Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

AIMÉE

Zpočátku se film pozdává jako celkem průměrná romantická oddychovka. Avšak Joseph Gordon-Levittovi se podařilo snímek vynést z hlubin všech možných i nemožných romancí do sfér dobře natočených snímků tohoto žánru. Zooey Deschanel coby jeho sekundant je určitě krásná na pohled, ale nepřijde mi, že by byla nikterak výjimečná svoji postavou (bohužel). Celé to pak táhne pouze Levitt a jeho svěží přednes dává filmu tvář. K tomu navíc ty flashbacky a flashforwardy jsou vítaným zpestřením. ()

kikka20

Po dlouhé době snímek, který není naivní, je prostě jen sladký. I když už hned na začátku bylo řečeno, že ho opustila, doufala jsem, že se k sobě vrátí, ale jak film ubíhal, tak mi bylo jasné, že to šťastně neskončí. I přes to se mi to líbilo. Herec Joseph je pro mě strašně zajímavým hercem, jelikož už jen když na něj kouknu je strašně zvláštní. U něho se furt rozhoduji zda je to pěkný či nepěkný chlapík, ale to je jedno, v tomhle filmu se mi moc líbil. Zooey Deschanel a Joseph zářily energií a láskou, i když si to holka nepřiznala. A to, že nejsou spolu mi ani nevadí, ke konci, jak byla odtažitá, tak ve mě vyvolávala nedůvěru a celkově divnou osobnost. První jsem myslela, že to bude další klasický film, kde bude romantika, ale že to vážně bude i komedie, tak to mě vážně mile překvapilo. Natočit film, který by byl aspoň trochu komediální je strašně těžké, ale Marcovi Webbovi se to povedlo. Celý film bylo milé a krásné překvapení. 5* si to zaslouží oprávněně. ()

jarmik

Dokonalé zpracování romantické drama-komedie se skvělým obsazením a hereckými výkony, které nemohly být lepší. Zooey mám moc rád a Josífka taky a "podzim" v závěru mě nadchl... :) Po druhém zhlédnutí řadím film mezi svých 20 nejoblíbenějších :) ()

Ollie235

Výborná atmosféra a příběh ze života, ve kterém není těžké najít sebe sama. (500) Days of Summer je zase jednou úspěšným příspěvkem do žánru romantické komedie, kterému lze vytknout snad jenom to, že je zatraceně pravdivý (a místy malinko zdlouhavý/nudný). Jinak ale všechno sedí - herci jsou příjemní (Zooey jako obvykle exceluje), schéma přeskakování od jedné etapy k druhé je naprosto výborné a potěší i hudba. Zkrátka spokojenost, ale na plný počet tomu něco málo chybělo. ()

zelvicka.

Obsazení a herecké výkony jsou tak za 6 hvězdiček, příběh mě (naštěstí) minul, i když chápu, že rozcházet se s holkou, co má oči jako Zooey, musí bolet. ()

NJD

Podle mě absolutně nejlepší romantickej film. A nebudu zapírat, že hlavně kvůli Zooey. Tu ženskou prostě žeru, viděl jsem drtivou většinu jejích filmů, ale žádnej z nich se nevyrovnal 500 dní se Summer. Částečně i proto, že mi nedělalo sebemenší problém vžít se do role hlavního hrdiny a prožívat tak s nim celej příběh. Obzvlášť pak scéna "expectations/reality" je hodně silná a dost mi utkvěla v hlavě. Za mě tak jednoznačných 5*. Jo a ještě něco: PÉÉÉÉNÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍS!!! ()

Santino7

Na túto romantickú komédiu som sa chcel pozrieť už dlhšiu dobu. Môže za to fakt, že od kritikov dostala prívlastok nezvyčajná. A taká naozaj bola, čo ma potešilo. Čím bola vlastne nezvyčajná? Bude to asi tým, že nekráčala v zabehnutých šľapajách žánru a dokázala sa vyvarovať zbytočných stupídností a prílišnému hraniu na city diváka, čo sa v takýchto filmoch väčšinou stáva. Dalo by sa povedať, že film je trochu odľahčený, nejde tu o typickú zápletku zoznámenie-idylka-problém-happyend. A za to som rád. Dej je nám dávkovaný zaujímavo, s viacerými skokmi v časovej postupnosti. Točí sa okolo mladého reklamného textára, zaujímajúceho sa o architektúru (ktorej štúdium sa stalo jeho nenaplneným snom), ktorý sa na prvý pohľad bezhlavo zaľúbi do novej kolegyne v práci. A hoci režisér Marc Webb za sebou nemal takmer žiadne skúsenosti (v podstate pred týmto filmom pracoval len na seriáli The Office a niekoľkých hudobných videoklipoch), svojej práce sa zhostil podľa môjho názoru dosť dobre. Čo sa týka hercov, bolo to taktiež fajn, Joseph Gordon-Levitt sa podľa môjho názoru začína zaujímavo typovo rysovať a čaká ho sľubná kariéra, Zooey Deschanel (čo je, ak sa nemýlim, sestra seriálovej „Kosti") taktiež v poriadku. Filmu ako takému nemám čo príliš vytknúť, predsalen ide o film určený skôr na odľahčenie a svoj účel dokáže splniť. 75% ()

Movie Gourmet

Ale jo, vím, že se mi to líbilo, ale že bych si z toho příliš něco pamatoval, to zrovna ne :-/ Dobře to vystihuje komentář uživatele DaViD '82. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %. ()

Milky.

