Reklama

Reklama

VOD (1)

Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (195)

Matty 

všechny recenze uživatele

O zbraně hromadného ničení v Iráku nešlo. A nejde o ně ani v tomto rodinném dramatu, tvářícím se jako thriller. Dlouhou oklikou, která nás nechává na vážkách, jaký žánr nakonec převáží, dochází Fair Game k banálnímu vyzdvihnutí důležitých hodnot (svoboda, rodina, Bůh) na úkor několika prohnilých lumpů v Bílém domě. Jinými slovy: Bush je zlý, Amerika dobrá. Scénář sice vychází ze skutečných událostí, ale svou povrchností budí dojem díla napsaného nepoučeným člověkem zvenčí, nikoliv „insiderem“. Vyzněním neskutečně naivní film budí jistý respekt svými režijními a hereckými kvalitami. Liman dokázal bourneovsky nervní kameru využít ve prospěch konverzačních scén, které tak působí mnohem napínavěji a závažněji, než dle obsahu sdělení skutečně jsou. Když má tu možnost, rozmáchne se trochu víc a film oživí okázalejším záběrem, který ale ve scénách z Iráku či Nigérie slouží více pro okrasu než coby nositel informace. Nejspolehlivější je Fair Game díky Wattsové a Pennovi nakonec jako drama o rozvráceném manželství. Naomi nepřehrává, Sean trochu (jinak hrát neumí). Spolu, nebo spíše bez sebe, protože rodinná idyla je vždy velmi prudce utnuta střihem na pracovní separaci, tvoří sympatickou dvojici, které budete přát, za cokoliv už bojuje, ať zvítězí. 60% Zajímavé komentáře: Isherwood, Cervenak ()

choze 

všechny recenze uživatele

"TLAČÍ NA TEBE, DOKUD SE NEZLOMÍŠ. ALE MĚ NEZLOMÍ. NEMÁM BOD ZLOMU." Je zajímavé, že poté, co skončili s Bournem, se oba jeho režiséři rozhodli odhalit, jak to tedy bylo s těmi zbraněmi hromadného ničení v Iráku. Greengrassova akční ZELENÁ ZÓNA i Limanova konverzační FAIR GAME jsou kvalitní politické thrillery, které mi přišly nečekaně k duhu. U FAIR GAME musím speciálně vypíchnout výkon Seana Penna, ze kterého intenzivně sálá charizma a herecká bravura. ()

Reklama

TheSame 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně ten film, po kterém se zamyslím nad tím, jestli nejsem komunista... Protože určitě je mi daleko bližší smýšlet o tomhle ději ve prospěch levice a za bezohledné Republikány se tu stydět, což určitě bylo cílem... A snad právě ve svitu posledních událostí a vývoje okolo "UbinL" opravdu dobré načasování premiery... Brát tohle všechno jako dokument by však nebylo dobré, pravda bude někde napůli cesty, že.... 75% ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Herecké obsadenie je aspoň pre mňa veľkým lákadlom. Politiky a obkecávania je tu v prvej polhodine až-až. Napínavejšie to začne byť po verejnom prezradení tajnej identity agentky. Tento boj s Bielym domom, pravdou a lžou celkovo politikou USA ma zaujal. Kolíska demokracie dostala pri vláde Busha dostala poriadne na frak a už dlho sa všetci pozerajú na USA trochu inak. Film v istých momentoch kladie zaujímavé otázky a poukazuje na špinavú hru vo vysokej politike, ale nedokázali z toho vytrieskať strhujúcejší film, aj keď zavarené naň bolo. U mňa priemer, ale za to s presvedčivo hrajúcou N. Watts i S. Pennom, čo nie je málo. 60%. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Suchopárne. Okrem všeobecnej známosti podstaty zápletky (Bush si vymyslel zbrane hromadného ničenia v Iraku ako zámienku pre útok, pretože zbrojári potrebovali sklady vyčistiť a petrolejári zase naplniť) sa rieši otázka lojality zamestnancov k tajnej službe, možnosti účinne vyvrátiť tvrdenia vedeniu štátu a dopad týchto zaležitostí na stabilitu famílie. Záver filmu ukáže, že v Amerike je možné postaviť sa i voči Bielemu domu a aká-taká spravodlivosť sa dosiahne. Samozrejme nie je žiadnym hrdinstvom okydať vládu predchádzajúceho prezidenta za vlády toho nového (film je z roku 2010, Obama nastúpil do úradu od januára 2009), ktorý predchádzajúceho kritizoval kde len mohol. Takže film napokon vo výslednici pôsobí nepriamo ako vládna propaganda amerického typu demokracie s až dvomi reálne vládnucimi stranami striedajúcimi sa v kratších či dlhších periódach, kde jedna strana napraví krivdy a neprávosti tej druhej. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (12)

  • Snímek je inspirován skutečným příběhem Valerie Plame, která své zážitky líčí i ve stejnojmenné knize z roku 2007. (Coldrex)
  • Natáčanie prebiehalo predovšetkým v jordánskej metropole Ammán, na americkej pôde v mestách Washington D.C. a New York City. Filmári tiež pracovali v Káhire. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)

Reklama

Reklama