Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

kukkik

Tenhle film je mému životu tak moc podobný, že jsem celou první polovinu bojoval vší silou mysli s nutkáním ho vypnout. Nevím co dodat, posuďte sami.. ()

bearmeedek

Je mi úplně jedno, že všichni jásají. Spíš je mi líto toho času u filmu. Romantická komedie to tedy nebyla, spíš smutné. A dále, celé bez náboje, jako zpráva z novin. K filmu mě dovedly bohužel různé odkazy a stejný režisér filmu Velký dar, který mě oslovil jinak. ()

TomasRichtr

Dobré, i když vlastně depresivní. Měl jsem z toho dost pocit, že se mě snaží přesvědčit, že všechny ženský jsou opravdu svině. ()

samkko

7/10 a nejhorší na filmu je jeho plakát. Film jsem si díky krátké stopáži dokázal docela užít a to i přesto, že to není můj oblíbený žánr. Snímek má slušné tempo, originální způsob vyprávění, dobré herecké výkony a skvělou kinematografii. Postava Toma vám přiroste k srdci už ze začátku a budete s ním soucítit všechny prožité emoce. Ono to je v celku romantická klasika, ale i přesto je tento film něčím jiný a hodně mu dodává jeho konec který je opravdu mistrovsky natočený (ale zajímalo by mě jak si s ním poradili v českém dabingu:). ()

rivah

Necharismatický hrdina a nesympatická, povrchní hrdinka spolu s množstvím nudných dialogů, zpracováno podle vzoru indie. ()

GTS_PUNK

Film amerického režiséra Marca Webba z roku 2009, ako to na jeho začiatku proklamuje rozprávač príbehu, nie je romantickou snímkou, hoc by sa to tak na prvý pohľad mohlo zdať. Vo svojej podstate ide o zobrazenie dvoch ľudí - protipólov - Toma (Joseph Gordon-Levitt) a Summer (Zooey Deschanel), ktorí sa ocitnú vo vzťahu-nevzťahu. Snímka pozoruhodnou formou akejsi retrospektívy, skákajúcej na vybrané dni z celkových päťsto, ktoré sa dvojice dotýkajú, sleduje najdôležitejšou momenty ich vzájomného súžitia. Postupné zbližovanie sa, ochladnutie vzťahu-nevzťahu aj trpký koniec, potom najmä pre postavu Toma. Film po celý čas dodržiava, čo v ňom odznie na začiatku, a síce, že nejde o romantický počin. Aspoň nie o romantický počin v tradičnom hollywoodskom ponímaní. Namiesto zbytočných presladených momentov je tu skôr divák tvárou v tvár vystavený priamo vyslovenej myšlienke o tom, že osud nič nepredurčuje, ale že všetko, čo sa ľuďom v živote deje, je dielom náhody. Do akej miery možno s výrokom súhlasiť či nesúhlasiť, je individuálne. V rámci príbehu ide v prípade tejto myšlienky o to zrejme najzaujímavejšie, na čo divák v celom filme natrafí. Nič ďalšie - snáď na jednu či dve vtipné scény - však už nemá výraznejšiu silu v snímke zaujať. Dvakrát zaujímavé či sympatické nie sú ani postavy, ktoré v nej vystupujú. Zatiaľ čo Tom v podaní Gordona-Levitta je aspoň neutrálny, Deschanel čoby Summer je nesympatická. Môže za to však najmä to, ako je napísaná jej postava. (500) Days of Summer neurazí ani nenadchne. Príbehovo primárne stavia na jednej myšlienke, ktorou však dokáže divácky zaujať, čo je dôležité. Paradoxne, tým najlepším prvkom, ktorý tento film ponúka, je bezpochyby jeho soundtrack. Ten je výborným mixom rôznych žánrov a viac než vhodne dotvára celkovú atmosféru príbehu Webbovho inak priemerného filmu. ()

Beaten

Milý, upřímný a odlišný snímek. Žádné holywoodské klíšé a desítky proslzených kapesníků. 500 dní uběhne neuvěřitelně rychlým tempem a metál by si zasloužil ten, který do filmu dosadil Zooey Deschanel. ()

seiffs

Film ničím neosloví. Nemá prakticky žádný děj a žádnou myšlenku. Tu * si zaslouží pouze za obsazení Josepha Gordon - Levitta, který aspiruje na jednoho z nejlepších herců současnosti. Netuším, čím si toto dílo zasloužilo tak vysoké hodnocení, ale já ani nebyl schopen se na to pořádně dodívat. Celý příběh je postaven na zcela zcestném uvažování hlavní hrdinky (Zooe), které by se dalo nazvat jako "romantické scifi". Je to smutné, ale tento film jasně dává najevo, že američtí scénáristi tohoto žánru už skutečně nemají co psát. ()

raiN[ratm]

