Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

TERRORDROME

Slušné. Taká béčková vtákovina ale aspoň to nie je vyslovene stupídne a aj tá akcia je podarená. Prestrelky sú fajn, krv zo zastrelených strieka do kamery a kontaktné súboje sú riadne drsné. Samozrejme že je to lacné a na pôvodného Univerzálneho Vojaka to nemá šancu dotiahnuť, Van Damme je polovicu filmu úplná troska a tú druhú je to potom len zabijácky stroj ktorý ide a masakruje vojačikov v malebných exteriéroch akýchsi opustených budov. Vyzerá fakt strhane a rovnako je na tom aj ulízaný Lundgren, ich finálny stret je však vôbec najlepšia vec vo filme, riadne vytúrovaná, demolačná bitka zakončená peknou brutalitou. Lundgren bol ako psychopat vždy dobrý. Ruské monštrum Andrei Pittbull je nevýrazný ale akciu zvláda a pôsobí nabúchane čo musí v takomto filme stačiť. Nie je to bomba, nie je to sračka, je to lietadlo. ()

chaometic

Přesně takhle jsem si to nepředstavoval. John Hyams se snažil, ale pokud budou točit v tomto duchu, univerzální voják bude céčkovej film s béčkovým scénářem... Dalšího Univerzálního vojáka už prosím nenatáčejte... ()

Prochy38

Nebudu se vracet ke zde "nenáviděné" dvojce. Tento film si jde vlastní cestou a to byl asi taky ten nejlepší nápad. Zpracování není vůbec špatné. Narozdíl od prvních dvou snímků je zde podstatně temnější atmosféra, mnohem více krve a celkově násilí je brutálnější. JCVD dokazuje, že do starého železa rozhodně nepatří. Nevím, jestli bylo nutné kvůli pár záběrům volat D. Lungrenovi, ale tak co už. Nebylo to zlé, bál jsem se propadáku a ten to u mě rozhodně nebyl. ()

Drirr

Na tenhle film jsem se docela těšil, protože už dopředu se objevovaly mírně optimistické zprávy o tom, že by to tentokrát JCVD mohlo i vyjít. Mno...bohužel. Ten film je jalový jak právě narozené tele a trpí bohužel hlavně na absolutní hereckou impotenci všech představitelů. JCVD raději vlastně ani nehraje a nemá k tomu ani moc prostoru, spíš se jen tak utrpitelsky tváří. Jeho soubojové scény jsou pak otřesné. Ale to bohužel soubojové scény všech. Snad jen Arlovski se umí vcelku hýbat, i když je to celé spíš směšné než napínavé. Prostředí bylo celkem ucházející, scénář podprůměrný a střih podivný. Prostě očekávání tu byla, ale jeden dobře umístěný kop s otočkou mě z nich zase rychle vyléčil. Sorry JCVD, vim že to máš těžký, ale zkus už něco jiného - třeba si založit karate školu pro děti nebo tak něco... 35 % ()

Lefty86

prumerny film, cely film se natocil na jedne scene okolo jednoho baraku. Ale byli zde dobre bojove sceny ( Van Damme vs. Lundgren a Van Damme vs Arlovski) ani pribeh nebyl tak spatny ale nizky rozpocet je dost znat. JCVD i Dolph Lundgren bych rekl ze ve filmu byli az v pozadi Lundgren byl hned zabit a Van Damme se zapojil po trictvrte hodine. A hlavni zaporak se cely film jen prochazi po elektrarne a zabiji koho potka. udelejte si obrazek sami. ()

