Reklama

Reklama

VOD (1)

Historický velkofilm o legendárním ninjovi. Japonsko na konci 16. století je zmítáno nepokoji a boji o moc v nejvyšších kruzích. Obyčejní lidé trpí, dokud nepřijde ninja Goemon, který trestá nepravosti a nezalekne se ani šlechty. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést mír. Svým počínám se ale neodvolatelně sám zaplétá do vysoké hry a jeho cesta ven bude dlouhá a krvavá... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (154)

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Tak si to přeberme hezky od začátku. CGI - více než malé množství, spíše na škodu, některé scény působí tak levně, jako bychom byli na počátku 90. let a učili se animovat na PC. Příběh - ne až tak zajímavý jako v případě Casshern. Hudba - pěkná, slušně podtrhuje atmosféru, ale tolik na mě zas nezapůsobila. Je zde pořád vidět zajímavá stylizace, ale opět si neodpustím srovnání s předchozím režisérovým dílem, které bylo zajímavější svým námětem a také celkově temnější. Jiné je to už s herci a byl jsem nadmíru spokojen s jejich výběrem, především Takao Osawa a Ryoko Hirosue jsou mi po zhlédnutých filmech, ve kterých hráli, nyní bližší. Bohužel není rok 2004, a co jsem dříve byl schopný tolerovat, již dnes neplatí. Po takové době jsem čekal značné zlepšení vizuálního podání, které bude 100% a přesvědčí mě o svých kvalitách. Nestalo se tak, velmi dobré, nikoli však výborné. (8/10) ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Japonský stredovek, v ktorom sa z Európy dovážajú guľomety a gejše tancujú v minisukniach a čižmičkách na vysokých opätkoch do rytmu elektronického metalu. K tomu hrdinovia pri bitkách preskakujú nielen domy, ale celé paláce a jeden chlap s mečom môže pokojne vykántriť desaťtisícovú armádu. Šialene komplikované (keď sa raz stratíte v tých vedľajších dejových líniách, flashbackoch a japonských menách, niet návratu) a miestami prehnane digitálne, ale nakoniec prevládli pozitívne dojmy. Napriek spletitému deju a množstvu postáv prekvapivo solídne fungujú emócie a napriek faktu, že ide skôr o digitálne animovaný film, ma táto vizuálna žranica namiešaná z 300, Moulin Rouge, anime a tradičných japonských ilustrácií fascinovala. Kvalitný hlavný zloduch, krásna Ryoko Hirosue (Renova dcéra z Wasabi), prehnané avšak prehľadné bitky, zvláštny soundtrack. Proste zážitok, ktorým by som nepohrdol ani na plátne kina. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Mám rád čokoládu. Občas si ji mlsnu, a když se nechám unést, jednou začas sním dokonce i půl tabulky za večer. No, a tenhle večer mi hanební zlomyslníci secvakli pouta a začali do mě ládovat kila a kila té nejchutnější, co existuje (btw. za mě je to asi značka Michel Cluizel). Prosil jsem o pomoc, tekly mi slzy, nic na mě nedali. Pak jsem zvracel a upadal do bezvědomí, ale pořád a pořád ji do mě rvali. Aby bylo jasno, nepochutnal jsem si. Co mi nesedělo ve stylizaci Cassherna bylo tady ještě vykvadratizované (ale aspoň tu herci slušně hráli). Takové 300 je proti tomuto uměřený look se suchopárnými statickými scénami ze staré školy. Fakt škoda. Aspoň že si Hirosue Ryoko už nehraje na potrhlou holčičku... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Co chvíli jsem měl pocit, že koukám na anime nebo "final fantasy anime style motion". Skutečně mi to hodně připomínalo ty nablblé seriály z Nickleodeonu jako Power Rangers nebo Bakugan. Japonský Zorro 16. století bohatým bere a chudým dává, a přitom se mu dostane do ruky artefakt, který asi raději měl rovnou odevzdat ve Skladišti 13. Pak se tam občas skáče, všechno vybuchuje, až je to nuda, a v té nudě si všimnete, že animovali i ty koně, ale zapomněli jim správně postavit zadní nohy, takže koníčci brzděj zadníma naráz. Nebo ty stovky vodopádů okopírované minimálně z nových Hvězdných válek. Nebo ta tráva, jak se vlnila do rytmu hudby... A podobný blbiny. Navíc pár nelogičností a časově některé scény také nesedí. To modré pozadí a počítačem dotvořené scény navíc působí značně ploše, obraz nejde do hloubky. (O světluškách a celkové kýčovitosti ani nemluvím.) Mizerný film, který se snatží vypadat navíc svým laděním jako komiks, a jehož humor nechápu, neb mi přijde zabržděný ve vývoji (možná jako Japonci sami?). Řeknu vám, po zhlédnutí podobných filmů se divím, že v Japonsku vůbec ještě někdo žije. A jestli žije, že třeba je i spokojený a šťastný. Přijde mi to neuvěřitelné. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Proboha, co to bylo za zmalovaný pokémony? Japonská popkulturní napomádovaná a nalíčená ohavnost v rádoby historicko-akčním kabátku, navíc ve dvakrát tak dlouhé, než koukatelné, délce. Tyhle nafintěné pipinky sice možná dokáží zabít, ale rozhodně nebudete umírat s nenávistí nebo pokorou vůči nim, uchechtáte se při pohledu na ně k smrti. Navíc scény působí uboze levně, ačkoliv všechno svítí, září a bliká... CGI ku škodě. Tedy vlastně ne, ku škodě by bylo u filmu, tohle bylo něco... poněkud... chachachachachacháááá... (uchechtal se k smrti) ~~~ PS: Jenže ono to nebylo myšleno jako komedie, ehm. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Názov filmu sa objaví až v ôsmej minúte. (Johnny.ARN)
  • Když Goemon zavraždí dvojníka, je celý od krve. Na chodbě, kde se vyhýbá strážným, na sobě nemá ani kapku. Poté vběhne za Chachou do pokoje a je znova celý od krve. (Geriel)
  • Filmová koncepce vychází z života legendárního bojovníka a zároveň obávaného bandity z 16. století Ishikawy Goemona. Ten s oblibou kradl cennosti bohatým a dával je chudým. Navzdory jen strohým historickým faktům o jeho životě se z něj brzy stala legendární postava hrdinských příběhů převážně tradovaných ústní formou. Filmová verze postavu interpretuje v novém nástinu. (Conspi)

Reklama

Reklama