Eleanor05

Někdo možná nazve zdlouhavost filmu a nevýraznost většiny scén nějakým zdobnějším slovem - například dusivou, depresívní atmosférou dob normalizace - já tomu ale prostě říkám nuda. Dialogy postav jsou příliš knižní, než aby působily realisticky a herci jsou povětšinou strašně nemastní neslaní. Na druhou stranu námět je dobrý, originální nápad s hlavní postavou nesympatického slabošského a cáklého estébáka. Zajímavá je i doba, do níž je celý příběh zasazen. Sečteno, podtrženo, po dvojím shlédnutí - horší průměr. ()

ganz

Skvělá kamera, skvělý scénář, perfektní střih, na českou tvorbu nezvykle kvalitní herecké výkony a mrazivá atmosféra, která vás celý film doprovází. Podle mého názoru je toto směr, kterým by měl český film pokračovat. Doufám, že se od Radima Špačka dočkáme ještě dalších takto kvalitních filmů. ()

svobik

Látka silná už na papíře, ještě umocněná Špačkovou skvělou režií. Herecky až na výjimky (Uhlířová mi v každé své scéně před kamerou přišla strašně nervózní) velmi přesné, v několika momentech naprosto strhující. Ivanu Malému okamžitě Českého lva, stejně jako filmu ještě v dalších několika kategoriích. Strašně dlouho se mi nestalo, abych měl nutkání odvracet zrak před finálním aktem, tak nepříjemná Pouta jsou. Velmi intenzivní zážitek. 90% Ukaž občanku, ty sračko! ()

MI-380

Pochmurná a dokonalá studie fanatika, který ztrácí svou rudou víru a s ní i těch pár zábran, keré v něm ještě zbývaly. Je tu však něco ještě dokonalejšího, než samotný příběh: totiž do posledního detailu vychytané reálie osmdesátých let. K tomu výborná kamera, přesvědčivé herecké výkony Ondřeje Putina-Malého, Lukáše Ringo-Latináka i Kristíny Farkašové (kde se ty pěkné a milé Slovenky pořád berou?). Na ostatní vedlejší role by se už nějaká kritika napsat dala, hlavně na oba disidenty. Kamera i hudba ale byly na výbornou a příběh měl i při pomalém ději a 146 minutách stálé napětí, režisér to udržel pevně v rukou. 90%. ()

Bagr_007

Filmy, ve kterých by se postavy předháněli, kdo je větší svině nejsou u nás nic obvyklého. A bohužel taky není moc obvyklé, že by český film byl tak dobře zahraný a zrežírovaný. Akorát stopáž je vzhledem k ne příliš rozsáhlému ději zbytečně dlouhá, takže jsem pohlédl na hodiny na mobilu vícekrát než mám obvykle ve zvyku. Každopádně zajímavý pohled na to jak moc dobrý může být i film za zjevně hodně malé peníze. ()

ghatos

Nejlepší český film roku 2010. Minimálně tři České lvy by to mělo dostat (nejlepší film, mužský herecký výkon v hlavní roli a mužský herecký výkon ve vedlejší roli). Psychologický a depresivní vhled do minulé doby, kde nejsou (díky bohu!) pitvořivé a zbytečné české kudrlinky. Přesně takový nečeský přístup tuzemská kinematografie potřebuje. Pouta jasně porážejí mírně podobnou Kawasakiho růži. 86%. Výborné komentáře: Radek99 a phoebus, http://www.youtube.com/watch?v=m_70AxZx9V4 ()

Krosmen

Film táhne Malý, to je bez pochyb. Je na něm vidět, jak jeho profese a možnost ovládat ostatní neuspěje ve chvíli, kdy si hledá kousek osobního štěstí. Manipulace je pro něj denní chleba a bez chleba, jak se zpívá v té písničce, nejde žít. To ostatní už jsme mohli vidět jinde, vždycky bude někdo svině a někdo se snažit být čestný. Pouta na mě udělala dojem a čas u nich rychle uteče, na plný počet to ale není. ()

mcleod

Klasický český průměr. Ondřej Malý v hlavní roli psychopatického StBáka hraje výborně, ale to je tak jediné pozitivum tohoto filmu. Určitá myšlenka toho, že všichni obyvatelé normalizačního Československa včetně vykonavatelů totalitní moci, žili spoutané, velmi smutné a osamělé životy, tam sice byla (mimochodem dost depresivní myšlenka), ale scénář byl tak mizerný a plochý, že jsem své znechucení během sledování filmu nedokázal udržet na uzdě. Snad žádný dialog ve filmu nedává smysl, plynutí příběhu je dost kostrbaté a nesmyslné, vedlejší postavy jsou mizerné (navíc i mizerně zahrané, příliš často je vidět, že herci hrají) a české klasiky v podobě nerealisticky vypjatých scén je ve filmu přespříliš. Závěr filmu sice docela dává smysl, ale než k němu scénárista došel... ()

cpt.Lynch

I po druhém shlédnutí musím konstatovat excelentní výtvor za 5*. Herci! Normalizační atmosféra. První půlka stbácká sledovačka, druhá část mrazivé psychodrama. ()

Autogram

Už len aby nám tých eštebákov bolo ľúto, že mali zo svojej práce psychické problémy a dokonca aj žena pohrdla jeho láskou. Film o maniakovi, čo robí nadprácu a vo voľnom čase sa tiež venuje svojim stránkam. Ondřejovi Malému som jeho napoleonovský syndróm vládcu sveta aj podsvetia uveril a konečne som videl Kristínu Farkašovú v normálnom filme, bol to celkom príjemný zážitok. Až na tú ťažkú tému samotného filmu a na môj vkus prehnané a občas pridlhé patlanie sa v psychike postáv. –– Když přijdeš do místnosti, jako kdyby někdo zhasnul. ()

KarKulA

Rozhodně jedna z lepších věcí která byla v české kotlince natočena a světe div se, dokonce to lze označit i za skutečné psychologické drama bez přehrávání a ubohých hereckých výkonů. Úžasně vystižená dobová atmosféra, opravdu dobře vybraní neokoukaní herci a hezké herecké výkony - ze kterých i zamrazilo. Malinko sice rušila nelogičnost chování postav ústící do překalkulovaném příběhu se slabším finále (i když i to bylo do určité míry překvapivé), i tak na mě film zanechal hodně depresivní dojem, za který musím dát více než 3* ()

vyfuk

Komunistická a psychologická jízda, která se jen tak nezastaví. Ten film vykazuje pro mne osobní psychologické poznatky už jenom tím, že jsem ho poprvé rozkoukal už asi před dvěma lety (možná i více), když ho dávali v televizi. A tehdá, když jsem u něj i usnul, tak mě zase vzbudil. Vzbudil mě poslední písní při titulcích, která sama o sobě ve mě zanechala jisté depresivní výkyvy. A ani nyní jsem to neměl jednoduché, jelikož jsem na film koukal přerušovaně asi tři dny. Což není správné, ale když se to vleče jako fronta na lístky na Biebera. Příběh je rozpracován opravdu syrově a zakysle jako smetana. Svoji psychologickou úlohu to podává naprosto skvěle. Ale je to pro mě natolik abstraktní a nadpozemský, že to jde skoro mimo mě. Filozofie ve filmu čpí jako vůně adidasek na vietnamské tržnici. Jestli si zaslouží něco opravdu pochvalu, tak je to hudba. Vtípil se opravdu dovtípil jak se to má udělat a dokázal zpracovat dokonalý hudební koncept. Ta hudba v člověku dokáže zanechat řadu pocitů, a tak to má fungovat. Asi unikát řekl bych. Hodně připomíná Trenta Reznora. V celkovém měřítku přínosný film. Problém je, že tak komplikovaný a zmatený, že na něj velice rychle zapomenu. ()

Madlene

...málokterému snímku jsem v poslední době dala plný počet. Tenhle si to zaslouží. Všímala jsem si taky pečlivě vybraných kulis a drobností, které dost skličujícím způsobem reprezentovaly 80.léta. Nicméně myslím, že film byl především o totálním rozkladu osobnosti a jako takový byl na prosto neuvěřitelný a přesný... ()

Styxos

Bad guy Ondřej Malý a atmosféra totalitního Československa dělají z Pout ku*evsky, ale opravdu ku*evsky silný zážitek, který ale kazí na můj vkus příliš zdlouhavé tempo, kvůli kterému jsem se chvílemi nudil. Ve výsledku jsou ale Pouta i tak dobrý film, který můžeme zařadit tomu nejlepšímu, co u nás po revoluci vzniklo. ()

Gunslinger

konečne kvalitný film z blízkych končín.. Ikeď dať Lukášovi Latinákovi úlohu ŠTB-áka v thrilleri, ehm :D.. A tak snažil sa beťár jeden.. Celkovo odporúčam.. ()

lofa

Antonín Rusnák, poručík, dokonalá svině, výborně zahraná Ondřejem Malým, který byl do té doby pro mě absolutně neznámým hercem dostal životní roli, za kterou si plně zaslouží Českého lva....snad ho i dostane... Zajímalo by mě, kolik se ve filmu vykouřilo dohromady cigaret, přišlo mi, že tam pálil téměř každý a pořád... ()