ricky4

Pěkný film dokumentujici zajímavý příběh nenásilnou koukatelnou formou. Hodnotím ho jako jeden z nejlepších českých filmu posledních let, konečně jsme dokázali vyprodukovat něco jiného než nekonečné pohádky se stejným námětem a "věrohodnými" hereckými výkony. Na kajinkovi se mi líbí atmosféra která asi správně dokumentuje 90.léta. dále herecké výkony a některé scénky. Minusem je asi to, že režisér až příliš okatě věří v kajinkovu nevinu, ačkoli to není úplně objasněne. 75% ()

pepca72

Je mi líto, že film má zde na fóru tak slabé hodnocení. Myslím si, že v rámci malého českého filmového rybníka, je to velice ale velice dobrý thriller. Nehodnotím příběh vězně Kajínka, ale zpracování filmu. Když zrekapitulujete českou tvorbu tohoto žánru, je to ve srovnání stím vším, biják jako kráva. Je vidět, že Jákl má v Hollyvoodu nakoukáno, a umí to náležitě prodat. Režije, kamera střich, hudba, vše ladí stím, co se na plátně děje a přidává tomu grády, a tak to má být. Doufám, že Jákl ml. bude točit dál, protože by měl, umí . ()

Mark1983 odpad!

Češi neuměj prostě točit normální filmy,protože se chtěj opičit západnímu světu,ale vůbec jim to nejde,což když se ohlédnu dozadu,kdy hráli ještě Miloš Kopecký,Jiří Sovák,Vladimír Menšík a tak podobně,tam jsem viděl profeonální herecké výkony.Tady nikoliv. ()

trx2010

Americké ambice a sebevědomí říznuté s českým amatérismem. Hlavně že to sype a to já vám schvaluju. Povětšinu filmu jsem se cítil trapně za tvůrce a dokoukal jen s velkými obtížemi. Jako parodie dobrý, jako film teda nic moc. Jákl, dojdi koupit kytici růží a odnes je Magnuskovi. To jen díky němu ti dávám jednu hvězdu. Stejně jako velká část čechů neví jak chutná skutečná káva a jak skutečné jídlo, neví ani jak vypadá skutečný průměrný film. Z tohoto pohledu se tedy nadšeným ohlasům nedivím a nemám vám ja za zlé. ()

mahatma

Neviděl jsem žádné proč, dokonce ani žádné o kom a o čem. Jen za kolik, co nejvíc vydojit ikonu a nacpat všem. Jen byznys sakra. ()

Poga

Jákl natočil hutný film, skvelo ho obsadil, remeselne precízne natočil, zostrihal. A Dlouhý je co svojej úlohe skvelý. Ale snaha ukázať kauzu akoby v celej kráse, to filmu vlastne aj škodí. Škoda, mohlo to byť lepšie. 65% ()

raru

Bol som zvedavý na filmové spracovanie tohto známeho príbehu,ale musím povedať,že po zhliadnutí som pociťoval len jedno-sklamanie.Scenáristicky,režijne aj herecky pre mňa podpriemer. ()

mdf

Po americku natočený příběh,kdy se ten,podle kterého se to natočilo,se na to může koukat doma na svobodě. ()

Monditrade

Tolik práce a přitom je to taková blbost.. :-) člověk by tomu i věřil.. chudák Kájínek... ještě, že už je doma v teple... a nemusí už kout pikle neobvyklé.... ()

intheend

Film určitě není na 5*, ale napálit to tam prostě musim. Jákl se v USA přiučil jak se dělají pořádné filmy. Nemám až na výjimky rád českou kinematografii. I díky Jáklově zahraniční zkušenosti je tenhle film u nás jako zjevení a vůbec nepůsobí jako český film. A stejně jako u mnoha zahraničních filmů byla k filmu natočena ústřední píseň, která je v tomhle případě fantastická. Lucka Bílá ani sólově ani jako duet a ani s Arakain nenazpívala nic lepšího jak tohle. Za mě dost možná jedna z nejlepších rockových českých písniček. Je obrovská škoda, že se Lucka Bílá vydala cestou komerce za každou cenu když má fantastickej rockovej hlas. Každopádně jako celek nějaký 4*, ale prostě musim dát 5*. ()