S 500 Days of Summer prežijete za 90 minút takú škálu emócií, až sa vám z toho zatočí hlava. Napaditý, nevtieravý a svojim spôsobom neuveriteľne očarujúci romantický film. ()

SunWuKung

Prijemne prekvapenie aj ked musim povedat ze z romantickych filmov som uz trocha vyrastol. Kazdopadne ma uchvatil realny pohlad na lasku, vztahy atd. dalo by sa povedat ze som sa v niektorych situaciach priam videl. co mozem vytknut je zobrazovanie najvacsej zamilovanosti a lasky presne tak ako v kazdom jednom filme a to strasne "crazy" parik so strasne "crazy" zazitkami.. to fakt nemusim. no a subjektivne ( a to zdoraznujem ) v celku nesypmaticke herecke obsadenie. tak ci tak, prijemnych 70 percent ()

Brusinka

Široko daleko nejpravdivější film o výšinách i nížinách lásky. Mám pocit, že ať napíšu cokoliv, budu jen opakovat to, co tu už bylo řečeno. Všichni jsme to zažili a nikdo se nepoučil a ani nepoučí... Jen dodám: nikdo ještě nezmínil dvojici Tomových kamarádů: McKenzie byl k zulíbání, držkatý Paul spíš na facku, ale dohromady tvořili opravdu úžasné křoví. ()

emjey

"Roses are red, violets are blue. Fuck you whore." :D Tady jsem se fakt smál, ale tohle a komedie? Ne. Ne. Spíš tragedie. Ten film je po formální stránce velice originální a vypiplaný. Horší je to s obsahem. Vždyť je o ničem! Respektive je o tom, co zná a prožívá každý z nás v tisíce různých formách. Tohle je pouhá jedna z nich. Až na pár úsměvných okamžiků jsem se nudil. Ale Zooey Deschanel to zahrála výborně, už po pár minutách jsem měl chuť jí poslat někam - Tom je ale zářným příkladem, jak láska bohužel oslepuje. ()

Bounded

Hlavní hrdina je fňukna a není to žádný sympaťák ani od pohledu. Zoey má málo prostoru a opravdu je to mrcha. Chtěl bych dát čtyři hvězdičky jen kvůli těmto momentům (možná trochu spoiler: Penis, Han Solo, černobílé kino a Absolvent). Jakési zoufalství na lavičce na mě na konci taky dýchlo, ale bylo tam dost výplně, což mi na stopáž přijde docela nepoměr. O čem mluvím? Už mám dost malejch mudrujících americkejch smradů. To u mě naposledy fungovalo v Definitely, Maybe, ()

Alojs

Něco mezi 3* a 4*. Formálně za výš, obsahově za méně. Koukatelnou romantiku, která vlastně není romantikou, drží nad průměrem nejen vynikající režisér a jeho žánrové vylomeniny / vychytávky, ale i příjemné herecké duo (Zooey zde hraje podobnou postavu jako v Yes Man). Nikoliv výbušné, co se smíchu týče, ale o to více inteligentnější. A kdo by to byl řekl, že se budu smát, když hlavní hrdinka zakřičí "Penis!". Už jen za tohle dám víc :) ()

snek49

Zábavný film, který má všechno a který nenudí. Joseph Gordon - Levitt působí mile. Jeho zamilovanost je zřejmá a jako šťasně zamilovaný působí přirozeně, stejně tak jako zdrcený ztracenou láskou. Zooey Deschanel je také skvělá a svou roli zvládá perfektně. Jako přítel Levitta by jste ji za to, co mu způsobuje, opravdu nakopali:-) ()

Sollozzo

Příjemný snímek, který mě zaujal inteligentním scénařem a hlavně originálním stylem vyprávění. Počítadlo dnů je celkem vtipný nápad. Co se týče postav, jsou napsány jako stereotypní velkoměstské typy. Tom je takový trouba, který má jeden nesplněný sen (až budu velkej budu architektem...), najednou přibude druhý nesplňitelný sen(sbalím modrookou kočku z kanclu) a Summer je naopak volnomyšlenkářská holka, která se cítí nedobitná a chová se trochu odtažitě od ostatních. Sečtem jedno z druhým a je z toho film. Může se to zdát málo, ale Marc Webb to dokázal podat velmi zábavně a defakto v jeho filmu nebylo hluché místo. Nabízí se srovnání třeba s P.S. I Love You (originální scénář, resp. předloha a hlavně přítomnost / flashbackový styl vyprávění), ale přeci jen P.S. I love you bylo více zaměřené na emoce a na život hlavní postavy. Proto bych nechtěl říkat, jaký z nich je lepší. 500 Days of Summer je zkrátka film, ze kterého bude jen málokdo zklamaný a myslím, že nejeden divák si něco podobného prožil(prožije). ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)