Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Forty-

Mozgové bunky nechajte na dovolenke a poddajte sa napínavému thrilleru kde dvaja obyčajní chlapíci bojujú s riadne veľkou mašinou, ktorá je - ako inak - plná výbušnín :D Ak máte radi takýto žáner tak si to užijete, ak preferujete niečo s väčším kultúrnym odkazom, tak ruky preč. ()

Shaleman

Dlouho jsem se na ten film nechtěl dívat. Měl jsem téměř hrůzu co Scott provede svými střihy rychlejšími než kulomet za strašlivou paseku složenou z patosu a poněkud dementního scénaře. Nakonec jsem si pustil něco na spaní, u čeho usnu a nebude mi vadit když to nedokoukám. A dokoukal jsem to až do konce. Brilantní akční jízda, která vás nenechá usnout a vy ji rádi odpustíte občas špatné načasování střihu či hrdinské žvatlání v podstatě o ničem, neplave v přílišné omáčce života hlavních hrdinů, ale jde rovnou na věc. Doufejme jen, že tento vydařený návrat jedné z režisérských ikon akčního filmu neskončí s dalším filmem. Tady Scott ukázal, jak se umí krotit a je to jen dobře. Snad nám příště zase neukáže, jak se umí pustit ze řetězu. 80% ()

Acrobat

Kto to zase natočil akčný film o rútiacom sa vlaku? No jasne, teroristi, atom bomb, Seagal, Damme, Statham, či niekto taký, tony munície, skrvavený hrdina s anabolickými steroidmi. Nie, točí to Tony. Čože? Tony sa dal do scenárových spodín s tuctovým príbehom, ktorý nemôže zaujať novotami? Ale veď ti hovorím, že to točí Tony. Lišiak v červenej šiltovke, totálny guru akcie do vrcholných orgastických sfér, ktorého mám ako bôžika v UnHollywoode od čias Nepriateľa štátu. Oheň a síru kladiem na seba, že prvý comment k Tonyho filmom robím paradoxne k poslednému. Ťažko budem presviedčať, že bol zakladateľom všetkej dnešnej modernej akcie - točiace kamery, rýchly strih, high tech, saturácia farieb, rolling cars.... Jeho prínosom do akčného filmu (tam je doma) je totálny útok na zmysly diváka. Striktne sa odosobním a nejdem skladať ovácie. K Tonyho filmom už sadám ako "mazák". S pokojom, presne viem čo dostanem, čo si odnesiem. Je to ako keď ste dlhoročný gurmán amontillada alebo ja neviem - Pastisu. A príde k Vám návšteva, ktorá to nikdy nepila. Pri prvých dúškoch nevedia či bdejú, ovplývajú sa chuťou, výskajú radosťou. Vy si však svoj "kalich" vypijete už s takým (nostalgickým) pokojom. Nerobím rituál, vrieskanie etc. No je to práve tá istota výnimočnosti, chutnosti, cítim sa priam mysticky. No nie je to stereotyp, ten má klesajúcu tendenciu, po čase nudí. Je to záruka, rovnako ako predstavuje Tony. Už nevrieskam ako pri Enemy alebo Spy alebo ManFire. Unstoppable je však ďalším dôkazom, že strih, kamera, sú v Tonyho réžii v perfektnej symbióze. A neústupčivým tvrdením, že vrtuľník(y) vo filme vie najlepšie použiť opätovne Tony. Samozrejme je obsahová stránka temer nulitná (s dôrazom na neustálu nutnosť zakomponovať do príbehu klišovité rodinné vzťahy), neznevažuje však to čo sa odohráva na plátne. Poctivé, nervy drásajúce, formálno - technicky nadpriemerné. No Tony už zostáva na jednej línii od Déja Vu. Je to však najvernejší priateľ :-) (videné 14.08.2011, BD) ()

vikino1 odpad!

Teda nevím co tady viděli všichni ti pětihvězdičkáři za film, ale asi to nebyl stejnej film, kterej jsem sledoval já. Nebo se svět už dočista zbláznil. Já viděl totálně předvídatelnou sračku nacpanou až po okraj tím dementním americkým patosem, kterej tak k smrti nesnáším. Jen by mě zajímalo jak to soudruzi v USA vlastně mysleli s tím názvem Unstoppable. Jestli jako Nezastavitelný vlak (vždyť bylo jasný, že ho nakonec zastaví), a nebo jako Nezastavitelní hrdinní američani co skáčou na vlak i s totálně rozdrceným kotníkem. LOL no to bych chtěl vidět na vlastní voči !!!!! Doporučuji přečíst komentáře: Zeck a verbal ()

Petulka88

Denzel je vážně frajer. Dokazuje to i v roli stárnoucího ajznboňáka. Svou řemeslnou zručnost ukazuje i Tony Scott, který si tentokrát odpustil i svůj typický chaotický střih (naštěstí). Film má svižné tempo, sympatické hrdiny a v neposlední řadě i kvalitního záporáka v podobě nezastavitelného vlaku. Opravdu fajne podívaná. ()

danny_21

Chtělo by to Tony trochu osvěžení, a nejen klonovat své předchozí nápady. Akci máš sice v malíčku, řítící se netrikový Tomáš má koule, ale klipařina už mě trochu nudí a samotný scénář je taková vyvařená nudle bez invence, úplně jsem si vzpoměl na Přepadení 2 nebo JCVD :-) Napodruhé už ne, ale jako jednohubka se dá - 65 %. ()

markotter

Viděl jsem i dokumentární film popisující podobnou událost (ta zatáčka mi byla totiž povědomá). Musím říct, že ač se téma zdá poměrně jednotvárné, tak až na několik výjimek ke konci jsem byl celou dobu napnutý a dokonce moje žena, která na akční filmy téměř nekouká, u vlaku vydržela celou dobu. Zkrátka poctivě natočený akčňák vhodný na páteční večer. ()

sanikope

Filmy Tonyho Scotta mám veľmi rád a v posledných rokoch ho považujem za asi najlepšieho režiséra sučasných thrillerov a akčnych filmov a dokonca mu viem občas prepáčiť použitie drobných klišé. No v prípade Unstoppable bola jeho kamera unstoppable disturbing a s pomocou prehnaného strihu spravila z tohoto nádejného akčného bijáku nepozerateľnú zlátaninu. Plus to všetko klišé vlakových historiek, čo k tomu dodať? Snaď to Tonymu nabudúce vyjde lepšie... /EDIT- hodinu po mojom komentári som sa dozvedel že Tony je gone forever a tak už mu to asi nevyjde. RIP- chápem ho, tiež si niekedy vravím či to ma význam... ()

Tamten

Problém filmu je hlavně v tom, že po akční stránce nemá příliš co nabídnout. Spousta běžných rutinních prací je podbarvena velmi dramatickou hudbou v domnění, že se tím z nudné scény stane akční bomba. Kdyby tvůrci místo akčního filmu natočili třeba drama, mohlo to dopadnout lépe. ()

newer_more

...a já jsem si říkala, že si užiju klidný film, kde Denzel Washington nespáchá nic zázračného, ale jen v klidu odřídí vlak z místa A do místa B...:-D ()

Kmyn

nádherná podívaná pro šotouše, jenže - a teď narazim na konkretní situace z filmu - i laik se snad pozastaví nad procesama který následujou potom co si ten blbej posunovač nechal vlak ujet. on se pak otráveně doploužil na dispečink, kde jen tak mimochodem zmínil, že mu ujel vlak s dvouma lokomotivama a desítkama vagonů. dispečerka tam pak pronese větu "Vlak bez obsluhy, to se občas stává". a posunovač v klidu odejde do hospody se dívat na zprávy o vlaku, nikdo ho nevyšetřuje. a zatimco se všichni dívaj na vlak v TV, protože nad nim krouží zpravodajská helikoptéra, dispečerka stojí ve velínu před tou velkou světelnou tabulí která znázorňuje tratě a vlaky, a pořád se ptá "Kde je ten vlak a jak rychle jede?" a jak že ten vlak nakonec zastavili? takovym způsobem kterej mohli aplikovat už během prvních minut jeho jízdy, prostě logika zde absolutně chybí ()

Baron Noktur

Priemerní herci, slabučká zápletka, "cool" videoklipový, neprehľadný strih, nulové budovanie napätia, prekvapivo fádna hudba, hrozná réžia, celkovo lacný feeling. Toto má byť Tony?? ()

Hannibal1913 odpad!

Děláte si ze mě prdel? Vždyť to nebylo realistický ani hovno a ani minutu celého filmu... Zlý pan vedoucí nejdřív ODMÍTÁ nechat soupravu vykolejit (i přes mohutné prosby dispečerky), protože má hodnotu půl miliardy dolarů. O půl hodiny později zase pod výhružkama NUTÍ lidi tu soupravu vykolejit (i přes mohutné prosby dispečerky, aby to nedělal). Do toho úchvatné pokusy o zabrzdění kilometr dlouhýho vlaku lokomotivou - ani nešlo o to, že to prostě zastavit nedokáže, ale způsob, jakým to dělali, to byla ukázka debility. Všechno to sleduje polovina světa online v televizi, protože není nic dokonalejší, než U.S. zpravodajství. Ti mají vrtulníky prostě všude a můžou celou tu hrůzu ukázat i rodinám těchto hrdinů. Trailer na tento film vypadal teda líp: https://www.youtube.com/watch?v=c6lA7vbiaHo ()

rublik05

Nezastavitelný je jasným důkazem toho, že i z tak triviálního námětu lze s dobrým scénářem a režií udělat kvalitní akční drama, které má tak silnou atmosféru, že by se místy dala krájet. Velkým kladem jsou výborní herci v čele s Denzelem Washingtonem a Chrisem Pinem. Všichni herci jsou maximálně autentičtí, všem role perfektně sedly. Tvůrci se úplně vykašlali na laciné triky a efekty, vše tak působí neuvěřitelně realisticky, vysoká hladina adrenalinu je tím pádem zaručena. Díky zvyšujícímu se tempu jsem se ani na chvíli nenudil, jako takovou pomyslnou třešničku na dortu považuji dokonale vygradovaný závěr, ten se opravdu povedl. Celkový dojem sráží snad jen téměř nulová porce zvratů či nečekaných situací. Jinak ale velká spokojenost, tak kvalitní napínavou podívanou jsem opravdu nečekal. 8/10. ()

gemi

Pomalejší rozjezd (doslova), ale pak to sviští až do strhujícího závěru. Co mě ale dostalo, jsou okna. Polovinu filmu se díváme na Denzela a jeho parťáka přes okna lokomotivy. To by nebylo tak divné, kdyby ta okna nebyla celou dobu hustě poseta čerstvými kapkami vody, přičemž venku celou dobu svítí sluníčko. Nepochopitelný fail. Ale pozor! To ještě není všechno. O rok dříve natočil režisér Tony Scott jiný film s vlakem v hlavní roli a s Denzelem, který mu přicmrndává: Únos vlaku 1 2 3. A tento vlak, přestože film začíná v podzemí, kde jak známo neprší, má taky úplně zapršená okna! Náhoda?! Nemyslím... (Druhé zhlédnutí, první 18. 1. 2011.) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)