Paldiny

Znovuzrodenie univerzálov dostal do rúk John Hyams, ktorý sa s takmer pochovanou sériou vysporiadal po svojom. Úspešne odignoroval neúspešného predchodcu a príbeh zasadil do studených priestorov ukrajinskej elektrárne. Dej je ako vystrihnutý z utorňajšieho článku o únose, zato akcia, do ktorej je divák hodený spolu s obeťami, priam delikátna. Jej realistické a nekompromisne krvavé vyznenie v spojení s chladnou atmosférou, vynikajúcou kamerou s minimom strihov prináša intenzívny zážitok. Lundgren a Van Damme v menších zato totožných úlohách z prvého dielu samozrejme vládnu, pritom ich spoločný stret s praskajúcimi stenami patrí k lahôdkam akčného žánru. Ďalšie záporné i kladné postavy už iba zoceľujú výsledný dojem snímky aká je kvalitatívne minimálne na úrovni originálu. ()

Mírouš

Proč? Já se ptám proč? Proč tam dávali nějakej dialog mezi umělým vojákem a jeho psycholožkou??? Ukázala mu rozlitý kafe na papíře a on viděl stud za činy, který udělal...Nejdřív tam vlítne banda ozbrojenejch US s vojákama, který v mžiku zlikviduje jeden Maniak a vzápětí se tam potichoučku dostane jeden vojáček se sapíčkem a v klídku dojde až k bombě, posléze k zajatejm děckám, který tam svévolně pobíhaly kudy chtěly...To tam nikdo nehlídal, nebo co??? Lundgren tam byl taky jen z nostalgie, zahrál si všehovšudy asi čtyři minuty. A Jean Claude? Takovej výraz mívám já, když jsem v těžký depresi. Škoda, je to můj velkej oblíbenej hrdina z mládí, ale už se na něm bohužel podesal zub času...Bitky nebyly zas tak zlý, ale ty věci, který jsem napsal sráží moje hodnocení o pár hvězd. ()

Tomin88

Tak kvůli tomuhle videofilmu odmítl Van Damme roli v Expendables. Bída a děs! Bohužel dvě slušné bitky neutáhnou slabej casting, režii, kameru, otřesnou hudbu a směšnýho Van Damma a sebeparodujícího Lundgrena. Pokus o slušné béčko se nevyvedlo. Van Damme se po výborném JCVD vrací do céčkových vod Bulharsko - Rumunského průmyslu. A ještě nemůžu opomenout trapný konec připravený na pokračování. Umím si představit jak za dva roky se dostane do videopůjčoven film : Univerzální voják: Pomsta klonů, kde s Van Dammem bude nakopávat zadky Steven Segal. Ale rozhodně už beze mě!! ()

rossi001

tak filmek na urovni jednicky,ikdyz chlapi zestarli task souboj mezi Jeanem a Dolphem byl solidni,ale sakra mohl ho nechat Jean dokoncit vetu co chtel Dolph rict nez mu Jean ustrelil hlavu :-D myslim ze solidni akcni becko a rozhodne koukatelne ()

Bucounit

Už tá úvodna nahánačka je jedna z najlepších aké som videl, potom nasleduje nonstop akcia v štýle Terminátora v Černobilskej elektrárni. Najlepšie Béčko za posledné roky. ()

colapso

Poprosím dvojici Van Damme a Lundgren,ať přestanou mučit své dřívější fanoušky.Pokud vám dochází prachy,tak šup k soustruhům,protože jakékoliv výkony ve filmech,jsou pro vás dva pasé.Díky:-) ()

Zombi

Hrozná hovadina, které někdo ukradl barvy, jo aha, ten skoro bezbarvej filtr tam byl schválně, aby to bylo cool.. Ztrhanej Van Damme se tam pohne trochu rychleji až asi po hodině filmu, do té doby tam nějaký poleno masakruje po jednom ostatní vojáky. Tohle prostě nechcete vidět. ()

Stanley619

Čekal jsem těžký comeback Van Damma a Lundgrena, ale oba dva tam byli, tak trochu do počtu, protože je skoro ve všem zastínil bouchač Andrei Arlovski. K tomu ten konec, udělaný, tak jako "Necháme ho otevřený, kdyby jsme náhodou sehnali prachy na pokračování". Snad jediné plus je to, že po otřesné dvojce mohlo přijít jen těžko něco horšího. 47% ()