Flashheart

Nejdřív si odmyslíme spojení s reálným příběhem. Docela dost dobrý film. Dalo by se vytknout tu a tam pár drobností, jestli mně něco teda vadilo, tak opět nasazení cizojazyčných herců tam, kde to není potřeba. Kajínka mohl krásně zahrát Michal Dlouhý a zbytek vyloženě kdokoliv. Prostě proč? I tak hodně solidní 4 hvězdy, možná i 5?. Teď si zpět přimyslíme spojení s reálným příběhem. Mně by to jakože nevadilo, ale to by tam muselo být hned zkraje jasně deklarováno, že na čem jsme. Takhle si tvůrci zahráli na něco, co prostě není pravda, ale vydává se za ní. Teda, sice se to od obecné reality vůbec nemusí lišit, nebo aspoň tehdy nemuselo, ale řeč je o konkrétním případu. To zní jako skoro celá hvězda dolů. 3 a půl. ()

Feacher

Zajímavý film o kontroverzním tématu, na jehož otázky zná odpověď jen několik účastníků. Tento film vnímám jako snímken vyjádřený názor autorů a myslím, že filmově se to na český film docela i povedlo. Moc mi tedy nesedi zabarvení snímku a občas je to prostě znát, že to je český film 21. století. Bavilo mě to celou dobu, ale spíše díky skutečným událostem, řekněme z dějepisného hlediska, než z hlediska filmařiny. Zahrání postav si myslím, že je předností filmu, a tak zanechám 4*! ()

redsparrow odpad!

Amatérské po všech stránkách, ani se mi to nechce rozvádět. Korunu tomu dávají ty nejodpornější postsynchrony co jsem kdy slyšel. Odchod z kina po půl hodině. ()

Miroslav.Zac

Jákl se předvedl, protože takhle si nějak představuju kvalitní českou krimi 21. století. Co se týče samotného příběhu, byly tam věci, které se nestaly/staly jinak, ale čert to vem, když nikdo neví, jak to vlastně doopravdy bylo. ()

benedikt28

Český film a akční film - to nešlo až doposud dohromady. Teď je tu však Kajínek, Jákl+Dobeš odvedli nečekaně dobrou práci a po dlouhé době snad nemusí být lidem líto peněz za vstupenku na film tuzemské provenience. ()

P/\/EL

dopitak * to vystih podle mýho gusta....ale dávám 2....za...příběh, kterej by Američani určitě zpracovali líp....a taky za...druhou půlku, která je lepší než ta první... Jinak je to ještě větší šit, než sem si myslel, celý strašně vyumělkovaný a na efekt, otřesná režie........dobrý herci, který naprosto zahazujou svůj talent......otřesnej dabink..pak ještě pár neherců.......co tám dělá Bílý expřítel..co tam dělá Jáklova manželka atd...atd......proč si hrajem na AMeriku - já vím..žánrový film, ale.....já vim, všichni ste strašně pyšný, že konečně českej film vypadá dynamičtějc.......já to beru...ale všechno ostatní to neskutečně zabíjí....................jasně...vizuál by teda nebyl špatnej.......jako kamera, ale fakt bych takle nikdy tohle téma nezpracovával...není to autentické......klipový postupy....různý ty zůmy a.brrr........větší průšvich je ovšem v tý postprodukci.............a taky ta hudbička k tomu je připitomělá....nesourodá....neoriginální......................................................mediální masáž byla nechutná...kůli jednomu šmejdovi....kterej ikdyby nevraždil, tak krad - vykrádal byty a to neni žádná sranda........obzlášť, když okrádal obyčejné lidi a ne zbohatlíky.................je tam tolki trapnejch věcí, např. už zezačátku: pouští na plazmě či snad dokonce lcd....VHSku - širokoúhle v HD kvalitě........trošku trapná Vilhelmová, která se akorát všelijak nastavuje - nožky sem tam, zadek.......ubohé......................naprosto nechápu, jak na to mohlo jít tolik volů.............dabing Lavrenka je neskutečně trapný....................................skutečnej Kájínek je slizkej chlap, co působí nebezpečně (zatkli ho, když nakládal do luxusního mercedesu tři samopaly, osm pistolí, brokovnici a bezmála 10.000 nábojů..psali v blesku, ale jako...na co to potřeboval?byl to mafián a třeba má na svědomí víc věcí, nejenom byty apod.), ale je fakt, že ženský na něj letěj, to maj ženský rády....tyhle...grázly....píšou jim do lochů apod..............advokátka působí o trošku líp než ta skutečná........Michal Dlouhý...jasně...RIP.....ale...jak všude tahá toho roztomilýho vnoučka....k soudu, na pohřeb....opravdu nevkusná pitomina....ikdyž..jasně.....ale...nápad hummrama je velmi unreal....atd..atd..další detajl...Jirka si nebere na noční lup rukavičky......zvláštní........................jinak...svym způsobem....by to domyšlení potencál mělo....ale...........................museli by to natočit v jiný zemi..jiní lidi... :) PS: Jako jasně, bylo by to cool, kdyby realita byla taková......ale..nevím......možná..kdoví...................... ()

