300: Vzestup říše

• USA 300: Rise of an Empire (více)

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série „300", se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Themistokles čelí masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva. (Warner Bros. CZ)

Ruslan

Nikdy bych nečekal , že druhý díl překoná ten první a to víc v tomto případě , ale skutečně se tomu tak stalo. O mnoho lepší dějová stránka než u jedničky + tělíčko evičky mnam. Toto musí být prostě za 5 hvězd. ()

Wedzie

Nemůžu si pomoc, Simon Duggan prostě perfektní práce s kamerou, film nenudí, efekty mě bavili celou dobu a i přes to, že 300: Bitva u Therophyl byla lepší a propracovanější, jsem neodcházela z kina zklamaná, tahle ,,řežba" mě bude bavit víc, než jedenkrát. Za zdánlivou velikostí tohoto filmu, ovšem pokulhávají herecké výkony, s vyjímkou Evy Green. No a v neposlední řadě, co bych to byla za babu, kdybych nedala jednu hvězdu i za břišáky:D Ne vážně dámy, kouká se na to opravdu dobře, doma bych to nechtěla, ale na hvězdu to je rozhodně:) ()

medveed

Ale jo… Film nepřímo navazuje na akční pecku 300: Bitva u Thermopyl a popisuje události v širším kontextu. Nechybí hromada digitálních akčních scén zalitých krví, proslovů o svobodě, ani sexy záporná hrdinka. Chybí charizmatický hlavní hrdina typu Gerarda Butlera. 65% ()

surprise

Ne že by neteklo dost krve, ne že by Eva Green nebyla dost sexy, ne že by vizuál byl o něco horší než u předcházející Třístovky, ale celé to vypadá jen jako reklama na onen předchozí film. Reklama, kde všechno sedí, ale nudí. Ovšem jen proto, že jsme nejdříve viděli bitvu u Thermopyl, kdyby tomu bylo naopak, bylo by to s hodnocením úplně jinak. ()

Wartord

Celou dobu jsem si říkal, že je to lepší než první třístovka, až potom přišla klidná hladina a manévr alá plnou parou vzad. A korunu tomu nasadila skvělá parkúrová jízda na koni skrz plameny, vodní hlubinu a kluzká prkna. Inu, i přesto přeze všechno jsem se bavil a tu vizuální stylizaci si užíval. ()

Snakefinger

Kýbly namalované krve, geniální námořní bitvy, dějově slabší ale pro mě vlastně nový svět protože už od prvního dílu miluji komiksové hrdiny, postavy a ještě více toto filmové zpracování. Maličko horší než první sága, ale ta asi zůstane navždy nedostižná. ()

jizvoun

Nudné pokračování boží jedničky. Souboje mě už tolik nepřitahovaly, po vizuální stránce stále dobré, ale celkově pro mě zklamání. Jedna hvězda za vizuál, druhá za Evu Green v rouše evině. ()

Pythonator

Pochopitelně už ne tak dokonalé jako jednička, ale i přesto pořád (minimálně po vizuální stránce) stejně úchvatné. Je pěkné, že se podařilo obsadit stejné herce do rolí z jedničky, jen je škoda, že Lena Headey mezitím znatelně zestárla. Za jednu z nejrajcovnějších sexuálních scén v dějinách filmu a za prvotřídní kozy Zelené Evičky nemůžu hodnotit jinak, než za šest. Tedy pět - šest nejde. ()

Tom_17

No ... Tak k aspoň důstojnému "pokračování" to má hodně daleko. Všechno co se mi líbilo v "jedničce" tak je tady naprosto strašný. Krve je tak nějak trapně hodně. Vojáci jsou i po čase boje pořád čistí, asi používají Silan. Naprosto trapné a směšné. Za neustále se měnící břišní svaly hlavního hrdiny dávám - 1 * ()

Mr.Nobody

Je pravda, že se v poslední době točí filmy na základě komiksů. V některých případech se to zdaří více, v některých pak méně. Viděl jsem 300: Bitva u Thermopyl, To se mi nechtíc stalo určitým měřítkem. Oba filmy jsou v zásadě srovnatelné, byť tento má o chlub lepší děj. Není to jen kusem napodobeniny železa sem, a zase tam. Postavy jsou však pořád takové nevýrazné, po celou doby se mi celkem značně mísili. Ve filmu je užito poměrně hodně efektních scén, opět na úkor děje. Je to v zásadě film, u kterého je možné si při prvním efektu říci "wow," a po vteřině "no dejme tomu." Na jednorázové shlédnutí to je slušný film, ale po druhé už je nudný. Eva Green zde byla tak nevyužitá, že by to místo ní zvládla snad polovina náhodně vybraných hereček. Jinak ta Milostná scéna byla nanejvýš nesmyslná, nudná, zbytečně vulgární a násilná. Navíc děj nikam neposunula. Asi nejzdařilejší součástí filmu je ta hudba, která filmu dodává trochu "šmrnc." ()

tucnakomet1

Nepovedené a nudné pokračování staré dobré Bitvy u Thermopyl. Je mi jasné, že Vzestup říše chtěli tvůrci udělat co možná nejvěrohodnějším pokračováním, ale mohli změnit to, co jsem původnímu snímku nejvíce vyčítal a to až nepěkně znějící klišovitý scénář. Na druhou stranu pár věcí měnit neměli, kupříkladu SGI krev, která vás začne časem rozčilovat, protože se absolutně nepodobá té reálné.. Abych ale jen nekritizoval, byly tu i povedené části. Například bitvy lodí (ty byly sice také SGI, ale působily mnohem lépe, než už zmiňovaná krev), nebo skvěle zahraná role Artemisie Evou Green. Ve filmu je bohužel více "mínusů, než plusů" a svůj názor, že se točit pokračování buď nemělo, nebo se stejným režisérem, měnit nikdy nebudu. 40% ()

Sa.sa

Super pokračování, které částečně dovysvětluje z prvního dílu... Řežba tak jak má být, plná akce, super záběrů i prostředí... ()

zeleznak

Vizualne, herecky, scenaristicky, "patosem" proste slabsi odvar starsiho brachy, ktereho si pravidelne 1x za 3 - 4 roky pustim. Tohle jsem videl naposledy. ()

matous20063

Bruh, děj byl nepřehledný a postupně se stával nudným. K postavám jste neměli žádný vztah jejich příběh vám byl jedno. Bojové scény byli hodně epické to ano, ale působili místy jako animák. 50% ()

butcher89

Za mě je to dost solidní pokračování prvního dílu, který byl super. Bez debat je to díky Evíkovi Green, která je tak hot, že by na ní šlo dělat palačinky a taky spoustu dalších zvrhlostí. Solidní akce, kvalitní efekty a vizuál, děj celkem předvídatelný. Já si to užil, ale další díl už netřeba. ()

nudlis

Je to slabší než prvních 300 (tomu jsem dal 3*), takže jedna hvězda dolů. A z těch dvou zbylejch je vlastně jedna za zelenou Evinu, která se toho fakt nebojí. ()

Ammit

Rozhodně zajímavý velkofilm, ale vyzněl trochu ploše. Jednu hvězdu dole za barvitý a kýčovitý komentář dění. Kdybych chtěla poslouchat žvanění o tom, co vlastníma očima vidím, pustím si fotbal. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona