Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

JOHN.NY

Jeden z nejnápaditějších snímků současného filmového roku. Summer je dívkou, která vás dožene až k láhvi Jacka. Ale i na jejím dně ji budete chtít vidět znovu. Zooey Deschanel je zkrátka úžasná a omotá si vás kolem prstu. Mimochodem před hollywoodskou bránou sedí na režisérském křesle další talent, jehož další kroky budou s nadšením očekávány.. What happens if you fall in love? You don’t believe in that, do you? It’s love. It’s not a Santa Claus. ()

Beagle

Podívejte se na (500) Days of Summer. Zlomí vám srdce. A pak se jednou ráno probudíte a budete si jisti, že Tom nakonec tu pravdu vážně měl. Od okamžiku, kdy se prsty Reginy Spektor dotknou klavíru, přes moment, kdy the Smiths zazpívají do Tomových sluchátek Please, Please, Please, Let Me Get What I Want a Carla Bruni zašeptá Quelq´un M´a Dit až do chvíle kdy se do taktu Mumm-Ra rozeběhne další počítadlo (letních) dní - tenhle film stojí za to. ()

Eržik

Just sweet. Jak mě tak napadá, je to prostě i o mě, taky jsem vždy skálopevně přesvědčen o NEexistenci lásky a osudu, ale přesto v ně nějak skrytě doufám a když něco takového přijde tak se to snažím uchopit a držet. Zkrátka je to silnější než já a mé přesvědčení. Tolik k myšlence jak mě oslovila. Co jsem si však opravdu a hlavně užil, bylo pojetí a ztvárnění filmu, neskutečně jsem se bavil a kochal se výkony herců, vždy je poznat, když si i oni natáčení a hraní užívají a ne to jen odkroutí. Krásný, účelový, přímočarý snímek, který mne osvěžil. ()

BoredSeal

Nezajímavá dvojka bez charisma. Pár uchechtnutí nad netradičními fórky ("Penis!"), ale komedie to není. Romantika? Nebýt muchlovačky na gauči u mě v obýváku, stěží bych na tom něco srdceryvného shledal. Levitt byl uvěřitelnější spíš jako duševně vyprázdněný homo prostitut v Mysterious Skin. 60% ()

lioncel

Mám rád nábytek a věci od švédského výrobce Ikea, i když nad ním mnozí ohrnují nos (hlupáčkové .. kdo jiný na našem trhu nabízí tak široký a různorodý sortiment?) .. mám rád britské The Smiths a obzvláště jejich nejlepší album The Queen Is Dead, které je hudebními odborníky pasováno na nejlepší a naprosto zásadní kytarové album ve svém desetiletí .. mám moc rád filmy, které ukazují život takový, jaký opravdu je .. i když to někdy hodně bolí … moc se mi líbí ústřední dvojice … moc se mi líbí komentář : _ Molly _ … ()

BitlDjus

Hezké, smutné a povedené. Gordon-Levitt zazářil a tuhle procházku letním příběhem jsem si užil. Dávám veliké plus za skvělý výběr hudby ! ()

berusche

Já se docela bavila. Neotřelé posuny v ději, černá a bílá, která nakonec černou a bílou zas tak úplně není, partnerské vztahy několikrát jinak, to vše zabalené do docela pěkného hávu v podobě mladého páru, který nevlastní nabitou kreditku, umělá prsa, nafouklé rty, není ani z řady metroušů a dokonce nemá 190 cm a V od ramen dolů. Tohle všechno dohromady tomu dalo docela slušný náboj, který vítám, a hodnotím jako každopádně nápaditý. ()

applause

Když jsem viděla tento film poprvé, tak se mi nelíbil, říkala jsme si: "Co to je?!" Asi jsem ho tak úplně nepochopila. Po druhé jsem myslela, že je boží,ale úplně jsem ho pochopila až napotřetí. Úchvatný kousek, který ukazuje, jak se bezhlavě, zamilujeme do někoho, kdo se nechce vázat, jen proto, abychom s ním mohli být. Protože on je naší inspirací a jedině s ním jsme šťastni a dává našemu životu smysl. Potom, ale už nechceme slyšet nic o tom, že se nechce vázat a doufáme, že změní názor. Jenže nezmění, ale změní se vše dokola. Milovaná osoba najde někoho, s kým je šťastná a my ho z celého srdce nesnášíme, protože víme, že on je pro ni ten pravý. V tu chvíli se nám zhroutí život. Ale potom, jak si všechno přehráváme, tak přijdeme na to, že i ona nebyla ta pravá a celé jsme si to namlouvali. Pustíme se po hlavě do všeho, co jsme chtěli dělat předtím, abychom dokázali, že to zvládneme i bez ní. A až ji potom potkáme a vidíme, jak je šťastná, tak ji konečně necháme jít a začneme znovu. ()

honajz2

Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal, protože prvních 20 minut mi připadalo takových nijak extra zajímavých, ani mě moc nebavily a tipoval jsem, že víc jak 3* tomu nedám. Ono sice by to bylo na silné 4*, ale ten film mi připadal strašně příjemný, takže nemám problém tam tu pátou, byť slabou, hvězdičku přidat. Ten film se mi totiž dost líbil, fakt hodně mě bavil a často jsem se smál nahlas (nejlepší byla ta parodie na Bergmanovy filmy :D) - i když sice ne tolik, jako nedávno Mindhorn, ale i tak to bylo celkem často - oslnil mě styl, jakým byl natočený (maličko, ale fakt maličko mi připomněl Věčný svit neposkvrněné mysli), soundtrack má naprosto perfektní a snad každá píseň, co zde zazní, se sem nějakým způsobem hodí, hlavní duo bylo taky sympatické a kromě úvodních 20 minut jsem se nenudil nikde, takže proč ne? Takových komedií je dneska jak šafránu a já si každé, co mě nějak víc osloví (a pobaví - tady v dost velké dávce), dost vážím. Naštěstí jsem v poslední době měl na pár takových štěstí a jsem rád, že se mezi ně může řadit i 500 dní se Summer. Od toho filmu jsem absolutně nic nečekal a nakonec mě mile překvapil. Slabých 5* ()

easaque

+3* Kdybych to chtěl mít z krku, tak bych se mohl podepsat pod komentář "gudaulina", ale přece jen musím vyplodit i něco vlastního. Takže se jedná o netypickou romantickou komedii, která typické romantiky nejspíš zklame. Jedenkrát mi to stačilo, ale možná si to někdy v televizi zopakuju, protože se mi to už z hlavy vyšumělo ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

kombajn

Osobně dávám přednost filmům, kde je vidět grandiózní rozpočet, ale 500 dní se Summer je dobře natočený (ne nepodobný Lásce nebeské, nicméně o chlup horší) romantický film. Bez hudby, která byla vybrána opravdu s láskou, by to bylo o jednu hvězdu méně. Ten kdo vybíral hudbu, věděl co dělá! Mimochodem dobře napsané, dobře zahrané, dobře natočené Nenechte si ujít! ()

Lischai

Sežral jsem to i s navijákem. Je to takový ten "přesně" film, který se vyznačuje tím, že u něj skáčete na židli a řvete svým kamarádům do ucha: "Přesně!" na konci každé situace. Svižný scénář, žádný patos. Více takovýchto romantických komedii. ()

M.i.k.e

hodně zvláštní a osobitě zpracováná romantická komedie,která sice není třeskutě vtipná,ovšem o to víc přirozená a uvěřitelná,s výborným obsazením (Zooey jako vždy okouzlující) a skvělým soundtrackem.Sem rád,že sem se po dlouhé době dočkal romkomu,který se slepě nedrží šablony a i přesto (nebo právě proto) dokáže pobavit...85% ()

Caminzind

První půle pouze parazitovala na diskutabilním charizmatu Zooey Deschanel. Ve druhé začal už konečně fungovat scénář, závěr pak byl jediným trochu vyvedeným momentem celého snímku. Režie okatě podbízivá se všema těma uhlazenýma vsuvkama a infantilníma vychytávkama, komentář toporný a přemoudřelý. Jednostranně sladkobolná hudba bez jakékoliv kompenzace. Film celkově působí vyumělkovaně a vůbec tak nějak účelově a falešně (hraje si na to, že si na nic nehraje), ale jistě potěší leckteré měkkoty od děvčat přes bukvice až po přizdisráče. Tak trochu podvodný a manipulativní počin. ()

(mOnkey)

Parádní komorní nezávislák (těžko mluvit o komedii, když primárně to o humoru není, i když hlášky i scénky jsou mnohdy velmi vtipné; a romantice, když základní schéma tomu absolutně neodpovídá). Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel se skvěle doplňují a hlavně se na ně pěkně dívá, on je neuvěřitelný sympaťák a ona přirozeně krásná. Režisér Webb oplývá zřejmě velkou fantazií a invencí, protože neustále hýří skvělými nápady (scénka očekávání X realita je jednoduše dokonalá). Potěší i četné odkazy na filmové klasiky a jednoduše nařvaný soundtrack. Největší překvapení uplynulého roku. // Tím, že po druhé projekci půjdu na plný počet, jsem si byl prakticky jistý, ale proč si nepočkat (navíc v originálním znění), že ano? V hybridním žánru, který jsem si soukromě nazval romantickou tragédií, totiž 500 dní se Summer jednoduše nemá konkurenci, a pokud bych se na ni díval jako na „romantickou komedii“ - kterou ovšem v žádném případě není - pak je podle mě tou nejlepší, jaká se za posledních 20, možná 30 let urodila. No fakt. Když začal Tom zpívat Train in Vain od The Clash, měl jsem v tom jasno. 90% ()

Jonash87

Příjemná oddechovka, pro mě nic víc, nic míň. Ačkoliv poslední věta, při představování se, mi vykouzlila úsměv ve tváři :) Jo a + za soundtrack. 60 % / 2. zhlédnutí slabší, snižuji hodnocení. ()

Aelita

Letní MTV láska v IKEA interiérech za doprovodu karaoke, která končí, jak jinak, podzimem. Svěže roztomilý deníček pro ty, kdo se chce dojmout. ___ 500. komentář. ()

Aljak

"Boy meets girl. Boy falls in love. Girl doesn't." Poznáte ten pocit, keď sledujete film a pri tom si poviete: "Sakra, veď to je o mne!" ? Tak presne takto ma zasiahol tento film a myslím, že sa v ňom našlo určite aj mnoho ďalších ľudí, ktorých všetky nádeje zabila neľútostná realita... Áno, je veľmi pravdepodobné, že očakávanie a realita nikdy nevytvoria harmonický celok - Ale prečo majú od seba väčšinou tak neuveriteľne ďaleko? Pre mňa tento film znamená naozaj mnoho a patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy vôbec. Vynikajúci scenár, pútavý tragikomický príbeh, v ktorom sa prelína hra osudu a spálených nádejí. Veľmi oceňujem aj kvalitné spracovanie, kde sa neustále križujú dátumy a dni - no a príbeh sa postupne spája do celku. Skvelé dialógy plné skrytých metafor a posolstiev. K tomu vydarený soundtrack a fakt úžasné herecké výkony hlavnej dvojice (Joseph Gordon-Levitt & Zooey Deschanel). Práve týmto filmom si ma Zooey získala a práve od jej role Summer patrí k mojím úplne najviac obľúbeným herečkám. Niet čo dodať - pre mňa bez pochýb jeden z najvýnimočnejších filmov... (tí čo tento film ohodnotili ako "odpad" by sa mali nad sebou zamyslieť, lebo ak im nič nedá takýto film, tak to už im asi fakt niet pomoci) ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)