Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Diskuze

st.ranger (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.: Moc dlouhé na čtení a stále to samé. Jediná vkusná hláška byla od Martyho, když dostane Chris dávku drog a změní názor na to, držet se pohromadě. Stupidní byl klišé buran u pumpy. Směšný byl jednorožec. Byl to prostě jen další hloupý americký slasher, tak se to jeví mě. Klidně mi pár odkazů napiš. Jistě si film pozorně sledoval, tak jistě přijdeš alespoń na 3 rozumné příklady.

Na to, jak je Leslie Vernon skoro až video film, nápad měl daleko velkolepější a na konci nastal klišé zvrat (například s pannou), který v téhle zhovadilosti ani nebyl možný. A udělat z Freddyho nebo Jasona skutečné vrahy je taky velice zdařilý nápad. Též nezapomenutelná scéna, když Leslie připravuje na servírku past při vynášení smetí.

Řešit film budu, dokud nedostanu své odpovědi. není to tak těžké a jde to i bez urážek, pokud odpustím přítomnost jednoho psychopata.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

st.ranger:  "Mě spíše zaráží, že jsi natolik přesvědčený o své pravdě, že nedokážeš vidět jinou." - tak toto ti vyslo  :)

Ok, skusim to inak. Schvalne som si pozrel tebou chvaleny Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon a naozaj netusim cim ti to pride o tolko lepsi ako TCinW. Cely ten napad s natacanim planu sialeneho vraha na kameru je sice zaujimavy a chvilami aj zabavny ale casto aj trapny nakolko samotne parafrazovanie najtrapnejsich slasherovych klise vtipne nie je. Nehovoriac o tom ze to ani nedava logiku, ktoru ciastocne ospravedlnuje samotny zaver ale to nic nemeni na tom ze aj ta slasherova cast ktora mala byt vyvrcholenim je natocena dost nudne  a vrah vyzera komicky (ale podla mna nie v  zabavnom slova zmysle) V com ti teda pride TCinW o tolko horsi, nakolko minimalna zaverecna polhodina je natocena o triedu sviznejsie? Samozrejme ze je to len moj subjektivny nazor ktory nikomu nevnucujem ale navzdory kritike v tom filme iste pozitiva vidim a dokazem ocenit minimalne istu davku originality.  Z TCinW pritom rozhodne nerobim ziadne umelecke dielo, ktore divak moze docenit len ked pri nom premysla, z hladiska subjektivnej zabavnosti u mna funguje aj bez toho ale su to prave rozne minidetaily ktore tu uz boli popisane, ktore mi ten film dvihaju vyssie a potvrdzuju ze ten scenar je inteligentnejsi ako na prvy pohlad vyzera. Aj j ked je to "len" hororova komedia. Ale to je tak isto len moj subjektivny nazor, ktory nikomu nevnucujem.

Tak mi napis co odo mna vlastne chces. Aby som ti popisoval konkretne sceny ktore maju byt vtipne ale ktore tebe zjavne kvoli odlisnemu vnimaniu humoru vtipne nepridu? Aby som ti popisoval presne vsetky tie popkulturne narazky ktore tam zazneju a ktore aj tak nedocenis? Aby som ti presnejsie popisoval rafinovanu pracu so zanrovym klise na ktoru mas aj tak davno vytvoreny svoj nazor popisany skor? O akych argumentoch vlastne hovoris? Nepouzivas ziadne, argumentujes dookola len svojim subjektivnym pocitom z filmu.

" Mě spíše zajímá, jak by se všichni na film dívali, kdyby to nebylo vše zamýšleno tak, jak se tady mnozí domnívají." - keby to tak zamyslane nebolo, podla mojho skromneho odhadu by to vacsina postrehla. Lenze ten film sa vobec nesnazi byt za kazdu cenu hororovy, dramatickejsie sceny odlahcuje prestrihmi do "studia" takze niet o com. To ze mas zjavne odlisny zmysel pre humor a tym padom ho tak nevnimas je uz tvoj "problem" a nie chyba filmu ktory sa naozaj nesnazi byt drsnym hororom ale inteligentnejsou odllahcenou zabavou. Ak chces trosku odbornejsi pohlad na vec, precitaj si komentar JFL, ktory ti vsak podla mna taktiez stacit nebude, nakolko tu uz zazneli argumenty ktore si taktiez neprijal. Takze by ma zaujimalo dokedy planujes film v diskusii riesit, kym pochopis ze to zmysel nema a uspokojeny nebudes. Ak ti to pomoze, ber to kludne tak ze my vsetci film chapeme zle a ty jediny si prehliadol a podme sa vsetci venovat niecomu zmysluplnejsiemu.