Clavius

Myslím, že Van Damme si může oficiálně dát facku za to, že se raději nechopil role v Expendables. Sice v jeho starším kabátu na mě JCVD působí úplně jinak než dřív. Zmizel jeho hůmor a i dost ta jiskra v očích. Velká škoda, mohl mít comeback, ale s tímto US tomu nijak nepomohl. Předtím Van Damme něco cítil (jako US), ale teď mi přišel více mrtvý než Dolph Lundgren (tuším, že Dolph toho ve filmu řekl i víc než Van Damme ,a to byl před kamerou snad 10x kratší dobu). Smutný, smutný. 25% ()

Wancohoff

(5.1.2010 DVDscr) tak tato hlupost nemala páru...a tak som sa tesil... hlavnych predstavitelov sme ledva videli.......a ked, stalo to za hovno..... vydrz vojakov si asi zmylili s cyborgcopom,lebo aj ked necitili bolest, jednoducho by to co dostavali ich organizmus nezvladol.... jednu hviezdicku davam za prostredie cernobilu,aj to sa mi pacilo asi len preto ze prave hram stalkera cop..... ()

jerenymo

Bože můj..... to je to tak těžký natočit průměrný (aspoň) béčko? Tohle byla teda slátanina až hanba. Přenášení vojáků v jakýchsi igelitkách nebo to že doubléři se ani trochu nepodobají svým protějškům (viz lungren tmavý blond ...jeho dvojník černý vlasy......a to samé van damme). Souboje celekm ušli,ale to že tam lungren prohodím pár vět (i když možná dobře) a pak si to nechá projít hlavou mě fakt naštvalo. Chyběl mi tam náhrdelník plný uší:) To bych radši koukal jak van damme tlačí auto po dálnici 50ti kilometrovou rychlostí.________________ Parádní komentář verbala (za to dávám jednu * tomuto filmu) ()

Deywid

No tak ja som celkom spokojný...od filmu som neočakával zhola nič a dostalo sa mi celkom zábavného (i keď občas stupídneho) béčka....Áno, to že film stál len 15 mil. dolárov a točil sa kdesi v Rumunsku je pravda a je to teda aj vidieť....scénar je taktiež na starú bačkoru...avšak má to celkom dobrý spád i atmosféru, Van Damme ešte ukazuje, že nejakú tu akčnu scénu stále zvládne na slušnej úrovni (i keď ten jeho neskutočne znudený pohľad je príšerný :)), poteší aj Dolph (ktorý sa dokonca pokúša aj hrať :))), akcia je celkom slušná a hlavne realistická (narozdiel od iných sa mi veľmi páčila Hyamsova kamera) - záverečný súboj Dolph vs. Jean Claude je výborný....po ultra-shitnej dvojke je to obrovský posun vpred....P.S.: Bite ma, kameňujte ma, ale bavil som sa oveľa viac ako pri tých 200 mil. "hitoch" ako Terminator Salvation alebo Transformers 2... ()

marttaN

Skvělé akční béčko, nechápu lidi co se na to dívají a potom s radostí jejich vlasní napíši, že je to odpad. A co jste čekali, že to bude? Další von Tierův film??? Já jsem dostal přesně to co jsem čekal, nedávám pět hvězd kvůli dialogům, které jsou příšerné (aspoň pro mne), ale pokud se střílí nebo kope je to fajn zábava. ()

Pavelos

Po dobrém začátku v podobě přestřelky a honičce automobilů, přišlo až ukrutné vystřízlivění.. Šlo už to jenom a jenom k horšímu a konec tomu samozřejmě nasadil korunu.. Jean i Dolph, tady byli snad jenom omylem, ten jejich výraz ve tváři naznačoval asi přesně to co si sami o tomto snímku myslí.. Doufám, že John Hyams se už víckrát nepokusí nic natáčet.. Něco takového je pouze ztráta času.. ()

krusty2

...malo bubakov je citit,ale snaha tu bola.Aspon sceny s Jean - Claude Van Dammem a jeho nozom boli fakt solidne. Solidne b-cko ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)