ainny

Pro Boha proč? Proč někdo natáčí takhle zbytečný filmy? Proč přidávat začátek k něčemu, co ho nepotřebuje a v podstatě o něj nikdo nestál? Proč si tvůrci myslí, že čím víc nechutností tam dají, tím víc na to lidi půjdou? Otázky, samý otázky a odpověď mě nenapadá. Ona totiž ani žádná není. Možná je ale chyba ve mně, že už jsem velká holka a před novými náhražkami dávám přednost starým originálům. Moje štěstí je, že stačí vzít ovladač a zmáčknout tlačítko stop... ()

SeBig

Myslím že všichni tady pláčete na špatném hrobě film byl skvělá lekačka a nahodou libově spracovaný..soundtrack který tvůrci ponechali byl vyborny + skvělá Mary Elizabeth Winstead no nevím co podotknout snad jen že jste všichni na tý předpremiéře byli posraní až za ušima a tady děláte čakry machry :) ()

klerik

Nechal som sa oklamať tunajšími percentami. Je to nuda a absolúte zbytočný remake. Hlavná hrdinka fajn, ale film nemá ani štipku napätia. Najzaujímavejšie sú záverečné titulky. Viac ma bavil aj DOOM, a to je čo povedať... Distribučný názov Vec: Počátek je dementný a kazí aj to jediné dobré, čo vo filme je... ()

Lenny.M

Neviděla jsem film z r. 1982, ale vůbec mi to nevadí. Mělo to spád, celou hodinu a půl jsem se dobře bavila a určitě zkouknu ještě někdy. ()

Chrustyn

Dnešní Hollywood je příběhově líný a tudíž je pro mnohé jednodušší a finančně jistější remakovat nebo restartovat úspěšné klasiky, které do kin přilákají alespoň skalní příznivce původních i nové diváky. V tomto ohledu určitě vede žánr hororu a vzkříšeno bylo nespočet klasik od "Pátku třináctého" přes "Noční můřu v Elm Street" až po "Predátory" a nutno uznat, že v 90% se jedná reinkarnace špatné až příšerné. Když jsem se dozvěděl, že by měla vzniknout i nová verze mé oblíbené "Věci" byl jsem na jednu stránku potěšen a na tu druhou vyděšen, zvláště při pohledu na stav současné hororové produkce Made in USA a neznámé jméno režiséra na mých obavách ještě přidalo. Nová "Věc" není remakem ani původní černobílé verze ani "nové" Johna Carpentera ale prequelem, který Carpenterův film předchází. Kdo "Věc" zná a pamatuje si začátek, ví co může očekávat a film nám vlastně ukazuje to, co předcházelo masakru na norské základně. Nápad zajímavý a zpracování překvapivě také. Debutující Heijn (celé příjmení je moc zdlouhavé) ukazuje, že má něco nakoukáno a krásně vytváří nový příběh, obohacený o prvky, které poznají všichni Carpenterovi milovníci. Jen oni si při jednom z masakrů vzpomenou na slavnou "nemocniční" scénu, jen oni budou v interiérech základny poznávat důvěrně známá místa a jen oni si vychutnají dokonale nostalgické závěrečné titulky. Znalost původního filmu rozhodně není nutná ale spíše užitečná k pochycení spousty odkazů a narážek. Původní film ve své době překvapil a zároveň šokoval geniálním nápadem "neviditelného" protivníka, který na sebe dokáže brát podobu kohokoliv a zmást tak nepřítele. Vytvářelo to tak nejen perfektní atmosféru nedůvěry, (která nové verzi podstatně schází) ale hlavně to přineslo neuvěřitelné a brutální efekty, změny člověka v cosi co připomíná hrocha v masomlejnku, polívaného kyselinou. V dnešní CGI době nemůžeme očekávat, že by se někdo pracně mordoval s maskami ale rozhodně to film nekazí a i když jsou počítačové efekty viditelné, rozhodně nejsou rušivé a dovolují tvůrcům se trochu více rozjet, než tomu bylo před 29 lety. Díkybohu se povedl takřka zázrak i v herecké části a ačkoliv film neoslňuje propracovanými dialogy ani plejádou hvězd, herci nejsou špatní a i když si divák nestačí nikoho oblíbit, nebude mu nikdo ani vadit. Hlavními problémy tak zůstávají některé (většinou dialogové) nudnější části, který slušně ubíhající děj zpomalí a hlavně nepříliš vydařený konec, který sice má zajímavou tečku ale pokud někdo očekává pořádný a efektní konec nebo snad dokonce pořádný závěrečný souboj, bude zklamán., Nová "Věc" se ve své podstatě hodně povedla. Nebude z ní klasika jako tomu bylo před lety, nedokáže tak vyděsit ale oproti všem současným hororům se jedná o jasný nadprůměr,který pobaví a donutí nostalgicky zavzpomínat. Jako ultramilovník Carpenterovi verze jsem se velice dobře pobavil. ()

mcb

Důstojná aktualizace Carpenterovy klasiky, která zůstala v okovech poctivé žánrové vyvražďovačky typické pro dnešní dobu. Žádná depresivní atmosféra či režijní inovace se sice nekoná, ale jako zábavné akční béčko s tunou digitálních monster je nová Věc téměř ideální oddychový film, který dokáže zkrátit čekání na mnohem větší pecky. Zároveň jde také o jediný prequel/remake za dlouhou dobu, který není vyloženě k smíchu. Heijningen odvedl dobrou práci. 7/10 ()

iamek

Upřímně pro většinu kultovní Věc od Carpentera považuju za průměrný horor, takže jsem se na tenhle prequel ani moc netěšil. O to víc mě pobavil výsledek. The Thing je příjemná jednohubka, u které jsem se osobně výborně bavil a navíc prostředí, kde se děj odehrával miluju. Po řemeslné stránce nemám taky co vytknout. Možná efekty byly trošku slabší, ale to se dá překousnout. ()

heyda

Určitě lepší a napínavější než Carpenterova Věc. Co se týče atmosféry tak zhruba vyrovnané. U původní Věci jsem byl hodně zklamaný, dal jsem 3 hvězdičky a to ještě s přimhouřeným okem a velkým přihlídnutím k roku vzniku. Tahle ta nová Věc mě však mile překvapila. Technicky a trikově velmi dobře provedena, herci jsou taky dobří a v BlueRay to byl pro mě krásný vizuální zážitek. Hvězdičku ubírám proto, že tento film působí spíš jako remake než prequel a nepřichází vlastně s ničím novým. Druhou hvězdičku ztrhávám za posledních 10 minut, které byly na můj vkus příliš SCI-FI. Celkově ale rozhodně zajímavější a koukatelnější než Carpenterova Věc. Toť můj názor. 65% ()

Nettrass

To jsou mi Věci. Kdyby poslouchali mojí maminku, tak se jim to nestalo. Ta už mi jako malému říkala, ať si dávám na Věci pozor. ()

Flego

Porovnávať to s Carpenterovou Vecou je rúhanie a navzdory veľkému časovému odstupu od "jednotky"a lepším technickým vymoženostiam, nová Vec prehráva na celej čiare. Všetko je rýchle, nuda nehrozí, potvora je obstojná a hudba výborná... a to je všetko. Celý film je v podstate zbytočný. ()

honajz

Mno, není to až takový propadák. Úcta k originálu je tu znát na každém kroku, hudbou, fontem titulků, jistou návazností, kopiemi scén z originálu... Sem tam to má - avšak jen ze začátku - i ten feeling osmdesátek, zvlášť když jdou na zkoumání dobovým mikroskopem. Ale pak nastoupí ona řada nelogičností a stupňuje se, nastoupí CGI triky a stupňují se až k určité nechutnosti a přeplácanosti, a kosmická loď je skutečně odjinud. Nic navíc, napínavá atmosféra jen sem tam. Akorát jsem si všiml, že v norské kuchyni polární stanice mají český DŽEM, alespoň to i s diakritikou tvrdí nápis na jedné z nich. Průměr, i když snaha byla a až o takový propadák nejde. ()

Othello

Matthijs van Heijningen (kurva jak s timhle jménem se chce dostat do podvědomí) sice hrál Silent Hill, Dead Space a rád se koukal na Hellraiser, trochu škoda, že ještě neviděl původní Věc, kterou prequeloval. Naprosto ambic prostý horor, kde krom dvou kreatur nefunguje nic a je útrpné sledovat, jak se film snaží tvářit, že tomu tak není. CGI strašně nudí, postavy plochý jak Milla Jovovich, místo závěrečné gradace se dočkáme rutinní návštěvy vesmírné lodi (mimochodem se trochu pozapomnělo na fakt, že díru k ní měli odpálit Norové) a zatímco v originále bylo vesmírné hnusno spíše plíživé a zákeřné, tady přestavuje místnosti s nonšalancí Hulka. Poblejt a zapomenout. ()

eraserhead666

JÁ VĚDĚL, ŽE SE NA TO NEMÁM DÍVAT!!!!! Nudná blbost s naprosto otřesnými digitálními triky. Fakt slátanina, která mě víc a víc znechucovala takřka každou další uběhnutou minutou. Byl bych to vypnul někde poté, co se zřítí vrtulník, ale „bránily“ mi v tom dvě věci. Zaplatil jsem za to a chtěl jsem vědět, jak to skončí, respektive jak si tvůrci poradí se závěrem na nějž nutně musí navazovat Carpiho Věc. No a alespoň v jedné věci mě ten film nezklamal – ten konec je tak brutální oslí můstek, až jsem se málem pochcal smíchy. A vlastně ještě jedna věc mi ulehčovala dokoukat to do konce, Mary Elizabeth Wintead. Ano, opravdu to není Ripleyová, i když je tu tak stylizovaná, protože ona je mnohem hezčí, než Ripleyová. A vlastně většinu času mi připadalo, že koukám spíše na šestnácté pokračování Vetřelce, než pokus o navázání Carpiho úspěchu. Další z mnoha moderních begin-remaků, který kdybych neviděl, vůbec o nic bych nepřišel a mé kulturní vzdělání by neutrpělo žádnou škodu. Carpiho Věc ne že bych neměl rád, ale nějak extra z ní neulítávám (a možná bych ji nezařadil ani do Top Ten mých nejoblíbenějších horrorů), ale tohle je prostě hovno uprostřed kadibudky – smrdí stejně, ale od ostatních je moc nerozeznáte a špinit se s ním taky nebudete. ()

