Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Diskuze

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Konečně aspoň pár lidí vyjma mě píše, jsem čekal, jaká tu bude u tohohle dílu diskuze, a ticho po pěšině.....

Handle (hodnocení, recenze)

Jestli jsem někdy o nějakém dílu řekl, že je to emotivní doják, pak nevím, jak nazvat tohle. Čekal jsem silný zážitek, ale že mě to dostane až tak, to jsem si nemyslel. Jediné, co bych vytknul, je již zmiňovaná absence Quinn.

Spoilers

Do příjezdu Rachel překvapivě civilní a klidný díl, od prvního smutného úsměvu Ley Michele jsem viděl na obrazovku jen lehce rozmazaně. Už rozdělování do krabic nebo Puckův song mě načaly, ale až Make you feel my love mě znovu vrátila pár měsíců zpátky - do chvíle, kdy jsem si TO přečetl poprvé. Díl přesně tak silnej, jak slibovaly ohlasy herců.

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

Ve vzpomínkovém díle za mne nejlepší: Seasons of love, Make you feel my love, konec s Mr. Shue.

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

5x03 spokojenost, jenom pár poznámek. Absence Quinn zamrzela dost, Lea Michele i Naya Rivera jsou božský, hlavně Lea, a Mark Salling je jasně nejhorší herec z celýho castu, nechápu, že jsem si nikdy dřív nevšim, jak neuvěřitelně příšernej je.

na příspěvěk reagoval sallyann

Mr.Ripley

Jojo, netvrdím, že NY linka není lepší, ale celkově bych to zase nenazýval "ledovou sprchou", líbilo se mi to. :)

novoten (hodnocení, recenze)

Linka ohledně plesu docela prapodivná, Carrie mi přišla z ranku "chtěli jsme to tam mít, ale nenapadl nás lepší způsob, jak to tam vrazit než z minuty na minutu". Naštěstí všechno zachraňují songy, hlavně výborná Hey Jude a naprosto boží Let It Be.

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Já byl teda víceméně spokojenej se vším všudy. Glee mi chybělo, a oba díly mi přišly boží. Včetně Carrie.

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

Handle

Víceméně si napsal totéž co já o NY lince (Santany reklama, Demi, Rachel radost...). Především si vyzdvihl onu NY linku, zatímco k balastu kolem ses vyjádřil okrajově, což naprosto chápu. Vyjadřovat se o McHigh je vážně zbytečný :)

na příspěvěk reagoval Handle

jakear

jakear (hodnocení, recenze)

Handle

až na tu nepovedenou a trapnou parodii Carrie se mi taky čtvrteční díl líbil víc než ten předchozí :-). přiznávám ale, že mi taky sympatičtější NY linka.

Handle (hodnocení, recenze)

Hm, hm, to já nesouhlasím, mně se to líbilo i o chlup víc než minule. :) Santany reklama, Sue hlášky, role Demi Lovato, Rachel radost a ty písničky od Beatles... přišlo mi to celkově takové milé prostě. A Kitty se stává stále více sympatičtější postavou. :)

na příspěvěk reagoval jakear, Mr.Ripley

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

Po překvapivě fajn první části přišla (doslova) ledová sprcha. Je milé, že si tvůrci uvědomili, že se z Glee stala parodie sebe sama, tak proč ji ještě více neprohloubit naprosto stupidní a nemístnou parodií na slavnou Cariie? Na pěst otravná Tina, na pěst přehrávající Sam, jehož nadějný charakter pokřivili snad ze všech nejvíce. Nemluvě o naprosto ostudném umístění Hey,Jude. Murphy měl udělat samostatný NY spin-off, když měl příležitost. Protože jediné co na tomto aktuálním patvaru připomínajícím kdysi naprosto vyjímečný televizní klenot je ona osvěžující a zábavná NY linka. Příští část slibuje vyjímečnou poctu Corymu, doufejme, že aspoň tohle nepokazí. Protože jinak nemá smysl tohle cosi nadále sledovat. A to jsem býval kdysi (konec třetí řady)  opravdu hrdý Gleek.

KateDee

KateDee (hodnocení, recenze)

Písničky moc pěkný, ale některý ty strašně optimistický scény už mi přišly vážně přitažený za hlavu a občas to na mě působilo i na Glee příliš šáhle (třeba ta porada, co udělají s Tinou). V těch prvních sériích ta přestřelenost a absurdita fungovaly skvěle, ale to možná bude tím, že mi bylo šestnáct. Tak trochu bych očekávala, že seriál bude dospívat s diváky. Ale jinak koukám dál. už jenom kvůli Corymu to teď nezabalím :)

Beagle

Beagle (hodnocení, recenze)

Já jsem Glee přestala sledovat na začátku čtvrté řady. Nějak se mi ta Murphyho rodinka odcizila, scénaristicky seriál oproti prvním řadám znatelně zeslábl a i téma se (do jisté míry) vyčerpalo. Ale po prvních reakcích na pátou řadu a taky kvůli chystané "rozlučkové" epizodě s Finnem/Corym tomu budu muset dát druhou šanci. Jsem zvědavá, jestli to ze mě toho gleeka taky zase udělá, jak tady zmiňoval Novoten.

Handle (hodnocení, recenze)

První díl byl fakt milý, ale tak dobrý pocit jsem měl i ze startu minulé řady, tak uvidíme, jak to půjde dál. Každopádně i příště je Beatles, takže věřím, že to taky bude super, no a ještě se k tomu připojuje Demi Lovato, co na to říkáte? :)

H34D

H34D (hodnocení, recenze)

První díl nové série byl hodně energický, osvěžující a vlastně jsem taky docela nadšen, protože jsem mnoho nečekal. Fajné :)

novoten (hodnocení, recenze)

Choreografie epická, songy bez výjimky na jedničku, velmi snadno shipovatelný nový pár a - a vůbec komplet nadšení. 5x01 ze mě během pětačtyřiceti minut zase udělalo gleeka. Teď jen tuhle laťku nezačít shazovat moc brzo.

jakear

jakear (hodnocení, recenze)

Kolikokoli

podle pitvy měl v sobě několik drog včetně kokainu a alkohol to moc na nesnesení prášků nevypadá...

H34D: stejně je ho škoda, ale máš pravdu, lituju spíš Leu a jeho blízké

Uživatel Kolikokoli smazal svůj příspěvek.

H34D

H34D (hodnocení, recenze)

Litoval bych ho, ale pokud je pravda, že si Cory svoji smrt způsobil sám drogama, tak řeknu jen, že dobře mu tak. Sláva mu stoupla do hlavy, tak si musel cpát do nosíku bílý prášek...

na příspěvěk reagoval Kolikokoli

kocaaa.p

kocaaa.p (hodnocení, recenze)

Glee je můj nejoblíbenější seriál a zpráva o Coryho smrti mě velmi zasáhla. Uvědomila jsem si, že Glee už nikdy nebude stejné, nikdy už se nedočkáme happyendu ohledně Finchel a pod. Opravdu si myslím, že Coryho smrt je pro seriál velká ztráta (a nejen pro seriál bohužel) a nevím nevím, jak si s tím scénáristé poradí, aniž by nerozbořili původní záměr seriálu... To, že jeho smrt zavinily drogy a alkohol mě mrzí snad ještě víc, než kdyby to byla ta spekulovaná zástava srdce...

Dříve jsem si Glee pouštěla pro odreagování, pro zlepšení nálady ... teď si ho bojím pustit, abych z něho nebyla v depresi.. :-(

novoten (hodnocení, recenze)

Tragédie pro jeho rodinu, pro celý glee cast, pro Ryana Murphyho a bohužel i pro Leu Michele jako jeho životní partnerku. Je mi to strašně líto. Samozřejmě nejen kvůli tomu, že Glee jako takové tímhle asi definitivně končí.

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho