Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Seti

S hodnocením jsem možná na Tonyho trochu přísný, ale nemůžu si pomoct. Vybral si látku, kterou umí, svůj epileptický styl udržel na uzdě, mohl se opřít o skvělé herce, tak proč pouze tři, i když hodně silné? Problém je v samotném námětu, který je tak jasně čitelný, že spíš člověk očekává, jak si duo scénárista - režisér poradí s tím, co předchází nevyhnutelnému vyvrcholení. A to si myslím, že šlo udělat zajímavější. Nevím, nakolik byl scénář svázán pravdivými událostmi, ale v tomto stavu divák v podstatě dvě třetiny filmu bez většího vzrušení či dějových twistů čeká, než hoši neposedný motorák dohoní. Když už se tak ke konci stane, tak se teprv Tony vyhoupne řádně do sedla a servíruje slušnou adrenalinovou jízdu. Možná to takhle civilně bylo od počátku zamýšlené a zřejmě svoji roli sehrál i rozpočet, ale po traileru jsem čekal ještě nabušenější záležitost. I tak je ale Unstoppable povedený old school thriller, který fanoušky žánru nezklame. ()

bruceman7

Špatné to není, ale já jsem se nijak extra nebavil. A na to, že to snad bylo inspirováno skutečnou událostí, mi to přišlo až moc americké. 6/10 ()

KoRner

Ako propaganda o hrdinných Amíkoch to malo celkom účel, ale neviem čo sa mi akože na tom malo páčiť? Bol by z toho vynikajúci pol hodinový dokument ale film s takým dobrým obsadením a skvelým režisérom? Mám rád Tonyho Scotta a viem, že asi nik by nevyšťavil nervy na vyššie otáčky ale pre mňa to bol riadny fail, ktorý by sa hodil skôr do nemeckej produkcie a nie do najvyššej ligy. ()

Nassau

No co si budeme povídat, neskutečná jízda, kterou jsem pociťoval i na gauči, kdy mi adrenalin lítal z uší. Klobouk dolů Tony Scotte, protože takový stav vyvolat u filmu, u kterého je všem jasné jak dopadne, to už chce ku.va zručnost. Silné 4* a promise, že tudle jízdu rád absolvuju minimálně ještě jednou! ()

Spike23

Kdo by si pomyslel, že v dnešní době může něco pořádného vzniknout i z filmu točícího se okolo vlaků. Navíc mně osobně se celý začátek vybavoval Steven Seagal a každou chvíli jsem se to chystal vypnout. Nakonec mě ale čekalo celkem velké překvapení. Navíc v podání sympatických herců, jako je Chris Pine a Denzel Wahsington, už i ze začátku jsem si říkal, že se toho nedá moc zkazit. Sice příběh byl odhadnutelný takřka od začátku ( jen co jsem viděl Randyho, už mi bylo jasné, že zanedlouho bude něco špatně ), ale nuda to rozhodně nebyla. Závěrečná pasáž trvala dost dlouho, nechybělo napětí a akce a první, klidnější polovina, zaměřená spíše na seznámení s hlavními postavami, taky nebyla vůbec zbytečná. Navíc vše prokládané informacemi a zprávami o situaci, což jsem čekal, že zrovna bude ta nudná složka, ale právě naopak, bylo to stručné a nic nebylo navíc, jak to obvykle bývá. Pro mě tedy celkově velmi nečekaně kvalitní podívaná, u které je snad jediný problém v tom, že se nesnaží o nic víc, i když je to nejspíš dobře... ()

MARTIN*I

Akční film plný napětí a adrenalinu ukazující, jak snadno se z běžné blbosti může stát obrovská tragédie.. Poslední pasáže filmu mě přikovaly do křesla, i když člověk tuší jak to dopadne a při závěrečnym "shledání" mi kapla slza.. Kvalitně natočený snímek doprovází skvěle padnoucí hudba, na kterou, když se nezaměříte tak jí ani nepostřehnete.. ()

divak84

tenhle typ filmu mi vubec nic neříká.. pro mě osobně nezajímavá nuda okleštěna na pár metrů prostoru bez možnosti jakkoli filmu dodat štávu.stereotyp koukat na vlak z A do B ničicí všecko co stojí na kolejích.. ()

jondoe

Uplna adrenalinova bomba. Tonny Scott a Denzel Washington su osvedcena dvojka a tak nic ine ako nadstandartny zazitok som ani neocakval. Tento raz nie je Tonyho strih az taky rychly ako sme zvyknuty, ale je o to presnejsi. Film nekopromisne graduje az ku samotnemu finale. Je velka skoda, ze od takeho majstra akym Tony Scott urcite bol uz ziadny film neuvidime. Filmarsky svet zostal zrazu o nieco chudobnejsi. R.I.P. ()