mistrpropr

dobrá zábava a ani se nechce věřit že jde o českej film.nic jsem od toho nečekal, takže velmi příjemný překvapení. Vladimír Dlouhý byl výbornej.stojí za vidění ()

maxs

Kajínek je jistě celovečerní kvalitní akční film na evropské (a snad i světové) úrovni. Ocenil bych neotřelý střih (hlavně na začátku filmu), působivou hudbu a kvalitní (některé) herecké výkony (Lavroňenko, Vilhelmová, Dlouhý, Bendová...). Film byl natočen se spádem, akcí a mnoha akčními zápletkami. Bohužel mne však dějem a zpracováním poměrně zklamal. Ona už sama verze, kdy si filmaři "tu a tam něco přidají" znamená guláš, kdy výsledný snímek není film "Podle skutečné události", ale pouze "Inspirován skutečnou událostí". To je velmi podstatný rozdíl, protože divák si v druhé zmíněné verzi NEmůže udělat sám objektivní názor na věc (třeba právě zfilmováním PŘESNÉ rekonstukce Kajínkova případu nebo života). Však by i to samo byl příběh velmi vzrušující..... Pozměňte jména, ponechte dějovou linii. Pozměňte dějovou linii a postavy příběhu - a vzniká nám akční guláš s nábojem, který však dle mě cílí na jediné - na peněženky diváků, potažmo diváckou návštěvnost - nikoliv na svaté právo každého na spravedlivý soud. Zde mě film zklamal. Útěk z věznice v podstatě před strážemi, Slámová partnerka prvního advokáta, Slámová-sestra zmrzačené oběti, Kajínkova cesta po svobodě (ačkoliv tady mám jen doměnky)... Samotný fenomén (možná) nevinně odsouzeného Kajínka zde slouží čistě komerčnímu zájmu. Postrádám zde chuť zapojit diváka do příběhu, tedy přinejmenším v něm probudit otázky (biť by na ně režisér nedokázal odpovědět). Takové otázky, které ve filmu možná zazněly, ale byli i zodpovězeny. V podstatě nás scénárista a režisér Jákl staví před hotovou věc a nenechává prostor k vytvoření vlastního názoru. Kajínek je nevinný, policie vydírá a krade, bachaři jsou tupí, soudy zkorumpované, státní zástupce je nimrod a všichni táhnou spolu... Poměrně dost jsem o Kajínkovi četl a mám nejvíce důvodů věřit v potencionální nevinu, avšak jsem toho názoru, že film by tuto roli plnit neměl. Měl by klást seroózní otázky a ne nám předhazovat (napůl) smyšlené odpovědi... A ještě jednu věc zmíním. Když už obsazuji zahraniční herce (což pro neokoukanost z Ulice chválím), podchytím si frázování jejich slov. Ten pře-dabing je hrozný, pusa jede herci úplně jinak než dabérovi..... Uznávám, že čeština je šložitá, ale copak je to tak těžké si právě toto ohlídat ?! Proto 3* Pevně však doufám, že film splní své vedlejší poslání a rozpoutá veřejnou debatu na Jiřího téma ... ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý