Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

Diskuze

TiborT.

TiborT. (hodnocení, recenze)

Tak čo povedať, nebol to zlý film, ale mohlo to byť aj lepšie, príliš jednoduché a trošku z môjho pohľadu nepremyslené...toľko nabehať koľko tam nabehali hrdinovia, tak to by nezvládol žiadny maratónec, a bolo tiež zaujímavé že tá stopárka ich vedela vystopovať, alebo vycítiť keď mali niekoľko hodinový náskok, alebo ich zacítila keď boli asi 300-500metrov vzdialená, ale keď stále priamo nad nimi tak nič :D

Bizzaremifo

Bizzaremifo (hodnocení, recenze)

velmi dobrý film, rozhodne som sa dobre bavil...objektivne si to 4 hviezdy zasluzi, dobre prostredie, herci, hudba, scenar...som spokojny

Venedo

Venedo (hodnocení, recenze)

Tento film je duševně nic nedávající hodnota, opravdová slátanina ve velkém formátu, jediné co jsem si z něj odnesl je pobavení nad pár příspěvky, ve kterých tento film kdosi přirovnal k dílům jako King Arthur nebo Království nebeské. Páni doktoři - hlídejte si lépe své pacienty, svět to opravdu jednou neunese, nebo mu přeskočí také.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Nikoliv v papíru ale v malé krabičce jak se to nyní rozšířilo.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Konečne nejaký dobrý film o rimanoch, to už bola snád´ jediná civilizácia, o ktorej som ešte dobrý film nevidel. Ale pre Marshalla je to stop stúpajúcej kvalite, kedže Súdny deň a aj Psí vojaci ma bavili viac. Ale aj tak veľká spokojnosť.

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

Dal bych i plne hodnoceni, protoze se mi film vazne libil..... ale v porovnani se starsimi spickami se to porad po pribehove linii atd. neda srovnavat.

bourec

bourec (hodnocení, recenze)

Tak konečně na dvd.už teď slintám.A ještě Black death a je to bomba.

hmyzovrah

hmyzovrah (hodnocení, recenze)

tak tohle byl narez film, sami amputace koncetin, bez toho film neni filmem. drsne prostredi a rimska legie fakt supr.

salahadin

salahadin (hodnocení, recenze)

Neřešte angličtinu ani nějakej přízvuk, to jen Mel Gibson umí v současné době točit filmy (některé) s původním jazykem, sice to přidá na kráse, ale absence latiny mi tu nevadí. A k těm nelogičnostem - jestli jste si nevšimli, jsou jich plné filmy (i ten opěvovaný Gladiátor), nicméně mi vadí jediná - v době Iulia Agricoly ještě žádný Hadriánův val neexistoval...ale chápu, že tyhle prvky použili, protože je všichni znají

Vesman (hodnocení, recenze)

čarodějka byla pěknice, hezká jizva a ještě hezčí přízvuk... Olgu sem nenáviděl... holt sem vždycky tíhnul k Římanům a jejich vývozu civilizace ;-)

Tony.cs (hodnocení, recenze)

okkac: Ty ostatní jsem moc nevnímal, ale tahle mě praštila do zátylku. BTW. čarodějka byla moc krásná.

okkac

okkac (hodnocení, recenze)

Těch nelogičností je tam tolik, že tahle mi ani nijak nepřišla na mysl :-) Ale stejně se mi to líbilo. Ale pro mne nejslabší Marshall.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Jen jediná věc mi vadila. Jedna nelogičnost. Při noční výpravě do tábora měli možnost nepřátelům odehnat koně, popřípadě je zabít. Vyrovnali by šance, ale to neudělali.

Vesman (hodnocení, recenze)

klídek pánové, mě britský přízvuk ani angličtina nevadí, jen mě dost pobavilo to, jak tam používali ty jasně britské pojmy... například "Hold the line, lads."

MrCreosote

MrCreosote (hodnocení, recenze)

To je stejné jako debatovat nad tím, proč ve Valkýře nebo Železném kříži nemluví herci německy - zkrátka to natočili lidé mluvící anglicky. A řešit přízvuk, to už je úplně mimo.

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Vesman: A neměli by římští vojáci mluvit latinsky? Co to sakra meleš o přízvuku? :-D

Vesman (hodnocení, recenze)

horší než gladiátor, lepší než král Artuš každopádně vojáci mluvící britským přízvukem... FTW

DareDeVill

DareDeVill (hodnocení, recenze)

spoiler : uvodne titulky su ze wtf rimska banda prezivsich - spolocenstvo prstena .. hovori vam to nieco ? :) zabery, krajina ... zabavne, vcelku dost krvi a klasicky happyend na konci.. ale druhykrat si to asi uz nikdy nepustim :)

Pretenderi

Pretenderi (hodnocení, recenze)

ale celkom fajn, hudba tam veľmi dobre sadla, len ten koniec nebol podľa gusta :)

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)