Roman.Ticka

Budu stručná, hodnocení už řeklo dost. Věc: Počátek. Brak: Konec. Kardinální kravina. Trapně digitální triky rádoby hororového scifáka (opět chudák děsný záporák s šílenými schopnostmi) mě měly asi vylekat, ale spíš mě nasraly svou primitivností, kam asi autoři nemířili že?! Hmm. Přece jen to na mě nějaký vliv mělo, nápadně se mi začaly po vymodleném Konci viklat zuby. Nejsem člověk? Nejsem pes? Paradentóza: Počátek. Konec? ()

Jinny

Věc z roku 2011 skončila jako předělávka Carpenterova filmu. Co ale v roce 1982 bylo originální a svěží, to se o dvacet let později topí v podprůměru. ()

anais

Nedá se říct, že by to bylo vyloženě špatné. Od původního filmu se to vlastně zas tak neliší. Je tu celkem věrohodné monstrum (trošku víc digitální, ale neurazí), pár stejných dějových prvků, pěkná lokace příběhu... Jenže se nedá říct ani, že by to bylo vyloženě dobré. Na to je to až moc velká, předvídatelná nuda... Je to něco jako remake, a současně restart, a přitom to říká úplně to stejné, podobnými prostředky, jen pomocí méně talentovaných lidí než minule. Já fakt nevím. Zbytečný film? ... ()

jonyyy

No teda, čekal jsem větší nadšení a až hraničení s červenou barvou. Carpenterova klasika (na které vyrůstalo několik generací, včetně mě) si vyloženě říkala o remake s moderními digitálními efekty, vždyť to téma je na to jako dělané. Tomuto neznámému režisérovi (budu od teď pozorně sledovat jeho další tvorbu - že by po Ajaovi další nadějný hororový Evropan točící v USA?) se podařilo, natočit prequel, který svého staršího kolegu doplňuje více než důstojně. Ty mimozemské mrchy, jejich převrácené a srostlé hlavy, chapadla, pro mě to bylo opravdu pokoukání, které si v budoucnu rád zopakuju. Opravdu škoda, že půlka dává o hvězdu míň jen za to, že viděli 1982 verzi. Atmosféra a Norové výborní. 85%/Kino/CSFD projekce. ()

Xeelee

Nelogický chování lidí bych ještě překousnul, ale že se často naprosto nelogicky choval právě šmejd z vesmíru mě zklamalo. A co ta WTF scéna s útěkem, hromada pro horory typických klišé a tak vůbec odfláknutej scénář? Slabej průměr. Pokud vám nevadí spoilery, tak si přečtěte komentář od flanker.27, kde se rozepisuje o ne/logičnostech děje. BTW víte že filmy jsou adaptacemi povídky Věc z roku 1938 od J. W. Campbella? Bylo tu nechutné ovzduší, jaké může vzniknout jen v ledu vysekaném a sněhem pokrytém příbytku antarktické výpravy… http://interkom.vecnost.cz/1992/19920361.htm ()

Kailo

Nápad s prequelem jsem uvítal mnohem víc než remake, přeci jen, originál je natolik dokonalý že se tam nedá nic co vytknout. Nicméně, tedy toho jde vytýkat mnohem víc. Matthijs nás vůbec nenechá v pocitu očekávání, jak by mohla zremastrovaná Věc vypadat, a ve vší kráse jí nabídne ani ne po půl hodině. Pár desítek minut to fungovalo, potom na mě dolehl defekt - kolik zbývá ještě do konce? On kdyby si pohrál trochu s psychologií postav - kdo je kdo, tak by to šlo. Takhle jsem si, nebýt dig. triků a herců, skoro myslel, že sleduju laciné slasher béčko s emzákem a rádoby novou Ripleyovou. 35% [HD] ()

=woody=

Zdravím vás, pozemšťané! Možná to bylo tím, že jsem vycházel o půl jedenácté z prázdného obřího sálu - ale výborně jsem se bavil, chvílemi vzpomínal na Vetřelce, chvílemi na Jurský Park, a samozřejmě i na mistra Carpentera, ke kterému přistoupili tvůrci s pokorou, podle mě.. Efekty výborné, úchyláci a maniaci si přijdou na své, stopáž akorát, Mary odvedla velmi pěkný výkon, ostatní byli věrohodní, a ten konec přesně citující původní film, mě úplně dodělal! Nemůžu si pomoci, ale v konkurenci dnešních hororů je Věc: Počátek vysoko nad průměrem.. Mějte se filmově! Woo. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu