Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

MaryLynn

Zastavte ten vlak! Už vím, proč se nedívám na akční filmy. Protože mně nebaví to věčný běhání sem, stíhání autem tam. Tohle bylo docela jiné a plné napětí. Tak třikrát jsem se strachem chytla za pusu. To musím vidět ještě jednou, s mým tátou strojvedoucím! ()

Čejkyn

Perfektní adrenalinová jízda,která vás nebude nudit,i když už víte jak to vše skončí.Tony Scott prostě své řemeslo akčního režiséra zvládá skvěle,i když ničím nepřekvapuje.Jen je mi záhadou proč si čeští distributoři rozhodli nepustit tento film do kin??!!Prostě jsem se dobře bavil a dávám 75% ()

aa12

I když filmů na tohle obehrané téma bylo natočeno habaděj, tak tenhle mě prostě bavil. Akce, zápletka a autentičnost - to jsou hlavní domény filmu u kterého člověk stráví příjemnou hodinu a půl a pak zjistí že to rozhodně nebyla ztráta času. Také musím ocenit Denzela Washingtona protože role zkušeného strojvedoucího mu velmi sedla. ()

Kubaaaa

Působí to trošku jako televizní film, ale s velkou kvalitou. Téma vlaku "utrženého ze řetězu" už tu dlouho nebylo, takže určitě potěší. Sympatická hlavní dvojice včele s Denzelem, který všechno co se vlaků a dráhy týče ví, taky potěšila. Film je od začátku až do konce plný akce a nikde v průběhu mu dech nedochází. Jako jediné nevýhody vidím jednak spoustu dalších možných řešení zastavení vlaku, které mě v průběhu sledování napadaly a jednak trošku slabé příběhy (minulost) hlavních hrdinů, obzvláště postavy Chrise Pinea. ()

hero_bk

Neuvěřitelně naivní, fyziku inzultující, ale výtečná akční podívaná - konečně jednou někdo natočil ze železničního prostředí důstojný film, ale ani tentokrát se to neobešlo bez neuvřitelných klišé a kravin: ať už běh po střeše vlaku jedoucího 130 km/h, nebo bezmezné fandění hrdinům ve všech domácnostech. Bez toho by to bylo za plný počet, takhle musím hvězdičku shodit. ()

Taffey

U mě s bídou za tři. Velmi slabé tři. Měl jsem pocit, že po celou dobu filmu jedu ve vlaku. Velký problém jsem měl s nevyvážeností rychlostí vlaku. Zatímco při pohledu z kabiny vlak uháněl o sto péro, při pohledu z boku jel co noha nohu mine. Washington byl, v tomto filmu, snad úplně poprvé, silně podprůměrný až slabý. Možná, že ještě jednu hvězdu odeberu. ()

Alojs

Nuže... po dokoukání mě napadá jen jediná otázka: "Proč to vůbec točili?" Nezastavitelný je šedivě průměrný snad na všech kolejích. Hereckých, režijních i adrenalinových (pravděpodobně mě jako jednoho z mála minulo strhující finále). Snímek je čistou poctou bez žánrového a zážitkového přesahu. Škoda. Scoot je sice klišoidní rutinér, ale jindy mu to šlape rozhodně lépe. ()

štófy

Skvělý akčňák nabitý adrenalinem,a přitom vůbec nemuselo dojít ke střelbě.Sami hlavní hrdinové působí kladnějším dojmem jako ryzí klaďáci zachránci - vůbec si nepokládáte otázku,zda jim nejde jen o své dobro jako ve filmech,kde se hlavní hrdina do šťastného konce propracuje za pomocí zbraní a násilí. ()

RajCZitko

Příběh, který lze někomu převyprávět pár slovy a scott z toho dokáže udělat ještě takový "drámo". Tento film není ničím výjmečný ani kdo-ví-jak originální, ale přesto dokáže navodit atmosféru nebezpečí. Trochu mi tam teda vadila až neuvěřitelná shoda náhod, mno prostě to, že se pos*alo, co mohlo - sice možné, ale pravděpodobnost je tak malá, že i přežití sněhuláka v létě vám přijde jako tutovka. ()

.killer.

Nečekejte nic než krásu akčního filmu. Místy mi vadila nesčetněkrát opakovaná transfokace záběrů, ale nemám to Scottovy za zlé. Adrenalin je na prvním místě. Kdo v tom chce hledat něco víc než akci, nechť od tohoto filmu upustí. ()

Bezda22

Napínavá akce. Fakt mě to vtáhlo. Občas jsem, když polevila trošku ta napjatá atmosféra, tak jsem si jen oddychnul. Tenhle film si musíte prožít. 80% ()

Jacques1

Jednomu zemřela žena a hledá cestu ke svým dcerám, druhý falešně obvinil svou přítelkyní z nevěry a ta jej opouští. Zároveň mají pár hodin na to, aby zastavili masivní vlak plný toxického odpadu, který se řítí do obydlené oblasti. Vynikající film na večer s přítelkyní. ()

Indyi

Tak to byla velká bída, napětí nulové, příběh nepravděpodobný a nevěrohodný, herci přehrávají...celou dobu se neděje skoro nic, nehledě na to, že celý "katastrofický" koncept jsme viděli snad milionkrát, a v tomto případě se Scott ani nesnažil do starého schématu přidat něco nového, vlastního, překvapivě příjemného. Jedná se o klasickou americkou pohádku pro dospělé, kde však od začátku každej ví, že to dobře dopadne a naši hrdinové vlak zastaví. V celém filmu není snad žádná scéna, kterou jsme v té či oné podobě neviděli mnohkrát u někoho jiného, někde jinde. Nevím, jestli 2* nejsou až moc. ()

elixir

Přijde mi to jak by byla velká polovina komentujících na "Speedu", někdo tady psal o "akčním" orgasmu, no nevím asi jsem měl špatné brýle nasazené, akce na úrovni chůzi po měsíci, film jako takový pohodový a dobře natočený o tom žádná, ale biják rozhodně film není. Připadalo mi to jako letní romance na lavičce, pořádná akce mi tam prostě chyběla..65% ()

Marator

Tony Scott po sobě zanechal , než si vystřihl poslední smutnou akční scénu skokem z mostu, dosti napínavý thriller. Byl to mistr na akční filmy a ani ve snímku Nezastavitelný to nebylo jinak. Příběh sprintoval rychlostí kilometrového, nákladního vlaku bez obsluhy a napínal mne jak rozjezd téhož vlaku. Ano, na konci to bylo až moc na klasické americké gesta, ale ani tak mi to nezkazilo příjemný večer o vláčcích:-) ()

Nufa

Kšandy tohohle filmu jsou teda pořádně napnuté. Takřka od začátku nám film servíruje pořádnou dávku akce, která se tedy hned tak nevidí. Rovněž je příjemné, že jednotlivé scény nejsou nijak chaotické, jako tomu u akčních filmů často bývá. Na druhou stranu mi film přišel jako bratr Nebezpečné rychlosti, kde se změnil snad pouze dopravní prostředek. Ani to mi však zážitek nezkazilo. Velké plus totiž tomuhle filmu dávám v tom, že tvůrci do filmu netahali zbytečnou romantiku, která mi do tohoto žánru zkrátka nezapadá a bohužel není u podobných filmů výjimkou. Díky tomu musím říci, že 5* je v tomto případě opravdu zasloužených. ()

darthvader77

Výborný film, plný napětí, akce a adrenalinu. Perfektně vykreslené postavy(bezohledný majitel železniční společnosti, dvojka Pine-Washington), skvělý příběh a velice napínavý akční scény, které vygradují na konci. To, že si hrdinové vyřeší i svoje problém s manželkou nebo s dcerami je pro mě příkladem dvě mouchy jednou ranou. Přičemž oba hlavní představitelné podávají výborný herecký výkon. ()

Vrtulka103

Jako zapřísáhlý odpůrce akčních a podobných filmů musím konstatovat, že tento film mě zaujal. Zajímavé prostředí železnice, skoro všechny akce vypadají dost reálně, navíc všichni protagonisté jsou velmi sympatičtí a výborně hrají. Jen ten konec je typicky americký.... čekala jsem, že to nakonec aspoň trochu vybuchne, ale i tak to ušlo. :-) Ještě malá poznámka k oficiálnímu textu distributora i popisku na DVD: nejedná se o mladého průvodčího, ale mladého vlakvedoucího, a to je sakra rozdíl... ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)