Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Fracek

Koukat se 98 minut na rozjetý vlak a jeden dispečink vyžaduje něco jako velký kumšt a to se panu Scottovi upřít nedá. Přesto se ale mohl vyhnout už okoukanému klišé o řešení rodinných problémů v situaci mezního nasazení v rozjetém vláčku. To si mohli raději dovolit verbální klišé ala bílý mašinfíra a černý mašinfíra (klasika ve filmech bílý polda, černý polda). Ta srandička s helikoptérou se taky moc nepovedla, kdyby chtěli, tak na ty vagonky mohli kdykoliv shodit nějakýho schopnýho chlápka a ten by přelezl k hlavní lokomotivě a nebo tam taky mohl někdo naskočit z auta hned a nemuseli čekat až na konec filmu. Ale co už fčil, koukat se na to dalo, vlk se nažral a koza zůstala celá. Buďme rádi, že se na konci filmu neobjevila vlající americká vlajka, jak už to hojně v těchto případech u těchto filmů bývá. ()

Unrealik

Mě film zklamal. V podstatě se nic moc nestalo. Vlak ujel, jel, škodu skoro nenapáchal, dojeli jej, zastavili. A to bylo všechno... ()

VanThomass

Miluju akční filmy, miluju výbuchy a když režíruje Tony Scott, tak se toho vždy dočkám. Prostě tenhle sympatický akčňák je poctivou filmařinou ve svém oboru. ()

xpluhace

BOMBA! Film vás nepustí ze židle, ke konci jsem se potil jak když jsem fandil našim ve finále MS :D jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem v poslední době viděl, no vlastně nejlepší :) FIVE STARS ()

Peterek82

8/10. První polovinu filmu jsem nevěděl, jak že to vlastně dopadne. Ale druhá půlka filmu byla už jen vláčné čekání na konec. Jinak supr zpracování a kamera. Jinak ale ničím neokořeněný vyždímaný koncept. ()

Yeah(c)

Ehm, nikdo se nepozastavuje nad tím, jak je celej film jedna velká okatá blamáž? Že vlak má na každém záběru jinej počet vagonů? Místo 39 průměrn tak 10. Že vagony jsou v každém záběru jinak řazený a často i úplně jiný? Že vlak který jede dle filmu přes 100km/h, se ve skutečnosti pohybuje tak 30tkou, dle plynutí krajiny? ()

BeaVV

Nezastavitelne dávam 4. Skvelá práca jak na strane režiséra, tak na strane hercov a tu platí, že aj málo je niekedy vela a z obyčajného "tuctového" príbehu sa da urobit poriadny akčný film ,pri ktorom sa ani na minútu nebudete nudit. ()

schindler

Asi takhle. Pro mě typický Tony Scott, bleskurychlý střih, nabušená akce, kvílející lokomotiva, Denzel Washington je nejlepší strojvedoucí na světě. Jenom mě po shlédnutí trochu vrtalo hlavou, když už ten vlak zastavily, proč to stejným způsobem neudělali hnedka z kraje, ale jasně, to by asi nebylo tak napínavý. ()

Nakamura san

Konečně pořádnej akční film pro "ajzlboňáky"! Nejde o žádný teroristy ani jiný divný zlo,na začátku je lidská blbost a na konci lidský odhodlání a naděje.Film výborně graduje a propojení hlavních hrdinů a jejich rodin je taky bravůrně decentní pro akční film.Mašinfíra v podání D.Washingtona je úplně věrohodnej.Až film výjde na DVD,doporučuju železničářským odborům ten film dávat "ajzlboňákům" do důchodu:-)!!! ()

james11

První půlka filmu je skoro pravý opak té druhé. V první půli jsem se spíš přemáhal, abych u filmu neusl, ale v té druhé jsem se do filmu úplně ponořil! Každý úspěch jsem prožíval s nimi a hodně na mě působily i jejich nevyřešené problémy s rodinou. Být první polovina trochu akčnější, tak by to byl super film, i bez teroristů s odjištěnou bombou... (s čímž jsem nejdřív počítal, protože jsem detaily o filmu nečetl :-) ()

ELDoctorow

Train porn at its best. Po traileroch i prečítaní námetu som si nevedel predstaviť, ako sa pri tomto nebude dať unudiť do bezvedomia. Po skončení filmu priznávam svoj omyl a kajám sa, Tony. Napínavé do posledného centimetra koľajníc. Vykolajený Pelham je zabudnutý. ()

adamblack

Mám u filmů rád, když veškeré možné logické větve vývoje příběhu jsou seškrtány až na tu nejlepší možnou a tou se příběh vydává. Zde tomu však nebylo a celá akce byla chladnokrevně vedena heslem: "Nelogické, zbytečné, ale efektní." U některých filmů si to autoři dovolit samozřejmě mohou, viz. horory a osamnělé prozkoumávání krví páchnoucí jeskyně, leč v tomto snímku to bylo hodně kontraproduktivní. 65%. ()

pavont

Nijak zvlast originalna, napriek tomu skvela akcna jazda, kde Tony Scott a Denzel zopakovali dobrodruzstvo vo vlaku. ()

J!b

Praví američtí hrdinové v akci. Obsazení věru hvězdné, děj svěží, nikoliv originální, ale až budou na jiném programu dávat Kobru 11, tak zvolím Simíra, než reprízu této stokrát omleté tematiky. Vzhledem k očekáváním jsem spíše zklamán. ()

Luciaaas2

Nudný film, nudný Scott, nudný Washington. Je to zklamání. 2 hvězdy dávám jen za to, že je to inspirovaný skutečnou událostí........ ()

nydahl

Nejsem fundovany kritik takze opet jen muj subjektivni nazor. Skvely akcni film s dokonale zvladnutym a velmi napinavym koncem.Scottovi se zrejme zeleznice libi (Unos vlaku 123) a sceny s vlakem na jedne ose , vrtulnikama a vybuchy jsou naprosto dotazene co se tyce remeslne stranky veci a obrazovy efekt je omracujici.Pribeh samozrejme neni extra silny a vyvoj je znacne predvidatelny , nicmene o to zde asi neslo.Ostatne kazdy si urcite pri filmu vybavi Marvana (Zelezny dedek/1948) i kdyz zde neni prostor pro vnitrni moralni dilema :-) Hodnoceni obecne mam prisne takze davam 3 hvezdy - coz je velmi slusny film. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)