Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

togaf

Tohle je romantická komedie podle mého gusta. Nechronologické vyprávění, hlavní ženská hrdinka není ta pravá a ví, že ON není ten pravý. Zooey byla nádherná a Joseph roztomile praštěný. Tleskám. ()

Skip

Velmi dobrý scénář a režie, určitě dost originální pojetí tolikrát provařeného námětu, takže je to dobrý film. Pro mě ho ale degradovala děsná nesympatičnost představitelů hlavních rolí, což je ale jen můj problém. Tak směle do toho, romantické duše, ono vás to trochu zchladí. ()

higuain

Neuvěřitelný. On probudil ji, ona probudila jeho. Vyměnili si role, výsledkem čehož byla ona šťastná a on úplně v prdeli. Nakonec ne tak docela. Jedna z mála (ne)romantických (ne)komedií, která donutí k zamyšlení. Je to dobře nebo špatně? Kdoví. Všechno je jen posraná náhoda a třeba jsem tenhle film neměl nikdy vidět. ()

Dont

Zooey Deschanel na pohled přitažlivá, ale jinak bych od ní dal ruce pryč. Chudák Joseph Gordon-Levitt do toho spadl až po uši a film celkem realisticky zobrazuje jeho plácání se v tom a zklamání z reality, která není vždy tak růžová jako očekávání. Co dělá tuhle romantickou komedii jinou a vymezuje ji oproti tuctové mainstreamové konkurenci, jsou originální režijní nápady a absence klasických žánrových klišé, vytknul bych občasnou ztrátu tempa, přeci jen mohlo to mít větší drive. Z vedlejších postav nelze přehlédnout navzdory nevelkému prostoru výraznou Chloë Grace Moretz. ()

Aleee89

Rozhodně hodně velké překvapení! Film mě mezi těmi s nadějí na nějaké ceny zaujal. Romantická komedie a na imdb má hodnocení 8,2? Tak to musí být něco. Už samotný začátek se mi dost líbil a zařadila bych ho k těm nejoriginálnějším ve filmu. Skvělé hlášky během celého filmu, hravá režie, ta spousta názorných ukázek, neustálé přetáčení dnů tam a zase zpět, prostě žádná nudná klasika nalajnovaná podle pravítka, ale romantická komedie postavená na hlavu, komedie, která baví. A dva roztomilí představitelé hlavních rolí, kteří to všechno jenom zpečeťují. Opravdu výborný nápad a příklad, jak lze mnohdy nudné a klišoidní romantické slaďáky udělat naprosto jinak, uvěřitelněji. ()

Reesam

Takových filmů jako je tento,se moc nenajde. Mám na mysli takové filmy, kde je romantika, jejíž závěr už na začátku čekáte. Zatímco skoro všechny americké komedie pouze připomínají komedie, tento film je supernova mezi hvězdami. Opravdu krásný scénář, způsob natočení je perličkou a je hlavně charakteristický pro tento film. Joseph sem patří. Nikdo jiný by to tak skvěle nezahrál a navíc se Zooey jsou opravdu sladcí. Co si také získalo mé srdce, byl závěr, jenž byl nápaditý a milý. ()

MessiM

Příjemná komedie, hlavně díky uvěřitelným postavám hlavních hrdinů. Od typické romantické americké komedie se tento film dost liší a to se mi na tom líbilo. Za dobrý nápad považuji i "cestování" v ději, divák si musí udržovat pozornost, aby se v tom neztratil, i když občas to bylo nepřehledné, protože se čísla dní těžce pamatují a nevíte, jestli už je daná scéna za tou předchozí scénou z budoucnosti nebo už po ní. Celkově film hodnotím velice kladně. ()

Huntelaar

Bylo by pěkné, kdyby se i v tom přílivu sequelovývh vyvražďovaček nevalné kvality, sem tam v české kinodistribuci objevily i takovéto nezávislovky. Kdybych tady netrávil tolik času, a z nudy neprolízal cizí profily, tak bych přišel i o Juno, Určitě, možná a Volání o pomoc......"Souhra náhod. To je to, čím všechno je. Nic víc, než souhra náhod." ()

Petroff

This is a story of Boy Meets Girl, but you should know up front, this is not a Love Story. --- Rozepisuje se tu hodně lidí, půlka nadšená, druhá znechucená. Těm znechuceným dám malou radu: nějaký filmy, co mě serou, prostě nedokoukávám (Jiné dokoukávám, abych je následně alespoň mohl plnohodnotně hanit). Zkuste to tak taky!! cool comment: kiddo, CheGuevara ()

Kopik

Příjemná romanticá komedie, v jistých aspektech zcela vyjímečná. Krásně zmapovaný vztah se všemi náležitostmi. jež tam patří. Příjemné obsazení, nádherný soundtrack, parádní scénář - prostě příjemné překvapení. ()

Chrysopras

Ústřední dvojice opravdu povedená. Režisérsky dost vypiplaná záležitost a velký příslib kinematografické budoucnosti. K úplné spokojenosti mi ale ždibínek chyběl. Asi větší míra klišé než by bylo zdrávo a ten úplný konec? Samotnému se mi to těžko definuje. Velkou výhodou tohohle filmu je, že si do něj dost lidí může projektovat vlastní životní zkušenost... v čemž nejsem výjimkou a ponimrat se ve vlastní dušičce občas stojí zato :-). Jo a zapomněl jsem vypíchnout pochvalu za tu animátorskou stránku věci a absolventský odkaz! ()

Sheldra

Jako zapřisáhlý odpůrce romantických komedií (už jen ten název mě vytáčí) přiznávám, že byla moje očekávání značně skeptická, i když nebývale vysoké hodnocení mě celkem nahlodalo. Naštěstí jsem předsudky zapudila a pokud nějaké zbyly, totálně se rozplynuly po úvodním sdělení, že film nezobrazuje žádné skutečné postavy a jakákoli podobnost je čistě náhodná..."obzvlášť s tebou (čísi ženské jméno)...mrcho". To mě zaujalo, zavánělo to totiž cynismem a ten já můžu. No romantika tady byla taky, ale v příjemně civilním podání, takže proti téhle části nemůžu říct ani to nejmenší, nemluvě o skvělých prostřizích do dnů č. 250 a výš, kdy nastalo totální rozčarování a Tom se zoufale snažil najít vysvětlení toho, co se podělalo. Asi nic, asi prostě něco chybělo. Ovšem 500 Days of Summer podle mě nechybělo vůbec nic, od parádního břikého scénáře přes super herecké výkony až po vtipný soundtrack, takže pro mě je to vedle Lásky nebeské absolutně nejlepší neromanticky-romanická komedie všech dob. Prostě tenhle způsob léta... ()

Petfruf

Skvělý film o tom, jaká je láska svině :) Myslím, že každý si ve filmu najde něco, co sám prožil a tím pádem mu přilně k srdci víc, než by chtěl. Navíc je film jeden z dokonalých příkladů opravdu povedeného castingu v kombinaci se skvělým hudebním doprovedem, scénářem i kamerou. ()

fmash

Vcelku příjemně odvyprávěná (ne)romantická pohádka, která lehce potěší a (nijak zvlášť) neurazí. Bohužel kromě snahy o netradiční vyprávěcí postupy nic nového nepřináší, pokud se divák nechce prostě jen babrat v místy nepěkně břečkovitých výlevech nešťastně zamilovaného Toma. Ne že by neopětovaná láska z normálního bělocha nedělala beztvarou sračku, to zase ano a film se tomu nevyhýbá, ale přesto bych od snímku s ambicemi čekal méně patosu a klišé. No... dívat se na to nakonec dá. ()

Moena

Původně jsem chtěl jednu hvězdu srazit za těch pár kýčovitých vložek (muzikál s kresleným ptáčkem, černobílý francouzský film). Ale čert to vem. Je to ze života, má to vcelku sympatický "neholywoodskošablonový" konec a pár inteligentních vydařených vtípků. A kvůli tomu marastu s (čísly) jsem nucen se na to někdy podívat znovu. ()

dee-key

Nejdřív mě napadlo, proč tomu nedát aspoň čtyři? Jenže když se rozpomenu, zas tak úžasné to nebylo. Vtipu tam bylo poskrovnu, romantika sice jo, ale takový dost divná. Je pravda, že to co film sliboval, to taky ukázal. Ale to se mi právě moc nelíbilo. Jinak herecky to bylo dobré, nic co bych nečekal. ()

Scylla

Milé, sympatické, ale ne přeslazené - ze života ... silné čtyři hvězdy po prvním zhlédnutí ... Neobyčejně obyčejný příběh, který mi vzdáleně připoměl svou atmosférou Eternal Sunshine. V současné době nemá ve svém žánru konkurenci... O to víc se člověk diví, že takové filmy nejdou k nám do kin... P.S. Skvělý soundtrack jako stvořený "do nepohody". ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)