Loki_Six

"Nekoukej na mne tak dojemne. Mam pak pocit ze umru." Niektore momenty aj pobavili,ale hlavne urobili z jedneho problemu kvalitny,napinavy film. Nic tomu nechybalo. ()

Han22

Důstojné rozloučení Tonyho Scotta, který narozdíl od svého bratra nikdy nestvořil opravdu legendární filmy, ale také nikdy netočil žádné propadáky. Nezastavitelný je v podstatě Nebezpečná rychlost, akorát bez záporáků a s vlaky. Čili nikoliv akční, ale katastrofický film. A také jsem si celou dobu lámal hlavu, proč to co udělají hrdinové na konci (přijet k lokomotivě, naskočit a zastavit) neudělal někdo kdykoliv v průběhu filmu. Jinak ovšem parádní jízda, které pomáhá jako vždy fantastický Washington a neméně sympatický Pine. A musím uznat, že stejně jako v Nebezpečné rychlosti jsem při finální akci téměř nedýchal napětím. ()

Eraserhead

Tony Scott hodinu a půl zastavuje vlak a je z toho jedna z nejlepších adrenalinovek (ne-li nejlepší) tohoto roku. Reparát za minulý film "na kolejích" zvládl výtečně. ()

Fary

Nekde mezi *** a **** - na tri hvezdicky moc dobry na ctyri zase ne tak extra. Jinak urcite fajn na podivani! ()

Holina

Od Přejezdu Kassandra jsem neviděl dobrý film se splašeným vlakem. Bylo ale téměř jisté, že duo Scott - Washington tuhle šňůru naruší. A povedlo se. Od té doby co Scott upustil od svých experimentů s filtry, divokými střihy a diskofilními efekty, jsou jeho filmy o 100 procent lepší. Unstoppable je výborně zpracovaný dynamický kus, má drive, má styl a nenudí. Ovšem zase nečekejte napínavou podívanou. Právě (byť jen malá) kapka napětí mi tady chyběla, proto 4****. Jinak se ale řítící mašinka povedla. ()

Peiper2

Po dlouhé době povedený film T. Scotta. Film skvěle graduje a má úžasný spád. Velmi se mi líbilo prostředí železnice.Jednu hvězdičku ubírám za to, že si film neodpustil několik velmi častých klišé (např. chlápek prochází manželskou krizí a katastrofa vše vyřeší, D. Washington jako velezkušený veterán, který si ví se vším rady). ()

Hanys_

Po roce se zase sešli staří známí Denzel s Tonym, aby zase zastavovali splašený vlak. Není to tak samozřejmě doslova, protože "Taking of Pelham 123", byl trochu o něčem jiném, ale vsadil bych se, že už u Pelhamu si Scott dělal nějaké poznámky pro tenhle svůj snímek (ehm ne že by něco jako scénář tady bylo zrovna potřeba). Natočeno to je ale parádně. Závěrečná půlhoďka se už vážně moc často nevidí a to (ne)násilné tlačení na city je prostě alespoň 1x za rok potřeba...Takže díky i za tyhle akční výplachy Tony, ale teď už by to vážně chtělo z té železnice přejít zase někam jinam...6/10 ()

Rssa

Adrenalinová jednohubka, ve které každý hraje to, na co jsme u něj zvyklí. Denzel je stále stejný už několik desítek let, další charaktery jsou stejné jako v několika jiných Tonyho filmech. Přesto je to velice zábavný film, který jde přímo na věc, útočí na pudy a na solar. Akce výborně nasnímaná, kamera taky dobrá, scénář klasický a sem tam tupý, ale přesto výborná věc. Druhé "vláčky" už se Tonymu povedly. 80 % ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)