Rád bych komentoval, zette však napsal vše, co bych rád řekl, takže odkazuji a souhlasím. Levittovi tyhle role pasují, Dešanelka pěkná, ale tak nějak předvedla standard. Jak již řečeno, v tomhle filmu se najde asi každý. Rozhodně mě potěšila v soudtracku vícekrát použitá a má oblíbená Regina Spektor. ()

filipvrbik

Další z tisíců romantických komedií, která neurazí, ale ani nenadchne (fakt nemám rád, když se skáče napřeskáčku z jednoho dne někam úplně jinam), ale konec potěšil 60% (jo a Summer je fakt mrcha) ()

H4ku11

Najlepšia (ne)milostná a (ne)romantická vec. S úžasným soundtrackom a dokonalým ústredným (ne)párom. Všetko je len hlúpa náhoda. ()

mosnak

Ono je to vlastně smutné než úsměvné. Já tyhle filmy nesleduji a pokud musím, tak mě musí něčím zaujmout. A to se samotné Summer podařilo - 52% ()

Emo-haunter

Předem říkám, že film si zaslouží 3 až 4 hvězdičky. Bráchovi děkuji za doporučení a možnost se koukat s ním. Důvod mého hodnocení? Dva velké problémy, inu, vlastně tři. Za prvé, totální naivita všeho kolem, sakra. Za druhé, Summer, do prdele. Já jsem jí celý film absolutně nemohl vystát. Nebyla mi ani trochu sympatická, srala mě při každém blábolu, který vypustila z huby a ještě víc mě sralo to neustále vlezdoprdelství a naivní chování protagonisty. Sakra, to se jako on furt bude chovat jak největší potrhlý prďola, který se k ní bude neustále chovat takto s úctou a respektem, když si to ona ani z poloviny nezaslouží? A za třetí.... Ehm..... No dobře, jsem pár měsíců po rozchodu a místo zamilovaných přáníček bych také nejradši tvořil pohřební soustrasti. 500 dní se Summer to nejspíše částečně odneslo, ale i tak bych na konci rád řekl, že mé dvě hvězdičky jsou přehnané právě ze silné nesympatie k Summer. Jinak má film fajn hudbu, dobré vtípky a atmosféru. To kolem je však ale pro mě málo uvěřitelné, málo silné, málo reálné a naivní. Troufám si říct, že kdyby tady byla o pár desítek minut delší stopáž, možná bychom se o dost více vcítili i do té Summer, kdežto tady je jejich vývoj "vztahu" absolutně zazděný. Nelze tu ani kromě jejího friendzonu nalézt žádné známky jejích rozhodnutí. Naprosto odfláklá postava. V jejích očích nulová sympatie, nulová pozitivní aura, nulová síla. Naopak Levittovi to hodně věřím, poslední dobou si tento herec získává mé sympatie. ()

Prdly_Tatka

Rozhodně nesdílím nadšení zdejších. Ve filmu se dozvíte, že se nejedná o romantický příběh, což je fakt. Nechápu, jak je možné, že ženská typu Summer si vůbec najde nějaký vztah. Vždyť se chová jako malý rozmazlený spratek. Já vím. Někteří chlapi jsou bohužel pitomější než blondýny a dobře jim tak. Tahle tragikomedie nevyniká silným scénářem, ba i přesvědčivými hereckými výkony. Je to prostě jen tříhvězdičkový film. ()

panmroz

no to sou takový ty filmy, kterým jakože objektivně prakticky nejde nic vytknout. (juno, zbouchnutá,...). jde jen o to, jak se člověk cítí, když se na to kouká. já se třeba zrovna cítil na čtyři,no.. ()

muoaner

Romantická komedie tak trochu jinak, jak i naznačuje začátek filmu. Ideální filmeček na odpoledne s drahou polovičkou, kdy nezvoní telefon, venku je hnusně, nikdo po vás nic nechce a vy si může vychutnat 90 minut pohodové romantické komedie. Přidejte k tomu svěží hudební doprovod, krásnou kameru, působivé herecké obsazení a scénář, který nikam nikoho netlačí a nefrustruje zbytečným tlacháním. 95% ()

Greg25

100% Příjemné překvapení v podobě tohoto snímku, jestli tohle je nový styl amerických romantických komedií nebo aspoň dlouhotrvající osobitý styl režiséra Marca Webba, tak se máme opravdu na co těšit. :-) Lehkost, svěžest s reálností a opravdovostí děje, zpracování, vynikající scénář či opravdové hluboké postavy, které působí příjemně civilně. Styl vyprávění, který neromantizuje ani nevidí svět růžovými brýlemi klišé filmu. Krása filmu 500 dní se Summer je paradoxně v její jednoduchosti, atmosféře a obyčejně civilnímu pojetí (tak jde prostě život), což u romantických komedií nebývá zvykem, Kdykoliv si 500 dní se Summer pustím znova, je to totiž nejpodařenější romantická komedie letošního roku (a možná nejen toho). :-) P.S. Může mi někdo vysvětlit, proč se tak kvalitní snímek vyhne českým kinům a je stažen z distribuce? No hlavně, že vidíme americké velkorozpočťáky......... ()

poet

Prekvapivo zaujímavá romantika. Zaujímavá skôr režisérskymi nápadmi ako herectvom, ale vcelku príjemná večerná jednohubka so svojimy silnejšími aj slabšími momentmi. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)