st.ranger (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: Nesnažím se nikoho přesvědčit, to je jen alibismus, mohl bych totiž tvrdit totéž, ale odmítám se k takovým chabým výmluvám snížit. Bohužel jsem žádné akceptovatelné názory nedostal a to něco málo je hodně slabé k tomu, abych nad tím alespoń zauvažoval. Mě spíše zajímá, jak by se všichni na film dívali, kdyby to nebylo vše zamýšleno tak, jak se tady mnozí domnívají. Byl by to pořád skvělý film? Bohužel se už diskuze do žumpy propadla, jakmile se ubohá existence uchyluje k nadávání, je jen vidět, že jsou na řadě emoce. A to je smutné.

jhr: Čím se tvůj komentář liší od mých "keců"? Nemáš v komentáři nic, co bych zde už nečetl a nic z toho ve filmu nevidím. Další prosím.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

st.ranger: ok, to beru. jen nemám rád, když se někdo snaží přesvědčit (často většinovou) skupinu, že jeho názor musí být ten pravý (samozřejmě nátlak z opačné strany není o nic lepší, popravdě jediný způsob, jak to uklidnit, je začít akceptovat názory protějších stran, což je žel pro většinu lidí nesmírně těžké). Pak netrvá dlouho a začne se urážet a nadávat a dávat zapravdu Jokerovým slovům z TDK. A nikdy to nikam nevede, jen nutně k přeměně další fajn diskuze na žumpu. The End :)

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

st.ranger: Přečti si můj komentář k filmu, tam jsou argumenty. To co píšeš, není kritika ale jen stupidní kecy.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Lirael: Žádal jsem tě o jistá vysvětlení, ale nic jsem neobržel, takže by ses těmto infatnilním, nic neříkajícím příspěvkům mohla vyhnout.

TheDarKnig: A o tom právě mluvím, lze to pochopit ve dvou rovinách. Připomíná mi to hodně diskuzi k Inception, kde se hodně mluvilo o tom, co je vlastně sen a jak je to ve filmu vlastně jinak. I tam to šlo pochopit nebo si vysvětlit v několika rovinách a tak stejně to lze i tady. Ovšem mě je bližší ta, že film je pouze klišovitá blbost, snažící se několika hláškama si udržovat nadhled, což se vůbec nedaří a vše vyznívá do ztracena.

jhr: Už i ubohé nadávání, kam jsme to museli klesnout, abychom někomu narvali do hlavy, že film je skvělý, že? Nikomu neberu, že se mu tahle břečka lívila, jen jsem chtěl vědět proč, což mi až na pár slabých výjimek nikdo nevysvětlil. A s tvým přístupem pochybuji, že se něco dovím. Má kritika tě rozčiluje, že? Začni žít a ber ohledy i na druhé.

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

st.ranger: Už to vzdej, blbe! Tento film je geniální, lidi ho pro jeho nesporné kvality mají rádi a ty s tím nic neuděláš!

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Marty je zábavný konstantně, nejenom v jedné hlášce, nadsazená je každá druhá scéna (hlavně ty v centrále včetně závěru) a pojem zábavný nemusí tak či tak nutně znamenat vtipný. Ačkoliv v tomto případě se dá použít v obou smyslech.

Nicméně diskuze začíná vypadat jako 101. pokračování Nekonečného příběhu, takže přemýšlím o tom, že vás opustím. Tohle jsem už zažil dostkrát na to, abych věděl, že k shodě nikdy nedojde.

Ramirez85:

"M.a.t.t.: S klidným svědomím na sebe prásknu, že jsem se perfektně bavil u Lockout a to byla přímo nelogičností narvaná podívaná. Nepřijde ti zbytečné u pseud slasheru přemýšlet?"

"st.ranger: NIe, pretoze by mi tak usla kopa detailov ktore tu uz v diskusii popisovane boli a tebe usli."

-- nejsem to já, kdo nad tímto filmem tak přemýšlí

Asi jen 4 lidé mi zde byli schopni napsat, že tam tyto dva faktory postřehli, ale už mi nedali nic konkrétního, z čeho by se dalo něco takového odvodit. Tady nejde o hledání chyby, jen o úhlu pohedu. Vidím možné potenciály humorného aspektu, ale nejsou dostačující, abych se zasmál, proto nadhazuji možnost, že jste film špatně pochopili, protože i tato možnost tu je. Neboj se, poselství v tupém slasheru budu těžko hledat.

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

st.ranger: "20" lidí tam vidělo jak vtip tak nadsázku, jen ty ne- otázka pak musí znít- je chyba na naší nebo na tvé straně? A o své a té jediné pravdě si tu přesvědčenej jen ty ;) Trochu tolerance chlape :) Jinak jestli hledáš v každém filmu nějaké poslání a hlubokomyslnou myšlenku, pak je mi tě docela líto, o to spíš v dnešní době...

st.ranger (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.: Mě spíše zaráží, že jsi natolik přesvědčený o své pravdě, že nedokážeš vidět jinou. A i přes mé argumenty neuvádíš nic hodnotného s čím by se dalo pracovat. Můj dojem je, že většina zde si nesprávně film vyložila a nikdo mi nedokázal zmínit jedinou podstatnou záležitost určenou k zamyšlení. Nevidím na filmu nic vtipného, žádnou nadsázku ani nic z toho, co tady všichni vychvalují. Nedostal jsem žádné příklady, přestože sám odkazuji. Snaž se více.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

st.ranger:  Je sice sympaticke ze sa naoko stale snazis porozumiet ostatnym ale vidis sam, ze to nikam nevedie ked nedokazes ani pristupit na jednoduchy fakt, ze niekto to moze vnimat inak ako ty. Uz sa na to konecne vykasli, film ti proste nesadol a akakolvek dalsia diskusia z oboch stran naozaj nema zmysel, radsej si miesto toho pozri naozaj kvalitny film a potom ho ries v inej diskusii

Jakkob (hodnocení, recenze)

Snad se by se nám tu neomylný šiřitel božkých mouder a nezlomných pravd nezlobil, že nedej bože někdo užije podobný způsob prezentace názoru, jako užívá on sám...

st.ranger (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.: Ale teď mi to předkládáš jako kdyby to byl nepopíratelný fakt. Kde bereš tu jistotu? Jeden buranský pumpař a jedna Martyho hláška přece neznamená, že film by měl být chápán s nadsázkou a že to tak je zamýšleno. Co je na Cabin jiného než na horrorových paskvilech Elm Street, Friday 13th nebo MCHSM od Platinum Dunes? Cabin má akorát ten konec, který by se dal v klidu přistřihnout ke kterémukoliv jinému horroru a výsledek by byl stejný.

Jakkob (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.: Asi tak - na to aby člověka film zaujal či bavil neexistuje přesná definice či vzoreček, nedá se to změřit ani nijak vykoumat, je to prostě individuální, záležitost citu a vnímání. Kde jeden vidí nudu a nic extra, může druhý vidět přesný opak. Žádná velká věda to není...

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Pretoze to proste zabavne je, inak by to tak drviva vacsina nevnimala. Nie je to mozno argument aky by si chcel pocut,  kazdy skratka moze film vnimat inak a rozumne sa to odargumentovat neda. Ale scenar napisal Drew Goddard s Jossom Whedonom a kto pozna Whedonovu tvorbu, ten vie svoje.

st.ranger (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: Takže film boří horrorové klišé, protože představitelé by nejednali předvídatelně, ale jsou drogama donuceni a proto přesně kopírují šablonku směšně vážných horrorů? To mi přijde jako zcestný argument. V tom případě jsem teda viděl už lepší parodii na horrorová klišé, vedle kterého je tohle jen apatická trapnost. Název si bohužel nepamatuji.

Mě by jen zajímalo, jak jste přišli na to, že to má být zábavné a není to jako ultra břečky od Platinum Dunes? Kde je ta nadsázka a humor?

Jakkob (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: Aji mě se ten závěr dosti líbil a vůbec... Zkrátka a dobře celej film je prostě povedená práce a autorům nelze upřít jak nadšení, tak i snahu o inovaci a uspokojení publika, pro které byl film dělán... A nutno podotknout že se jim to ve všech ohledech více než daří. Samozřejmě, najdou se tací co nebudou souhlasit, ale takový jsou všude a u každého filmu. Myslím že není od věci konstatovat, že obecně má film úspěch a líbí se - jak těm co jsou v horrorvém žánru jako doma, tak i těm, co mu až tak moc neholdují. TCinW totiž nabízí mnohem více než jen obyčejný b-čkový horror a je to sakra dobře poznat...

misho87

misho87 (hodnocení, recenze)

Neviete vy, čo by ste chceli dáku príručku ku filmu, napríklad o tomto? The Cabin in the Woods: The Official Visual Companion (http://www.amazon.com/The-Cabin-Woods-Official-Companion/dp/1848565240)

Ja by som veľmi rád toto bral.. všetko je tam vysvetlené, sú tam rozhovory s tvorcami, hercami a aj obrázky všetkých príšer, monštier, vrahov, atď. čo sú vo filme..

SPOILER Inak pri posledných 20 minútach filmu som si hovoril, že prečo to ešte nikoho nenapadlo vo filme urobiť niečo také, čo spravili v tomto filme - však to je skvelý nápad vypustiť na ľudí všetky možné typické hororové postavy a nech sa medzi sebou pohrajú :)

Ku Martymu a ku tomu, že ako prežil ten útok a akože si nikto nevšimol, že stále žije - podľa všetkého Marty, ktorý prišiel nato, že sú len "bábkami" v predstavení pre iných, pričom zistil aj to, že ich kamerujú, si podľa všetkého odstránil aj ten snímač tepu a jeho zdravotného stavu (teda aspoň podľa mňa to tak spravil), ďalej ľudia boli tam zamestaní tým tunelom, čiže si asi nevšímali, čo sa deje inde v oblasti, potom sa zamerali na Danu, a keď pripočítame k tomu aj to, že sa tí pracovníci počas celého projektu chovali arogantne, a bez súcitu (napríklad scéna ich oslavy, pričom na monitoroch bojovala Dana o svoj život - inak pri tejto scéne je pustená hudba, ktorá ma text : "so when you're tired of the same old story/ oh, turn some pages/ I will be here when you're ready to roll with the changes." - čo je podľa mňa dosť prefíkané :D), tak z toho vychádza, že sa oň ho prestali zaujímať, a možno aj preto, lebo v cih logike hral postavu hlupáka - Fool, čiže si mysleli, že nemá šancu to prežiť + hral sa s vedením, keďže vďaka nemu najprv nevybuchol tunel, čiže aj tým spôsobom si mohol odpojiť svoje senzory...

ku duchov, že prečo sa ľudia neobávali toho, že by prešli cez steny a tak ich zabili alebo ohrozili, mňa napadlo len to, že tie výťahy - steny boli z takého materiálu, že duchovia sa nemohli cez ne dostať - pretože sa bavíme o duchoch, ako máme vlastne vedieť, či duchovia môžu prechádzať stenami a ak prechádzajú, tak vieme, či je jedno, z akého sú materiálu? Ak teda berieme už do úvahy, že duchovia existujú - príde mi vtipné, že každý píše, ako keby sme každí videli alebo mali zdokumentovaných duchov v skutočnom svete a preto môžne aplikovať čo o nich vieme, aj do tohto filmu :D vo filme môžu mať svoje pravidlá, a majú nato právo, keďže každý si ich môže prezentovať ako chce, nie? :)

Ako podostávali každého netvora, vrahov, atď. do ich miestností? - nehovorili vo filme, o tom, že im ich dodávajú tí "z dola" ? a majú takisto špeciálne jednotky nato a asi aj vybavenie na ich možnú kontrolu, prípadne uspanie, presun a tak, nie? a inak, nikdy vo filme nie je spomenuté, že každý národ ná niečo takéto, nie? Len toľko, že niektoré to tiež robia.. ale čo viem, tak asi len pár krajín sa natom podieľa..

Inak som proti tomu, aby mal tento film pokračovanie - takisto ako režisér odpovedal jednému divákovi, či bude pokračovanie : "Videli ste koniec filmu?" ...

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ale proč podle nich jednali? ty prostřihy a pauzování ve finále byly výborné, skvěle padnoucí do nadsázky filmu. Třeba to s těmi výtahy bylo opravdu zábavné.

Ale názor ti neberu, jen to vidím úplně jinak.

st.ranger (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: Že z toho udělal reality show není žádné zboření, pokud postavy jednají podle nalinkovaných schémat. Jak jsem již napsal dříve, je to prostě jen Truman Horror Show. A že je na konci masakr jen podmiňuje to, že nemá film nic moc co nabídnout, protože monstra bylo prostě povinnost ukázat v akci. Viděls Daybreakers? Na konci je totiž taky masakr, ale je natočet daleko sympatičtějším způsobem a skoro až s uměleckým cítěním. Tady máš pár prostřihů a pauzování toho moc vidět není, protože se toho děje na scéně příliš mnoho.

M.a.t.t.: To, že vidíš několik monster z několika filmů v jedné scéně není žádná výhra, navíc to samé bylo u v Simpsonech (kdo kouká na south Park, pochopí tuto narážku). Spíše jsem v té poslední půlhodině doufal, že film skončí co nejdříve. S Insidious a Drag me to Hell nesrovnatelné.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

st.ranger: ne, neviděl, možná, že se k tomu brzo dostanu, v posledních pár dnech od CitW jsem na tenhle film narazil víckrát. Co se týče toho klišé, nu, Whedon to prostě celé překroutil a zbořil zavedené postupy natáčení hororu.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

st.ranger:  Ked vsak uz za nic ine, Cabin in the woods si zasluzi pochvalit aspon za tu zaverecnu polhodinu ktora ide v ustrety hororovym fanusikom tak ako uz dlho ziadny americky film tohoto zanru.

Mne na Cabin in the woods pride napriklad zabavne aj to ako su postavy, ktore su evidentne inteligentnejsie, cielene napasovavane do zanroveho klise, tak aby vyhovovali aj svojimi charaktermi aj spravanim, tak aby bol uspokojeny cielovy divak (co je jasna a jednoducha parafraza na bezneho hororoveho divaka ktory nic ine ako toto klise v dnesnej dobe nepozna) Lenze pochybujem ze ta tento argument presvedci.

st.ranger (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: O boření klišé pochybuji, když ho tam bylo nacpáno tolik. Kdyby to alespoň vybočovalo a slasher byl jiný, ale když jde stále po té tupé šablonce, není to pro mě nijak lákavé. Viděls Leslie Vernon?

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

st.ranger: hm, pro tebe přeplácaná blbost, pro mě a jiné výborné a zábavné boření klišé a vůbec celého žánru. S tím se nedá nic dělat.

st.ranger (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.: Názor mi jistě nezměníš, ale třeba naleznu díky tvé poznámce něco hodnotného, co jsem přehlédl (pochybuji). Jsem teď na vážkách, zda odpad nebo za 1*, ale nechápu tu neschopnost se alespoň pokusit argumentovat. Není to tím, že prostě žádné argumenty nejsou, protože vše z toho, co se lidem líbí, mě absolutně nic neříká? Neviděl jsem v poslední době žádnou jinou břečku, takže tady ještě nějaký čas prosmrdím, kritizovat ubohého Promethea už mě přestalo bavit.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

st.ranger:  Nedal pretoze si aj tak nemyslim ze by som nejakym sposobom pozmenil tvoj nazor. Nevravim ze je to nie mozne ale pracne ta presviedcat aby si nakoniec hodnotenie dvihol o 1 maximalne 2* nahor mi za to nestoji. Film ti proste nesadol tak sa mozes ist venovat dalsiemu, do inej diskusie.

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)