Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Hamaradža

Filmovo vyjadrená poklona hororom všetkého druhu od klasík po moderné slashery. Pôvodne som chcel dať 3* ale keď sa do tejto neuveritelne zábavnej jazdy zombies, drakov, hadov, pavúkov, múmií, mutantov a starovekých démonov pridala aj Ripleyová, tak som sa rozhodol ešte tú jednu pridať :) Takýchto úprimných a originálnych filmov by sa mohlo točiť viac, holy shit, to bol nářez :) ()

salalala

Po dekádě od vzniku se dá říct, že The Cabin in the Woods je typická Goddardovina. Příběh je rozehrán naprosto parádně, zcela záměrně pracuje s těmi nejhoršími hororovými klišé, představuje ty nejtradičnější postavy a vše se odehrává v domě odříznutém od světa. Goddard ovšem vše posouvá do metaroviny jakousi satirickou linkou, která by měla být reflexí populárním reality shows, což se mu daří. Atmosféra funguje báječně, dialogy jsou relativně vtipné a černý humor je potřebně absurdní, předně ale hodně vtipný. Poslední čtvrtina už se ale zvrhne v něco naprosto nečekaného a místo uspokojivé pointy tvůrce servíruje bizarní odkazy na legendární horory, rezignuje na jakoukoliv logiku a spoléhá na první signální, v níž se bojuje se zombies, tečou potoky krve, objevuje se hned několik záporáků a mnoho konců. Z herců stojí za zmínku tehdy ne tak známý Chris Hemsworth a poměrně zajímavá Kristen Connolly, o cameu Sigourney Weaver nemá moc smysl se hlouběji bavit. The Cabin in the Woods má solidní potenciál, který ale nedokázal úplně využít, protože se stal trochu obětí toho, co reflektuje, neboť nelogičností je v něm překvapivě dost a samotný závěr je sice fanouškovským snem, zároveň je ale trochu alibistický, protože nenabídne uspokojivé vysvětlení. 60 % ()

Eldrick

EVIL DEAD voprcáno TRUMAN SHOW a to tak, že triple penetration! Pro fajnšmejkry? Možná. Uchvacující? Absolutně ne. Humor mezi řádky? Nic moc. Překvapení? Spíš WTF?! Upřímně, nedivim se, že film ležel skoro 3 roky u ledu, protože takovou žánrovou matlanici jen tak neuvidíte. Je znát, že tvůrčí duo Joss Whedon a Drew Goddard jsou převážně televizní tvůrci. Už jsem jen čekal, kdy na mě vybafne Buffy a Xena. Progresi v hororu si představuju jinak, než splácat všechny možný nápady (různých žánrů) dohromady a vykřesat z toho absolutně fuckmind pointu. ()

Dexter1

The Cabin in the woods je originálny a skvelo napísaný horor doplnený o humor a krvavosť. Všemožné hororové klišé tu nie je ani tak zosmiešňované ako skôr posunuté za svoje hranice. Rozdelený akoby na dve polovice, kde každá je skvelá úplne iná a pri tom sú tak konzistentne spolupracujúce. Dvojka Goddard a Whedon sa zamerali hlavne na fanúšikov hororov a preto čím viac hororov a žánrových pravidiel poznáte tým viac sa budete vo filme orientovať a ešte väčšmi sa na ňom baviť. ()

Vědma

Ježkovy voči! Tak mě se to teda fakt líbilo, až se sama sobě divím. Zábavně se to nějak překlopuje ve dvou naprosto nesourodých rovinách, ale podle mě chytře a zvláštně překlopuje - a ten konec, ten mě dostal. ()

Colonist

Bomba. Tohle jsem nečekal. Původně jsem totiž od tohoto filmu očekával, že se bude jednat o další klon The Evil Dead či Friday the 13th, který by snad dle ohlasů, které jsem na něj slyšel, mohl být celkem povedený. Zpočátku to tak i vypadalo. Ale po pár minutách mi bylo jasné, že tak jednoduché to nebude. Po několika dalších minutách jsem vůbec neměl ponětí, o co tam vlastně kráčí, avšak přikovaný k obrazovce jsem se těšil, až mi bude celá ta skládačka odhalena. Originalitou tvůrci nešetřili a já je za to chválím. Zároveň je však film plný hororových klišé, se kterými oproti jiným snímkům umí pracovat a ze kterých si v nejednom případě dělá legraci. The Cabin in the Woods je poctou žánru i jeho zdařilou parodií. Humor a napětí jsou zde vyvážené a fungují. Oproti většině moderních hororů se postavy nechovají jako dementi a jsou poměrně sympatické, takže jsem jim fandil a skoro mi až bylo líto, když se jim přihodilo něco zlého (na rozdíl od jiných hororů, kdy člověk mnohdy prosebně křičí: "Bože, už je někdo zmasakrujte, ať je konec!"). Film se nebere moc vážně a tak by ho měl brát i divák. Musí se přistoupit na pravidla hry, jinak je snadné ten film odsoudit jako nehoráznou blbost. Pro mě to byla solidní zábava. Pár momentů bylo stupidních a moc ujetých i na můj vkus, ale od pěti hvězdiček film nedělí mnoho. Možná časem tu poslední hvězdičku ještě přidám. ()

togaf

Možná za to může můj nedostatek nakoukaných hororů, ale Joss Whedon mě zklamal. Měl by zůstat u sci-fi, tak ho znám a miluju. A nezachrání to ani Fran Kranz, který je prostě tak mile potrhlý a obyčejně hezký, že jsem mu fandila od prvního marihuanového výstupu z auta. ()

L_O_U_S

Já chápu, že to asi měla být pocta všemožným hororům minulosti i současnosti v nevážném hávu. Jenže já se moc nebavil, prostě ne. Ono narvat do parodického hororu všemožná digitální monstra a nechat je mydlit se s lidským osazenstvem není úplně samospasitelné. (1 389.) ()

fmash

Vtipné a nápadité, s nečekanou zápletkou. Jenom se nesmí moc přemýšlet nad logikou, protože kdyby se mělo laborovat nad tím, jestli by všechno nešlo zařídit mnohem snáz, žádná chata v horách by nevznikla. Až budu mít příležitost vidět kvalitnější kopii, možná k těm třem přidám jednu příšeru navíc. ()

stuntmanMIKE

takze takto damy a pani... konecne som sa dockal. Konecne som uzrel horor, ktory ma nadchol. Nenajdete v nom nejake extra napatie ani gore sceny, ale dostanete porciu originality, ktora je v tomto zanri potrebna ako Bruce Willis v Die Hard. Takze aby som to nejakym sposobom zhrnul. ide o najoriginalnejsi horor aky som v poslednom case videl, je tam kopec vtipnych scen najma s Franom Kranzom a hlavne podarene obludarium. Nechcem tvrdit ze je to najlepsi a najpremakanenejsi film kde logika zastava popredne miesto... ale v ramci zanru palim plny pocet bez dlheho rozmyslania. 90% ()

Petroff

Fajn parodie na 1000+1 film o partě, co jede na výlet. Doufal jsem sice v ještě o něco větší legraci, ale co už. I tak dobrý, vtipný a archetypální. Děvka, sportovec, učenec, pošetilec a panna. Aquaman sucks!! ()

Parlay

Pokud jste vždy toužili spatřit krvelačného jednorožce s rohem, který se nebojí použít, tak jste na správné adrese! Originální hororově-fantasy-komediální směs, která boduje svým nadhledem a nezpochybnitelnou tvůrčí invencí. Mňam. ()

dee-key

Nevím, jestli to měl být horor, nebo parodie na horor nebo regulérní komedie, ale povedlo se to velmi dobře skloubit. Takže za tuhle originální královskou zábavu dávám čtyři a klidně se na to podívám znova. ()

dyfur

......chata v horách - natočené podľa rozprávky,kde kráľ musel dávať každý rok jednu pannu drakovi.....tak asi tak......v tom vidím problém mnohých hororov,že vystúpi tam to nadprirodzeno a ....už kto sa len bojí-kto prežíva napätie - je to nadprirodzeno=báchorka=rozprávka..... ()

jhr

The Cabin in the Woods je dokonalá ukázka toho jak má vypadat od první minuty promyšlená pocta jak snad všem hororovým klasikám tak hlavně jejím fanouškům. Neuvěřitelné pohrávání si s hororovými prvky okořeněné jak nadhledem, tak slušnou dávkou drsného humoru, vytváří dohromady nezapomenutelně zábavný zážitek, ze kterého musí mít radost nejen všichni, kdo znají předchozí tvorbu Josse Whedona ale i každý nadšenec originálních hororových příběhů. Celý film od začátku směřuje k naprosto brutálnímu finále, které je doslova snem každého fanouška klasických hororových příběhů a závěrečná pointa je už jen dokonalou tečkou za tímto skvělým filmovým zážitkem. PS: Skutečnost toho, že tento film nebyl uveden do našich kin, považuji za jedno z největších a doslova neodpustitelných selhání českých distributorů v tomto roce! ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)