Magion

Československo, 1984, 500x60 min

Hudba:

Jiří Kolafa

Účinkují:

Jan Rosák (moderátor), Petr Jančařík (moderátor), Rostislav Kuba (moderátor), Jiří Chalupa (moderátor), Michal Jagelka, Eva Hrušková, Iveta Bartošová (více)

"Pásmo z animovaných pohádek, seriálů a besed se zajímavými lidmi" (ČT). Oblíbený televizní pořad pro děti a mládež vysílaný mezi léty 1984-1996, vždy ve čtvrtek. Vedle Jana Rosáka byli jeho moderátory Petr Jančařík, Rostislav Kuba nebo Jiří Chalupa. Pořad byl pojmenován podle první umělé československé družice a populární se stal především díky uvádění zahraničních hraných i animovaných seriálů. (berg.12)

otík

Magion a Vega byly pořady pro děti s takovou úrovní průvodního slova, že dnes už se málokterý dětský či mládežnický pořad tomu přiblíží. Všechna čest jeho památce. ()

Kri-kri

Šmoulové, Willy Fog, Byl jednou jeden život, Tajemství Selenitů, Ledík, Viking Viky... a plno dalších nezapomenutelných seriálů. Průměrné hodnocení dávám jen z neodpustitelného důvodu, že v posledních cca. dvou letech existence Magionu tvůrci občas špatně odhadli vymezený čas pro plky s hosty mezi seriály a z nedostatku času usekávali i několik minut od začátku nebo konce děje u hlavního (25 minutového) seriálu. ()

civalII

No co jsme tenkrát v té televizi mohli sledovat? Magion a Vega a seriály tipu Čáryfuk, Goro bílý pes, čarodejnice Edna apod. ()

Tomesh

Tomuto pořadu vévodil rozcuchanej Jančařík a já každý čtvrtek usedal o půl páté na Kapitána Granta. Kde jsou ty časy? Nostalgie je pěkná mrcha! Úterý Vega, čtvrtek Magion a středa byla o hovnu, později přidali "Oázu" uváděnou z brněnského studia, ale to už jsem měl jiné zájmy! ()

BloodMax

Na Magionu jsem vyrůstal. Jo v tý době se vysílaly skvělý pořady pro mrňata, kam se hrabou ty dnešní.....Jsem rád, že patřím do generace, která Magion ještě zažila....dnešní děti o hodně přišly :-( ()

Thurin

Staré dobré čtvrtky s Magionem. Já měl sice problém, že ve čtvrtek jsem zároveň navštěvoval i schůzky vlčat, ale přesto jsem dodnes oddaným fanouškem a pamětníkem. A ano, Vegu Magion válcoval.:) ()

herr_carter

Magion byl můj hodně oblíbený dětský pořad a ihned za ním v závěsu ho stíhala Vega, tamní moderátoři to dětskému diváku dokázali hezky a napínavě servírovat................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Zagros

Magion byl televizní pořad pro mládež, který začal vysílat ještě za dob komunismu a o několik let přežil i revoluci. Svého času to byl jeden z nejsledovanějších pořadů a v rámci tehdejší konkurence i nejlepší. Bohužel mě po většinu času míjel, protože jsem měl v době jeho pravidelného vysílání tréninky a tak jsem viděl jen sem tam něco. Pamatuji si jeho znělku, Jana Rosáka, Petra Jančaříka a několik dalších drobností. ()

bratr.Milan

Zdejší hodnocení pořadů Magion a příbuzné Vegy je třeba brát s rezervou, protože tady více než kde jinde funguje nostalgie z dětství a dospívání. I já jsem to sledoval každý týden, ale hodnotit se neodvažuji, protože jsem si z toho nic nepamatoval, jenom jméno pořadu. Na youtube jsem si našel znělky těchto pořadů a ve zdejších komentářích jsem zjistil, že spoustu seriálů a pohádek, které jsem viděl v osmdesátých letech dávali právě v Magionu, nebo Veze. Oslovila mě spousta z nich a pamatuji si je dodnes, ale ty pořady, ve kterých běželi, si nepamatuji vůbec, asi mě ničím neoslovili. Někdo tady psal, že pořad jako takový byl rutina, a hodnotu měli ty zahraniční seriály, které promítal, to by možná odpovídalo mé zkušenosti, pamatuji si všechny ty seriály, ale to, co bylo mezi nimi vůbec. ()