je uvedenie postavy, ktorá sa správa dospelo (Kawashima). Ami Kawashima je postava, ktorá všetko vidí z dospelého pohľadu a to je pre mňa novinka v takýchto anime. Samozrejme je prítomné dievča čo sa správa úplne opačne a to Minori Kushieda. Lenže aj keď sa správa detsky v skutočnosti tak nemyslí. To je vážne plus keď, postavy sú takto vyvinuté. Napriek tomu by som potreboval toho ešte viac a to niečo zaujímavé v príbehu. Aby ten príbeh išiel niekam kam iné nie. ;;; Taiga aj Yuusaku sú na škole obaja obávaný a všetci sa ich boja nie oboch právom. Títo dvaja študenti sú opozitá. Yuusaku je poriadkumilovný a v podstate milý chalan čo dobre varí. A Taiga je neporiadna, číže si rada nechá upratať a navariť a správa s k mužom ako k odpadu a napriek tomu je vlastne tiež milá. Obidvaja hľadajú lásku vo svojej triede a sú zaľúbený do svojich spolužiakov, tak si v tom skúsia navzájom pomôcť. Asi ako sa to môže skončiť? ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl někdy sestavovat seznam anime, která mě po prvních pár dílech málem odradila od dalšího sledování, byla by na něm určitě i Toradora!. Na jejím začátku je totiž koncentrováno prakticky vše, co mě na středoškolských rabukome odpuzuje: uřvaná, impulzivní a nešikovná cundere hrdinka, která zcela bezdůvodně mlátí šikovného, hodného, dobráckého hrdinu, jenž si od ní nechává všechno líbit a ještě jí posluhuje, a do toho romantický mnohoúhelník, ve kterém zdánlivě nikdo nemůže získat toho, koho by chtěl. Jistěže se najde dost diváků, kteří tento podtyp středoškolské rabukome vyhledávají a arogance hlavní hrdinky jim naopak přijde vtipná, ale já prvních několik dílů jen trpěl a doufal ve změnu. A ta naštěstí přišla. Později se totiž ukáže, že síla tohoto anime vůbec nespočívá v třaskavé situační komedii o dvou hlavních aktérech, jak by se zpočátku mohlo zdát, ale v povedeném dramatu s širokým spektrem postav, které se musí poprat s osobními problémy jak vevnitř, tak navenek. V této rovině si vedou tvůrci až nečekaně dobře a všem postavám přidávají na rozměru, jenž jim v úvodu chyběl, takže se postupně dají najít sympatie i k těm, u kterých byste to dříve nečekali. Škoda jen mírně uspěchaného závěru, který mohl ještě vylepšit celkový dojem. Pokud tedy budete ze začátku trpět jako já, zkuste vydržet, protože pak to stojí za to. Lepší 3*. ()

Galerie (1 069)

Zajímavosti (3)

  • Název Toradora je spojením japonských slov pro tygra (tora) a draka (doragon). V jedné z prvních epizod Ruiji řekne, že jakožto drak je jediný, kdo se může tygrovi (kterým je myšlena Taiga Aisaka) vyrovnat. (cesmine)
  • První ze tří závěrečných písní „Vanilla Salt“ nazpívaly Rie Kugimiya (dabérka Taigy Aisaky), Eri Kitamura (dabérka Ami Kawashimy) a zpěvačka Yui Horie (dabérka Minori Kushiedy). Tu druhou „Orange"“opět nazpívaly Rie Kugimiya, Eri Kitamura a zpěvačka Yui Horie a tu třetí „Holy Night“ už nazpívaly pouze Rie Kugimiya a Eri Kitamura. (CarnTheNunya)
  • První ze dvou úvodních písní „Pre-Parade“ nazpívaly Rie Kugimiya (dabérka Taigy Aisaky), Eri Kitamura (dabérka Ami Kawashimy) a zpěvačka Yui Horie (dabérka Minori Kushiedy). Tu druhou „Silky heart“ opět nazpívala zpěvačka Yui Horie, avšak tentokrát pouze ona. (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama